Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

szkoła inwestowania, strategia, opieka - opinie ???

szkoła inwestowania, strategia, opieka - opinie ???

marcian_08 / 2011-01-27 17:48
Witam,
niedawno natknąłem się na bezpłatny kurs prowadzony przez www. szkolainwestowania.pl/. Dodam, że nigdy wcześniej nie interesowałem się funduszami a mówiąc wprost nie wiedziałem o nich nic. Byłem na kursie pokazano mi w dość ciekawy i jasny sposób zasadę działania funduszy i na spotkaniu po kursie przedstawiono mi taką oto propozycję i mechanizm działania tej propozycji :
Ja podpisuje umowę z np axa, która pobiera prowizję i z tej prowizji jakąś część bodajże było wspomniane 0,5 % przekazuje tej firmie "szkola...", która w zamian za to daje mi strategię inwetsowania, która jest ich tworem i tylko im jest znajoma a przynosi zysk nawet do 27 % rocznie.(nie pamietam dokładnie, ale wiem ze za ostatnie 3 lata 2008-10 rozkład zarobków wyglądał odpowiednio około 3%,50%,10%) Ta ich opieka polega na tym, że co kwartał lub częściej jeśli ich"algorytm" wygeneruje sygnał wyjścia z akcji dostaję wiadomość w jakie fundusze inwestować i jaki procent swojej gotówki. Co o tym sądzicie ?
Jeśli coś jest nie jasnego bądź nie do końca sprecyzowanego w mojej wypowiedzi to piszcie.
A i nie ponoszę żadnych kosztów związanych z tym doradztwem, tak jakbym podpisywał umowę bezpośrednio z axa.
Wyświetlaj:
Sławek84 / 188.33.139.* / 2014-10-02 09:59
Na facebooku co chwile pokazują się posty z reklamą bezpłatnych szkoleń tej firmy. Czytam różne książki motywujące poruszające temat zarabiania i postanowiłem sprawdzić w internecie o co chodzi. Wiem też że za darmo umarło (nic nie jest za darmo) i widzę po komentarzach, że nie jest to szkolenie, ale coś w stylu "zapraszamy na bezpłatny niezobowiązujący pokaz garnków, poprzedzony pokazem gotowania."
Grzegorz1971 / 178.180.127.* / 2014-08-12 18:43
Widzę tu jedną wielką pomyłkę
Zajmuję się sprzedażą jednostek funduszy inwestycyjnych. I wbrew temu, co Państwu się wmawia ma tych szkoleniach i w wielu bankach to nieprawda. Kupowanie polisy ma życie, która tylko część środków ma przeznaczyć ma inwestycje w fundusze to nie jest inwestycja w fundusze
To jest zwykła sprzedaż produktów, które są obarczone ogromnymi kosztami zarówno wejścia jak i wyjścia z inwestycji. NIE ! TO NIE INWESTYCJA W FUNDUSZE! TO POLISA NA ŻYCIE!
Inwestycja w fundusze, np. regularny program oszczędzania w funduszach to nie jest umowa ma kilka lat! Po tym poznacie że naciąga was ktoś ma polisę a więc umowę na wiele lat. Odradzam! Życie wymaga elastyczności. Środki z funduszy możecie wypłacić w kilka dni. Jestem do dyspozycji dla tych, którzy chcą inwestować ale nie chcą się wiązać kosztowną umową na 20-30 lat. GL1@WP.PL
docXX / 94.254.243.* / 2016-07-16 12:09
Tak to jest jak wypowiada się ktoś, kto chce ugrać coś własnego... Polisa na życie z kwotą ubezpieczenia 100 zł (np. w AXA) to kilkanaście groszy miesięcznie opłat za ubezpieczenie. W zamian dostajemy tzw. super parasol - tj. możliwość przechodzenia z jednego funduszu do drugiego, praktycznie dowolną ilość razy, bez podatku Belki i bez opłat. Produkty jednorazowe (od 10'000) są zazwyczaj 2-3 letnie, a koszt wcześniejszego wyjścia to zaledwie parę procent. Biorąc pod uwagę, że zakup funduszy inwestycyjnych akcyjnych np. w banku to opłata wstępna rzędu 4%, już od razu widać wyższość polis. Wystarczy, gdy ktoś będzie chciał 2 razy w roku zmienić sobie fundusz... Inna sprawa przy opłatach regularnych, ale jak ktoś chce inwestować mając kwotę 500 zł? Nawet 50% zysku to dopiero 250 zł... Samochodu się nie kupi. Moi klienci w 99% wpłacają jednorazowo...
Karmaa12 / 78.8.0.* / 2014-05-28 21:22
Mam polisę w Szkole Inwestowania i już mówię, jakie są szczegóły złych opinii (a może mojej złej opinii). Zakładając lokatę w 2012r. nie było dużo opinii, a Panowie ze SI byli bardzo przekonywujący, co do 20% zysków rocznie itp, dlatego też skusiłam się na inwestowanie długoterminowe. Po dwóch latach jedyne, co zauważam to mój idiotyzm w tej kwestii. Więcej zarobiłabym na lokacie, niż ze SI, a pieniądze są zablokowane. Choć z drugą kwestią się liczyłam, to jednak miałam nadzieję na większe zyski. Jedyne, co zauważam to naliczanie opłat od aktywów, od zarządzania itp,itd. Nie twierdzę, że algorytm jest zły, ale wysokie opłaty uniemożliwiają osiągnięcia zysku. Stanowczo odradzam. Dobre opinie piszą chyba osoby z SI. Najlepsze jest to, że w obecnej pracy pracuję z osobą, która pracowała z SI. Zbyt wiele się już się też od niego nasłuchałam.
kris190 / 46.169.10.* / 2014-02-14 19:21
Witam, napiszę krótko i zwięźle. Algorytm SISI nie jest taki zły. Sam przez pewien okres inwestowałem opierając się na jego rekomendacjach (nie zawsze przynosiło to wielkie zyski, a czasami nawet stratę). Od pewnego czasu jednak postanowiłem sam zadbać o moje finanse i po cotygodniowej analizie rynku "przeskakuję" z rynku obligacji na rynek akcji lub w stronę przeciwną już kilka dni przed tym, jak ten "cudowny" algorytm wyśle mi sygnał. Podsumowując: jeżeli ktoś nie ma czasu/chęci/wiedzy z zakresu finansów- wówczas algorytm SISI może stanowić dla niego pewne wsparcie. Natomiast dla pozostałych inwestorów proponuję dokonać inwestycji wg swojego subiektywnego zdania. Algorytm SISI uruchamia się z tego co wiem, dopiero gdy zmiany na rynku przekraczają kilka procent. A przy założeniu, że na konwersję portfela trzeba czekać średnio około 3 dni, korzystanie z tego algorytmu jest w momencie ostrej bessy bardzo ryzykowne. Pozdrawiam.
milewicz / 77.255.40.* / 2013-11-14 02:06
w mojej skromnej opinii, jak ktoś chce się bardziej zagłębić w temat, to akurat tutaj będzie miał takie możliwości, a ile zarobi, to będzie zależało tylko od niego.
milewicz / 77.255.40.* / 2013-11-14 02:05
w mojej skromnej opinii, jak ktoś chce się bardziej zagłębić w temat, to akurat tutaj będzie miał takie możliwości, a ile zarobi, to będzie zależało tylko od niego.
Marzena344 / 87.207.27.* / 2013-10-10 12:24
Niezły tam mają bur...del w tej szkole inwestowania ;) 1,5 roku temu zerwałam polisę a te pajace ciągle przysyłają mi rekomendacje.. dla zainteresowanych podaję szczegóły na dzień 1 sierpnia 2013
NB4 20%
SKAR3 20%
ML2 20%
HSBC2 20%
QUE1 20%

