Forum Forum prawnePracy

Szantaż szefa.

Szantaż szefa.

Krzysztof x / 79.184.118.* / 2014-05-21 22:27
Witam, Chciałbym się dowiedzieć jednej sprawy otóż pracuje jako handlowiec w pewnej firmie budowlanej i zajmuje się skupem materiałów od dostawców, muszę się bardzo natrudzisz aby coś zakupić gdyż cenę jaką oferuje moja firma jeat śmieszna. Problem polega na tym że jeśli coś kupie to moja firma przeciąga zapłatę towaru na około 60 dni!!! Wtedy pojawiają się karne odsetki na fakturze i gdy sprzedający nie może się do prosić o zapłatę to oczywiście sprawa trafia do windykacji i moja firma jest pozywana ale ostatnio pojawił się taki proceder że karne odsetki od faktury zostały wystawione na mnie! I wtedy zaczyna się szantaż ze strony szefa że go to nie obxhodzi bo to ja łatwiłem towar i mam zapłacić sam ze swojej kieszeni. Proszę kogoś niech ktoś mi powie co mam robić ponieważ pracuje dopiero od miesiąca i nie za bardzo znam się na prawie a mój szef to stary wyjadacz i jest człowiekiem bezwzględnym który zniszczył już psychiczne nie jedną osobę.
Wyświetlaj:
szklarek / 2014-05-22 09:02
Nota odsetkowa musi być wystawiona na dłużnika widniejącego na fakturze. Kto jest nabywcą- Pan jako upoważniony, czy jednak pracodawca ?
Kto zgodnie z podpisaną umową o pracę/ zakresem obowiązków ma za nie płacić ?

Najprawdopodobniej jest Pan jedynie upoważniony do odbioru/podpisu faktury.

Szantaże są nielegalne, zresztą jak każda inna forma przemocy w relacji pracodawca- pracownik. Pojawia się kwestia mobbingu. To jest np. podstawa dania takiemu pracodawcy 'dyscyplinarki' z art. 55, par. 1'1 KP tj. rozwiązania umowy bez wypowiedzenia.
Krzychux / 79.184.132.* / 2014-05-22 16:55
Nabywcą jest oczywiście moja firma ja tylko szukam mu towaru a sprzedawcy nie mogący sie doprosić pieniędzy mając moje dane obciążają mnie odsetkami bo to ja pośredniczyłem w zakupie i chociaż to sobie chcą odbić- te odsetki. Łatwiej jest im pozwać zwykłego handlowca niż firmę za którą stoją dobrze opłacani prawnicy. A jeśli chodzi o umowę o pracę to nie wiem jak to wygląda bo oczuwiście podpisanie umowy o pracę również było przez moją firmę pomysłowo wykonane.

Najnowsze wpisy