Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Szczyt UE w Brukseli. Weto Londynu blokuje zmianę Traktatu

Szczyt UE w Brukseli. Weto Londynu blokuje zmianę Traktatu

Wyświetlaj:
Txxl / 64.110.35.* / 2011-12-10 21:54
Zrobcie porzadek we wlasnym kraju , z pustego nie da sie niczego nalac............
tańczący_z_fundami / 193.41.231.* / 2011-12-09 11:52
NO TO LEŻYMY ! Durnie z PO ładują nas w bagno, euro upada, UE się rozpada, co oni obiecali Tuskowi że ten nas tam na siłe pcha ? Anglia, Węgry, Czechy i Szwecja jak widać nie są takie głupie.
franco7 / 193.108.194.* / 2011-12-09 11:52
krótka sprzedaz..to piękno giełd..bat na ludzi bez wyobrazni...
animeks / 195.245.68.* / 2011-12-09 09:42
Nie wiadomo o co chodzi ? - chodzi o pieniądze. Angole nie chcą wesprzeć unii, tak jak w 1939 nie pomogli Polsce.
mbvbnvc / 178.37.246.* / 2011-12-09 11:28
Dokladnie a francuzi z rzadem Vichy Ci pomogli, znalazl sie znawca histori. Napewno jestes lekarzem, ekonomista, programista w jednej osobie, po polsku.
plkjyhgf / 188.28.63.* / 2011-12-13 13:02
a ty to sie znasz , z tym ze rzad vichy powstal po klesce francji w 1940 to jak mial pomagac polsce w 39?
Dokladnie a francuzi z rzadem Vichy Ci pomogli, znalazl sie
znawca histori. Napewno jestes lekarzem, ekonomista,
programista w jednej osobie, po polsku.
Borubar / 83.9.4.* / 2011-12-09 10:36
Cyt. www.wPolityce.pl: "Jeżeli potwierdzą się dziś i umocują decyzje podjęte wczorajszej nocy w Brukseli, to będzie to oznaczało, że Donald Tusk poniósł całą serię porażek i obniżył pozycję Polski w Unii Europejskiej. Niektóre z tych działań wynikają wprost ze słabości politycznej obecnego obozu władzy a inne z jego błędnych założeń programowych.

Po pierwsze, istotą polskiej polityki europejskiej było do tej pory utrzymanie spójności Unii Europejskiej. Zgadzając się na przystąpienie do wewnętrznego paktu fiskalnego, Polska usankcjonowała „Europę dwóch prędkości”.

Po drugie, błędem jest zgoda Tuska na związanie się nowymi obowiązkami bez objęcia nowych praw w ramach systemu decyzyjnego. Tusk zgodził się na transfer kompetencji „za free” – nie otrzymujemy żadnych nowych możliwości wpływu na strefę euro (czym swoją zgodę warunkowała Wielka Brytania), będziemy zatem „słuchaczami” posiedzeń ministrów finansów strefy euro, a następnie, zgodnie z przyjętym zobowiązaniem, będziemy musieli wdrażać je w Polsce.

Po trzecie, rząd zobowiązał się do wpłat na rzecz ratowania strefy euro (via Międzynarodowy Fundusz Walutowy), a więc będziemy uczestniczyć także materialnie w pomocy bogatszym od siebie.

Po czwarte, w sposób spektakularny straciliśmy okazję, by stworzyć „grupę konkurencyjności” w Europie Środkowej. Do nowego traktatu nie przystępują Czechy i Węgry. Gdyby Polska także zgłosiła swoje zastrzeżenia (a przecież ma je też Szwecja) zmieniłoby to zapewne nie tylko przebieg negocjacji, ale także mogłoby stać się początkiem tworzenia podmiotowej przeciwwagi dla dominacji tandemu francusko-niemieckiego i to właśnie w oparciu o zdrowe gospodarki narodowe naszej części Europy – szwedzką, polską i czeską z dołączeniem węgierskiej, która także stawia na konkurencyjność.

Po piąte, Tusk zadeklarował przystąpienie do traktatu, na który może nie mieć zgody ze strony polskiego parlamentu (potrzeba 2/3 głosów), a fakt ten wynika przede wszystkim z tego, że rząd na żadnym etapie przygotowań do szczytu nie podjął dialogu z parlamentem, całkowicie go ignorując. Tusk podejmuje więc wielkie ryzyko kompromitacji, czyli niedotrzymania przyjętych na szczycie zobowiązań.

