Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Szulc: Ustawy zdrowotne zgłoszone do rządu

Szulc: Ustawy zdrowotne zgłoszone do rządu

Money.pl / 2011-12-05 12:59
Komentarze do wiadomości: Szulc: Ustawy zdrowotne zgłoszone do rządu.
Wyświetlaj:
Jan3 / 109.107.7.* / 2011-12-05 20:53
Wystarczy aby dobrzy lekarze, dobrze zarabiali, a miernoty miernie. Teraz nie ma to znaczenia jak kto leczy. Lekarze gonią za pieniędzmi a nie za pacjentem. Pacjent jest pretekstem do zarabiania a nie kimś wymagającym leczenia. To pacjent biega za lekarzem choć lekarz często siedzi w pustym gabinecie przy pustej poczekalni.Nie rejestrują - limit się skończył. Za to na wyrzucanie pieniędzy w błoto za pozwoleniem i przy poparciu społecznym limit nigdy się nie skończy.
polocoto / 31.174.141.* / 2011-12-05 18:27
No taki system kontroli jest mi niezbędny.

Ja sam już nie potrafię trzeźwo ocenić czy lekarz, który spóźnia się do przychodni 45 minut to taki gość, który mnie dyma za moje pieniądze.

Jeśli w kolejce do okulisty czekam 4 miesiące a mam zapalenie spojówek, to czy w ogóle będzie co oceniać? raczej nie - jeśli pracujesz przy monitorze, to zapłacisz drugi raz za wizytę prywatną - za wizytę państwową sami Ci zabrali, ale nie możesz się o te pieniądze upomnieć.

Jak lekarz zaszyje Ci w brzuchu nożyczki,to NIEZBĘDNY jest urzędnik, który oceni standard kliniki. Będzie ON działać w zastępstwie sądu, na którego werdykt się nie doczekasz, bo każda drobna sprawa w tym kraju trwa trzy miesiące.

JEŁOPY! Kogo my wybraliśmy?
No, JEŁOPY!!
Gośćqqqqqqq / 89.174.247.* / 2011-12-05 15:58
"utworzenie Agencji Taryfikacji"
Kolejni urzędnicy i kolejne (zbędne) wydatki - pieniądze zamiast trafiać do szpitali zostają w coraz większym stopniu skonsumowane przez "biurokracje"
1999 / 87.64.82.* / 2011-12-05 15:57
Kiedy odejdziemy od budowy apartheidu w sluzbie zdrowia?
1999 / 87.64.82.* / 2011-12-05 15:54
Widze, ze
kolejny minister zdrowia bedzie budowal aparthaid w systemie zdrowotnym.

Kiedy wreszcie ubezpieczony bedzie mogl skorzystac w czesci z oplacanej skladki zdrowotnej?
qweqw / 89.75.176.* / 2011-12-05 15:24
WAŻNE!!! > > > > > Subject: Do wszystkich kierowców > > > >Protest przeciwko rosnącym cenom paliwa Do wszystkich kierowców. Bardzo > dobry pomysł. (koniecznie przeczytaj do końca!) Ceny paliwa poszybowały w > górę. Jeszcze trochę i zobaczymy 6 PLN za litr, a potem może i więcej. > Poniższa propozycja ma znacznie więcej sensu niż kampanie typu "nie kupuj > paliwa w danym dniu", które było przeprowadzane kilka miesięcy temu. > Producenci paliw śmiali się jedynie, bo wiedzieli, ze nie będziemy > kontynuować akcji krzywdząc samych siebie rezygnując całkowicie z zakupu > paliwa. Było to bardziej niekorzystne dla nas niż problem dla nich. Ale > myśląc o tamtym pomyśle powstała idea, która może przynieść rzeczywiste > korzyści. Przeczytaj proszę i przyłącz się! Przy cenach paliw rosnących > każdego dnia my konsumenci musimy podjąć akcję. Jedynym sposobem abyśmy > zobaczyli, ze ceny paliwa idą w dół jest trafienie kogoś w portfel poprzez > nie kupowanie jego paliwa. I możemy zrobić to BEZ > narażania się na niewygody. Oto pomysł: Do końca bieżącego roku NIE > KUPUJMY ŻADNYCH PALIW od TRZECH największych firm paliwowych: BP, STATOIL i > ORLEN. Jeśli nie będą sprzedawały paliwa, będą zmuszone do obniżenia ceny > Jeśli one obniżą ceny, inne firmy będą zmuszone do uczynienia tego > samego.Ale aby osiągnąć efekt musimy pozbawić te TRZY firmy milionów > klientów. Wbrew pozorom jest to całkiem łatwe do osiągnięcia. Czytaj dalej > a dowiesz się jak dotrzemy do milionów. Wysyłam tę wiadomość do 30 osób. > Jeśli każda z nich wyśle ją do kolejnych dziesięciu (30 x 10 = 300) i każda > następna do kolejnych 10 i tak dalej to juz w szóstej kolejce wiadomość ta > dotrze do 3 milionów ludzi. Jeśli każda z nich wyśle do kolejnych 10... > Wszystko, co należy zrobić to wysłać tę wiadomość do 10 znajomych osób i > nie kupować paliwa na stacjach BP, STATOIL i ORLEN. To jest ogólnoświatowa > akcja. Ile to potrwa? Jeśli > każdy, kto otrzyma tę wiadomość przęśle ją do 10 znajomych dotrzemy do > 300 milionów konsumentów w ciągu 8 dni! Założę się, ze nie sądziłeś, ze > masz taki potencjał, prawda? W grupie siła i nawet najgrubsza gałąź złamie > się, jeśli spadnie na nią wystarczająco duża ilość niezmiernie lekkich > płatków śniegu. Jeśli uważasz, ze ta akcja ma sens prześlij dalej tę > wiadomość. WYTRZYMAJMY DO MOMENTU AZ CENY PALIWA WRÓCĄ DO NORMALNEGO > POZIOMU (ok.4,0 PLN /litr). Razem możemy to zrobić. Prześlij tę wiadomość > nie kupuj paliwa na BP, STATOIL i ORLEN. TO TY MOŻESZ USTALIĆ CENĘ >
polocoto / 31.174.141.* / 2011-12-05 18:20
Tak. Na pewno stacje zaczną dokładać do sprzedaży .... : )
Problem wysokich cen to problem podatków w tych cenach.
Stacje mają do pięciu procent marży na sprzedaży. Z czego chcesz tu "skubnąć"?

Trzeba było wybrać kogoś takiego do parlamentu, kto obniżyłby podatki.
Pilsener / 2011-12-05 13:23 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Konkurencja dla NFZ - jestem za jak najbardziej.
Natomiast system wyceny i oceny jakości usług - jeśli powołuje się urzędników którzy mają coś polepszyć to w najlepszym wypadku się nie pogarsza a zawsze wzrasta liczba urzędników.
popiwek już był raz / 213.241.90.* / 2011-12-05 13:00
Porównać ktoś potrafi utrzymanie stadionów a szpitali.Tudzież zyski.

Najnowsze wpisy