Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Szturm na kantory. Eksperci krytykują taką inwestycję

Szturm na kantory. Eksperci krytykują taką inwestycję

Wyświetlaj:
kramer444 / 87.185.127.* / 2008-11-20 11:41
Ludzie kupujcie waluty !!!-Eksperci napewno maja pojecie ale nabijaja ludzi w butelke.Caly swiat kupuje Dolary i amerykanskie obligacje nie dajcie sobie wciskac kitu i kupujcie waluty bo zlotowka jest jeszcze duzo za droga!!!
Ekspert / 82.139.146.* / 2008-10-27 21:27
Nie sluchajcie tych pseudoekspertow, oni niedawno prognozowli kurs funta na 3,5. Prawdziwy kryzys jescze nie nadszedl, spojrzcie na Litwe, Lotwe i Estonie- sztywny kurs wluty- to w koncu musi wybuchnac. Bankom brakuje waluty, a bez waluty sa niczym. Ja naprawde sie zastanawiam co jest z tymi ekspertami- kiedy mowia, ze waluta bedzie rosnac -spada i na odwrot. Po prostu jedno jest pewne - dbaja o swoje interesy, boja sie tego krachu, bo dobrze wiedza, ze Polska gielda to sztuczny twor
Andre7 / 2008-10-27 15:53 / Tysiącznik na forum
eksperci ostatnio stracili na wiarygodności ..
choć sam do kantoru nie biegne :-)
normalny ekonomista a nie bajkomówca / 91.94.38.* / 2008-10-27 00:48
Waluty wzrosną, analitycy nie biorą pod uwagę skali rzeczywistego spowolnienia gospodarczego. Waluty zdrożeją do 5,80 GBP, 4,30 EUR, 3,50 USD.
Niektorzy już wiedzą jak doradzają doradcy i analitycy, którym zależy głownie na prowizji.
makmaf / 83.8.55.* / 2008-10-27 15:47
oby tak bylo jak mowisz, 3,50 USD chciałbym zobaczyc w kantorze na skup.
kancior / 83.29.207.* / 2008-10-26 21:37
Napiszcie lepiej ile Sorosz z kolesiami z Agory wytransferowali już waluty - to by odsłoniło od razu kulisy tej paniki. Bo ile wytransferował Krauze to wszyscy wiedzą
TSA / 2008-10-25 23:11
jacy eksperci krytykują?ci co nie wiedzieli że kryzys będzie!co mówili ludziom kupujcie akcje jak było 5minut przed krachem?że polski kryzys nie dotknie?co tydzień temu mówili ludziom żeby się nie wycofywać z giełdy bo już pójdzie do góry?pytam się!!!!!!!!!!!!!!!
Wmanipulowany / 83.5.232.* / 2008-10-26 08:51
Zgadzam się. Tsunami przeszło, ale poziom wody wcale nie opadł. I nie trzeba być geniuszem, żeby uzmysłowić sobie, że skąd poszły tompnięcia tam i będzie największa różnica w poziomie wód, a więc i powrót dolarów, funtów(tak funtów), euro , franka szwejka , do miejsca skąd przyszły. Co do franka szwejka, to część ludzi może spłacać kredyty zaciągnięte w banku właśnie w szwejkach w żywej gotówce, więc w obawie przed wzrostem Ci co mogli dokupili i zapewne dokupią, aby zabezpieczyć się na przyszłość. Cóż Złoty to nie dolar ani euro czy funt. A to że kryzys wybuchł w USA to wcale nie znaczy, że dolar spadnie. Pamiętam jak parę lat temu załamał się rynek w Rosji i co i obca waluta od razu poszła w górę. Tutaj jeszcze jest ściernisko, ale nie bedzie San Francisco. Tak powinna brzmieć piosenka.
Ahx / 156.17.90.* / 2008-10-26 14:35
Proszę o info, w kt. banku można spłacać szwejki w żywej gotówce? Fortis? Pobank?
Dzięki.
plk / 213.156.116.* / 2008-10-26 11:34
I wlasnie w ten sposob strzelimy sobie w kolano.
Pomyslcie, takie spadki nie dzieja sie od tak sobie. Jakby na Warszawe spadla bomba atomowa albo panstwo zbankrutowalo to takie cos mogloby miec miejsce, ale nie w tej chwili.

To nic innego jak spekulacja. Zarabianie na biednych Polaczkach, ktorzy wg tych samych analitykow i ekspertow maja tzw "sentyment do dolara" spowodowany przez 50 lat komuny, brak wiary we wlasny kraj, walute i ogolne mniemanie, ze wszystko co obce jest lepsze.

Teraz jeszcze pomagamy spekulantom uzyskac ich cel. Warren Buffet za 5mld dolarow przejal wielki bank. Myslicie ze 5mld dolarow to duzo? To nawet nie jest jedna pensyjka netto 2 milionow Polakow. Teraz sobie wyobrazcie co sie dzieje, jezeli te 2 miliony Polakow wymieni swoje pensje na dolary?