Wszystko to razem sprawia, że po pierwszym dniu posiedzenia Rady Europejskiej polska polityka europejska przegrywa 0-5."
tusczybyk / 77.254.255.* / 2011-12-09 10:35
I mają rację! A Sikorski jak Jarząbek gada do szafy:
Łubudubu łubudubu niech żyje prezes naszego klubu!
Borubar / 83.9.4.* / 2011-12-09 10:28
Porównanie obecnej sytuacji do roku 1939, jest kompletnym nieporozumieniem. Proponuję zajrzeć do podręczników historii...
A co do postawy Brytyjczyków, to dobrze. Euro zona, ze swoim centralnym planowaniem, powinna już dawno się rozpaść....
Niki For / 77.114.174.* / 2011-12-09 10:23
Angole w 1939 wchodząc do wojny uratowali nasz kraj.Bez tego Niemcy i Rosja podzieliłyby się Polską i zapanowałby "wieczny pokój" z granicą rosyjsko-niemiecką na Bugu - tak jak to zapisano 22 sierpnia 1939 w pakcie Stalin-Hitler.Czas najwyższy,żeby to pojmować.
sgsdgsd / 83.27.30.* / 2011-12-09 10:04
I słusznie zrobili....
Przykro i mało w tym honoru ale mieli rację jak tak patrzę na nasz piękny kraj.
Głupolom nie ma co pomagać bo i tak tego nie uszanują, a nawet nie zrozumieją
yanosik77 / 89.72.22.* / 2011-12-09 09:11
Wszystkie informacje są dość enigmatyczne. Pewnie jak nie wiadomo o co to najpewniej chodzi o pieniądze. Przeczytałem, że Londyn nie zgodził się na propozycję opodatkowania transakcji giełdowych która miała przynieść 50 mld dla Unijnego budżetu. Tyle, że lwia część tej kwoty pochodziłaby z Londyńskiego City. Może ktoś wie kto w tym sporze ma rację i o co w tym wszystkim chodzi?
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2011-12-09 09:25
co do opodatkowania transakcji to miałoby to swoje plusy i minusy. Chodzi o to, że podatek nie płaciłoby się tak jak teraz od zysków kapitałowych, ale także od każdej transakcji. Czyli np. czy zarobisz czy stracisz na akcjach to i tak musisz zapłacić podatek. Plus jest taki, że może trochę ograniczyć możliwości spekulacyjne, no i dałoby to pokaźne wpływy. Minusem jest to że drobni inwestorzy też przez to oberwą.
ajhbergen / 2011-12-09 10:24 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Drobni inwestorzy nie inwestuja tak czesto. To uderzy i, mam n dzieje, zniszczy day trderow i spekulantow. Nalezy tez zakazac krotkiej sprzedazy. W Wielkiej Brytanii rzadzi akurat torysowska holota, ktora Europy nienawidzi. Oni robia z Cameronem co chca. Wegry i Czechy to bylo do przewidzenia. Ale dlaczego Szwecja znalazla sie w tym gronie?
franco7 / 193.108.194.* / 2011-12-09 11:50
zakazac krótkiej sprzedazy..to jak wjechac w ulice jednokierunkową..beznadzieja..cofnięcie rynków..wstecz...
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2011-12-09 10:34
ale lepiej by było, gdyby taki podatek naliczany był dopiero po przekroczeniu jakiegoś limitu, np. jak ktoś w danym roku przekroczy 50 tys zł wydanych na rynku kapitałowym to dopiero wtedy musi zapłacić podatek. Wtedy nie udeżyłoby to w drobnych ciułaczy, któzy chcą coś dorobić na giełdzie.
tusczybyk / 77.254.255.* / 2011-12-09 10:42
Ekonomisto! Podatki trzeba ograniczać! Anie mnożyć.
Podatki wymyślono po to by zaspokajały niezbędne potrzeby społeczne których sami obywatele nie są w stanie zapewnić./komunikacja, obronność itd/, A po co dziś są podatki?
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2011-12-09 11:04
ciągle po to samo, bo nie są w stanie sami tego sobie zapewnić

Pamiętaj na świecie są dwie pewne rzeczy: śmierć i podatki
tusczybyk / 77.254.255.* / 2011-12-09 11:14
Pamiętam pamiętam! Ale nie jestem na tyle głupi, żeby samemu prosić się o wyższe podatki!. Gdy zaczynałem działalność płaciłem 1% podatku obrotowego. Państwu to wystarczało! Wprowadzono zamiast tego podatek Vat! Sądzę że sam koszt funkcjonowania tego podatku przekracza tamten 1% Po co?
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2011-12-09 11:33

