Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Szarą strefę tworzy rząd! Umów śmieciowych i pracy na czarno będzie jeszcze więcej

Szarą strefę tworzy rząd! Umów śmieciowych i pracy na czarno będzie jeszcze więcej

Wyświetlaj:
trelemorele / 178.37.166.* / 2013-01-12 14:01
jak patrzę na obecną Polskę to tylko bomba atomowa może przywrócić tu normalność i szacunek do innych.
AMEN / 178.37.166.* / 2013-01-12 13:42
w nic już nie wieże ,uczciwa jest tylko śmierć,choć od niej niektórzy uciekają po przez przeszczepy kosztem innych,ale tylko odwlekają ją w czasie.
elpik / 89.70.213.* / 2013-01-12 11:18
A ja mam wrażenie, że "źródło" tego wszystkiego to rozgoryczeni ludzie, którzy zostali zrobieni w trąbę przez IMPEL.
Dziwić się później, że pan prezes nie czyta opinii na temat swojej "firmy". Nie musi, on i bez tego wie, że są negatywne, co nie przeszkadza, by się nie przejmować. Ludzie się nie liczą, liczy si własny zysk.
chichot dona / 109.243.127.* / 2013-01-12 14:44

Ludzie się nie liczą, liczy si własny zysk.

Ależ nie liczy się zysk ale nie za wszelką cenę.
Zapewne elpik też nie pracuje za darmo, a jak szukał pracy to raczej lepiej płatnej niż mniej.
No chyba, że nie miał wyboru i pracuje na czarno za głodowe minimum.
Proszę sobie teraz wyobrazić pracodawcę który aby istnieć musi dostosować się do reguł. Inaczej po prostu plajtuje. Nie piszę o cwaniaczkach którym słoma z cholew wystaje i którzy w każdych warunkach gotowi są wyzyskać innych a nawet swoja matkę sprzedać.
Ale pisze o normalnych ludziach, normalnie funkcjonujących o normalnym tzw. kręgosłupie moralnym.
Mnie dziwi to, że tak patogenne przepisy związane z zamówieniami publicznymi funkcjonują.
I nie widać oznak aby miało to się zmienić.
Które lobby stoi za tym szkodliwym stanem spraw?
Szkodliwym dla wszystkich, pracobiorców, pracodawców i państwa.
Moim zdaniem przepisy ustanawiane są pod lobbystów i urzędników a nie pod potrzeby gospodarki i rozwoju.
Widać tendencje urzędniczego myślenia.
Choćby w przypadku radarów, czy własnie zamówień publicznych.
Urzędnicy znają swoje środowisko i nie ufają mu.
Stąd takie przepisy dot. zamówień publicznych.
Po prostu panuje przekonanie, że rozstrzygający przetargi osiągali by korzyści za "pozytywne" rozstrzygnięcia dla konkretnego oferenta, bez należytego uwzględniania wszystkich innych aspektów . Stąd ta absurdalna zasada najniższej ceny jako podstawowego kryterium.
A ponieważ jest recesja i to duża, firmy bija się o każde zlecenie, dlatego aby załapać się na zlecenie publiczne, oferują nierealnie niskie ceny. Negatywne skutki dla wszystkich i postępująca bieda, ale wysokie urzędy wiedzą lepiej, wszak nie są bezpośrednio uzależnione od gospodarki. Aby co nieco dotarło musi zaistnieć taki kryzys, że padną i urzędy.
Tylko czy potrzebna jest aż taka apokalipsa?
chichot dona / 109.243.127.* / 2013-01-12 14:54
Sorry
jest: ależ nie liczy się zysk ...
ma być: ależ liczy się zysk ...
zxc12 / 83.6.153.* / 2013-01-12 10:07
Podmioty które nie mają doświadczenia oraz te które mają nieuregulowane zobowiązania w stosunku do podwykonawców należy wykluczyć z możliwości wzięcia udziału w Przetargu.
Przetargi na roboty budowlane to jedyne możliwe rozwiązanie.
Inne rozwiązania będą jeszcze bardziej korupcjogenne.
komunista / 188.33.95.* / 2013-01-12 09:37
Pracodawcy i politycy zastanówcie się, mniejsze zarobki-mniejsza konsumpcja-mniejsze wpływy z tendencja w dół sami sobie kopiecie dół w całej p********** europie. Popadli w paranoje przez Grecję i oto efekty.
dypdixion / 194.33.72.* / 2013-01-12 10:09
Nie kolego, nie kopią sobie. Kopią nam grób. Jak będzie źle oni zawsze zdążą stąd wyjechać. Mają kasę by się ustrawić na Florydzie czy bardziej na południe. Wystarczy mieć milion dolarów i nie potrzebujesz żadnej wizy. Patrz np. Ruskie w UK.
kikison / 194.33.72.* / 2013-01-12 10:19
Niestety podobnie było w 1939. Już 3 września rząd uciekł przez Rumunię zabierając polski skarbiec. Podczas gdy z Warszawy do walczącej Twierdzy Modlin nie był nawet podciągniety kabel telefoniczny. Widzę analogię.
aasd / 212.160.130.* / 2013-01-12 09:35
Jestem studentem w wieku 22 lat dodatkowo jestem zatrudniony na pół etatu, mam umowę o pracę. Pracuje ponad pół roku i powodem dla którego wciąż jestem pracownikiem firmy jest tylko i wyłącznie miejsce w ktorym pracuje i to pracodawca potrafi mnie zatrzymać.

jesli chodzi o moją umowę, to uważam to za nieporozumienie, niestety musze odprowadzać wszystkie składki więc blisko 30%, a w umowie zlecenie 18%, jedynym plusem bywa urlop jednak i jego wymiar na pół etatu jest na tyle mały, że nie jest to nader korzystne... jesli chodzi o lata pracy do emerytury, to o to sie nie martwie, tak duzo lat zostało, że i tak je wyrobie więc uważam, że wolałbym być zatrudniony na zlecenie... a ubezpieczenie i tak mam zapewnione z uczelni i jako, że jestem studentem i podłączam się pod rodziców...
dezy dery / 5.173.68.* / 2013-01-12 20:46
Myślisz,że zawsze będziesz studentem podczepionym pod kasę rodziców?Gratuluję studentowi wysokiej inteligencji.
taki tam / 178.183.158.* / 2013-01-12 09:18
Z tym, że nasze państwo rujnuje gospodarkę zgadzam się ale reszta artykułu to są bzdury. W każdej umowie jest zapis, że zmiana warunków na które wykonawca nie ma wpływu takich właśnie jak stawka VAT powoduje indeksację wartości. Ale nie dziwię się że p. prezes tego nie wie, bo akurat branża ochrony jest opanowana przez byłych ubeków i sbków którzy zatrudniają ludzi z II kategorią inwalidztwa i wciskają kity że są oni w stanie cokolwiek ochronić.
żenada / 89.70.203.* / 2013-01-12 08:35
lepiej jak wszyscy będą pracować ,za kromkę chleba,przynajmniej pracodawcy nie zbankrutują."Słuszną linię ma nasza władza"
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy