Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Szukanie pracy w Polsce nie jest łatwe. Pracodawcy nie szanują kandydatów

Szukanie pracy w Polsce nie jest łatwe. Pracodawcy nie szanują kandydatów

Wyświetlaj:
no to ja / 83.4.129.* / 2015-06-16 00:26
Mógłbym zamieścić jakiś mądry komentarz ale napiszę tylko tyle że życzę tym naszym wspaniałym pracodawcom aby mogli zatrudnić tylko takich pracowników jak niemców,anglików,włochów,poprostu tych lepszych.
Pracooo / 46.204.134.* / 2015-06-16 07:23
Zgadza się. Dlatego ja zatrudniam u siebie w warsztacie niemca, anglika i holendra. Wczesniej miałem 9 naszych, ale wydajność tych 3ech jest trzykrotnie wieksza. Jeden niemiec wymieni olej w 3 autach w 30min, polak ledwo w jednym.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
karrambolll / 188.146.77.* / 2015-06-16 00:08
Pracodawcy Przecież większości z was nawet nie stać na to aby napisać jakie wynagrodzenie proponujecie !Ale zaraz ja wiem dlaczego przecież jak byście bARANY napisali ,że płącicie po 1500 na rekę albo i mniej to kto by się odezwał !PRzecież wy nie wiecie ,że samo wynajęcie mieszkania kosztuje od 1200 w górę albo was to nie obchodzi jedno jest pewne tak czy tak jesteście szmaty i dostajecie tyle profesjonalizmu za ile płacicie.
fizjolog / 78.154.83.* / 2015-06-15 23:33
Powiedzcie mi jedno kochani "pracodawcy" jak to jest, że te miernoty co to nic nie potrafią a nie wiadomo czego chcą wyjeżdżają za granicę dukając ledwo w obcym języku i dostają tam robotę bez gderania ze strony pracodawców ile to oni muszą pracownikowi zapłacić. Mało tego są jeszcze z nich zadowoleni i płacą premie, może ktoś tą zagadkę wyjaśni?
kowal3445 / 164.126.12.* / 2015-06-15 23:52
Bo jak tam zachleje i nie pójdzie do roboty, to nie może do mamusi pod spódnicę się schować, tylko zęby w ścianę, a z mieszkania też szybko wywalą, więc z******.la bo musi , u nas nie musi bo jest mamusia.
Copiko / 188.146.77.* / 2015-06-16 00:15
Kowal a powiedz mi dlaczego wiekszość z was płąci 1500 na miesiąc? i drugie pytanie, czy wiesz ,że na zachodzie średnia płaca pracownika fizycznego jest o 30% wyższa niż umysłowego?iwreszcie dla czego cały czas pieprzycie o kiepskiej wydajności polaków podczas gdy jesteśmy jednymi z najbardziej wydajnych pracowników?