Gdy zaczynałem działalność
płaciłem 1% podatku obrotowego. Państwu to
wystarczało!

mylisz się, Państwu to nie wystarczało, bo trzeba było zaciągać długi. Dopiero bodajże w 2010 roku spłacone zostały długi zaciągnięte przed 1990 rokiem.
deba / 79.191.191.* / 2011-12-09 11:25

Gdy zaczynałem działalność
płaciłem 1% podatku obrotowego

Nie no nadzwyczajne porównanie. Oni wtedy w ogóle nie musieli pobierac podatków. Przecież oni trzymali kasę. Rzadzili i dzielili. I drukowali.
tusczybyk / 77.254.255.* / 2011-12-09 11:36
A ludzie żyli Polska się rozwijała! Komu to przeszkadzało Polakom? Nie przeszkadzało to naszym sąsiadom /Przyjaciołom dawnym i obecnym. Przyjaciołom w cudzysłowie/ Jedni by Polskę podporządkować stworzyli RWPG I były wtedy miliony takich co klaskali i widzieli świetlaną przyszłość Polski. Drudzy dziś stworzyli Unię i znów są tacy co przyklaskują niszczeniu Polski
deba / 79.191.191.* / 2011-12-09 11:47


A ludzie żyli Polska się rozwijała!

Dotknęla cię amnezja albo takie życie które Polacy odrzucili tobie wystarczalo. Kolejeczki po ochlapy od czwartej rano, kartki już na prawie wszystko, szazyzna PRL. Dziadostwo, wielkie zlodzijstwo oto co powinieneś zapamiętać. Co cywilizowany czlowiek powinien odrzucić i wznieś ręce do Boga w podziękowaniu, że tego już nie ma. W TVP HIstoria nadają teraz kroniki filmowe a przede wszystkim Dziennik Telewizyjny z lat 80-tych. Polecam. Nie napiszesz więcej tych rzeczy które z prawdą nie mają nic wspólnego.
tuszczybyk / 77.254.255.* / 2011-12-09 12:11
Czytam ten wpis i nie mogę wyjść ze zdumienia!
Dziadostwo, wielkie zlodzijstwo oto co powinieneś zapamiętać.Pamiętam i widzę dzisiaj Co cywilizowany czlowiek powinien odrzucić i wznieś ręce do Boga w podziękowaniu, że tego już nie ma. Niestety jest!W TVP każdy widzi co chce widzieć
tusczybyk / 77.254.255.* / 2011-12-09 12:03
Wczoraj kochana debo moja żona aby dostać się do lekarza stała od piątej rano! To nie zasługa naszego rządu i pani która po latach rządzenia została marszałkiem?
Nie o taką Polskę walczyliśmy! Nie chcieliśmy podporządkowania ZSRR. I dlatego nie mogę się zgodzić ze ślepo poddańczym pędem do Unii która nic dobrego nie zrobiła. Uchwaliła jakiś sześciopak który jeszcze nie wszedł w życie a miał ozdrowić Unię i już następne pomysły. I to pomysły typowo dyktatorskie!
deba / 79.191.191.* / 2011-12-09 13:02


Wczoraj kochana debo moja żona
aby dostać się do lekarza stała
od piątej rano!

Coś kombinujesz bratku. A telefonów nie ma? Przez telefon nie można?
To nie zasługa
naszego rządu i pani która po
latach rządzenia została
marszałkiem?

A przed tem bylo cacy? To ona zrujnowala SZ? Jak można gościa który pisze takie rzeczy traktować poważnie. Przecież w slużbie zdrowia zmienia się na lepsze. Ale ograniczeniem są pieniadze, a raczej ich brak zbyt niskie zatrudnienie szczególnie brak lekarzy. Bo leczenie coraz częściej w/g swiatowych standardów, a więc kosztowne a PKB polskie. Ale jest na to rada. Prywatyzacja. Albo podnieść skladkę zdrowotną albo wiecej dokladać z budzetu zwiększając deficyt. Rozwiazanie jest bajecznie proste. Tylko zdecydować sie na coś. Ale pisiaki a Ty jak sadzę wsród nich by się wściekli. innym latwiej byloby to zrozumieć i zaakceptować.
tusczybyk / 77.254.255.* / 2011-12-09 13:13
Jeśli uważasz, że kombinuję to zadzwoń do swojej przychodni i spytaj czy przyjmuje neurolog, kardiolog ,ortopeda? Czy cię przyjmą i kiedy? Albo zajrzyj rano do tej przychodni na dwie godziny przed otwarciem. Ja kombinuję ale na zabiegi rehabilitacyjne zapisane przez lekarza trzeba czekać w najlepszym wypadku 3 miesiące a i pół roku na niektóre.Ale ja jestem tylko pisiakiem a nie wszechwiedzącą jaśnie oświeconą debą
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2011-12-09 11:44

