Forum Polityka, aktualnościKraj

Szmajdziński: Armia zawodowa do 2010 r. nierealna

Szmajdziński: Armia zawodowa do 2010 r. nierealna

Wyświetlaj:
obserwator 07 / 91.94.181.* / 2008-02-24 13:54
Proszę zapytać jaka to będzie armia? o ile mniejsza? jaka modernizacja i czego dotyczy? czy będą w niej nie szkolący się i nie trenujący żołnierze? czy zabezpieczone zostaną wszystkie potrzeby w zakresie hal sportowych, basenów, strzelnic, amunicji dla strzelców i operatorów rakiet, dostateczna ilość paliwa i innych środków materiałowych? itd.
O tym nie mówi żaden minister. Wstrzymac pobór można jutro i co dalej?
wojownik0007 / 83.25.31.* / 2008-02-23 23:03
Otóż to. Przyjdzie szmaciarz z wiochy za którego kadencji w armii żołnierz miał sztukę "polsilvera" do golenia na miesiąc.
man13 / 2008-02-23 22:51 / Tysiącznik na forum
Nierealne dla LiD - i niech tak zostanie przez dwie kadencje.
eljotek / 83.8.10.* / 2008-05-17 11:41
W końcu zauważyłbym że coś się w kraju zmienia, a dla komuchów nic nie jest realne ale plan 10 letni był realny....Donald zrób to a masz moje poparcie i milionów młodych ludzi którzy nie chcą na siłę wkładać munduru
34 / 79.184.5.* / 2008-02-24 08:21
Widzisz chłopcze na tym polega wasza tępota platfusowata ja nie jestem żołnierzem zawodowym ale byłem rok w wojsku a potem sporo w rezerwie i poznałem dobrze realia armii. To naprawdę jest niemożliwe z powodów czysto technicznych a nie politycznych matołku.Matoł minister najpierw mówił o roku 2009 teraz już o roku2010, taki to rząd
vcsd / 193.239.59.* / 2008-02-24 08:43
Ten kto nadużywa słowa matoł z reguły sam nim jest. Armia żołnierzy z poboru to nie jest żadna armia - to jest mięso armatnie. Dzisiaj możesz wyłac na wojne kilka milionów żołnierzy, a jak nie masz sprzętu to i tak nie wygrasz wojny. Mój brachol i wielu znajomych było w armii i co? Dobrze jak sobie postrzelali pare razy, a tak to tylko ciągłe udawanie, że cos sie robi np. tzw. "akcja liść". Chodzisz i zbierasz liście, jak nazbierasz cały kosz to wysypujesz i zbierasz od nowa Dlaczego tak sie dzieje - czołgi nie mają części, na amunicje nie ma pieniędzy, więc trzeba zająć czymś żółnierzy żeby czegos głupiego nie wymyślili. Służba poborowa to sztuka zabijania czasu i tworzenia bezrobocia bo gość zamiast się uczyć, albo iść do pracy marnuje rok swego życia w koszarach, a my na niego płacimy i na cały ten niepotrzebny personel, który tam siedzi i zajmuje sie tylko administrowaniem poborowymi.
ioi / 89.200.147.* / 2008-06-18 11:41
tak zgadzam sie w 100%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%
takie cos / 157.25.246.* / 2008-02-24 12:10
Masz racje , armia poborowa (szczegolnie niedofinansowana ) nie odpowiada dzisiejszym czasom . tylko nikt tu nie pisze czy to jest sluszne czy nie . Chodzi o to czy jest to mozliwe w ciagu max. 2 lat ? Mi takze wydaje sie ze nie . Takie obiecanki cacanki bo aby przejsc na armie zawodowa to niestety trzeba zaplacic spora sumke na start , no i miec wszystko przygotowane logistycznie , administracyjnie itp. I nic takiego minister nie powiedzial , tylko ze armia poborowa zniknie . Jesli naprawde mysli ze to takie proste to szczery zal mnie ogarnia .

P.S. W sumie to i tak lepiej od kaczek ktorzy sa milosnikami armii poborowej

Najnowsze wpisy