Forum Polityka, aktualnościPolityka

Szmajdziński: IPN trzeba zlikwidować

Szmajdziński: IPN trzeba zlikwidować

Money.pl / 2009-03-30 16:28
Komentarze do wiadomości: Szmajdziński: IPN trzeba zlikwidować.
Wyświetlaj:
juści / 213.158.199.* / 2009-03-30 20:43
szmajdziński, były agencie, wiesz co gadasz.
hipoteza / 79.184.47.* / 2009-03-30 20:16
A Szmajdzińskiego zlinczować !!! Skutecznie !!! Razem z wszystkimi " towarzyszami " !!!
Elendir / 2009-03-30 20:05 / Łowca czarownic
Dopiero teraz zwróciłem uwagę ile lat miał ten "historyk". Są dziedziny gdzie 24 lata nie jest złym wiekiem na tworzenie dzieł wybitnych. Ale mam wrażenie że akurat historia raczej do nich nie należy. Myślę że w tym wieku nie trudno znaleźć takich co dla kasy i sławy potrafili by bardzo wiele rzeczy napisać nie obawiając się o swoją reputację (której zresztą jeszcze nie mają).
hipoteza / 79.184.47.* / 2009-03-30 20:22
Stąpasz po ciękim lodzie !?
Czyż byś był za, a nawet przeciw !?
" Tak - tak ! , Nie - nie ! " ; ))) ?
Elendir / 2009-03-30 20:29 / Łowca czarownic
Pisze się "po cienkim lodzie". Czyżbyś merytorycznie niewiele umiał napisać?
hipoteza / 83.20.185.* / 2009-03-31 10:21
Słyszałeś o dysgrafii, dysortografii ? To taki rodzaje dysleksji ! Miałem problemy z ortografią już od podstawówki !
Przyznaję się do tego i wszelkie niemerytoryczne uwagi mam w D.......E .
Ortografia nie ma nic wspólnego z merytorycznością wypowiedzi ! ( forma - treść )

W tych trzech niepoprawnie napisanych zdaniach poddałem w wątpliwość Twoje prawdziwe intencje co do komuszego pomiotu ! Chciałem, żeby było z przymróżeniem oka ale widocznie trafiłem w sedno !?
Użyj takiego belferskiego tonu wobec " gości " z ulicy, prędzej czy później " oklep " murowany !

( ... pisanie ze słownikiem zabiera zbyt dużo czasu ... )

A może to Ty jesteś złym czarownikiem ???
hipoteza / 83.20.185.* / 2009-03-31 11:26
Wydanie drugie, poprawione !

Stąpasz po cienkim lodzie !?
Czyżbyś był za, anawet przeciw !?
" Tak - tak ! , Nie - nie ! " : ((( ?

P. S.
Powiedz lepiej, że podświadomie zazdrościsz Zyzakowi odwagi i polotu w tak młodym wieku !?
Mądrość, która nie zbliża do prawdy nie jest żadną mądrością, a co najwyżej instynktem samozachowawczym wzmocnionym doświadczeniem ! Takie starzejące się malkontenctwo !!!
(... jeszcze jedno porównanie , dobre dla polskich realiów : " inteligentna odmiana homosowietikusa " ... )
Oto prowizoryczne lustro, wystarczy się przejrzeć i samemu sobie odpowiedzieć czy odbicie pasuje ???
Elendir / 2009-03-31 19:59 / Łowca czarownic

W tych trzech niepoprawnie napisanych zdaniach poddałem w wątpliwość Twoje prawdziwe intencje co do komuszego pomiotu ! Chciałem, żeby było z przymróżeniem oka ale widocznie trafiłem w sedno !?

A to chyba musisz mnie oświecić, bo chyba nie zrozumiałem Twojego głębokiego żartu uznając że Twoja wypowiedź niezbyt odnosi się do mojej.

Odnośnie dysgrafii i dysortografii jak najbardziej słyszałem. A nawet więcej - została u mnie stwierdzona z inicjatywy mojej polonistki. Zastanawia mnie tylko jak dysgrafia przenosi się na tekst napisany na komputerze, bo u mnie nie bardzo. Może mi to wyjaśnisz? A odnośnie dysortografii, to jak najbardziej można ją do takiego stopnia zniwelować, że pewnie gdybym o tym napisał nigdy byś nie wpadł na to że mogę być dyslektykiem. Pewnie nie czepiałbym się ortografii, gdybym zauważył jakąś sensowną myśl merytoryczną.

Powiedz lepiej, że podświadomie zazdrościsz Zyzakowi odwagi i polotu w tak młodym wieku !?