A ludzie żyli Polska się rozwijała!

teraz też możesz nabrać kredytów i pożyczek ile wzlezie i przechulać i też będzie o tobie można powiedzieć, żeś majętny i że dobrze ci się wiedzie...
andy2024 / 83.18.109.* / 2011-12-09 08:47
coś mi tu nie gra - węgry sie nie godzą ,szwecja się nie godzi, czechy się nie godzą... a my potulnie machamy główkami...
deba / 79.191.191.* / 2011-12-09 11:09

a my potulnie machamy główkami...

To jak będą tym przez ciebie wymienionym potakiwać to będzie OK? A może dlatego, że my więksi to i interes nasz zupelnie inny? Polska może i powinna dzialać bardziej ofensywnie. Czterdziestomilionowy naród może więcej niż te trzy których ziemie zamieszkuje mniej ludzi niż w naszym pięknym kraju.
A może zalożyć, że grono wybitnych specjalistów od finansów i spraw miedzynarodowych przygotowujący dla rządu ekspertyzy wie lepiej jak powinniśmy się zachowywać w dzisiejszej sytuacji? Oni mogą ( co wydaje z pozoru niemożliwe ) nawet wiedzić lepiej niż wypowiadajacy się na forum Money.pl
tusczybyk / 77.254.255.* / 2011-12-09 11:25
Debo! Nie wiemy co oni wiedzą! Ale wiemy co robią i mówią.
Czy ci specjaliści nie wiedza, że suwerenem jest naród.
Ze minister ot tak dla własnego widzimisię nie może zrzec się suwerenności kraju w którym jest ministrem. Podobno kochasz ten kraj!
deba / 79.191.191.* / 2011-12-09 11:39

Podobno
kochasz ten kraj!

Ty na pewno też. ale glupota twoja powoduje, że w ogóle o tym mówimy.
Jest informacja, że Węgrzy dolaczają do " polskiej " grupy przystępujących do siedemnastki strefy euro. A więc następni, i to ci których prezes tak ukochal nie boją się utraty suwerenności. Ochloń trochę. Będzie dobrze. Bo rząd który dzisiaj szcxzęśliwie sprawuje wladze bardzo dobrze wykorzysta sytuację.
tusczybyk / 77.254.255.* / 2011-12-09 11:52
Debo zarzuciłaś mi głupotę. Na pewno jestem głupi ale nie na tyle by ciągle żyć nienawiścią do mądrzejszego od siebie. Twoja obsesja do Prezesa Jarosława Kaczyńskiego ukazuje twoją głupotę. Głupotę która nie rozumie, ze opozycja jest potrzebna!I ma prawo krytykować posunięcia rządzących. Zarzucasz krytykowanie rządzących! Krytykuję ich bo źle postępują. Ty krytykujesz Prezesa Jarosława Kaczyńskiego za to że żyje!
deba / 79.191.191.* / 2011-12-09 12:27


Debo zarzuciłaś mi głupotę

Tak i wyjaśnilem dlaczego.
Twoja obsesja do Prezesa
Jarosława Kaczyńskiego ukazuje twoją głupotę

