Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Szczepienia w Polsce. Nasilają się ruchy antyszczepionkowe

Szczepienia w Polsce. Nasilają się ruchy antyszczepionkowe

Wyświetlaj:
asia2702 / 151.88.22.* / 2014-12-30 12:00
Mam 4 dzieci wszyscy byli szczepieni 5 w 1 , ale teraz powiedziałam dość po tym jak najmłodszy syn mając 20 m-cy po 4 dawce szczepionki skojarzonej 5 w 1 najpierw dostał drgawek gorączkowych, chorował co 2 tygodnie na angine i inne infekcje, po kilku miesiącach pojawiła się astma oskrzelowa z dusznosciami, alergia - IGE całkowite ponad 1500 !!!! przestał reagować na swoje imię , unikał kontaktu wzrokowego + szereg innych nie typowych zachowań dzis wiem że jest to AUTYZM. Analizując wstecz także pozostałe dzieci maja deficyty w rozwoju w zwiazku z jego zaburzeniami a wiązało sie to z czasem podania szczepionek które powodowały regres juz nabytych umiejętności( przypominam wszyscy byli szczepieni 5 w 1 + pozostałe szczepionki programowe) np. wszyscy mają opóźnienie rozwoju mowy, chodza do logopedy, a blizniaki także na SI. Dlatego odmawiam jakichkolwiek dalszych szczepień.
asia2702 / 151.88.22.* / 2014-12-30 11:21
Statystyki wykazują, że do lat 80-tych ubiegłego wieku autyzm diagnozowano u około 1 dziecka na 10 000 porodów. Po wprowadzeniu dodatkowych szczepionek liczba dzieci chorych wzrosła i tak: w roku 2004 autyzm rozpoznawano już u 1 dziecka na 166, a w 2012 roku u jednego dziecka na 80 urodzeń. W Anglii wśród chłopców autyzm notuje się u jednego na 56. więcej
http://astromaria.wordpress.com/2013/10/24/czy-i-jak-szczepienia-moga-wywolywac-autyzm-opracowanie-prof-marii-doroty-majewskiej-z-vaers/
asia2702 / 151.88.22.* / 2014-12-30 11:20
“Główną jeżeli nie jedyną, przyczyną monstrualnego wzrostu raka są szczepienia” Dr Robert Bell Wiceprezes Międzynarodowego Towarzystwa Badań nad Rakiem w British Cancer Hospital. więcej http://sigma.neon24.pl/post/97090,dr-jerzy-jaskowski-dodatki-do-szczepionek-adiuwanty-truciznyhttp://sigma.neon24.pl/post/97090,dr-jerzy-jaskowski-dodatki-do-szczepionek-adiuwanty-trucizny
BCG cię pilnuje / 159.205.132.* / 2014-12-30 10:53
Dorzucę ogniska gruźlicy wśród niedożywionych ofiar okresu przejściowego.Obudziła się ona, bo mieli ją w sobie ze szczepionki.
tiaa / 194.99.117.* / 2014-12-30 08:52
zmalała liczba zachorowań? Super! A o ile wzrosła liczba autystycznych dzieci?
Lysy 25 / 77.255.23.* / 2014-12-30 10:52
Zapomniales napisać o alergiach i astmie, które również są korelowane z nadmierną ilością szczepień.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
kate916 / 89.74.152.* / 2014-12-30 09:11
A zastanawiałeś/łaś się nad tym w inny sposób? Przeżywa coraz więcej dzieci (w tym wcześniaków) więc jest coraz więcej zachorowań na różne choroby? Kiedyś słabsze organizmy szybko umierały teraz są ratowane i się rozmnażają przekazując słabsze geny. Czy przeciwnicy szczepionek myślą, że jak znikną szczepionki to nie będzie chorób? Jak by znikły szczepionki zaraz wybuchła by jakaś zaraza. Poczytaj sobie jaka umieralność była na choroby, na które teraz się szczepimy i jakie były powikłania u osób, które zachorowały. Ten wasz autyzm to przy tym pikuś. Wasz, bo tylko taki argument słyszę od przeciwników szczepionek, a jakoś osobiście nie słyszałam o ani jednym przypadku autyzmu po szczepionce. Nie słyszałam nawet w kontekście znajomy znajomego powiedział... A to co mówią w telewizji od dawna przyjmuję z pełnym krytycyzmem.
tiaa / 194.99.117.* / 2014-12-30 09:36

Przeżywa coraz więcej dzieci (w tym wcześniaków) więc jest coraz więcej zachorowań na różne choroby?

masz jakieś dane jaki odsetek dzieci autystycznych to wcześniaki?

