Forum Polityka, aktualnościKraj

Szesnastolatkowie do urn wyborczych?

Szesnastolatkowie do urn wyborczych?

Money.pl / 2010-02-21 12:01
Komentarze do wiadomości: Szesnastolatkowie do urn wyborczych?.
Wyświetlaj:
m-53 / 83.24.45.* / 2010-02-21 16:40

- Młodzi ludzi mają dużą dozę wyczucia i nie dają się manipulować - odpiera zarzuty rzecznik rządu Paweł Graś.


Wręcz przeciwnie czyli na odwrót.

A jeżeli już mamy się tak wygłupiać to proponuję:
1. Obniżenie wieku biernego prawa wyborczego do 15 lat (wiek odpowiedzialności karnej)
2. parytet wiekowy wśród kandydatów

No i konsekwentnie: małżeństwa, prawo jazdy, picie, palenie, obniżenie wieku obowiązku szkolnego.
Jeżeli uznajemy, że 16-to latek jest zdolny do wyboru politycznego ro również jest zdolny do pozostałych wyborów.
I nie mniej ważne. Zwolnienie rodziców z obowiązku utrzymywania "dorosłego" i odpowiedzialności za jego czyny.

P.S.
Ta wrzuta już była przed poprzednimi wyborami.
sceptyk / 2010-02-21 18:07 / Tysiącznik na forum
PO na gwałt szuka wyborców.
Takiemu szczylowi obieca się prawo do picia, palenia i ciupciania na koszt państwa oraz zwolnienie z obowiązku szkolnego i pogalopuje głosować na POstEMpacką partią reprezentowaną przez ciecia Grasia.
A propos: jak tam POstEMPOwanie karne skarbowe w sprawie nieudokumentowanych dochodów p. Grasia, który miał być wyrzucony z rządu, ale starsi i mądrzejsi przpomnieli premieru Tusku, że o skłądzie rządu nie ON [Tusk] decyduje.
sceptyk / 2010-02-21 14:50 / Tysiącznik na forum
Jako rzecznik czternastolatków i starszaków w przedszkolach stanowczo protestuję!
Starszaki w przedszkolach TEŻ MAJĄ MIEĆ PRAWO DO GŁOSOWANIA!