To nie obsesja. To trzeźwe stwierdzenie faktu, że Kaczyński i PIS Polsce szkodzi. Nieszcześciem jest to, że prawie trzydzieści procent rodaków daje takiemu gościowi ogarniętego fobiami, dzielacego Polaków na prawdziwych i nieprawdziwych, poddajacyego w watpliwość wielkiej części części narodu jego patriotyzm, postponujacego sprawujacych w wyniku demokratycznych wyborów wladz i demokratycznych urzędów oraz prokurature i sądy, narzucającego swoim wiernym co mają czytać i oglądać.
Czy zresztą jego twarz nie jest uzewnetrznieniem tego, że jego miejsce nie jest w życiu publicznym? Twarz nazywam koncówka na której skupia się wszystko co w duszy gra.
tusczybyk / 77.254.255.* / 2011-12-09 12:43
Dziwne, ze nie jest obsesją wstawiane w wątku nie dotyczącym tej osoby oceny postępowania wyglądu. Nie podoba ci się to nie patrz! nie chcesz słuchać nie słuchaj. Masz wybór! Ale nie oczerniaj, nie ubliżaj. Twoja ocena Prezesa Jarosława Kaczyńskiego świadczy o tobie. O tym, że nie potrafisz zdobyć się na odrobinę uczciwości, obiektywizmu w ocenie innych. Tak jak mi zarzuciłaś głupotę. Zapewniam cię, ze wyżej dokonana ocena Prezesa Jarosława Kaczyńskiego jest głupia.Jak byś szczekała gdybym napisał jak odbieram wygląd Tuska, Sikorskiego, Niesiołowskiego czy Kopacz.
jt / 78.8.233.* / 2011-12-09 13:04
Co się dziwisz?,to aparatczyk PO.Oni już tak mają,oni mogą oczerniać,obrażać,używać chamskiego języka,przeinaczać wypowiedzi czy wręcz bezczelnie kłamać,jak ten powyżej że Kaczyński dzieli Polaków na prawdziwych i nieprawdziwych,przecież Kaczyński nigdy takich słów nie użył,a ciągle aparatczyki PO i ich zwolennicy wciskają ludziom takie brednie.Kaczyński mówił o wolnych Polakach,a kłamczuchy w TVN stworzyli swoje kłamstwo,które już funkcjonuje wśród PeOfanów,i dyskusja jak widzisz z takim @debą jest bezsensowna,facet ma coś do wyglądu Kaczyńskiego,wypisuje brednie o fobiach,wmawia nieprawdę że JK odmawia komuś patriotyzmu,że narzuca ludziom co mają oglądać i czytać.Co to ma być?,jak z takimi "argumentami" dyskutować?.
tusczybyk / 77.254.255.* / 2011-12-09 13:20
Chamstwu należy się przeciwstawiać siłom i godnościom osobistom.
Dzięki jt za dobre słowo.
Wiem doskonale, że do deby argumenty nie docierają. Ale uznałem, że złu należy się przeciwstawiać. Żeby nie było tak, że jakiś sędzia powie, że niszczenie biblii nie jest bluźnierstwem bo nikt mu się nie przeciwstawiał.
deba / 79.191.180.* / 2011-12-09 15:11

Wiem doskonale, że do deby argumenty
nie docierają

No wlasnie, że Ty nie masz zadnych argumentów podobnie jest ~jt. Więc jak chcesz przekonywać? Dziękuję za zainteresowanie moją osobą. Nie jestem próżny ale to zawsze raduje. Świadczy o tym, że czlowiek nie jest obojętny. Że ma osobowość. Namawiam was tzn. ciebie i jt do dyskusji między wami. Jestem przekonany, że będzie pasjonująca.
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2011-12-09 11:37
a można zapytać co rozumiesz pod słowem suwerenny?
jt / 78.8.233.* / 2011-12-09 11:24
@deba,czy możesz nas poinformować jaką pełnisz funkcję w PO?.
deba / 79.191.191.* / 2011-12-09 11:28


@deba,czy możesz nas poinformować jaką pełnisz funkcję w
PO?.

Masz na pewno jakieś przypuszczenia. Jakie? Coś wyniuchaleś?
jt / 78.8.233.* / 2011-12-09 11:37
Nie mam przypuszczeń,dlatego pytam.Czy możesz odpowiedzieć normalnie jak facet,czy nie stać Cię na to?.
deba / 79.191.191.* / 2011-12-09 11:56

czy nie stać Cię
na to?.

Oczywiście, że stać. Ale ja jednak, ponieważ widzę, że bardzo cię to nurtuje pozwolę puszczenie wodzy fantazji.
Gdybyś spojrzal na to co piszesz z dystansu to zorientowalbyś się jak absurdane jest to co robisz. A nie lepiej byloby gdybyś napisal z czym się zgadzasz a z czym nie. I dlaczego? Najprawdopodniej nawet gdybym napisal dzień dobry też byś się nie zgodzil.
jt / 78.8.233.* / 2011-12-09 12:14

Oczywiście, że stać.
Jakoś nie odpowiedziałeś wprost,a więc Cię nie stać.
Przypuszczam żeś jest członkiem PO po twoich pochwalnych wpisach dla tej partii i Tuska.Takie peany im,a raczej wam wypisujesz że śmiech na sali.Zmień nick na @Jarząbek,będzie uczciwiej.


