Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Szpitale publiczne w Polsce. Nie wiemy, kto jest ich właścicielem

Szpitale publiczne w Polsce. Nie wiemy, kto jest ich właścicielem

Wyświetlaj:
dgen / 2013-08-08 18:09 / Tysiącznik na forum
drogie lemingi !
proszę o pomoc !
jestem świeżo upieczonym dyrektorem szpitala - spółki działającej w oparciu o kodeks spółek handlowych.
W moim szpitalu znajduje się oddział ratunkowy, oddział onkologii dziecięcej i oddział kardiologiczny.
Oddział onkologii i oddział ratunkowy przynosiły do tej pory wielomilionowe straty - jak wiadomo, spółka prawa handlowego musi przynosić zyski. Najbliższy oddział onkologii dziecięcej znajduje się 50 km od moje miejscowości a oddział ratunkowy 20 km. Jednocześnie świadomie narażając spółkę na straty i utrzymując dalej nierentowne oddziały narażam się zgodnie z KK na odpowiedzialność karną.
Co mam robić:
a) zamknąć nierentowne oddziały , zwiększając zysk spółki i nie obawiać się prokuratora. Chore dzieci niech sobie radzą same.
b) zlitować się nad pacjentami, kontynuować działalność spółki w wersji "caritas" pogłębiając straty, procesując się latami z NFZ za "nadwykonania" i czekać na prokuratora.

czekam na odpowiedzi
Friedman / 91.206.65.* / 2013-08-08 15:51
A 75% ludzie nie wie, ile jest 7x8 bez kalkulatora. Bo lud to masy, a masy są tępe! Tak było, jest i będzie po wsze czasy. Niech żyje arystokracja!
Właściciel korespondencyjny / 109.243.252.* / 2013-08-08 15:10
Obsmarowali czekoladą cały kraj a teraz myślą że jak wyjdą z różowymi balonami to się coś zmieni....
Jest dobrze,nie wiedzą / 178.36.244.* / 2013-08-08 14:17
Jak samorządy, to ja bym meldował w regionie tylko młodych zdrowych i pięknych.Pozostałym, co po 50 ZACZYNAJĄ DO LEKARZY CHODZENIE, bilet do Zakopanego może wręczać.Obywateli wyraźnie nie interesuje, kto ich w czarne oczko.Zresztą, po to utajniliśmy dane osobowe.
sdffdsfdsfsdfsdfsd / 85.112.201.* / 2013-08-08 14:28
Przecież szpitale to biznes.
Nie płacą za leczenie samorządy tylko NFZ.
Jest dobrze,nie wiedzą / 178.36.244.* / 2013-08-08 14:50
Jakby biznesem się kierować, to koleje linowe bym sobie zostawił.Klientów też na 1000 lat.

Najnowsze wpisy