Forum Polityka, aktualnościPolityka

Szczygło: Szybko przyjąć Gruzję do NATO

Szczygło: Szybko przyjąć Gruzję do NATO

Money.pl / 2008-08-27 10:55
Komentarze do wiadomości: Szczygło: Szybko przyjąć Gruzję do NATO.
Wyświetlaj:
lesniczy waluś / 79.188.238.* / 2008-08-28 08:30
kacapy wywołały swoimi służbanmi kryzys iracki aby zarabiac krocie na swojej ropie i gazie, dizłają jak V kolumna, atakowali juz serwery Estonii, zrzucali niewybuchy, teraz podpalają skłądy amonicji w Gruzji i Ukrainie, wysadzili tory w Gruzji na trasie transportu ropy z morza Kaspijskiego itd.
Obserwator! / 84.10.205.* / 2008-08-28 18:38
dizłają jak V kolumna, atakowali juz serwery Estonii, zrzucali niewybuchy, teraz podpalają skłądy amonicji w Gruzji i Ukrainie,

oj "dizłają" w tych "skłądach". Na szczęście Waluś ma na nich oko i wypatrzy każdy rzucony przez nich niewybuch. Wybuchów Waluś woli unikać, za co należy go pochwalić.
Pogonowski - USA / 77.95.50.* / 2008-08-27 19:05
Megalomania amerykańska stworzyła bajkę, że USA jest ponad prawami historii i że ma misję krzewienia wolność i demokracji na świecie. Misja ta zawodzi, w republikach bananowych i w historii gwarancji amerykańskich, które nie są i nie były warte papieru, na którym je napisano. Mimo tego propaganda USA, przedstawia Amerykę jako ostatnią „wielką nadzieję ludzkości.”

Obecnie jest oczywiste, że zawarte w Warszawie „permanentne” porozumienie o budowie wyrzutni obronnych pocisków z głowicami nuklearnymi skierowanymi przeciwko Iranowi, jest kłamstwem z kilku powodów. Po pierwsze następny prezydent ma prawo skreślić te umowy, po drugie jedyna różnica między pociskiem obronnym, czyli „ziemia-powietrze” i pociskiem zaczepnym, czyli „ziemia-ziemia” polega na sterującym programie komputerowym.

Tak więc pocisk obronny różni się od pocisk zaczepnego lub atakującego jedynie programem komputerowym. Przestawienie kontroli pocisku z jednego programu na drugi, zmienia dowolnie charakter pocisku albo na obronny albo na atakujący.

Pani Rice poucza Rosję, że nie należy posługiwać się siłą wojskową w 21szym wieku. Umiarkowany Żyd, Glenn Greenwald, krytykuje 19go sierpnia, 2008 hipokryzję Condolissy Rice, sekretarza stanu i opisuje jak USA napada, bombarduje, okupuje i brutalnie pacyfikuje inne państwa i stara się zmieniać ich reżymy, na marionetki osi USA-Izrael. USA od lat popełnia te bezprawia w znacznie większym stopniu niż inne państwa.

W czasie urzędowania pani Rice, rząd Bush’a bombardował, napadł i okupował Afganistan i Irak, wielokrotnie bombardował Somalię, uśmiercał cywilną ludność; dostarczał w tym celu bomb do Izraela, w czasie napaści na Liban, a czołowi senatorowie John McCain i Joe Lieberman wciąż grożą i nawołują do ataku na Iran, Syrię i inne państwa.

Dzieje się to w tradycji licznych bezprawnych interwencji na Bałkanach, Panamie, Somalii, Iraku, Libii, Sudanie etc. w imię amerykańskich interesów państwowych, przy aprobacie mediów USA. Media te popierają agresywne używanie siły. Obecnie żadne inne państwo na świecie, nie używa tak często siły wojskowej, jak to czyni USA.

Według pani Rice Rosja, wie, że NATO obiecało bronić Polski, według artykułu 5go, traktatu NATO, tymczasem Moskwa głosi, że na budowę „Tarczy” nie będzie reagować tylko drogą dyplomatyczną, co potwierdził szef sztabu armii rosyjskiej. Pani Rice twierdzi, że USA nie szuka konfrontacji z Rosją, po tym, jak kilka dni wcześniej, generał rosyjski powiedział, że Polska naraża się na rosyjski atak nuklearny, pozwalając na budowę wyrzutni tarczy w Polsce.

Niewiele pomoże Polsce twierdzenie, że wyrzutnie pocisków amerykańskich w Polsce wzmacnia globalną pozycję USA, największej potęgi na świecie. Jest to następny krok szachowania Rosji, kosztem Polski, która jest pionkiem w grze USA przeciwko Rosji. Rola Polski łatwo może się okazać rolą pionka oddanego na poświęcenie i stratę w grze, na którą polski pionek nie ma żadnego wpływu. Trzeba pamiętać, że głównym celem gry USA-Rosja, jest uniknięcie jednoczesnej wymiany bombardowania nuklearnego, które w mniej niż godzinę zniszczyłoby tak USA jak i Rosję.