Czy przeciwnicy szczepionek myślą, że jak znikną szczepionki to nie będzie chorób?

nigdzie nie napisałem, że jestem przeciwnikiem szczepionek. Zwracam jednak uwagę, że szczepionka to nie jest idealne rozwiązanie, bo ma niestety często tragiczne skutki uboczne.

, a jakoś osobiście nie słyszałam o ani jednym przypadku autyzmu po szczepionce

autyzmu nie można raczej swierdzić w początkkowym okresie życia. Więc to nie działa tak, że dostaje się szczepionkę w drugim miesiącu życia i już widać autyzm. Związki między szczepieniem a autyzmem można zaobserwować w wyniku korelacji liczby szczepień do liczby dzieci autystycznych.

A to co mówią w telewizji od dawna przyjmuję z pełnym krytycyzmem.

czyli że niby co? Bo jak już coś słyszę w TV to mówią że trzeba się szczepić. Pamiętaj że szczepionki to jest biznes wart wiele miliardów. Więc masie osób zależy by mówić o nich dobrze bo to jest hajs. Natomiast jak ktoś negatywnie wypowiada się o szczepionkach to nie ma z tego tytułu żadnych profitów.
Także z jednej strony mamy gigantyczne korporacje za którymi stoi mamona i które zrobią wszystko by budować pozytywny wizerunek szczepionek a po drugiej stronie część naukowców nie wspierana finansowo.
kate916 / 89.74.152.* / 2014-12-30 10:43
No widzisz ciągle tylko autyzm i autyzm, a jakieś inne powikłania po szczepionkach występują? I jakie masz dane, że autyzm to takie częste powikłanie akurat po szczepionkach i jakiego rodzaju szczepionkach?
Nic nie pisałam, że autyzm ma coś wspólnego z wcześniactwem. Ogólnie zaznaczyłam, że wcześniaki raczej są słabsze. I mają wiele problemów ze zdrowiem.
No widzisz trochę już żyję, mój rocznik był bardzo liczny i wszyscy się szczepili, a ja nie znam żadnego przypadku autyzmu. Znasz jakieś, tak z ciekawości pytam?
Pieniądze to nie jedyny profit dla ludzi. Niektórym wystarczy żeby o nich mówiono, żeby ich doceniano, że tacy są mądrzy, rozsądni itd. I będą każdą bujdę wciskać żeby być na fali. Przypomina mi się taki jeden przypadek jak rodzice dzieciaka zagłodzili na śmierć. Normalna zdrowa, zamożna rodzina, tylko, że kierowali się wskazówkami swojego "guru".

Szczepionka rozwiązaniem idealnym nie jest, ale to jest to samo co z każdym lekiem. Nigdy nie wiesz w 100 % jak na ciebie zadziała. Mój znajomy prawie odszedł z tego świata po aspirynie, bo okazało się, że jest na nią uczulony.
Wiem, że na pewno są osoby, u których wystąpiły powikłania po szczepionkach. Ale to lepsze niż powrót chociażby polio czy odry, o których mówią w artykule.
tiaa / 194.99.117.* / 2014-12-30 11:05

No widzisz ciągle tylko autyzm i autyzm, a jakieś inne powikłania po szczepionkach występują?

dla ciebie autyzm to mało?
I jakie masz dane, że autyzm to takie częste powikłanie akurat po szczepionkach i jakiego rodzaju szczepionkach?

nie mam czasu wyszukiwać ci stron z informacjami na ten temat, ale jak poszperasz to znajdziesz. Możesz też na YT poszukać. Swoją drogą myślisz że rtęć jest dobra dla organizmu?
Znasz jakieś, tak z ciekawości pytam?

