Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Szczyt UE: Polska zachwycona, a inni?

Szczyt UE: Polska zachwycona, a inni?

Money.pl / 2013-02-09 09:10
Komentarze do wiadomości: Szczyt UE: Polska zachwycona, a inni?.
Wyświetlaj:
POLROLMIASTitd.. / 89.186.21.* / 2013-02-09 18:35
CHCIAŁBYM ZADEDYKOWAĆ P. DONALDOWI I ROSTOWSKIEMU PIOSENKĘ PERFEKTU " NIEWIEL CI MOGĘ DAĆ... BO SAM JUŻ NIEWIELE MAM!!!!!" XXXXX KTO ZA PROSZE O WPISY !
francopilot / 87.239.74.* / 2013-02-14 17:58
Pamiętam zachwyty Greków:budowali nowoczesne drogi,hotele ,infrastrukturę - cieszyli się,że mają euro zamiast drachmy....dziś bezrobocie 27%,a w grupie do lat 24 aż 62%,demonstracje,strajki,zamieszki.....na ulicach pojawili sie żebracy.....we Francji/Nantes/ bezrobotny,ktoremu odmówiono zasiłku podpalił się na głównym placu w miescie....
rafcioj / 178.43.150.* / 2013-02-09 16:33
to mi daje jakieś 2ooo zł na głowę rocznie. dużo czy mało?
L_W / 83.7.232.* / 2013-02-09 19:11
Mniej, znacznie mniej.
Odejmij to, co wpłacamy do UE, czyli 7x4=28 mld euro.
Netto - 106-28 = 78:7=11,1 mld euro x ok.4= ok.44 mld zł
Niech będzie 45,o mld zł.
45 mld zł : 38 mln = 1184 zł/na rok
W rzeczywistości, uwzględniając inne koszty - jeszcze mniej.
wc3 / 91.146.250.* / 2013-02-09 16:20
Można sobie wyobrzić ..... na szczyt jedzie PIS ze swoim "wielkim" :-) prezesem ( i oczywiście 8 ochroniarzami w okół niego).
Po paru pajacowaniach pokazano by kartoflowi gdzie jego miejsce, w Polsce rozpentano by kampanię antyunijną w ala'kaczyński stylu.
rozbiegane oczy rudego / 78.131.154.* / 2013-02-09 15:22
TYPOWY projekt ze środków UE ( oczyszczalnia ścieków WWTP ) –sprzed
kilku lat.
Zamawiający—-gmina. Gmina bierze kredyt ok. 35% wartości kontraktu na
wkład własny w banku np. ING ( właściciel w
Holandii). Płaci polski podatnik. Zysk –ING
Inżynier kontraktu —–firma spoza Polski ( ciężki szmal) –zysk na Zachód.
Wykonawca —konsorcjum z firmami głównie z Niemiec — j.w.
Projekt budowlany technologiczny wykonany w Niemczech. Dostawa urządzeń z Niemiec, mimo iż obok budowy nie gorsze dostępne są w pobliskim polskim zakładzie. Wykonawca kanalizacji bezwykopowej–firma z Niemiec. Rury kanalizacyjne z firmy zachodniej ( szwajcarskiej) -zysk na Zachód
Beton –dostawa z firmy angielskiej –zysk na Zachód.
Materiały izolacyjne z firm zachodnich — j.w.
Stal –z huty –właściciel Mittal Steel — j.w.
Sprzęt budowlany zachodni — j.w.
Odzież ochronna z firm zachodnich ( buty, kurtki, kaski ochronne)–jw.
Drobne materiały i drobny sprzęt budowlany z Castoramy — j.w.
Język kontraktu –angielski.
Wkład polski —robocizna . Polski wykonawca i jego podwykonawcy wykonujący najcięższe, najbardziej niebezpieczne i mało opłacalne roboty budowlane ( ziemne, ciesielskie, murarskie, izolacyjne itp). Główny polski Wykonawca poniósł straty i zszedł z budowy a podwykonawcy od początku dymani. Wódka ( po godzinach pracy) i kiełbasa na wyżywienie robotników z …supermarketu. Tylko …lody są polskie.