Pozdrówki dla frajerów ze szkółki ;)
Junker Junkowski / 185.15.227.* / 2015-10-14 14:14
Potwierdzam .To nie jest forma inwestycji tylko szkółka dla osób które licza na duże zyski. A jak wiadomo duże zyski to mit.
krul / 87.205.175.* / 2013-09-23 12:20
Ta szkoła w sumie ok, choć bez rewelacji, zarobiłem troche więcej, niż bym zarobił na lokacie
gery666 / 87.205.175.* / 2013-09-23 02:40
Jak dla mnie to oferta była dobra, jestem na +, nie wiem, skąd te złe opinie.
BillyKido / 83.24.211.* / 2013-09-10 13:31
Ze szkoły miałem okazje skorzystać jakiś czas i temu i muszę powiedzieć, że było nieźle. Zwłaszcza, jeśli kurs jest za darmo. Chociaż wiadomo, ze najważniejsze w inwestycjach jest zawsze rozsądek.
Krisek2 / 83.28.143.* / 2013-10-29 18:46
Ja sam co prawda nie miałem osobiście z nimi do czynienia, ale wydają się być rozsądni całkiem.
garans / 77.255.40.* / 2013-11-20 13:53
W celach edukacyjnych owszem, nauczyć sie można dużo.
Dzersej / 204.8.156.* / 2013-11-22 02:05
Nie przesadzajmy, zarobić także można. Wiadomo, im bardziej człowiek ogarnięty, tym lepej.
Szymon Juszczyk / 83.14.176.* / 2013-03-12 09:48
A gdybyście mieli możliwość skorzystania z bezpłatnej usługi doradztwa inwestycyjnego w zakresie jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych świadczonej przez dom maklerski, to skorzystalibyście?
marlon222 / 82.210.135.* / 2012-10-23 19:43
Gdybym ktoś wymyślił algorytm wypracowujący tyle co oni twierdzą to by dostał nagrodę Nobla z ekonomi:)
Jak są tacy pewni to niech biorą prowizję z wypracowanego zysku.
Małgosia P. / 95.40.18.* / 2012-10-12 00:11
SISI 24%, 20%??? Nikt nie zagwarantuje zyskow takiego rzedu, nikt. A klamstwem jest pisanie ROCZNIE. Rozumiem, jesli by to było ŚREDNIOROCZNIE, co rownież nie jest sztuką, bez SISI. Generalnie Szkola to taka Novision, którzy wymiataja na rynku i jeszcze dają mozliwość wejscia w biznes.
pan nikt / 89.76.10.* / 2012-09-14 00:54
Witam

