Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Szczurek o walce z szarą strefą. "Bez tego nie ma stabilności rządów"

Szczurek o walce z szarą strefą. "Bez tego nie ma stabilności rządów"

Wyświetlaj:
Hubert34 / 89.171.250.* / 2014-10-15 19:42
Żeby ograniczyć szarą strefę MF podnosi akcyzę na cygara nawet o 2000%!!!! Przedsiębiorcy z Czech, Słowacji i Niemiec już zacierają ręcę, a rodzimi importerzy powoli zwijają interes. Takiej skali wzrostu obciążeń podatkowych chyba nie było w historii żadnego demokratycznego Państwa!
1999 / 91.178.31.* / 2014-07-13 20:48
'
Aby ograniczyc szara strefe trzeba do systemu zdrowotnego wprowadzic zasade rozliczania sie z pacjentem.

Mnie jako pacjentowi bedzie wszystko jedno czy lecze sie w jednostce publicznej czy prywatnej, jesli NFZ bedzie rozliczal sie z pacjentem.
---
Poki co, place skladke zdrowotna, a za leczenie musze placic z wlasnej kieszeni.
Juz najwyzszy czas zrobic troche porzadku w rozliczaniu za uslugi medyczne.
'
bimber1979 / 193.25.183.* / 2014-07-08 10:04
Żeby było lepiej to trzeba wpłynąć nie tylko na licznik (PODATKI) ale i na mianownik (WYDATKI) a tu jakoś nie widać poprawy!
sisley / 213.77.28.* / 2014-07-03 10:50
Panie Ministrze,
Pańskie tezy sa całkowicie błędne; albo celowo albo jest Pan niedouczony-obie sytuacje Pana dyskredytują jako osoby odpowiedzialnej za finanse RP. I tak:
1. Ja płacę bardzo duże podatki, które się powielają: od wynagrodzeń, od odsetek, vat,pcc,lokalne itd. To jest zniewolenie człowieka mając na uwadze skalę obciążeń,
2. Nie życzę sobie aby Pan posługiwał się ogólnikami, które dotykają również mojej osoby. Ten sposób stawiania sprawy to zamiatanie problemu pod dywan oraz rozkładanie go na wszystkich Polaków. W takiej sytuacji nie da się problemu rozwiązać tzn. złapać tych którzy nie płacą a powinni,
3. Proszę wskazać -bo za miedzy innymi-to dostaje Pan wynagrodzenie tych którzy nie płacą, którzy opływają w luksusach a źródeł pochodzenia majątku brak. Ode mnie WARA!!!
rewolttt / 83.10.57.* / 2014-07-02 21:32
wszyscy by placili jakby zasady były proste a nie zakręcone i kary dla złodzeji i mentalnośc nie ruska a niemiecka
pablog / 83.8.166.* / 2014-07-02 11:33
płacić to każdy może, ale najpierw rozliczyć tych, którzy nakradli będąc wysokimi urzędnikami lata temu i obecnie, większość klasy politycznej to zł....... , wystarczy spojrzeć na parlament UE, brak słów, zarabiają krocie a od nas wymagają byśmy płacili podatki.... z czego pytam się?
Szczurołap / 94.154.97.* / 2014-07-01 22:18
Szczurek co ćpasz,podziel się.Od Pensji POdatek,od oszczędności POdatek,w Paliwie POdatek,żywność,odzież itp:POdatek,drogi i autostrady POdatek i opłaty za korzystanie,POdatek VAT,POdatek CIT i wiele innych POdatków.W POlsce to co ludzie zarabiają oddają w podatkach więc cały czas się utożsamiają z krajem,tylko wy POlitycy jesteście najwiekszymi złodziejami a złodzieji trzeba karać.
lukaszwych.niel / 94.42.202.* / 2014-07-01 14:30
Dług publiczny może być narzędziem walki geopolitycznej, czego dowodem jest to, co się działo w Europie w ciągu ostatnich lat. (...) Przy rozroście szarej strefy trudno mówić o niższych stawkach podatkowych - dodał minister.