Tak dbają o wypracowanie zysków i o swoje miejsca pracy zachodni “dawcy” środków unijnych. Polski wykonawca stracił a zachodni zyskał. Dziwię się, że brukselscy urzędnicy nie dali nam więcej środków na lata 2014-2020—przecież rachunek jest prosty.
rozbiegane oczy rudego / 78.131.154.* / 2013-02-09 15:10
Jak zwykle około 75% z tych pieniędzy wróci tam skąd przyszły w postaci zleceń jakie przejmą zachodnie firmy.Im więcej środków unijnych tym gorzej dla naszej gospodarki. Już dziś mamy problem z wybudowanymi pływalniami, salami sportowymi, boiskami, które same nie mogą się utrzymać. A do tego trzeba spłacać zadłużenie wynikające z wkładu własnego. Nowe środki unijne spowodują dalsze zadłużanie. Nie dziwi, że politycy zacierają ręce przed dzieleniem tej wielkiej kasy z unii, natomiast podatników powinna zacząć mocno boleć głowa na myśl o tym, że będą musieli za to wszystko kiedyś spłacić. Zadowolone mogą być także żony prezesów zaprzyjaźnionych z urzędnikami wykonawców, będzie na nowe porsche i apartament w Barcelonie.
ncmm / 82.45.5.* / 2013-02-09 14:51
no to fajno, że choć jeden zadowolony :P
a serio - czy ktoś ma prawo oddać więcej głosów podczas wyborów niż ty? czy ktoś ci zabronił kandydowania?
wyżej chodziło mi o to, że najpierw nasze lenistwo połączone z naszym żądaniowym życiem (mam się przecież należy, bo hitler, bo nasz jpII, bo ruskie tyle lat, bo brzoza - i tylko blablabla w fotelu z pilotem).
jak pada deszcz co robisz? narzekasz i mokniesz czy działasz i otwierasz parasol?
bertsi / 159.205.118.* / 2013-02-09 14:14
Czy nie należy uwzględnić inflację? Gdyby ktoś napisał takie rzeczy na zajęciach z arytmetyki finansowej, to nie dostałby zaliczenia.
FD / 89.67.125.* / 2013-02-09 18:39
zależy u kogo by zaliczał.1/dotacje unijne nie obejmują 100% udziału w wydatkach,a podmioty-beneficjenci w większosci kontraktują w pln a nie euro.kurs pln do eur wynosił 3,58 (kupno) w 2002 ra w 2012 r wiadomo ile.2/w latach kryzysu ceny zleceń inwestycyjnych sa constant a nawet dumping 3/Na pewno gdyby przypmnieć Sir Cameronowi (bo zapomniał) to uwzgledniłby inflację GB 2,8%, a Frau Merkel swoja inflację 2,06*
a******** / 91.244.230.* / 2013-02-09 14:05
-----Wpis usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl.---------
antyCiemnaMasa / 81.186.243.* / 2013-02-09 14:21
I właśnie tacy ludzie jak Ty powinni czym prędzej opuszczać nasz kraj - na Sybir. Ciemna maso. Kogo obchodzi tragedia sprzed 3 lat. Nikomu to życia nie wróci lecz tylko skłóca naród. Nie twierdzę, że rządy PO są bez wad, ale jest zdecydowanie lepiej niż za czasów PiS.
francopilot / 87.239.74.* / 2013-02-14 18:13
zdecydowanie lepiej,nie ma już tych podsłuchów i radarów....a P.Nałęcz deklarował:"stosunki dobre z Rosją są warte każdej ofiary"...o deportacjach na Sybir narazie nie wspominał.....ale gdy ktoś skłóca naród,to......