I dobrze, ci co wymienili moze "zarobia" troche, ale straca jeszcze wiecej. Bo za chwile zaplacimy znacznie wiecej za PALIWO, gaz, samochody a to juz starczy zeby zaplacic wiecej za WSZYSTKO.
Oczywiscie "zarobia" o ile uda im sie te dolary, franki i euro spieniezyc w odpowiednim czasie.

Ludzie, dajcie sobie spokoj z tym zmienianiem zlotego i wezcie sie do roboty. To my mamy sile i kase a nie goscie, ktorzy kredytuja sie w naszej walucie i w ten sposob zarabiaja na nas.
kramer444 / 87.185.127.* / 2008-11-20 12:34
No niestety nie jest to tak jak pan szanowny te sprawe przedstawia-moze dajmy sie wypowiedziec ludziom ktorzy musieli zameldowac i dalej melduja firmy do konkursu-idac dalej posylaja tysiace ludzi na ulice -ci ludzie jada do krajow zachodnich i pracuja dla kapitalu obcego-niejednokrotnie obnizajac pensje tamtych pracobiorcow to wszastko tylko poniewaz zlotowka jest za droga,i export stal sie nie rentowny.Prawda niestety jest taka ze ktos wyprzedal POLSKI sektor bankowy w rece obcych bankow,
a te kreca polska waluta tak jak im pasuje.Niestety w ostatnich czasach wyparowalo troszke kasy z rynkow swiatowych i te same banki ktore kupowaly polka walute teraz sprzedaja bo im samym brakuje kapitalu obrotowego
a ten niestety nadal odbywa sie w dolarach a nie w zlotowkach ,jednym slowem dbaja o wlasne tylki -A MY MOZEMY SIE TYLKO PRZYGLADAC!!!!
Wmanipulowany / 83.5.231.* / 2008-10-27 17:12
Chyba 20 milionów Polaków.
To że mamy do bani system kontroli spekulantów to nie znaczy, że mamy za Nich płacić. Nie siej kłamstwa. Co było lepsze baryłka ropy powyżej 100 baksów i dolar po 3 czy baryłka poniżej 100 i dolar po 3. Odpowiedz jest prosta. A tylko 3% z tych 20 pracujących milionów jest w stanie zainwestować grubszą gotówkę i to oni są siłą napędową tego kraju i jak u nich się utnie to i reszcie będzie nie za wesoło. No tak ktoś powie, że tyle dobrych POLSKICH firm mamy. Których kapitał nie odpłyałby za granicę jak teraz się dzieje. Pytam się jakich? Przemysł, banki, markety, budowlanka. Jesteśmy krajem o małym wyspecjalizowaniu. Co możemy sprzedać za granicą. Chyba tylko Grom się tylko nadaję żeby świadczyć usługi. Po prostu mamy za mało dóbr, kapitału, usług wyspecjalizowanych, na które za granicą moglibyśmy sprzedać. A to jest głównie zasługa Rządzących-Biznesmenów z Wiejskiej, którzy robiąc własne interesy nie patrzą na dobro ogółu, tylko robią tak od lat, aby oni nie byli stratni. To nie jest wina konkretnej partii lub konkretnego rządu. To zjawisko przegiega dalej niż jedna kadencja sejmu lub prezydenta. Są decyzję które wymagają dużej odwagi, które Lud nie zniesie, bo mu tak wygodnie. I w następnych wyborach ten Lud pójdzie i zagłosuje na tego kto lepsze bajki będzie opowiadał. Szacunek, Uczciwość, Współczucie, Dobroć, Poczucie Godności i Sprawiedliwośći dla drugiego, Kultura Osobista. To wszystko zaczyna się w Naszych głowach i Sercach. Bez zmiany własnego wnętrza i miejsca dla wyższych spraw nie da się zmienić. Nie ważne kto rządzi dziś, ważne byś ty dziś madrze rządził sobą bez uszczerbku dla innych inaczej My POLACY zawsze będziemy skakali sobie do gardeł. Co widać na każdym forum. Polak na zagrodzie równy wojewodzie. Chyba dużo się nie zmieniło? Chciałbym się mylić.
opolanin / 77.253.66.* / 2008-10-27 12:18
PROPAGANDA jak za KOMUNY B R A W O
woj579 / 89.77.15.* / 2008-10-25 18:45
do mediów, publikatorów, bankowców, ekspertów, premiera i kogo tam jeszcze. Bo że "niedługo będzie lepiej" to np. ja slyszę już od 50 lat (tyle zyję). I jakoś tego "niedlugo" nigdy się nie doczekałem. A ludzie po prostu chcą chronić swoje cięzko zapracowane pieniądze w
plk / 213.156.116.* / 2008-10-26 11:40
To dobrze, ze chcemy chronic swoje pieniadze, ale to nie jest metoda. Jak wymienisz oszczednosci na dolary to moze i uda Ci sie uratowac ich wartosc, ale przyczyniasz sie do spadku zlotego.