A nie lepiej byloby gdybyś napisal z czym się zgadzasz a z czym nie. I dlaczego?
Merytoryczna dyskusja z aparatczykiem PO jest bezsensowna,bo Ty musisz bronić jedynej "słusznej linii" swojej partii,a ja patrzę obiektywnie i mam gdzieś "słuszne" linie PO,PiS-u i innych.
1999 / 87.64.96.* / 2011-12-09 09:51
Nie mamy jeszcze pelnej informacji ze szczytu. Prasa niemiecka podaje wiecej.
Wegry, Czechy, Szwecja chyba musza otrzymac zgode od swoich parlamentow.
Wielka Brytania moze powinna wyjsc z UE.
sisley / 213.77.28.* / 2011-12-09 09:39
A dlaczego na wszystko maja się godzić. To co wymyśli Merkel czy Sarkozy to dobre głównie dla nich. Za kryzys oni odpowiadają bo napożyczali pieniędzy a teraz jest kłopot; niech zapłacą wszyscy. NIE!!! Sikorski i Tusk zachowują się żenująco; nikt ich nie słucha a oni chcą uzdrawiać UE nawet kosztem suwerenności swojego kraju. A obywateli straszą wojną, nędzą.
deba / 79.191.191.* / 2011-12-09 10:53

Sikorski i Tusk zachowują się
żenująco; nikt ich nie słucha a oni chcą uzdrawiać UE nawet

Mówią nie dobrze. Nie mówią też nie dobrze. A dzisiaj jest okazja żeby Polska mocniej zaakcentowala swoją obecność w Unii. Dobra sytuacja gospodarcza nam na to pozwala. A wręcz zachęca.
nawet
kosztem suwerenności swojego kraju.

Nie ochlonąleś jeszcze? Nie wyleczyleś z tej choroby?
tusczybyk / 77.254.255.* / 2011-12-09 11:02
dobrze mówią dla deby! Niestety nie mówią dobrze dla Polskiej racji stanu.
Dziś przyszedł mi na myśl film Barei.
Ta unia to nic innego jak miś ze słomy.
A Tusk i Sikorski to tacy trenerzy jak Jarząbek
co gadają i śpiewają pochwały do szafy: Niech żyje prezes naszego klubu.
deba / 79.191.191.* / 2011-12-09 11:18

Niestety nie mówią dobrze dla
Polskiej racji stanu

Unia europejska i nasza w niej obecność to jest dla Polski racją stanu.

dobrze mówią dla deby!

Jak dla mnie dobrze to i dla Polski dobrze. To ja i tacy jak ja budują potęge gospodarcza naszej ojczyzny i daje ludziom pracę. To dzięki nam przedsiębiorcom Polska się rozwija. My pracujemy a nie tak jak Ty i inni szukamy dziury w calym A kazda wiadomość, nawet nadzwyczajnie dobra to dla was powód i okazja do ataku na państwo i jego organy.
tusczybyk / 77.254.255.* / 2011-12-09 11:30
Unia europejska i nasza w niej obecność to jest dla
Polski racją stanu.
To kłamstwo które dałaś sobie wmówić świadczy , ze nie potrafisz samodzielnie myśleć i oceniać faktów!
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2011-12-09 09:55
tylko trzeba jeszcze o jednej rzeczy pamiętać - połowa polskiego eksportu idzie do Niemiec (no i bodajże koło 25% do innych krajów UNI), także jeśli Niemcy i inni wpadną w mocniejsze kłopoty to na pewno uderzy to w Polską gospodarkę.
Lysy 25 / 77.255.148.* / 2011-12-09 09:06
Grupa Wyszechradzka jest passe.
Teraz Trójkąt Weimarski jest na fali.
ty / 77.255.19.* / 2011-12-09 08:26
no to się Goldmany cieszą teraz, że dalej będą kiwać innych
mastodąt / 178.252.38.* / 2011-12-09 10:46
Już się tak nie cieszą bo nie będą mogły tak łatwo kiwać innych jak mówisz. Jak sądzisz dlaczego Goldmany mają centra swoje w Londynie przypadek czy zażyłość. Dodatkowo uważam że podatek powinien być od transakcji niebezpiecznych jak lewarowane przesyły między bankami bo o to głównie chodzi. Na tym głównie Londyńskie zarabiają.

Najnowsze wpisy