a to szumowina! / 178.181.54.* / 2013-02-09 16:27
kogo obchodzi? a na przykład mnie obchodzi. I co? będziesz wysyłać na Sybir, bo są tacy którzy twierdzą, że za czasów PIS było lepiej?. Miarkuj się, bo jak trzepniesz coś podobnego w realu, to jeden cios wyśle cię o wiele dalej.
rozbiegane oczy rudego / 78.131.154.* / 2013-02-09 15:35
Leming wszystko “kupi”
Leming nie rozumie znaczenia wyrazów “per capita”, więc usłużne media i usłużni ekonomiści wciskają lemingowi gierkowską propagandę wiedząc, że leming to “kupi”. Dotyczy to nie tylko środków unijnych ale podawania PKB.
Ci usłużni “eksperci” o paskudnej politycznej proweniencji ( PZPR) z tytułami profesorskimi zdobywali doświadczenia np. w DM WGI ( nazwiska podane
w wyszukiwarce), FOZZ. Dzisiaj to celebryci, pieszczochy telewizji tow. Waltera i “Gazety Wyborczej”, beneficjenci transformacji ustrojowej. Media uszkodziły lemingom DNA.
m54 / 79.186.83.* / 2013-02-09 13:50
Nie tylko Polska jest zachwycona ja także jestem zachwycony może wreszcie w naszej wsi powstaną Orliki i chociaz jakis mały Aquapark
kraker.ltd / 89.158.254.* / 2013-02-09 13:04
Polak polakowi z gęby by wyrwał...
We Francji która wydaje się tak "bogata", kilkanaście milionów mieszkańców żyje poniżej linii biedy, nie może opłacić mieszkania zrobić zakupów, korzystają więc z darmowych sklepów, barów, które jeszcze założył Coluche np. Les Restos du Cœure …
Nie są one dopłacane z kasy Państwa, lecz raz na rok, organizuje się zbiórkę,lub jak np. teraz Brukseli, i na potrzeby tych najbiedniejszych w tym roku obcięto na ponad milion euros, co jest tragedią...
Również co jakiś czas zasilane są produktami bezpośrednio z datków w magazynach od obywateli...
bardzo niezorientowany / 91.102.109.* / 2013-02-09 12:54
To jałmużna od UE to za to co już od nas dostali czy za to, co jeszcze wezmą?
dgen / 2013-02-09 12:53 / Tysiącznik na forum
jesteśmy na forum ekonomicznym a ja nie mogę znaleźć odpowiedzi jakie będą rzeczywiste zyski netto dla Polski :
czyli kwota otrzymana z UE minus nasza unijna składka minus koszty dostosowania naszego prawodawstwa do norm UE minus koszty poniesione przez Polaków z tytułu wdrożenia przepisów unijnych (np. wyższy wat na ubranka dziecięce, "energooszczędne" żarówki itp.) minus koszty wdrożenia tzw. pakietu klimatycznego minus kary które płacimy z tytułu nie respektowania prawa UE (przedłużające się postępowania sądowe, tzw. niedozwolona pomoc publiczna) - czy ktoś w nawale tego hurraoptymizmu zna odpowiedź ?
rozbiegane oczy rudego / 78.131.154.* / 2013-02-09 14:54
dolicz akcyzę na gaz,która jak na razie nie obowiązuje gospodarstw domowych,ale powolutku,po cichutku ją wprowadzą dla wszystkich odbiorców
ncmm / 82.45.5.* / 2013-02-09 12:34
powtórzę się znowu: polska - kraj malkontentów.