A zarabiasz/dostajesz stypendium/emeryture i tak w zlotowkach. Czyli bedziesz zarabial coraz mniej i mniej i mniej
JX / 91.193.160.* / 2008-10-25 18:16
Taki jest efekt wiary w rzetelność mediów. Światowi spekulanci swoje działania wspomagają sponsorowanymi artykułami, wprowadzającymi w błąd opinię publiczną.
Nie tak dawno nalegano na OPEC, aby zwiększyła wydobycie ropy, której cena sięgała 147$ za baryłkę i co?
Nas namawiano na kupno złota i co?
Zobaczycie, co zaraz będzie z dolarem. Cierpliwości!
Plem / 83.13.141.* / 2008-10-26 07:47
I co będzie z tym dolarem ? Ameryka funkcjonuje tylko w oparciu o zagraniczne inwestycje. Jeśli zabraknie zewnętrznego finansowania dolar przestanie być cokolwiek wart.
Wmanipulowany / 83.5.232.* / 2008-10-26 08:27
Hhehehehehe, ale numer ... Wyobraźnie to Ty masz Chlopie.
rysiul20 / 83.19.96.* / 2008-10-25 13:11
Polacy znają siłe swojej waluty i gospodarki dlatego słusznie uciekają ze złotówek. Analitycy zawsze są zdziwieni i rynek zachowuje sie odwrotnie
radsz / 2008-10-26 01:09 / portfel
Ja wlasnie zaczalem wysylac moje oszczednosci w obcej walucie do Polski zeby zamienic na zlotowki. Rewelacja kupowac tak tanio w porownaniu do tego co bylo. Zaluje tylko ze nie mam wiecej do zamiany. Moi znajomi takze, coz jakos nasze poglady na temat zlotowki sa bardzo dobre.
Jacek999 / 78.88.181.* / 2008-10-25 11:04
Polacy jak zwykle kupują na górce, zero wniosków z przeszłości. Najpierw kupowali akcje lub jednostki TFI, które były na samej górce, później rzucili sie na surowce lub struktury inwestujące w surowce, teraz kupują walutę, która podrożała o kilkadziesiąt procent. Śmiechu warte.
sk / 83.27.169.* / 2008-10-26 01:05
Idziesz do palanta doradcy a on ci mówi ze surowce bedą w cenie więc należy kupować,następny złoto!!!
następny to już dołek dołków itd.
Ja kupiłem w 2004 udziały i nie były wcale na górce chciałem je sprzedać i 5 razy doradca mi odradził.Dziś jestem w plecy a ci co tak doradzają martwią się o swoje posady - jak nie będą mieli takich frajerów jak ja to dostaną kopa w D i po posadzie.
Plem / 83.13.141.* / 2008-10-26 07:50
Każdy w tym kraju może być doradcą finansowym ale nie każdy inwestycyjnym. Niestety by uzyskać poradę tego ostatniego trzeba mieć parę milionów zł. Doradcy finansowi to tylko sprzedawcy. Tylko i aż.
oi / 77.95.48.* / 2008-10-25 15:28
nikt nie wie kiedy tak naprawde jest dołek , a kiedy górka
martouf / 2008-10-25 11:12 / portfel
Zupełnie nie rozumiem zainteresowania walutami akurat teraz... Właśnie zastanawiam się czy niebawem nie pozbyć się z mojego portfela wirtualnego:
http://www.money.pl/portfel/publiczne_informacje/portfel,informacje,57945.html
Franków i Dolarów, które kupiłem na początku sierpnia, bo moim zdaniem w ciągu miesiąca-dwóch będzie przełamanie górki. Zobaczymy...
Hazardzista ;) / 79.163.63.* / 2008-10-25 14:16
Wchodzenie w waluty teraz to czysty hazard, obliczony na ok. 10% zysku w ciągu tygodnia lub max dwóch. To nie jest inwestycja. Jeśli ktoś traktuje taki ruch jako długo- lub średnioterminową inwestycję - robi błąd. Szczyt górki jest blisko ale IMO nie został jeszcze osiągnięty. Trend jest wyraźny.
cdcd / 88.64.141.* / 2008-10-25 11:46
no niezłe zainwestowałeś, ja bym już realizował zyski, przynajmniej z 70 proc. portfela
makmaf / 83.8.56.* / 2008-10-26 23:04
Osiem lat temu dolar był powyżej 4 zł. Dlaczego nie ma być teraz tak samo.
morielf / 2008-10-26 23:36 / portfel / Bywalec forum
Tylko ze 8 lat temu dolarow sie nie rozdawano za darmo i 8 lat temu w Polsce byl syf i malaria. Teraz jest tyle dolarow ze jakby wrzucic do oceanu spokojnego to by wszuskie nie namokly a w Polsce zaczyna sie cos dziac.
martouf / 2008-10-26 23:10 / portfel
Dlatego na razie nie realizuję zysków tylko obserwuję.
Jeśli spekulanci zaczną niebawem realizować zyski z walut, to na rynku pojawi się trochę dolarów i euro, co może nieco wzmocnić złotówkę.

Najnowsze wpisy