Rosyjscy stratedzy twierdzą, że budowa wyrzutni pocisków amerykańskich systemy „Tarczy” jest pierwszym krokiem w konstrukcji kolosalnego systemu mającego na celu sparaliżowanie wielkich sił pocisków międzykontynentalnych Rosji i dla tego Polsce grozi atak nuklearny Rosji.

Pani Rice udaje, że uważa reakcję rosyjską za dziwną („bizarre”) i czyni to najwyraźniej w celu dalszego szerzenia wielkiej iluzji o amerykańskich skrzydłach opiekuńczych nad Polską.

Anty rosyjska prowokacja w Gruzji, przygotowywana od kilku tygodni, przy udziale doradców z USA i z Izraela, okazała się skuteczna do wzbudzenia strachu w Europie. W Polsce ułatwiła zdobycie przez USA pozwolenie na budowę na polskim terenie wyrzutni amerykańskich, ale w Europie zachodniej spowodowała większą ostrożność i niechęć do szybkiego przyjmowania Gruzji do NATO.

Wkrótce po wkroczeniu czołgów rosyjskich do Gruzji, prezydent Syrii, Bashar Al-Assad pojechał do Moskwy i stara się o pomoc, w odzyskani terenów zabranych Syrii przez Izrael. Natomiast 22 sierpnia, 2008, Ambasador USA w Moskwie, John Beyrle, rozgłaszał, że USA jakoby nalegało na Gruzję, żeby nie napadała na Południową Osetię.

Ambasador USA powiedział, że Rosja zareagowała słusznie i odpowiedzialnie na terenie Osetii Południowej, ale że dalsze walki na terenie Gruzji były niewłaściwe, według Associated Press. Naturalnie Beyrle nic nie powiedział o obecności w Gruzji licznych doradców z Izraela i z USA, w obecności, których Gruzini ładowali pociągi ciężką artylerią i czołgami etc. w celu napaści na Osetię, według planów gruzińskiego ministra obrony, posiadającego obywatelstwo izraelskie i gruzińskie.

Krótka wojna rozpoczęta 7go sierpnia, 2008 skutecznie zaogniła stosunki USA i NATO z Moskwą i została użyta, w celu wyw
leśniczy waluś / 79.188.238.* / 2008-08-28 08:27
k...wa biegnij szybko do Goździkowej facet, może cos pomoże. Moja diagnoza; pełna perforacja mózgowia porażonego pomyjami wyborczymi.