Czy mam rozumieć, że uważasz tą książkę za jakieś szczególne osiągnięcie? Nie masz większych ambicji?
hipoteza / 79.184.11.* / 2009-03-31 23:33
Wyjaśnienia na zakończenie .
Twój pierwotny tekst nie odnosi się do prawdziwości potencjalnych faktów zawartych w książce Zyzaka , a cytowanych przez media . Za to delikatnie podważa wiarygodność autora, którego obaj w zasadzie nie znamy . Można mieć wrażenie, że Pan Zyzak to żołtodziób, dlatego mógł zaryzykować nawet konfabulację dla sławy !?
Skądinąd znam niektóre Twoje wypowiedzi na forum w innych sprawach .
Dlatego zdziwiłem się, że w kwestii Lecha W. jesteś niekonkretny !?
I tutaj kłaniają się moje trzy zdania : Biblijna zasada " ... Niech będzie Tak - Tak , Nie - Nie ... " .
Lechowe niezdecydowanie : " Za, a nawet przeciw ! " i początkowe : " stąpanie po cienkim lodzie ", które odnosi się wprost do Twej wiarygodności . ( na forum ? , oczywiście trochę wyolbrzymiam !? )

Dysgrafia często idzie w parze z dysortografią . Pierwszą, jak słusznie zauważyłeś eliminuje klawiatura . Z drugą powinien sobie poradzić dobry program . Syn od dawna mi podpowiada, żebym korzystał z lepszej przeglądarki, ale najtrwalsze są prowizorki !?

Czy moja myśl była sensowna i merytoryczna ? Uważam, że będąc subiektywnym komentarzem do Twojej wypowiedzi - była ! ( wyjaśniłem na wstępie )

NIE CZYTAŁEM KSIĄŻKI ZYZAKA : ))) Tak naprawdę chciałbym od niej i tego Pana całkowicie abstrachować . Z pozoru wydaje się to dużą niekonsekwencją z mojej strony !?
To internet jest tak skonstruowany , iż często zmusza, prowokuje do polemiki której wcale nie szukamy, której nawet nie oczekujemy !
W moim przypadku brak logiki w ekonomii oraz prawdy w polityce najbardziej prowokują do dyskusji, także tej niechcianej !?
Zwyczajowo lubię wypowiadać się krótko, wręcz lapidarnie trafiąjąc w sedno, choćby to było sedno bardzo subiektywne .
Zaś " większe ambicje " wybiegają poza świat materii , a tutaj podobnie jak w necie milczenie jest złotem !?
( ... jakieś zasady, wartości , imponderabilia powinny istnieć ... )
Bez urazy .....
Elendir / 2009-04-01 06:43 / Łowca czarownic
Bez urazy. Może też zbyt gwałtownie zareagowałem. Pozdrowienia.
Elendir / 2009-04-01 06:41 / Łowca czarownic
Jak najbardziej zgadzam się że mój pierwotny tekst podważa wiarygodność autora nie odnosząc się bezpośrednio do treści książki. I wydaje mi się że nie ma tu żadnej dwuznaczności, żadnego "za, a nawet przeciw".

A jeśli chodzi o moją wiarygodność to przecież nie piszę samej opinii, a jedynie zwracam uwagę na pewnego rodzaju fakty które wpływają na moją opinię, ale jednak które każdy może sobie sam ocenić i wyrobić własną.
hipoteza / 79.184.59.* / 2009-04-01 20:34
OK ! Będę unikał zbędnego zapętlenia .
Również pozdrawiam !
a szkoda gadać / 83.28.86.* / 2009-03-30 18:03
Wałęsa zastosował też drugą zasadę manipulacji: współczucie !
"Ja biedny robią ze mnie Bolka ratujcie mnie. a ja tyle , ja .. ja ... ja. "
Podaj sprawę do "szybkiego" polskiego sądu i po sprawie.
Nie będziesz biedny będziesz bogaty.
Interesuje nas prawda nie współczucie !!!
A ona jest bolesna byłeś .............

Ps Rece precz od IPN
zeero / 217.98.20.* / 2009-03-30 17:37
Mama wysyłała młodego Szmajdzińsklego po 10 kg ziemniaków w jego berecie. Ten typ z powodogłowiem został vice marszałkem. Teraz broni kundla LW. Wszystko we włsnym post-sbeckim sosie. Musimy czekać cierpliwie aż bilologia rozprawi się z tymi "inteligentami." Jak widać społeczeństwo, po Katyńu, nie jest zdolne do tego.
człowiek honoru / 213.158.197.* / 2009-03-30 16:28
Macie rację Tusk - też jestem za przywróceniem urzędowej kontroli publikacji i widowisk - dość tej anarchii w przywiślu

Najnowsze wpisy