Forum Forum ubezpieczeńInne

Szpitale będą handlować danymi pacjenta

Szpitale będą handlować danymi pacjenta

Money.pl / 2008-04-04 08:13
Komentarze do wiadomości: Szpitale będą handlować danymi pacjenta.
Wyświetlaj:
ll / 62.233.208.* / 2008-04-06 09:50
Ludzie, nie umiecie czytać ze zrozumieniem! W artykule wyraźnie jest napisane, że

Jednak na pewno nie dopuścimy do tego, by dane pacjentów były sprzedawane bez ich wcześniejszej zgody

Zanim negatywnie coś skomentujecie - zastanówcie się czy na pewno dobrze zrozumieliście przeczytany teks!
partiota / 83.23.26.* / 2008-04-05 02:41
HA HA HA HA HA następny punkt programu Po będzie seks pod kontrolą kasy i rządu. bo kobieta w ciąży kosztuje kasę jaki sam poród więc będzie regulacja seksu. kasa zakupi pasy cnoty. a jak będziesz chciał zrobić dziecko to najpierw podanko do pana premiera, a pan premier wraz ze swoim rządem zrobi tajna naradę czy wyrazić zgodę na jednorazowy seks z żoną. To doczekaliśmy czasów !!!!!
Ale wyborcy wybrali idiotów, no cóż idioci zawsze wybiorą idiotów. Życzę miłego seksu pod kontrolą.
pacjent / 77.253.90.* / 2008-04-04 21:07
Mordy nasze potrafią jednak interesy robić na wszystkim.
1. Ile takie dane kosztują?
2. W Polsce to ubezpieczyciele będą wybierać ubezpieczających się (tylko zdrowych, wyższe zyski) ?
dzeku / 195.94.208.* / 2008-04-04 16:25
Nie ma co drzeć szat. Dzisiaj dostęp do wszystkich danych ma NFZ i jakoś ta instytucja nie wzbudza u mnie szczególnego zaufania i nie mam żadnej gwarancji, że moje dane są dobrze chronione.Wększe zaufanie mam do renomowanej firmy ubezpieczeniowej.
Het / 217.74.68.* / 2008-04-04 11:12
Czyli lepiej nie ubezpieczać się dobrowolnie!?
askaray / 2008-04-04 08:13 / Bywalec forum
Chyba ich pogięło. Nie dość, że składki są wysokie to jeszcze chcą wglądu w moją prywatność. Mają taką działalność to niech podejmują ryzyko
partiota / 83.23.26.* / 2008-04-05 02:51
Mam 60 lat żona była w szpitalu dwa razy gdy rodziła, a ja byłem w szpitalu tylko w odwiedzinach do chorego. Sam jeszcze nie korzystałem z usług lekarskich więc pytam sie gdzie moja kasa? a jak zajdzie potrzeba za parę lat by odwiedzić lekarza to będę musiał płacić za wizytę. Pytam się czy to nie paranoja? pytam sie kogo p******* w tym rządzie by wprowadzić płatne lecznictwo i wprowadzać dodatkowe ubezpieczenia? czterdzieści lat wpłacam więc chyba nazbierałem tyle kasy ze mógłbym leczyć sie teraz co dziennie do końca życia? A pytam sie jeszcze gdzie są pieniądze które wpłacałem na rentę, z których nigdy nie będę korzystał.uważam że powinienem dostać zwrot pieniędzy rentowych, które wpłaciłem wraz z odsetkami. Czt pan premier zgarnie je do swej kieszeni?
Inteligentny / 79.188.226.* / 2008-04-04 13:44
Ale to działa już od bardzo wielu lat, to jest dokładny zapis z ustawy ubezpieczeniowej, jak zawierasz umowę na życie to mogą, a jak na zdrowie to nie, dziennikarze wypisujący takie nowinki, powinni najpierw sprawdzić jak to od wielu lat działa w Polsce, bo do polityków nie mozna mieć takich wymagań
Elendir / 2008-04-04 09:07 / Łowca czarownic
Składki są wysokie ponieważ nie mają dostępu do danych i podejmują w związku z tym większe ryzyko.
Zielarz / 2008-04-04 09:54 / Uparty Gracz Giełdowy
myslisz ze jak sie dowiedza ze sie nie leczysz czesto i "jestes zdrowy" to obniza Ci skladke ?
Elendir / 2008-04-04 10:26 / Łowca czarownic
Myślę że jak będzie normą taki dostęp do informacji to znajdę ubezpieczyciela który zaoferuje niższą składkę.
partiota / 83.23.26.* / 2008-04-05 02:55
abyś sie człeku nie zdziwił, że znajdziesz tańszego
Zielarz / 2008-04-04 10:38 / Uparty Gracz Giełdowy
a film gattaca widziales ? Mnie nie podoba sie cos troche innego. Fakt ze ci ktorzy sami swiadomie niszcza swoje zdrowie maja takie same skladki co pozostali a znacznie wiecej korzystaja z pomocy lekarskiej. przykladowo palenie papierosow powinien wplynac na wysokosc skladek a nie np wrodzone uposledzenie.
Elendir / 2008-04-04 10:49 / Łowca czarownic
Niestety nie, ale opis wygląda ciekawie.

Z punktu widzenia ubezpieczyciela nie ma znaczenia czy ktoś dlatego chodzi do lekarza, że ma wrodzoną wadę, czy też dlatego że pali papierosy (o palenie papierosów zdaje się jest pytanie w ankiecie). Sądzę że w obydwu przypadkach składka powinna być wyższą. Wady wrodzone (i w tym sensie niezawinione) mogą być wyrównywane poprzez pomoc państwa (w ramach solidarności społecznej) ale nie z kieszeni prywatnych ubezpieczycieli.
man13 / 2008-04-04 11:14 / Tysiącznik na forum
Z punktu widzenia ubezpieczonego, ubezpieczenie powinno gwarantowac dostep do opieki medycznej na poziomie objetym skladka. Podzielam twoj poglad!!!
A.T. / 194.73.38.* / 2008-04-04 08:53
Tylko prosze pamietac, ze im wyzsze ryzyko ubezpieczeniowe np. z powodu braku wystarczajacych danych o tym co sie ubezpiecza, tym wyzsza skladka. No i jezeli Pan/i jest zdrowa, to nie bedzie Pan/i mogla przekazac swoich danych, by obnizyc swoja skladke. Ubezpieczyciel jak kazda inna firma stara sie wyjsc na swoje.
partiota / 83.23.26.* / 2008-04-05 02:53
masz racje my wpłacamy firma kasę między siebie dzieli a my mimo ze ubezpieczeni u lekarza mamy płacić. Tak tylko w tej pieprzonej polsce jest

Najnowsze wpisy