Jak nie pomoże Goździkowa to zrób sobie napar z purchawek i muchomorów.
Obserwator! / 84.10.205.* / 2008-08-28 18:29
Gdy brakuje argumentów w ruch idą obelgi i pomówienia. Metoda stara jak świat. Korzystał z niej Gebbels i Żdanow. Korzysta również, wciskając kit o bombie atomowej Husjna. Masz "dobre wzory" ale marnie je wykorzystujesz.
acomitam / 83.25.139.* / 2008-08-28 07:46
Coś w tym jest. Akcja w Gruzji nie wydaje się być li tylko wynikiem szaleństwa Saakashwilego, który chyba musiał zdawać sobie sprawę, że te jego wojska, to Rosjanie przepędzą w trzy dni. Ale pewnie nie o to chodziło. Z perspektywy czasu i zachowania np. naszych polityków, ich niezrozumiałej gorliwości w popieraniu Gruzji i antyrosyjskiej akcji w Europie można chyba wywnioskować, że swoje interesy ubijają tu USA. A że przy okazji kilkaset niewinnych osób poszło do piachu? Jakie to ma znaczenie wobec Amerykańskich planów? Amerykanie z najprzedniejszego korzenia nigdy nie darują Putinowi, że przegonił biznesmenów, których namaścił sam G. Soros i zniweczył palny opanowania rosyjskiego rynku surowców energetycznych. Chodorkowski do tej pory garuje w łagrze, a reszta dała nogę i ujada z bezpiecznej odległości.
JX / 212.191.170.* / 2008-08-27 21:33
Potwierdzeniem jest powiedzenie, że mocarstwo nie ma przyjaciół - ma sojuszników. Faktycznie tak jakoś dziwnie się składa, że wasale USA źle kończą, od Noriegi w Panamie poczynając, przez Osamę w Afganistanie, do Husajna w Iraku. Pomijam innych, mniej głośnych. Determinacja USA w walce o swoje słabnące interesy na świecie powoduje, że nie przebierają w środkach. Tymczasem szybko rośnie kolejna potęga azjatycka (układ Szanghajski, do którego należy m.in. Rosja). Nasze zachowanie w tej sytuacji wydaje mi się wręcz samobójcze.
Wapniak / 83.28.123.* / 2008-08-27 21:24
Słusznie P.Pogonowski, tylko jak zmienić decyzje naszych nawiedzonych kombatanckich polityków? Używając pewnego skrótu myślowego; "Solidarność" a właściwie KOR, drogo nas już kosztuje a może kosztować jeszcze więcej...
Z pozycji wapniaka mogę wyrazić tylko obawy o przyszłość /nie swoją/ i to nie tylko z tego powodu.
Ps. Napisałem umownie "nawiedzonych", ponieważ innego określenia w formie pisemnej użyć nie mogę. Wszystko wskazuje, iż dług można spłacać za każdą cenę nie zapominając tylko o ochronie własnej d... !
leśniczy marucha / 79.188.238.* / 2008-08-28 08:35
nie wszystkie gnidy zginęły, przyschnięte jak pluskwy zza obrazem ożyły teraz bo przeszkadza im polskość, jak tuskowi.
A co myśli o polskości wybitny twórca fundacji Dar Gdańska;
>"co pozostanie z polskości , gdy odejmiemy od niej ten cały wzniosło-ponuro-śmieszny teatr niespełnionych marzeń i nieuzasadnionych urojeń ? Polskość to nienormalność - takie skojarzenie narzuca mi się z bolesną uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu. Polskość wywołuje u mnie niezmiennie odruch buntu.......Piękniejsza od POlski jest ucieczka od Polski tej na ziemi, konkretnej przegranej, brudnej i biednej. I dlatego tak często nas ogłupia, zaślepia, prowadzi w krainę mitu. Sama jest mitem"
Donald Tusk.
arch / 2008-08-27 19:49 / Tysiącznik na forum
I to nie koniec
----Gigantyczny pożar i seria eksplozji na Ukrainie. Płoną ogromne składy amunicji, w których przechowuje się aż
90 tysięcy ton amunicji ! !
----------Płoną wielkie magazyny amunicji na Ukrainie
»2008-08-27 17:55
http://forum2.dziennik.pl/read.php?5,306216
dores / 83.12.134.* / 2008-08-27 17:50
Ateistyczny boże, co ci politykierzy nie wymyślą? Proponuję wszystkich przyjąć do NATO, a pokój murowany! Musimy sobie uświadomić, że są takie kraje jak Chiny, Rosja, USA i parę innych, które mają wielkomocarstwowe ambicje, a my jesteśmy pionkami w tej grze. Owszem możemy coś znaczyć, ale należy zacząć od budowania potęgi gospodarczej. Pokrzykiwania z pozycji ratlerka w UE i NATO niewiele pomogą. "Nasz" prezydent może sobie wozić innych pomniejszych prezydencików do Gruzji, a i tak więksi i rozsądniejsi zadecydują. Kaczyński Piłsudskim nie będzie, bo to nie ten czas, ani nie ta głowa.
Wapniak / 83.28.123.* / 2008-08-27 16:38
W politykach "wielkiej klasy" - mamy mistrzostwo świata zapewnione i to na długo! Mam tylko nadzieję tu chyba bedę a nawet chciałbym być naprawdę naiwny, że nie na zawsze....
andowc / 83.30.115.* / 2008-08-27 15:08
A "Szygło" do "sztabu NATO".
opolanin / 213.238.121.* / 2008-08-27 20:04
Kwasniak byl pierwszy do NATO
idiotofob / 145.248.195.* / 2008-08-27 14:32
a szczygłę do wariatkowa.
JX / 212.191.170.* / 2008-08-27 14:00
Czy p. Szczygło nie zasłużył "santo subito" na obywatelstwo Gruzji? Czy oni nie potrafią się odwdzięczyć człowiekowi za takie poświęcenie własnego autorytetu? Szczygło to ten Pan, który o naszych żołnierzach mówił per "durnie strzelający do cywilów".
terockij / 84.234.10.* / 2008-08-27 13:39
A kiedy do NATO przyjmiemy tawariszczi Rosję?
maa / 2008-08-27 10:55 / Tysiącznik na forum
Ble, ble, bla bla...

Nawiasem, kto to jest, ten Szczygło?
Oczywiście, że wiem, kim jest.
Jego zdanie jednak liczy się teraz tyle co panienki z tłustymi, farbowanymi włosami siedzącej "na kasie" w śmierdzącym brudem polskim spożywczaku...
gruby rycho live / 79.188.238.* / 2008-08-27 12:29
witaj maa, od razu widać platfusowego literata !

myślę, że ty maa zajmujesz dużo niższa półke społeczna od tej , którą przypisujesz Szczygle.