A jak nie, to odmówimy jedzenia kaszki na podwieczorek. I co nam zrobicie RAMOLE?
Metalove / 79.191.231.* / 2010-02-21 14:13
Jakoś mi się nie widzi żeby 16-latkowie mieli głosować. To może być strzał w kolano nie tylko dla PO, ale dla innych partii politycznych też, bo tak młodzi ludzie to skrajnie chwiejny elektorat, który niestety jest bardzo podatny na radykalne hasła. Przez 3 lata liceum 2 razy liczyłam głosy w akcji "Młodzi Głosują" i po tym doświadczeniu nie wierzę, by więcej niż 5-10% 16 i 17-latków powinna móc głosować, gdyż wyniki uzyskane w szkołach były wręcz zadziwiające. Wraz z dowodem i tzw. "dorosłością" powinna przychodzić również możliwość głosowania w wyborach.
pan władek / 89.231.117.* / 2010-02-21 12:37
wimieniu osesków niech głosują światli PO-rodzice.
kolejny przepis bez sensu-mamy przepisogólny mówiący, że z chwilą ukończenia18lat osoba nabywa wszelkie prawa polityczne i społeczne -dlaczego znowu podważać ten przepis?
Mamy prawo i milion przepisów kwestionujących to prawo. Takt rzymać droga PO. Mam propozycję aby uchwalać ustawęi od razu podawać kiedy nie będzie można jej stosować,albo lepiej podajcie tylko te dwa przypadki kiedy ona obowiązuje.
PolaczekPL / 77.223.240.* / 2010-02-21 12:25
Idiotyzm... 95% szeznastolatkow niema pojecia w polityce i jedyne co ich interesuje to puszka z piwem, a taki elektorat zbyt madrych decyzji niepodejmie. Od wieku 17lat zgodzilbym sie.
gonzo_m / 79.163.81.* / 2010-02-21 15:02
Myślę że nawet 95% 25-latków nie ma pojęcia o polityce.
Myślę że tzeba wprowadzić zasadę "Jeden głos dla każdego - w życiu"
Głosować mogliby ludzie w wieku powiedzmy 40-44lat, bo oni pewien czas przeżyli , coś zauważyli i jakieś wnioski wyciągneli na temat gospodaki czy spaw międzynarodowych.
Ci któzy nie dożyją - trudno, przecież dalej w tym państwie żyć nie będą, więc nie ma to żadnego znaczenia.
Osoby starsze nie będą głosować na socjalizm czyli zepsucie państwa.
PolaczekPL / 77.223.240.* / 2010-02-21 16:43
wg mnie w wieku +70lat niepowinno byc prawa do glosowania. takie osoby glosuja za glosem radia maryja i niemaja pojecia o polityce XXI wieku. Dla nich wojny w iraku i afganistanie to wojny przeciwko terroryzmowi...
52 / 89.151.35.* / 2010-02-21 23:07
... no dobrze a co zrobić z tymi dziatkami którzy pchają się na posłów i senatorów? Ci panowie nie umieją odejść od polityki. Przyjeżdżają nawet z Ameryki by tutaj czerpać korzyści materialne. Ja osobiście uważam że Polonia na emigracji też nie powinna brać udziału w głosowaniu. Oni nie wiedzą co dzieje się w kraju. Mam siostrę daleko i mimo internetu, telewizji i innych mediów nie jest w temacie. Nie znają wartości złotówki i wszystko przeliczają na zielone lub euro. nie wiedzą ile trzeba zapłacić za mieszkanie, wodę, prąd itd. dla nich to wszystko jest tanie. Kończę bo szkoda czasu.
m-53 / 83.24.45.* / 2010-02-21 18:23
A cóż to jest polityka XXI wieku, jeśli wolno spytać.

Z Twojej wypowiedzi zrozumiałem również, że POwinien być wprowadzony cenzus wyborczy:
- słuchacze RM bez prawa głosu
Idźmy zatem dalej. Oglądacze TVN - 2 głosy, czytacze GW - 3 głosy, członkowie tuskjugend - 4 głosy.

No i w końcu głosy oddane niePOprawnie są z założenia nieważne.
semik / 77.112.43.* / 2010-02-21 13:18
Po pierwsze, skąd masz te "dane"?
Po drugie, generalizujesz.
Po trzecie po wynikach wyborów doskonale widać, jakie wy macie "wyczucie polityczne". Znam mnóstwo młodych osób, posiadających poglądy polityczne i nie mogących się doczekać głosowania.
reformciągdalszy / 211.233.134.* / 2010-02-21 12:01
dlaczego tak późno?. Wyborcami powinni zostawać ci nastolatkowie, którzy zauważyli u siebie pierwszą, skuteczną, erekcję. Podniecony elektorat może góry przenosić.
sceptyk / 2010-02-21 14:52 / Tysiącznik na forum
No a jak potwierdzić damską erekcję w komisji wyborczej?
m-53 / 83.24.45.* / 2010-02-21 18:26
Uprośćm sprawę, pierwsza miesiączka i pierwszy zmaz nocny ( POrtret na ścianie nad łóżkiem obowiązkowy).
Dowodem prześcieradło - jak u arabów po nocy poślubnej.
Narodowiec; / 83.19.37.* / 2010-02-22 07:56
Na wybory dopuszczalny wiek TO 25-lat;;"" Taki człowiek jest po studiach, ewentualnie co najmiej 5-cio letni staż pracy.!!!!/// Pajace -- Cwaniaki-- Szubrawce-- Złodzieje--;; nie mieliby najmniejszych szans Zaistnieć, no i tak zwane ich partyjki.!!!!!/// Górny wiek to obecnie 70- lat.!! ./// Oczekuje mądrej rozwagi--""/// No i oczywiście jazgotu POlakożerców.!!!
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy