Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Szczurek: Mocny frank powinien sprzyjać obniżce stóp procentowych

Szczurek: Mocny frank powinien sprzyjać obniżce stóp procentowych

Wyświetlaj:
xyzyx568 / 80.53.236.* / 2015-02-25 16:46
Nie rozumiem tego krzyczenia o franka. Wziąłeś kredyt 1000 franków ? Musisz oddać 1000 franków + odsetki.
Proste. A to, za ile te franki kupisz, to już zależy od kursu waluty.

Nikt nie krzyczał, jak kurs spadał, jak rośnie wszyscy wielce poszkodowani. To tak, jakbym miał pretensje, że jak kupowałem auto benzyna była po 3,80 / l
a teraz jest droższa to niech mi państwo dopłaca.

Trzeba było czytać umowę, tam jest informacja m.in. o ryzyku kursowym, jak ktoś podpisał w ciemno i nie czytał to niech teraz płacze.

Mam kredyt w złotówkach i jak stopy procentowe, wibor i raty rosły to jakoś nade mną się nikt nie użalał i rząd nie rozważał, czy mi pomóc, mimo, że rata mi w pewnym momencie wzrosła o ponad 20% w stosunku do tej, która obowiązywała jak brałem kredyt - dlaczego teraz z moich podatków ma iść pomoc dla kogoś, kto jak głupek podpisał umowę nie czytając jej ?
dort / 193.109.244.* / 2015-01-30 09:16
Minister Szczurek, podobnie jak inni członkowie tego rządu, dba tylko o interes banków (sam przyszedł do rządu z banku).
xxxxxxxxxxxxxxxm / 77.114.63.* / 2015-01-22 18:05
Szczurek chce dobić frankowiczów. Banki nie zabezpieczały się przed spadkiem wartości CHF więc zarobiły ogromne pieniądze z dnia na dzień. Kredytobiorca zamiast oddać im np. 2000 zł. raty zmuszony jest zapłacić 2400 zł. Bankierzy chcą teraz zmusić frankowiczów do przewalutowania kredytów na złote bo boją się z jednej ujemnego LIBOR-u, który wynosi dziś -0,74% i i może spaść jeszcze więcej, co może oznaczać, że to bank będzie zmuszony płacić kredytobiorcy odsetki od kredytu. Po drugie wiedzą, że nie ma praktycznie szans na dalszą aprecjację CHF natomiast jest duże ryzyko jego osłabienia, co wykasuje ich nienależne zyski. A Szczurek jak to minister RP dba przede wszystkim o interesy zachodnich inwestorów. I jak będzie trzeba to Szczurek wraz z Belką postarają się zapewnić frankowiczą więcej emocji aby w końcu ulegli i pogodzili się z tymi czy innymi stratami.
wolny / 84.205.0.* / 2015-01-22 15:33
Szczurek co ty pleciesz! Tylko umocnienie się złotówki może zniwelować wzrost kursu franka. Obniżka stóp to osłabienie złotego i frank może być po 5 zł Frankowi kredyciarze zginą!
eddi70 / 5.172.252.* / 2015-01-22 15:10
"Mocny frank powinien sprzyjać obniżce stóp procentowych", a obniżka spowoduje dalszy spadek złotówki do Euro i Franka i tak dalej dalej na dno. Panie Szczurek ! Pan zapomniał, że jest pan polskim ministrem i trzeba dbać o polskie interesy. NIE o interesy Unii. Tu jest Polska, a tam jest UNIA. NIE odwrotnie !! [...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###

Najnowsze wpisy