szantaż

kasiasoch / 2007-11-25 11:59
moja koleżanka w pracy wykorzystując stanowisko swojego męża który pracuje w Urzędzie Skarbowym szantażuje mnie i nie tylko że nas "załatwi" w skarbym.Nie raz słyszałam jak dzwoniła do męża i kazałamu dowiedzieć sie na temat jakiś osób wszystkiego np.czy płaci z czego sie rozlicza itp.Robi to głośno żeby pokazać że ona nie żartuje ale naprawdę wykorzystuje wszystkie nawet drobne informacje o różnych ludziach a zwłaszcza tych którzy jej w czymś "podpadli".Ma koleżankę która rozwodzi sie z mężem i ona wszystko jej mów jakie jej mąż ma dochody itd.Mnie ona nie lubi zresztą z wzajemnością i już nie raz mnie straszyła ze mnie załatwi lub mojego męża i syna.Proszę o pomoc co z nią zrobić
mikan4 / 2008-01-16 22:01
Iść do przełożonego, ponadto to nie jest zagadnienie tak do końca karnistyczne, podpisałbym je pod mobbing, ewentualnie ścignął jej mężą itd.. za naruszenie tajemnicy służbowej. Może pani iść do sądu pracy, ale proponuję osobiście iść do przełożónego, jednakże jeżeli osoba ta1 jest pani przełożoną, to zostaje złożenie wypowiedzenia w trybie art. 55 KP w związku z mobbingiem :)
Ewentualnie można iść do sądu z ochroną dóbr osobistych, ewentualnie do prokuratora, ale to najprędzej dwa pierwsze będą najbardziej skuteczne.
Życzę powodzenia.

Najnowsze wpisy