Co za bzdura, zależność między tymi rzeczami jest ale odwrotna, im większe podatki tym większa szara strefa, a nie szara strefa zniknie a on niby obniży podatki.
rttrrttr / 88.199.162.* / 2014-07-01 14:02
Relatywnie jedne z najwyższych podatków w UE i relatywnie najniższe świadczenia ze strony państwa w całej UE - więc z kimś się tu utożsamiać - z wrogiem nr 1?
[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
oioioi / 88.199.162.* / 2014-07-01 13:59

- Przed nami jest długa droga, aby Polacy bardziej utożsamiali się z państwem i chcieli płacić podatki - mówił minister finansów Mateusz Szczurek

to nie długa droga to walka z wiatrakiami bo z TYM państwem i TĄ twarzą utożsamić się możemy tylko w jednym jedynym wypadku - kiedy zajmiemy jego stołek w ministerstwie.
e.w / 2014-07-01 13:37
Polacy chcą płacić podatki, ale nie oszustom, nie bandytom powiązanych z bydgoska ośmiornica, pomorsko warszawka co ich macki się wydłużają. Ośmiornica PAULA ODZYLA HURA,!!!!! A CZY PAN ZAPOMNIAL JAKIE STOSUNKI PANA z nimi łączyły? jak ?, Jak się dostałeś Ministrze Szczurek na to stanowisko? Szybko zapomniałeś,Nie przez Rostowskiego ??????
crystaldragon / 83.4.119.* / 2014-07-01 00:16
Szczurek oszalał. Nawet jak na keynesistę, tak oderwanej od rzeczywistości opinii dawno nie słyszałem. Szkoda mi nawet słów aby skomentować dlaczego
rembert2 / 2014-06-30 22:42 / Tysiącznik na forum
Z jakim panstwem mamy sie utozsamiac? -rzadzonym przez politykow ktorzy caly czas okradaja nas z kasy by potem zmieniac reguly gry odnosnie np wieku emerytalnego i OFE? A moze z tymi co tocza,,prywatne rozmowy placac za wyzerke sluzbowa karta a interesuje ich tylko prywatna wladza czy stolki?Ponad 2 mln rodakow wyjechalo za chlebem tak byli potrzebni w ojczyznie.Olac te bananowa republike i eelity co zachowuja sie jak czwartaki spod budki z piwem
JacekGLB / 2014-06-30 22:28
1. Racjonalne i przydatne dla społeczeństwa wydatki z pieniedzy publicznych - czytaj efektywne szkolnictwo, służba zdrowii itp, ale przede wszystkim efektywna ADMINISTRACJA
2. usunięcie kompromotacji Państwa na każśdym kroku przez absurdalne przepisy i nikompetentnych urzędników na każdym szczeblu. Absurdalnych kontroli itp. udowadniania przedsiębiorcom, że są przestępcami itp.
3. Stworzenie raelnych mechanizmów wsparcau dla firm i rodzin

Zacznijmy od tego
edw@ / 31.175.173.* / 2014-07-01 01:17

3. Stworzenie raelnych mechanizmów wsparcau dla firm i rodzin

Czy firmy potrzebują aby państwo je wspierało za pieniądze, które im wcześniej zabierze? Wydaje mi się, że firmom wystarczy aby państwo im nie przeszkadzało. Przynajmniej ja nie potrzebuję żadnego wsparcia od urzędników.
grau46 / 31.175.34.* / 2014-06-30 21:32
"Podatków do zera nie obniżymy, bo do sfinansowania jest całkiem sporo. "

Obniżcie je choćby do 50%.
Ale NIE. Braknie na bankiety i paliwo do służbowych samochodów.
H Szatkowski / 2014-06-30 21:39
Czepiłeś się bankietów i limuzyn, a to pikuś. Naprawdę mamy wydatki zdecydowanie wyższe i bardziej sztywne, jak np. deficyt FUS rzędu 70 MLD zł rocznie.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy