Forum TechnologieZdrowie i medycyna

Szczepionki przeciw grypie działają? Są nowe badania

Szczepionki przeciw grypie działają? Są nowe badania

Wyświetlaj:
WAY999 / 77.255.28.* / 2013-09-26 09:15
pewnie, ze działają. Nie rozumiem tego bojkotu, jaki tworzą niektórzy, Do nas rok w rok do pracy przyjeżdza Certus, szczepią się wszyscy jak jeden mąż. Funduje to pracodawca nam, ale to raptem koszt niewiele ponad 30 zł
Jola / 212.49.56.* / 2011-11-16 19:08
ja natomiast do tej pory się nie szczepiłam, ale ze względu na chorą osobę w moim domu, muszę być teraz szczególnie ostrożna. Dlatego poczytałam nieco, także o samych szczepionkach, i zależałoby mi na zaszczepieniu się Influvac’iem. Nie wiecie, gdzie w Krakowie można się zaszczepić tym właśnie preparatem?
Tyrka / 178.36.42.* / 2011-11-03 09:12
No nareszcie jest jakieś poparcie dlatego co zawsze wiedziałam :) Ja się szczepiłam juz od 2006 roku i niegdy z tego powodu nie miałam żadnych nie przyjemnosci. A na grype nie zachorowałam ani razu. Szperając po necie znajduję tez duzo ciekawych rzeczy na ten temat ostatnio znalazłam ta stronę wlaczochrone.pl i tam jest taka fajna opcja ze mozna zapytac specjalistę. Przydatne przy pierwszych objawach grypy :)
Arek56 / 85.222.91.* / 2011-10-28 10:32
Nie mam żadnych wątpliwości, co do skuteczności szczepień. Szczepię się od lat i nie choruję. Dla mnie to decydujący aspekt. Osobiście polecam szczepienia śródskórne, są przyjemne i bezbolesne w porównaniu do tradycyjnych szczepionek
Nie lekarz / 212.160.118.* / 2011-10-28 08:10
A mnie interesowały by inne badania - jaki procent lekarzy szczepi się przeciwko grypie. Była by to doskonała odpowiedź na temat wiary w skuteczność szczepień. Z tego co się orientuję, a trochę się orientuję procent jest znikomy. Czyżby nie wierzyli w zbawczą moc szczepionki, a może wiedzą po prostu jakie świństwo sobie wstrzykujemy. Ale tak na marginesie jezeli szczepionka pomoże choćby jednej osobie nie będę przeciwny jej stosowania. Kwestia jest tylko taka na ile ona pomaga a na ile szkodzi.

Pod artykułem powinna być informacja że artykuł i badania są sponsorowane przez odpowiednie lobby.
Kaaamil / 195.238.227.* / 2011-10-28 08:58
Masz rację w 100%. Będąc w przychodni z dzieckiem jestem jako rodzic bombardowany wszelkiego rodzaju reklamami szczepionek. Całe szczęście, że świadomość ludzka rośnie z każdym dniem i duża część zaczyna się zastanawiać nad ideą i sensem szczepień. A odmawiając szczepienia dziecka rodzice są ściagani przez stacja epidemiologiczne i nakładane są na nich kary finansowe - iluzja demokracji.
aniaaaaaaaasdf / 79.191.57.* / 2011-10-28 21:13
a ja jednak wolę SZCZEPIĆ, ogólnie odkąd pamiętam to co roku się szczepię, tylko raz nie zrobiłam tego bo właśnie się naczytałam że szkodzi.. i zachorowałam. więc nie ma przebacz, co roku szczepię, nie wiem czy to kwestia mojego organizmu, czy po prostu miałam pecha, ale nie choruję i tylko to się dla mnie liczy. wolę wydać kasę i trochę poboli niż się nabawić powikłań, znalazłam filmik o tym mówiący, polecam wszystkim nie-zapobiegawczym: http://www.youtube.com/watch?v=Zj4Z-BA6L08

Najnowsze wpisy