max730 / 178.37.182.* / 2015-06-15 23:03
W polsce króluje protekcja,wladza nad zwykłymi ludzmi i wykorzystanie za gó....ne wynagrodzenie
zibi288 / 83.21.16.* / 2015-06-15 22:08
Hej.Podobna sytuacja gdy sam szukałem pracy,a zaczęło się od tego że znalazłem ogłoszenie w internecie,zaraz tam pojechałem,złożyłem CV i okazało się że już kogoś przyjeli,ale gdy tylko wyszedłem za bramę,znowu ogłoszenie było aktualne i co wy na to???chyba im się moja gęba nie spodobała,albo trzeba było mieć znajomości,np.z prezesem w golfa pograć,na wódeczkę zaprosić itp,itd.Dopiero potem się dowiedziałem że to mafia rodzinna,a nie firma
Michał361 / 109.241.62.* / 2015-06-15 21:57
Ja mam 42 lata. w pewnym momencie chciałem poprowadzić swój własny biznes. Chciałem robić projekty budowlane, umiem kosztorysować. Nie wyszło. Mówię sobie trudno, żeby się nie zadłużyć znajdę sobie prace na etacie. Mam 15 lat doświadczenia, znam dwa języki niemiecki i rosyjski, angielskiego się uczę. Nie mówię biegle po niemiecku ale mogę powiedzieć, że znam. Wcześniej byłem cztery lata dyrektorem w firmie inwestycyjnej i u dewelopera. I co? I szukam... kolejny rok. Mam bogate doświadczenie. Na ostatniej rozmowie kwalifikacyjnej w Warszawie rekruter, starszy Pan nie potrafił się już do niczego przyczepić co sam przyznał. Jestem spoza Warszawy, zażądałem, żeby mi dodali do pensji kwotę na utrzymanie w Warszawie 2000 zł. Zaniemówili. i usłyszałem, że mam syndrom prezesa, co to nigdzie nie może znaleźć pracy. W Bydgoszczy na stanowisko kierownicze jak usłyszeli, że chce 4500 netto padli z wrażenia, choć podziwiali moja praktykę. Przyznam, że jestem zszokowany. I cały czas intensywnie myślę o wyjeździe z kraju, ale nie mam się gdzie zaczepić, żeby to miało ręce i nogi. Coraz bardziej jestem rozczarowany moim krajem.
buziaczekdlamózu / 83.29.94.* / 2015-08-15 16:25

ręce

proszę Cię z całego serca. W jesiennych wyborach parlamentarnych tak oddaj swój głos, aby zmieniła się ekipa rządąca i troczę cierpliwości, bo wiesz, że z pustego to i Salomon nie naleje.
Haneczka21 / 46.215.47.* / 2015-06-15 20:57
Witam. mam za sobą kilkadziesiąt lat pracy i aktualnie szukam. Niesmak, żenada ? To bardzo łagodne określenie dla tego, co doświadczam. I nie będę ukrywać! poziom rekrutacji nr 1 - rozmowa telefoniczna 40-60 minut - pytania o bzdety, żadnej konstrukcji i... OBIETNICA... - telefon niezależnie od sytuacji. Ta sama firma (opanowała polski rynek) - umówienie na spotkanie i z kolejnej strony OBIETNICA informacji telefonicznej NIEZALEŻNIE od sytuacji w konkretny dzień. Czekam cierpliwie. Mijają 4 dni; wysyłam e-maila do agencji pracy, a Pani traktuje mnie jak intruza; zło konieczne. Wnioski... wie, nie doświadczenie i praktyka; - zatrudniają młodych i powodzenia. A teraz będę NIEGRZECZNA i publicznie podam nazwę agencji prowadzącej sprawy nader nieprofesjonalnie WORK-SERWIS !!! Umawiają się na informację telefoniczną i milczą, a jak się dzwoni, czy pisze to traktują człowieka jak zło konieczne. I KONIEC ze śmieciowiskiem. AGENCJE PRACY i URZĘDY PRACY do utylizacji w ramach OCHRONY POLSKI !!!
plplpl / 178.42.89.* / 2015-06-15 20:54
No i co Polacy za kosy i na wiejską , z dala tylko od złodziejskich solidarnóchów nie blokować dróg tylko tych złodziei na pal ponabijać a następna władza która przyjdzie będzie się bała ludu .
RYJ / 87.99.124.* / 2015-06-15 20:18
MŁODZI JAK TO NARZEKACIE JAK KAMIEŃ CZY GŁAZ MÓWI ŻE JEST SUPER!!!!!!
A BIEDY JEST TYLKO 3 MIL.. ONI JEDZĄ OBIAD ZA 2 TYS. A JA MAM 1300ZŁ TO ŚREDNIA DLA JEŁOPÓW JAKA /
typowy pechowiec / 79.187.237.* / 2015-06-15 20:15
od początku kwietnia wysłałem 250 zgłoszeń
dostałem 5 odpowiedzi
byłem na jednej rozmowie
nie poinformowano mnie o jej wyniku
bolo77 / 89.73.71.* / 2015-06-15 19:34
Bezrobocie? Szukam do firmy instalatora. Płaca 2500 na rękę na początek. Dałem ogłoszenie 1,5 tyg temu i zgłosiło sie 3 kandydatów, do tego nie z tej branży. Szukam też na okres letni studenta do pracy w tej branży (umowa na czas określony). Zero zainteresowania.
madrala / 95.90.184.* / 2015-06-15 21:20
Nie dziwie sie ze ie mozesz pracownika znalezc jak piszesz ze szukasz instalatora. Instalatorow roznych branzy jest mnostwo. Sam wyraz instalator niczego nie mowi. A 2500 na reke tez nic nie mowi bo zalezy co wymyga sie od pracownika za ta pensje i co oferuje oprocz wyplaty firma a jakbys nie wiedzial mozliwosci jest wiele, od szkolen, poszerzenia wiedzy i umiejetnosci przez dodatkowe dni urlopu, prywatne ubezpieczenia zdrowotne i opieka zdrowotna, karnety na baseny silownie itp i wiele innych zachet. Do tego pytanie czy dajesz pracownikowi ubranie robocze kompletne i dobrej jakosci narzedzia czy musi posiadac na wlasna reke bo przeciez duzo placisz i musi sobie sam kupic- bo i tak bywa u pracodawcow. No i ostatnia rzecz koledzy inni pracodawcy zepsuli rynek przez brak szacunku do pracownika i ten emigrowal do innych krajow gdzie ma lepsze warunki pracy i lepsza place, lepsza atmosfere w pracy czesto tez.
mocno zainteresowany / 79.187.237.* / 2015-06-15 20:18
gdzie ta praca i w jakiej branży?
melkor / 31.61.136.* / 2015-06-15 18:06
Jako pracodawca, który płaci programistom 9-10 tys brutto (południe polski) mam do powiedzenia tyle, że oni nie szanują pracy. A najgorsze co można zrobić, to traktować ich po przyjacielsku. To się zawsze prędzej czy później zemści. Dodatkowo każdy jest przekonany o tym, że jest cudowny i najmądrzejszy. Jak się im pozwoli na swobodę twórczą, to ich "kod" nadaje się do wszystkiego, ale najlepiej to do kosza. Wydawało by się, że zawód ten wymaga jakiejś wyobraźni, a tu zonk. Umieją napisać select i wiedzą co to ejb i już są bogami.
Marcin_pw / 192.176.1.* / 2015-06-15 19:44
Masz tyle za ile płacisz... Niewielu jest ludzi którzy potrafią "napisać select i wiedzą co to ejb" - nawet w bardziej rozwiniętych krajach. Zobacz oferty pracy na innych rynkach ( programowanie to uniwersalny język) dla kreatywnych programistów zarobki rozpoczynają się od 120 tys $ rocznie. . Uważasz , że nie stać Cię na takiego zacznij kodować samemu. To nie jest brak szacunku dla pracy w wykonaniu programisty , a jedynie widzą za jakie marne pieniądze sprzedajesz ich pracę. Zmień 1 element - oddaj im zysk ze sprzedanego softu ,a zobaczysz jak "swoboda twórcza" działa. Prawdziwe dzieła tworzą artyści nie rzemieślnicy.
CRIS818 / 90.201.144.* / 2015-06-15 17:59
WŁASNIE SKOŃCZYŁEM 55 lat . Mam bardzo duże doświadczenie w ISO 9001, 14001, 19001 i HACP. Znam AUTO CAD 2D i 3D ponadto doskonale znałem się na optymalizacji produkcji i łańcuchu dostaw, miałem doświadczenie jako kierownik zakładu i PRZEZ 8 miesięcy szukałem pracy. Wysyłałem moje CV i sam do siebie dzwoniłem bo myślałem że mój telefon jest zepsuty, nikt ale to nikt nie chce do pracy 55 letniego faceta. Wyjechałem zagranicę i tu okazało się że mój telefon zadziałał działał całkiem dobrze i mam pracę od 6 lat. O zarobkach nie wspomnę żeby nie stresować nikogo ale dodam tylko że zarabiam tyle że mnie stać na zakup jachtu o którym zawsze marzyłem no nie nowy, ale wreszcie jestem completely free Nic mi więcej nie potrzeba tylko zdrowia, pracy i trochę niebieskiego nieba.
szukanie frajerów.... / 89.66.53.* / 2015-06-15 17:25
W Polsce nie szanuje się pracownika. W ogłoszeniach prawie nie ma info o zarobkach, jakich może się spodziewać kandydat na pracownika. Na zachodzie czas jest cenny i pracodawca szanuje kandydata, a u nas ma w d...e, i zapraszając na rozmowę kwalifikacyjną zmarnuje cenny czas zadając kretyńskie pytanie, ile chciałby pan/pani zarabiać. 6000 pln brutto na dzień dobry. O, mina zrzędła. Gościu chce inżyniera, a gdy usłyszy, że po roku oczekuję 7000pln brutto, to sięga po wodę, głupkowato się uśmiecha i już wtedy wiem, że dziad zmarnował mój cenny czas. To właśnie Polska. Teraz Polska i uśmiech rekrutera.
toxy / 37.7.244.* / 2015-06-15 21:06
Ja z innej beczki :) - jestem taki dziwny że umiem język niemiecki. No tak wyszło, mam też 15lat doświadczenia w pracy z niemcami. Przez to słabo umiem angielski - praktycznie tylko czytam, bo nie potrafię powiedzieć nawet prostego zdania, wszędzie mieszają mi sie słowa i składnia. Tak już jest i tyle - umieszczam informację o tym w każdym cv i ZAWSZE informowałem pośredników... Jestem notorycznie zapraszany na rozmowy kwalifikacyjne i NOTORyCZNIE widzę nieskończone zdziwienie posredników i rozmówców że ja nie chce mówić po angielsku...
Nigdy nie spotkałem ani jednego pośrednika który przeczytałby informacje o mnie i zainteresował się później moim losem. Oni tylko i wyłącznie wysyłają na rozmowy "w swoim imieniu". Przyznaję że dopóki będę mógł - nie skorzystam z żadnego head-huntera, ostatnio sprawdzałem to w l-in mam ponad tysiąc zignorowanych próśb o pilny kontakt od kolejnego przejętego swoją misją "wysłać kogo się znajdzie" nowego pośrednika... Wybitnie u mnie podpadli pośrednicy Randstanda - potrafili się pokazać z wybitnie bezmyślnej strony. Jedna z nich zadzwoniła ostatnio, po 4 latach, myląc imiona oraz robiąc kilka błędów w krótkim sms.... Po prostu jakiś koszmar...
Joanna74548 / 31.61.138.* / 2015-06-15 16:56
Do niedawna również byłam przekonana-zresztą na podstawie swoich poprzednich doświadczeń w szukaniu pracy-że pracodawcy nie zależy nawet na informacji zwrotnej do kandydata.
Kilkukrotnie doświadczyłam tego lekceważenia.
Kilka dni temu weszłam na jedną ze stron z ofertami pracy we Wrocławiu.
Znalazłam interesującą ofertę,odpowiedziałam przez formularz aplikacyjny.
Otrzymałam potwierdzenie o przekazaniu przez portal mojego zgłoszenia.
Dwa dni później zostałam zaproszona na rozmowę-drogą telefoniczną a trzy dni później dostałam-tą samą drogą-ostateczną odpowiedź.
Była pozytywna a firma dotrzymała słowa i przekazała wszystkim kandydatom odpowiedź-zarówno negatywną jak i pozytywną.
Jutro rozpoczynam pracę na umowę zlecenie ze stawką 12 zł brutto/h.
8 godzin,5 dni w tygodniu na 2 zmianę.
Praca biurowa w ogólnopolskiej firmie windykacyjnej.
zed132 / 5.172.247.* / 2015-06-16 00:06
Umowa zlecenie nie jest umową o pracę

Najnowsze wpisy