Około 10 przypadków znam

Także zachęcam to szerszego zainteresowania się tematem. Tak na szybko jeszcze przykładowy link
https://marucha.wordpress.com/2014/03/06/zwiazek-szczepien-z-autyzmem-udowodniony/
kate916 / 89.74.152.* / 2014-12-30 11:44
Oczywiście, że autyzm to nie jest mało. Nie bagatelizuję tej choroby. Po prostu przeciwnicy ciągle krzyczą o licznych skutkach ubocznych szczepionek mówiąc głównie o autyzmie a jakoś nikt nie potrafi mi udzielić informacji skąd biorą te dane. A jak pytam czy osobiście znają takie przypadki to nie, tylko coś tam gdzieś tam usłyszeli i taka jest z nimi rozmowa. Jak pytam o inne skutki uboczne też się nie mogę dowiedzieć. Nie jestem zajadłą obrończynią szczepionek, wiem że mogę się mylić, ale nikt do tej pory nie dał mi wystarczających dowodów żebym była przeciw. Materiały "przeciwko szczepionkom", na które do tej pory natrafiłam raczej zniechęcały do zapoznania się bliżej z tematem. Może akurat trafiłam na wypowiedzi ludzi, którzy sprawiali wrażenie jakby w życiu na biologii nie byli.
A co do pytania o rtęć: a myślisz, że ile jesz i wdychasz metali ciężkich dziennie? Niektóre warzywa wprost "uwielbiają" kumulować metale ciężkie w sobie. Szczególnie jak są uprawiane blisko drogi. A wiesz ile chemii niektórzy rolnicy pchają do swoich upraw? A ile chemii jest w gotowych produktach spożywczych? Szczepionki to nie jedyne na co ludzie powinni uważać w dzisiejszych czasach. Zagrożeń jest o wiele więcej.
Dziękuję za linka, przeczytam.
tiaa / 194.99.117.* / 2014-12-30 11:55

Jak pytam o inne skutki uboczne też się nie mogę dowiedzieć

no i co z tego wynika? Zapytam jeszcze raz czy autyzm to mało dla ciebie? Niby piszesz, że nie a dalej drążysz temat innych skutków ubocznych bo podaje się TYLKO autyzm.
Nie jestem zajadłą obrończynią szczepionek, wiem że mogę się mylić, ale nikt do tej pory nie dał mi wystarczających dowodów żebym była przeciw.

poszperaj więc lepiej po necie.
I oczywiście, że na wiele rzyczy trzeba zwracać uwagę, ale teraz mówimy o szczepionkach. Więc poszukaj dobrze raportów/wykresów które pokazują związek między szczepieniem a autyzmem. Oczywiście można powiedzieć, że w latach gdzie liczba szczepionek się zwiększyła i rosła liczba autyzmu to był przypadek, a w latach gdzie zrezygnowano z jakichś szczepionek nagle i liczba zachorowań na autyzm spadła - też uznać za przypadek...
Ktos403 / 46.238.125.* / 2014-12-30 08:42
Zapomnieli dodać o skutkach ubocznych od których koncerny umywają ręce. Chciałbym zobaczyć statystyki chorób na które dzieci są szczepione i skutków ubocznych, co jest większe. Nie mam nic przeciwko szczepieniom jednak nie wierzę, że firmy robią wszystko aby przy okazji nie wszczepić jakiegoś świństwa, a sprawy upośledzeń się tuszuje.
Prawienormalny / 88.199.147.* / 2014-12-30 08:11
I nic dziwnego, dzieci do drugiego roku życia nie powinno się szczepić. Związane jest to z tym, że mózg dziecka rozwija się do drugiego roku życia. Szczepienia przed tym okresem, mogą skutkować niedorozwojem na całe życie. Znam przypadki. Są to osoby głęboko upośledzone, uszkodzone na całe życie!
Lidka900 / 178.43.134.* / 2014-12-30 08:42
a i przypadki autyzmu po szczepieniach skoniugowanych np 6w1.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy