Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Szałamacha: 500 złotych na dziecko już w marcu

Szałamacha: 500 złotych na dziecko już w marcu

Wyświetlaj:
Jolqa / 86.159.182.* / 2015-10-30 10:25
Ludzie wezcie sie ogarnijcie !!! Jak matce chca zabrac dzieci,bo nie ma pieniedzy to wszyscy krzyczycie w komentarzam,zeby jej Panstwo pieniadze dolozylo a nie dzieci zabiera !! Jak chca matkom pieniedzy dolozyc ,bo w tej chwili w Polsce to nawet na chleb dla dzieci nie zostaje po oplaceniu wszytkiego ,to krzyczycie nie dawac im !!!! Wiecie teraz dlaczego tak w Polsce jest a nie inaczej ?!! Przez ludzi Takich dziwnych zawistnych i zazdrosnych ludzi !!!! Zazdrosni o te 500 zl ? To robcie dzieci .Zobaczycie jacy to bedziecie BOGACI ,przy chocby 4 dzieci i tej kasie ! Ale bedziecie bogaci :/ Tylko najpierw zacznijcie je wychowywac .Ehh...
Karol33335 / 89.71.44.* / 2015-10-30 10:36
Dokładnie w wielu krajach socjal tak funkcjonuje i ludzie nie mają z tym problem.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
snafca / 37.152.19.* / 2015-10-30 10:30
To dać darmowy posiłek, ubrania, książki, zeszyty itd. a nie kasę na pijaństwo! Niech sobie przyjdzie najeść się, niech wybierze ubrania (nie nowe, bo sprzeda, w lumpeksach wielu ludzi się zaopatruje i jest ok), niech weźmie dla dziecka (najtańsze) zeszyty, kredki itd. przeżyć przeżyje, a dziecko dostanie wszystko co potrzebne. Zacznij babo myśleć!
mama936 / 37.47.41.* / 2015-10-30 10:56
Dlaczego wrzucacie wszystkich do jednego worka.Ja mam dwoje dzieci,dostaje zasiłek rodzinny ale cała kwota przelewana jest na konto ,które specjalnie założyłam na syna.To są pieniądze dzieci i wiele rodzin postępuje podobnie.Jak nie na konto to zakładają dziecku lokaty albo wydają te pieniądze na potrzeby dzieci.Nie każdy przepija tę kasę.
Jolqa / 86.159.182.* / 2015-10-30 10:37
Gdzie ma niby przyjsc ?! Zrobia specjalne punkty odbiorcze z darmowymi rzeczami dla dzieci ? Jak Ty to sobie wyobrazasz ? I za darmo obiady do 18 roku zycia ? Nie tylko tym dziecko zyje !!! A dentysta i inne uslugi tez powinny byc darmowe .Dodatkowo ! Ps. Babe to Ty masz w nosie ! I na pewno jeszcze dzieci nie masz .Bo guzik wiesz o tym ile to kasy potrzeba zeby dzieci wychowac .Po prostu Polacy chyba sa przyzwyczajeni, ze to zawsze musi byc tak malo pieniedzy.Panstwo nas do tego przyzwyczajalo latami. Niestety :/
TFGHTH / 89.191.161.* / 2015-10-30 10:24
SKORO WIĘKSZOŚĆ ZDECYDOWANA MÓWI,ŻE PIS NIE SPEŁNI OBIETNIC TO PYTAM KTO I POCO NA NICH GŁOSOWAŁ????!!!!!!
ddddddddddddddes / 88.156.227.* / 2015-10-30 10:31
mówisz o większości z tych 68 komentarzy które tu są? No to faktycznie wiekszość z 40 milionow obywateli. A Ty jeszcze nie zauważyłeś, że zazwyczaj na obojętnie jaki temat pod artykułami komentują hejterzy i przeciwnicy danej rzeczy?
kir / 46.238.214.* / 2015-10-30 10:24
RENTA SOCJALNA DLA KALEK 564zł na miesiąć. Srodek Europy na Białorusi kaleki są lepiej traktowane .Zyczę radosnego życia posłom Pis życia za takie pieniądze
inka591 / 83.31.179.* / 2015-10-30 10:20
ten pomysł PiSu jest nieprzemyślany kompletnie. Po pierwsze nierówno traktuje wszystkie polskie dzieci. W normalnej pracującej rodzinie z jednym dzieckiem, przy dochodach około np. 2600zł - dodatek nie przysługuje. Natomiast w rodzinie z dwójką dzieci bez względu na dochody ( może to być kilkanaście tyś.) dodatek przysługuje. Po drugie - taki dodatek wzmocni bezrobocie wśród wielu rodzin wielodzietnych, gdzie rodzice do lat " szukają pracy" i są na garnuszku państwa. Ci przestaną już zupełnie tej pracy szukać, a i te pieniądze nie trafią do ich dzieci tylko na utrzymanie bezrobotnych rodziców, którzy zazwyczaj palą i piją. Uważam, że ta obietnica PiSu nie spełni kompletnie swojej roli i nie pomoże polskim dzieciom. Te 500 zł można było całkiem fajnie zagospodarować. Bezpłatne obiady w szkole i przedszkolu, zakup odzieży szkolnej dla dzieci w wybranych sklepach, zakup książek i przyborów szkolnych - plecak, buty.... opłacenie lekcji na basenie, korzystanie z bezpłatnych dodatkowych zajęć sportowych....... wymyślić można wiele za 500 zł miesięcznie dla dziecka, ale można tez te 500 zł przepalić i przepić.
Ba3 / 93.105.177.* / 2015-10-30 10:40
Mozna , ja jestem matka i jestem osoba bezrobotna i te pieniadze pojda na dziecko, bo wiesz nie kazdy pije i pali...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Czesław1 / 79.189.55.* / 2015-10-30 10:30
Podobnie gdy policja chce ukarać kierowcę za łyse opony, pękniętą szybę, dziurawy tłumik - to zamiast kierowcy wlepić mandat, powinni przymusić aby kwotę mandatu przeznaczyć na naprawę lub wymianę opon. Formalnie jest to do sprawdzenia. Jak ktoś nie ma na nowe opony, to po wlepieniu mandatu nadal nie będzie miał na opony i będzie zagrażał sobie i innym
ddddddddddddddes / 88.156.227.* / 2015-10-30 10:43
do czesława: to prawda. Sąsiadka mojego brata nagminnie wzywała na niego policję że za głośno słucha muzyki. Głośno nie słuchał, ale jej przeszkadzało nawet jak było cicho puszczone. Przyszedł policjant i najpierw chciał mu wlepić mandat, ale po chwili stwierdził, żeby za te 50 zł co by mandat dostał, kupił słuchawki i będzie miał spokój z u********* sąsiadką, która ewidentnie tylko czyhała na sąsiadów co kto robi nie tak. Miał tylko dostarczyć paragon na komendę zeby było potwierdzenie. Tu też moznaby tak zrobić. Zamiast dawac kasę rodzicom, to dać dzieciom to co im potrzeba, bo w domyśle pieniadze mają im pomóc ale w praktyce raczej wątpię. Sama mam dwójkę dzieci, więc na jedno się załapię na te 500 zł. Jesli po macierzyńskim nie wrócę do pracy to będzie mi sie należało i na pierwsze dziecko. W sumie 1000 zł. Jak bym poszla do pracy na najniższą krajowa to na rękę zarobię niewiele więcej. Pytanie: Czy opłaca mi się wracać do pracy? Moge mieć 1000 zł, siedziec w domu i opiekowac się 2ką dzieci lub mogę isć do pracy, zapłacić za przedszkole i mieć mniej pieniędzy niż bym dostała za darmo od państwa. Ja oczywiscie wrócę, bo mnie najniższa krajowa nie urządza, ale ile patoli w takim przypadku będzie szukało pracy? Żaden. A pieniadze i tak przechleją. A jakby dziecko dostało własnie te ksiażki, jedzenie, ubrania itp, to by na tym skorzystało, a rodzice musieliby nadal szukac zatrudnienia, żeby zarobić na swoje "wydatki"
nono / 79.188.37.* / 2015-10-30 10:20
niech dzieciate dostaną kasę, ale w formie bonów czy określonych świadczeń, tak jak to jest w innych krajach, np. dentystycznych, okulistycznych, na zajęcia dodatkowe, podręczniki, darmowe posiłki, przedszkola, itp. Jak dostana kasę do ręki to słabo to widzę .
snafca / 37.152.19.* / 2015-10-30 10:20
Podsumowując: dopóki państwo (czyli my) będzie utrzymywać darmozjadów i nierobów oraz płacić "alimenty" na ich potomstwo, nie ma szans żeby w Polsce było dobrze. Jedyna słuszna droga pomocy dla społeczeństwa to ulgi w podatkach, gdzie najpierw otrzymujący ulgę musi zapracować na ten podatek. Kolejna sprawa to sposób obliczania ulg. IMHO powinno to wyglądać następująco: obliczamy ile w danym rejonie musi zarobić rodzina aby przeżyć nie cierpiąc ubóstwa i jej dochód uzupełniamy kwotą ulgi do tego poziomu. Oczywiście nieroby dostają na przykład połowę tej kwoty. Ponadto dla takich leni propozycja: zasuwanie przy zamiataniu ulic, odśnieżaniu itp. za najniższą krajową. Jednorazowa odmowa = wstrzymanie wszelkich ulg, zasiłków itd. do zera. Jeśli matka nie pracuje a bachor nie ma jeszcze obowiązku przedszkolnego, to brak opłaty za przedszkole. I tak dalej i tak dalej. Tylko aktywując społeczeństwo można do czegoś dojść.