naprawdę, co z wami ludzie?

niemcy złe, bo wojna
rosja zła, bo stalin i katyń
gierek zły, bo komuna
wałesa zły, bo gdzie moje 100mln
itd., itp. bez końca by można.

to WY jesteście źli tak naprawdę, wy - naród ( a może powinno być 'bydło'). kiedy wam było dobrze? kiedy wam będzie dobrze? NIGDY. nie wiecie czemu? bo jesteście beznadziejni. dziecku można wybaczyć jak marudzi, że deszcz pada. dorosły wyciąga parasol. ale nie polak - o nie nie - on nie wyciągnie parasola - on znajdzie nawet w obcej galaktyce winnych tego deszczu.

beznadziejny naród. szkoda, że był hitler - gdyby nie wojna - dalej by polski nie było po rozbiorach - i naprawdę po iluś tam latach życia w tym bagnie z tymi beznadziejnymi malkontentami wokół i ekstremistami (zamiast bomb mają różańce) - żałuję że jestem polakiem - nie przez geografię, nie przez historię, nie przez rządy (które się same przecież nie wybierają), tylko przez was - polaków-malkontentów. Beznadziejny naród - wszystko i wszyscy są źli - spójrzcie na siebie jełopy jedne.

samej wiadomości nie ma co nawet komentować, bo przecież i tak jest źle - żałosny naród...

ech nie ma to jak dawka polskiego optymizmu do porannej kawy...

wszystkim malkontentom życzę, aby grosza nie zobaczyli z tych pieniędzy i niech w końcu powymierają zacofane dinozaury. może młodzież się trochę ogarnie i rozejrzy w koło jak można żyć...
em96 / 151.46.71.* / 2013-02-09 13:06
"...powtórzę się znowu: polska - kraj malkontentów..."

Polska, to kraj durniów, właśnie takich...
Obecnie znowu rząd "otrąbia" sukces, bo oddał miliardy na podniesienie dodatków dla cwańszych krajów UE...
dgen / 2013-02-09 13:05 / Tysiącznik na forum
mylisz się, jesteśmy niezmiernie szczęśliwi z życia w Polsce i z tego, że jesteśmy Polakami w obecnych czasach, a szczególnie z tego, że:
- koleżanka (licealistka) mojej córki zamieszkująca "ubogie" południe pogrążonych w kryzysie Włoch dostaje większe stypendium niż pensja doktora na czołowej polskiej politechnice
- składka ZUS polskiego przedsiębiorcy wynosi cztery razy więcej niż przedsiębiorcy brytyjskiego
- emerytura mojej matki pracującej przez 40 lat w zapylonej hali produkcyjnej jest 5 razy niższa niż jej sąsiada, byłego sierżanta ZOMO
- wyglądamy unijnej jałmużny jak kania dżdżu bo bez niej nie jesteśmy samodzielnie wybudować nawet kilometra własnej, polskiej autostrady
- moja sąsiadka otrzymuje na dziecko 100 złotych zasiłku rodzinnego podczas gdy jej przyjaciółka z Węgier przez 3 lata wychowywania swojego malucha otrzymuje równowartość minimalnego wynagrodzenia pozwalającego jej spokojnie przeżyć miesiąc
- w żadnym sklepie nie mogę znaleźć wyprodukowanego przez polska firmę telefonu, proszku do prania, nie wspominając o lodówce czy samochodzie
- mamy pracować do 67 roku życia jak nasi zachodni przyjaciele w międzyczasie czekając w kolejkach do lekarza specjalisty nawet 3 lata

pozdrawiam
ncmm / 82.45.5.* / 2013-02-09 14:50
no to fajno, że choć jeden zadowolony :P
a serio - czy ktoś ma prawo oddać więcej głosów podczas wyborów niż ty? czy ktoś ci zabronił kandydowania?
wyżej chodziło mi o to, że najpierw nasze lenistwo połączone z naszym żądaniowym życiem (mam się przecież należy, bo hitler, bo nasz jpII, bo ruskie tyle lat, bo brzoza - i tylko blablabla w fotelu z pilotem).
jak pada deszcz co robisz? narzekasz i mokniesz czy działasz i otwierasz parasol?
Cekin / 2.221.102.* / 2013-02-09 12:41
Swieta prawda
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
iroo / 94.78.187.* / 2013-02-09 12:25
Tusk zachwycony,kolesie wniebowzięci,znów będzie kasa na rozpasanie.Nowe kontrakty,nowe przekręty.Żyć nie umierać.
lesio 610 / 83.15.250.* / 2013-02-09 12:00
Polska zachwycona czy raczej rząd Tuska ? Dla rolnikow będzie mniej pieniędzy to tez sukces ?Wielcy finansisci stali sie dzis prawdziwymi inzynierami naszych dusz i przyszlosci Polski.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy