Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Sześciodniowy tydzień pracy w Sejmie. Przejdzie?

Sześciodniowy tydzień pracy w Sejmie. Przejdzie?

Wyświetlaj:
szary pracownik / 195.225.249.* / 2014-10-26 11:06
siedzą i w stołki p****** wymyślają jak nam dokopać , a my mamy z************ 6 dni w tygodniu i jeszcze po 11 -12godz. za 1200.00 zł miesiecznie jak nie pasi to wylota z pracy . kogo to z nich interesuje ważne że oni pracują po 4 godz dziennie i zarobią 1000% więcej od nas . kpina wstydzili by się POLSKA nasza wspaniała
radecki1 / 89.70.17.* / 2014-10-25 09:45
Witajcie solidaruchy. I co z waszymi "zdobyczami"?
No i dobrze wam tak. Chcieliście, to macie. Co wam zostało z 21 postulatów? G.....o!!!
pll / 89.69.152.* / 2014-10-24 21:00
jak przeforsują to oddadzą wolne w czwartek, wtorek albo środę
amso / 2014-10-22 21:39 / "Małomówny"
Właśnie uchwalenie tej poprawki odda nam wolne soboty.
Bo teraz pracodawca może nam kazać wszystkie soboty pracować i będzie nam oddawał wolne w terminie sobie odpowiadającym.
Gdy będzie musiał płacić to może nas "zmusić" tylko do 18 sobót-limit według Kodeksu 150godz/rok.
rembert2 / 2014-10-22 21:52 / Tysiącznik na forum
Pracodawca bedzie placil nadgodziny jak mu sie zechce-czytaj ze zrozumieniem
FDA / 89.167.129.* / 2014-10-23 06:38
Jak nie będzie chciał płacić, to przecież jest tak jak do tej pory.
Chodzi o to aby mu wytrącić argument, że nie może zapłacić!
mno_1966 / 87.205.250.* / 2014-10-22 20:24
Moim zdaniem co do zasady powinny być wszystkie godziny nadliczbowe płatne.
Odbieranie wolnego powinno być tylko na wyraźną, pisemną prośbę pracownika ewentualnie z powodu trudnej sytuacji przedsiębiorstwa.
Takie ustawienie sprawy spowodowałoby że pracodawca trzy razy by się zastanowił czy opłaca mu się aż tak zwiększać koszty pracy i płacić 50 czy 100% więcej.I jeśli by mu wyszło że jest to jednak opłacalne to chętniej by zatrudnił dodatkowego,nowego pracownika często za niższą stawkę niż przepłacać dotychczasowych.Czyli osiągnęlibyśmy to o co nam chodzi-nie przeciążanie dotychczasowych pracowników i zmniejszenie bezrobocia.
Ale to lewactwo związkowe i partyjne nie może tego ogarnąć.
rembert2 / 2014-10-22 21:56 / Tysiącznik na forum
W realnym zyciu jest zupelnie odwrotnie-pracujemy wwolne dni ktore nam kiedys oddaja a prace w tym czasie wykonuja pozostali pracownicy czyli niewolnicza eksploatacja.Twoje rozwazania to czysta teoria niestety,pozdro
mno_1966 / 87.205.250.* / 2014-10-22 20:22
Wszelkim zmianom, nawet dla nas korzystnym, mówimy NIE!
Ludzie,tu chodzi o to abyście mieli wybór czy chcecie odebrać wolne czy kasę.
Teraz pracodawca może powiedzieć: pracujesz wszystkie soboty w lipcu i sierpniu-wolne odbierzesz w listopadzie.
Prawo dopuszcza bowiem nawet roczny okres rozliczeniowy.
I nawet gdyby pracodawca chciał zapłacić, to bez narażenia się na karę, nie może tego zrobić.
Ale oderwani od rzeczywistości działacze związkowi i politycy mający po kilkanaście tys zł/mies mówią, że dla pracownika zarabiającego 1,5tys/mies zamiast 200zł dodatkowo, lepszy będzie dzień wolny.
A ciemny lud, wierzący wszystkim lewakom, im przytakuje.
A wystarczyłoby zapytać po prostu ludzi w zakładach czy w przypadku konieczności pracy w sobotę chcą pieniądze czy wolne.U mnie w zakładzie 99% ludzi wybiera pieniądze gdy zachodzi konieczność dodatkowej pracy.
I nie sądzę żeby w innych zakładach było inaczej.

Większość będzie chciała z tego skorzystać i podnieść swoje głodowe zarobki

To pokazuje hipokryzję związkowców-wiedzą że większość woli pieniądze, ale oni wiedzą lepiej.
Ale jest pewna nadzieja.
Skoro według KP nie wolno pracować więcej niż 48 godz tygodniowo a 8% pracuje ponad 50godz to i na "niezgodną z prawem" zapłatę za sobotę przymkną w oko.
rembert2 / 2014-10-22 21:58 / Tysiącznik na forum
Twoje rozwazania to czysta teoria,nikt nie pyta pracownikow co wola.Pracodawcy po prostu wykonuja wieksza prace przy tym samym zatrudnieniu-tak trudno zalapac?
mno_1966 / 87.205.250.* / 2014-10-22 23:12

nikt nie pyta pracownikow co wola

To zmień pracodawcę!
U mnie się pyta i jeśli chcę wolne daje mi wolne,jeśli chcę pieniądze to płaci nawet jeśli ma się narazić Inspekcji Pracy.
BOLO111 / 195.69.80.* / 2014-10-22 19:55
Zbliżają się wybory regionalne. Warto pokazać tym pomysłodawcą, że nam się to nie podoba i nie wpuszczać ich do rządów regionalnych. :)
rembert2 / 2014-10-22 19:42 / Tysiącznik na forum
Kolejny krok w upodlaniu pracownikow ,nastepnym krokiem bedzie obnizenie stawek za nadgodziny-pora przy wyborach przegonic ta rzadzaca sitwe
H Szatkowski / 2014-10-22 19:52
Następnym krokiem będzie kolejna propracownicza zmiana- mianowicie nowelizacja art.25'1 w zakresie ograniczenia czasu trwania umów terminowych oraz zrównanie okresów wypowiedzenia umów na cza określony z obecnie obowiązującymi dla umów na cza nieokreślony.
Który to projekt dostępny jest w BIP właściwego ministerstwa.

Tylko po co ci to wiedzieć, kiedy lepiej hejtować dzień w dzień na forum....
rembert2 / 2014-10-22 19:57 / Tysiącznik na forum
Co ma piernik do wiatraka?Po wydluzeniu wieku emerytalnego i pracy w dni wolne na zadanie pracodawcy proponowana zmiana tylko zwiekszy eksploatacje pracownikow kosztem zdrowia i rodziny .A jak zdrowia nie bedzie to won,nie przeszedles badan.Jak tego nie rozumiesz to nie pisz bzdur
H Szatkowski / 2014-10-22 20:03
Dużo więcej ma ten piernik do tego wiatraka, niż twoje wydumane obniżenie stawek za nadgodziny. Oczywiście ty rozumiesz wszystko.
Bez odbioru
rembert2 / 2014-10-22 20:05 / Tysiącznik na forum
Po 30 latach pracy na zmiany w przemysle moge powiedziec wiecej niz madrolek za biurkiem.Nie pisz bzdur i tyle
Moreta Cvetans / 77.255.245.* / 2014-10-22 19:08
Pewnie przejdzie. Zasadą jest, że im pomysł głupszy i bardziej szkodliwy to [...] się zmobilizuje i uchwalą.
W zasadzie to i niedziela powinna być pracująca. Po co w ogóle wychodzić z roboty? Zdechnąć przy warsztacie z niedożywienia i braku odpoczynku nie dożywając wieku emerytalnego.
Niechaj wybrańcy narodu mają na kawior i jachty za nieopodatkowane diety z (euro)parlamentów...


### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
trollstein / 46.31.32.* / 2014-10-22 19:27
Nieudacznik, któremu wydaje się, że wszystkie rozumy pozjadał.
Akurat ja trzymam kciuki za ten projekt. Przynajmniej moja dyrekcja nie będzie mogła się wykręcać kodeksem pracy i płacić mi ciężkie pieniądze za zarywanie weekendów i nocy. Moja stawka zdecydowanie do głodowych nie należy.

No ale wszelkiej maści komuszki z PISów PSLi i innych pomiotów wiedzą lepiej, co jest dla mnie dobre.
Moreta Cvetans / 77.255.245.* / 2014-10-22 19:40
Gdybyśmy mogli żyć w równoległych światach to w Twoim, trollstein, życzyłabym Ci serdecznie 7-dniowego i 24 godzinnego dnia pracy oraz przechodzenia na emeryturę w 115 roku życia. I niech Ci nawet za to porządnie zapłacą.
trollstein / 46.31.32.* / 2014-10-22 21:40
dzięki za dobre słowa.

to tylko drobna rekompensata za szkody na życiu prywatnym. zresztą odebrać czasem wolnym i tak nie ma kiedy. nie bez powodu mamy limit 300h nadliczbowych rocznie (i jest to zgodne z kodeksem pracy)
rembert2 / 2014-10-22 19:38 / Tysiącznik na forum
Zmiany maja dotyczyc wszystkich pracownikow-niby taki cwaniak a kasy nie umie zarobic

Najnowsze wpisy