Forum TechnologieEnergia i ekologia

Szerszeni nie trzeba się bać? Biolog wyjaśnia

Szerszeni nie trzeba się bać? Biolog wyjaśnia

Wyświetlaj:
wał stadny / 79.186.45.* / 2013-02-24 16:16
A szanowny biolog nie wspomina że to TOTALNE SZKODNIKI W SADOWNICTWIE!!!! Hołota nadgryza każdy owoc, nawet zimowe odmiany jabłek i powoduje to gnicie owoców.
Tępię zarazę na równi ze szpakami!!!!

Natomiast prawdą jest że z dala od gniazda nie jest agresywny.
Na owocach często tłukę je gołą ręką. Trzeba tylko robić to bardzo szybko i zręcznie.
Natomiast jak idę likwidować ich gniazdo to ubieram się jak strażak do akcji usuwania zagrożeń chemicznych, tam już żartów nie ma.
polska_to_dziki_kraj / 193.109.225.* / 2012-09-11 21:57
europejskie szerszenie to pikuś w porównaniu z wielkim japońskim szerszeniem, który występuje w japonii, chinach czy koreii.
wielkość przeciętnego to ok 4-4,5 cm (czyli tyle co europejskiej królowej) a rozpiętość skrzydeł to prawie 10 cm !!!
jest na national geographic film dokumentalny o tym gatunku, prawdziwa groza. owad jest agresywny i nei ma z nim przebacz. jest pokazane jak w niecałą godzinę ok 40 szerszenii wykończyło całą kolonię pszczół. a co roku kilkadziesiat ludzi umiera od ich urządlenia
ja mam taki wstręt do tych owadów że w panice uciekam jak je widze
marysia2112 / 2012-09-12 12:28
mojej znajomej znajoma umarła od 2 chyba ukąszenia przez szerszenia, więc jak słyszę, że nie tzreba się ich bać, to mi ręcę opadają. Lepiej chyba być ostrożnym, niż uwierzyć i bagatelizować te bestialskie owady
Behey / 62.111.245.* / 2012-09-04 12:35
ale stek bzdur :) złapać królową szerszeni w szklankę i co jeszcze? Nakarmić i pogłaskać po głowie?
Adam Ryś / 2012-09-04 13:10 / Bywalec forum
ja dziękuję bardzo za takie teksty, namieszają tylko ludziom w głowie, jak raz mnie ugryzł szerszeń to tak napuchłem, ze bałem się, ze to koniec będzie
Kamat / 150.254.210.* / 2012-09-06 12:50
A jak przechodziłeś ulicą, to ktoś cię nie walnął?
Może wszystkich pozabijać?

Najnowsze wpisy