etc. / 194.165.48.* / 2015-10-30 10:37
Twój pomysł nie byłby zły gdyby nie pewien "drobiazg". Zwróć uwagę na to, jakie jest w Polsce bezrobocie, zwłaszcza na prowincji. Tam ludzie nie pracują nie dlatego że nie chcą, tylko dlatego, że albo nie ma w ogóle dla nich pracy, albo jest tylko taka, że zbieranie puszek ze śmietników opłaca się bardziej. Gdyby była praca - nawet za minimalną pensję, ale konkretna, bezpieczna i przede wszystkim stała - wiele osób wzięłoby ją z pocałowaniem ręki. To zamiatanie i odśnieżanie o którym piszesz to można w dużych miastach organizować i to tylko kropla w morzu potrzeb. A co na wsiach? Wszyscy mamy zapakować się w słoiki i zacząć szturmować Warszawkę?
e-wka / 89.229.236.* / 2015-10-30 10:19
Superr... zlikwidują nam ulgę na dziecko, a tych 500 zł i tak nie dostaniemy
terka10 / 46.227.36.* / 2015-10-30 10:19
Nie zgadzam się z dopłacaniem dla najuboższych.Pracuję w terenie wiejskim gdzie nie jest obca wielodzietność . Ci ludzie potrzebują bata oni przyzwyczaili się do tego że nie pracują , jest tam alkohol i na sto procent za te pieniądze będą mogli kupić go więcej.Dzieci na tym nie skorzystają.I statystycznie w jakich regionach więcej rodzi się dzieci - tam gdzie jest bieda i niezaradność i alkohol.Co gorsze piją kobiety.Nie jest dobrze bo rodzi się mniej dzieci ale każdy myślący rodzic któremu dobro dziecka jest najważniejsze rozważa na ile dzieci może pozwolić sobie .
Marek543 / 37.47.41.* / 2015-10-30 10:18
Za to 500,- i inne pomysły będzie jeszcze więcej płaczu niż tej radości teraz !!!!!!!!!
nie wierzący w bajki / 46.169.154.* / 2015-10-30 10:18
ja wiem kiedy dostaną: NIGDY
prawie kumający / 91.208.150.* / 2015-10-30 10:14
Kiedy dostaną i kiedy dostaną... to już zaczyna być nudne.

Odpowiadam:
- zainteresowanym: za 9 m-cy + jeden moment;
- niecierpliwym nudziarzom: jak się rząd ukonstytuuje i+ 3 m-ce.
bydgoszczanka / 5.172.234.* / 2015-10-30 10:14
Czyli my na naszego syna nie dostaniemy nic, baaa zabiora nam ulge podatkowa, ktora mielismy po rozliczeniu pita. Dzieki wyborcy pisu!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
poznanianka / 77.65.85.* / 2015-10-30 11:08
Jestem w podobnej sytuacji. Z mężem pracujemy, płacimy podatki, spłacamy kredyt za mieszkanie i wychowujemy małego synka i według "wspaniałej" ustawy to nic nam się nie należy! a dla nas ten zwrot podatku to też jest dużo. Pytam się: gdzie tu sprawiedliwość?! dużo takich skromnych rodzin będzie pokrzywdzonych.
TO JEDYNY SPOSÓB NA SILNE PANSTWO !! / 91.199.250.* / 2015-10-30 10:13
Żeby Polska była silna trzeba by zwiększyć dzietność w Polsce co jest niezgodne z planami UE. UE zależy na zmniejszaniu ilości rdzennych mieszkańców państw na korzyść imigrantów. Tylko silna polityka prorodzinna PiS może zatrzymać plan co do likwidacji małych państw.
matka 3 dzieci / 87.239.217.* / 2015-10-30 10:23
Tak! normalni ludzie mają dzieci bo chcą je mieć i wychować. Patologia mnoży patologię i czeka na zasiłki. To poroniony pomysł! Niech ludzie mają prace i zarabiają, a nie budować komunę i dawać. Cała UE to komuna. Pieniądz dany za nic, rodzi patologię (tak już jest na zachodzie, ludzie żyją całe życie na zasiłkach, zamiast iść do pracy). Jedni będą pracować, żeby inni mogli leżeć i brać pieniądze.
ff4344 / 95.215.23.* / 2015-10-30 10:18
A po co rodzić coś co będzie musiało umrzeć, a przez ten czas męczyć się w tym durnym kraju...
karola965 / 109.246.46.* / 2015-10-30 10:08
jeszcze rzadzi PO, a wg tłuszczy PIS nie realizuje obietnic wyborczych.
Karol 381 / 185.51.90.* / 2015-10-30 10:13
Pytanie ankiety brzmi zrealizuje swoich obietnic, czyli ludzie nie wierzą, że zrobią to co obiecali. Karola965 czytaj ze zrozumieniem, tego uczą w podstawówce...
realista / 145.237.2.* / 2015-10-30 10:08
Kobiety będą się bały decydować na dzieci, bo PiS zakaże aborcji nawet przy zagrożeniu życia kobiety. Czy przynajmniej w ten sposób zrobią, że lekarze będą się bali podjąc decyzję, a Chazany itp. będą oszukiwać kobiety.

Najnowsze wpisy