tak się składa że byłem dwa razy na szkoleniu a raczej „szkoły” inwestowania.
Szkolenie to jest polisy inwestycyjnej.
Sławny algorytm SISI...
Jak byłem na szkoleniu na plakacie był wynik ponad 24% jednak to był wynik za na rok 2010 (2009?), Pan wspomniał że to wynik nie aktualny że ostatni rok był gorszy i aktualny wynik to około 22%. Teraz "szkoła" inwestowania podaje zysk średniorocznie 18,69%.

Poprosiłem o pokazanie rzeczywistej - prawdziwej inwestycji na, której będzie te 22%. Dostałem informację, że nie ma takiej inwestycji, bo owy algorytm działa dopiero rok!

Wypracowany wynik te 24% to wynik na danych znanych na danych historycznych. Taki wynik (jak się zna wszystkie dane) jest w stanie zrobić każdy student ekonomii i nie trzeba być wcale wielkim orłem (metastock i do dzieła można nawet ponad 40% średniorocznie na WIGu „wykręcić”)

Mówi inaczej, odkąd działa ten algorytm na danych rzeczywistych przynosi on straty (fakt paskudny okres na giełdzie... konsolidacja ponad rok) jednak taki super algorytm powinien sobie poradzić.... (rada dla Panów ze szkoły można przecież podrasować algorytm SISI i poprawić wyniki ;)

Podsumowując jakby panowie ze szkoły inwestowania napisali algorytm do typowania liczb w totolotku to by w latach 2000-2010 algorytm trafiłby pewnie.:
61- szóstek
755- piątek
9890 -czwórek
682064 - trójek

a w latach 2010-2012
0 - szóstek
0 - piątek...

Proszę mi wierzyć nie ma algorytmów które zapewniają zyski na poziomie 20% średniorocznie!
Jakby Panowie z szkoły inwestowania mieli algorytm, który działa to by go nie "sprzedawali" bo po co sprzedawać kurę, która znosi złote jaja!?
Jasn / 82.210.135.* / 2012-10-23 19:37
Dokładnie:) Trafne porównanie do tego lotka.
Gość308 / 78.10.82.* / 2012-08-26 20:46
Jak dla mnie, po tym co przeczytałem jest to kolejny sprzedawca inwestycji regularnych. Jeżeli ktoś skorzysta z tego produktu i nie zna podstaw działania rynku i instrumentów finansowych to uważam, że nie jest to złe rozwiązanie. Chciałby tylko zauważyć na koniec, że zgodnie z prawem możliwość doradztwa inwestycyjnego mają licencjonowani doradcy inwestycyjni, a wśród doradców z tej firmy nie ma tam ani jednego. Parabanki też gwarantowały duże zyski :).
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy