Forum Polityka, aktualnościKraj

Sytuacja w kraju. Polacy niezadowoleni

Sytuacja w kraju. Polacy niezadowoleni

Money.pl / 2012-02-13 18:33
Komentarze do wiadomości: Sytuacja w kraju. Polacy niezadowoleni.
Wyświetlaj:
checio / 2013-05-09 14:52
a dziwne jest to zeby polacy byli zadowoloeni z tego co sie w polsce dzieje.... tylko rzadzacy sa oficialnie zadowoleni a tak naprade wiedza dokalniae co sie w poslce dzieje i tragedia muraowana i to kwestia czasu....
KRZYSZTOF KORNATOWICZ / 89.71.176.* / 2012-12-27 10:50
Widocznie ci lepiej wykształceni są głupsi od tych nie wykształconych - takie tam "wykształciuchy", co to wyższe wykształcenie mają ,ale brak im i niższego ,i ilorazu wyobraźni.KATASTROFA ,jak można długo tak medialnie prać muzgownice ,że za nami są wykształceni a za naszymi oponentami niewykształceni ? PANOWIE DZIENNIKARZE -PRZESTAŃCIE ! To już nie działa .Przekażcie to TUSKOM.
wk692 / 83.11.64.* / 2013-05-09 14:35
kolegę widać kompleks niewykształconego gryzie:)
grau44 / 188.33.254.* / 2012-02-13 18:48
Moim skromnym zdaniem najlepszym barometrem kondycji gospodarki są rynki dóbr, które nie służą zaspokojeniu potrzeb podstawowych, a które jednocześnie nie są dobrami luksusowymi. Takim rynkiem jest np. giełda kwiatów. Kwiaty to artykuł dla każdego i wcale nie taki drogi. Ale to również artykuł, z którego rezygnujemy w pierwszej kolejności przy braku gotówki w budżecie rodzinnym.

Na krakowskiej giełdzie kwiatów spadek obrotów w stosunku do roku ubiegłego o jakieś 50%. Nie oznacza to wcale, że chodzi tu o srogą zimę. Słaba była jesień i słabe było lato.

Podobnie może być z kawiarniami, restauracjami, sprzedażą oprogramowania i innymi usługami, bez których da się żyć. Słabe wyniki tam, przełożą się na słabe wyniki innych branż. To już tylko kwestia czasu.

Gdzieś słyszałem, że Polacy wydają wciąż tyle samo - mimo kryzysu, i że jest to sygnał dobrego naszego samopoczucia. A może jest inaczej? Może większość nie może wydawać mniej, bo wydają wszystko co zarobią a mimo to wciąż brakuje im np. na czynsz czy na gaz.

W tej sytuacji podniesienie VATu na wiosnę skróci nam męki i przyspieszy agonię naszej gospodarki.

Pażywiom - uwidim. :)
nawet_trafnie / 192.194.76.* / 2012-02-13 18:36
Czyli.. najbardziej negatywnie nastawione są osoby o mniejszych możliwościach (mniejsze miasta, niższe kwalifikacje) oraz młodzi (z, jak mi się wydaje oczywistych względów) oraz osoby, które wpadną pod rynnę zmiany ustawy emerytalnej jako jedne z pierwszych.

Mhm.. wszystko się zgadza, chociaż trochę dziwi, że u osób 60+ nie ma zbyt dużego procentu niezadowolenia.
dgen / 2012-02-13 18:33 / Tysiącznik na forum
biorąc pod uwagę, że prawie 70% obywateli uważa ze sprawy idą źle oraz poparcie dla peło na poziomie ok. 30% - okazuje się, że mamy w kraju jakieś 20% debili, którzy widzą, że jest źle ale popierając tuska chcą aby było jeszcze gorzej
grau44 / 188.33.254.* / 2012-02-13 18:52
No nie do końca.

30 % poparcia wśród głosujących. A 70% zapewne w odniesieniu do całej populacji.

Ja uważam, że w Polsce mamy 80% debili. I ja jestem jednych z nich - jeszcze siedzę tu w tym syfie. To najlepszy tego dowód.

Najnowsze wpisy