CXzekam kiedy wasi sojusznicy kacapy ustalą w Dumie, że Polska jest strefą wpływów Rosji i zainstaluja sie ponownie w Bornym Sulimowie. Pamiętaj przeceiż twoje tuski juz obiecały carowi putinowi, ze jego inspekcje mają wstęp wolny na instalacje Tarczy w Polsce
maa / 2008-08-27 13:51 / Tysiącznik na forum
Nie wiem, co to "półka społeczna" (czy to przebija twój rosyjski?).
Nie wiem, jaką pozycję społeczną (nie "półkę społeczną") zajmuje Szczygło. W każdym razie nie jestem cwaniakiem, żyjącym na koszt podatnika, jak on.

Jednak gdyby nie głupi dziennikarze, którzy nie wiedzą, jak zapełnić czas antenowy, pies z kulawą by o tym cwaniaku już nie pamiętał.

PS
Swoją drogą ciekawe, ilu z takich "grybych rychów" jest na rosyjskim żołdzie...
scorpion1 / 195.38.12.* / 2008-08-27 11:35
O, znalasłeś się meee!!!!! I od razu tyle epitetów, niezłe wejście, fe! A ty to niby kto jesteś......?
maa / 2008-08-27 12:22 / Tysiącznik na forum
Nie epitetów (epitet to synonim przymiotnika, nie ma wbrew mniemaniu nieuków pejoratywnego znaczenia...), lecz inwektyw, poczciwcze.

A ja kim jestem? Ba!
Na pewno jednak nie jestem udanym owocem rusyfikacji, jak ty i twoi pisowscy kamraci.
scorpion1 / 195.38.12.* / 2008-08-27 12:27
Sądzisz, że Szczygło jest zrusyfikowany???
maa / 2008-08-27 13:41 / Tysiącznik na forum
Czy ja napisałem, że Szczygło jest zrusyfikowany?

Napisałem, że ty synku jesteś. Wystarczy wymienić w twoich postach Polska na Rassija i przetłumaczyć na rosyjski i mógłbyś pisać na putinowskich portalach. Ten sam tępy nacjonalizm i szczera głupota.
Udało się "braciom" Słowianom zaszczepić swoje idee w Polsce...
scorpion1 / 195.38.12.* / 2008-08-27 15:49
Przygłupi jesteś? Przed chwilą napisałeś, że pisowscy kamraci są "owocem rusyfikacji".....
maa / 2008-08-27 16:20 / Tysiącznik na forum
Twoja głupota zaczyna mi imponować.
Wyróżniasz się nawet wśród pisiorków.
idiotofob / 145.248.195.* / 2008-08-27 14:41
Wyjątkowyś idiota, prawie jak sam szczygło, lub bajkopisarz ziemkiewicz. Bełkot i w lewo i w prawo. I żeby ci ułatwić, podpowiem, że szanuję Rosjan, choć uważam że popełnili pewne błedy. Powinni byli jeszcze poczekać w 44tym żeby niemcy takich jak ty rusofobów (czy raczej twoich przodków - pojęcie przypusczalnie ci obce) puścili z dymem kominów Auschwitz.
maa / 2008-08-27 16:18 / Tysiącznik na forum
Ja Rosjan jako narodu nie szanuję. Dlatego, że jako naród są podobni do Ziemkiewicza, Szczygły, Kaczyńskich, lub pisowskich durniów z tego forum. Spędziłem w Moskwie rok i wiem, co piszę. Nie znaczy to, że nie mam przyjaciół wśród Rosjan.

Ale pomysłu z Auschwitz gratuluję. Niżej Pan upaść nie mógł...
Sieg Heil!
scorpion1 / 195.38.12.* / 2008-08-27 16:00
Widać, że nie poznałeś jeszcze mee! Jesteś świeży? Te jego wstawki z o sowietyźmie są z kampani wyborczej gdy Koszerna wołała na PiS: komuniści, dyktatorzy...... On dalej tak wyje. Tak na prawdę to nie wiele się różnicie: nie życzycie Polakom dobrze!!! Aha, a czy Polscy żołnierze z września 39, czy później żołnierze AK, polscy patrioci mordowani i martretowani to rusofoby???
maa / 2008-08-27 16:22 / Tysiącznik na forum
No i widzisz, "idiotofob" - w jakie doborowe towarzystwo trafiłeś?
"Prawdziwych patriotów" - szmalcowników z PiS...
@@@ / 89.77.202.* / 2008-08-28 18:47
A filozofujacy motorniczy maa nadal jedzie po torach nienawisci do PiS

Najnowsze wpisy