Forum Forum dla firmKsięgowość

Szybkafaktura.pl do KPiR - program z polecenia

Szybkafaktura.pl do KPiR - program z polecenia

ada_d / 91.94.169.* / 2010-04-28 16:00
Zaczynam działalność. Będę na KPiR ale nie mam pojęcia jak się za to zabrać. Myślałam, że zajmie się tym jakieś Biuro rachunkowe, ale na początku zawsze brak funduszy... Znajomy polecił mi program/system o nazwie szybkafaktura.pl, który podobno bardzo pomaga w wypełnianiu Książki a przy tym tez wystawia faktury. Chcę go przetestować, bo można to zrobić za darmo, ale chciałam tez się poradzić- czy taki całkowity laik w dziedzinie księgowości jak ja poradzi sobie z takim programem i z KPiR? Kusi mnie w tym programie głównie to, że cena za potrzebne mi funkcje jest nieziemsko mała... Poradźcie coś...
Wyświetlaj:
JANUSZ WILK / 79.191.227.* / 2012-10-03 19:35
[...].DZISJAJ 03.10.2012 CHCIAŁEM WYDRUKOWAĆ FAKTURY,NIE JEDNĄ KILKA.I CO?NIE DZIAŁA.SKONTAKTUJ SIĘ Z BIUREM KLIENTA!!!JEST 19,20.ONI JUŻ DAWNO W DOMU,NIE OBCHODZI ICH NIC.A TOBIE WSTYD PRZED KLIENTAMI.TAKI TO ICH PROFESJONALIZM.Z DALEKA OD NICH,TO CO PISZĄ MIJA SIĘ Z PRAWDĄ.PROPONUJĘ SZUKAĆ INNYCH ,BARDZIEJ PROFESJONALNYCH FIRM.

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
Galaxy / 83.4.10.* / 2014-05-21 05:27
Wprawdzie używam programu szybkafkatura.pl stosunkowo niedawno, ale ostatnia przerwa związana z aktualizacją systemu, jaką pamiętam, była w późnych godzinach nocnych (coś koło 12.00, 1.00 w nocy) i była zapowiedziana wcześniej więc to chyba niewielki problem.
mirek112 / 77.65.84.* / 2013-02-05 09:02
I co? Dowiedziałeś się co nie działa?
Na pewno nie była to wina systemu?
Ja na razie nie narzekam, ale ewentualne błędy wolałbym poznać zanim wystąpią.
Pacman328 / 83.4.237.* / 2013-12-15 00:53
Z całym szacunkiem, ale robienie piekła z powodu jednej przerwy technicznej w przypadku księgowości internetowej to przesada. Szybkafaktura.pl jak każdy inny system informatyczny potrzebuje stałego dozoru i konserwacji (takie czynności na ogół wykonuje się w późnych godzinach nocnych, kiedy większość ludzi śpi). Obecność przerw technicznych jest dowodem na to, że system jest pod opieką infotmatyków, na bieżąco kontrolowane są zabezpieczenia i funkcje zapisu danych. Wiem, bo zajmuję się takimi rzeczami dla wielu firm. Zauważyłem, że ludzie bardzo atakują księgowości internetowe a ich koronny argument brzmi "trzeba mieć dane u siebie". Co ciekawe, nie słyszę tego argumentu w przypadku sklepów internetowych trzymanych bez oporu na zewnętrznych serwerach. I co? Jakoś się ludzie nie boją, że im cały sklep z bazą kilkutysięcy opisanych, wycenionych, opatrzonych zdjęciami towarów nagle wyparuje? Ten strach przed trzymaniem danych na zewnętrznych serwerach długo był pielęgnowany przez samych księgowych, dla których księgowość internetowa była dużym zagrożeniem. Teraz sami korzystają z podobnych rozwiązań bo są znacznie tańsze i wydajniejsze.
ania791012 / 78.8.211.* / 2010-08-24 22:23
Ja prowadzę księgowość na programie PAKIET PRZEDSIĘBIORCY - KSIĘGA. Korzystam już z ich programu dwa lata i jestem bardzo zadowolony. Nadaje się on zarówno dla VATowców jak i nie VATowców (posiada rejestry VAT). Możesz go pobrać za darmo stąd:

http://www.pakietprzedsiebiorcy.pl/ksiega
bpyziolek / 2010-05-19 17:39
Chętnie Pani pomogę przejść przez program szybkafaktura.pl. Prowadzę biuro księgowe on-line (www.finanse-partner.pl) i współpracuję z danym serwisem - można przesłać do mnie dokumenty w formacie pdf i ja mogę za Panią je wprowadzić do systemu. Pierwsze kroki warto zrobić z biurem rachunkowego (zawsze istnieje możliwość zrezygnowania). Za kwotę ok 100 zł masz nie tylko system do prowadzenia księgi ale równiez biuro które pilotuje twoje poczynania. Program szybkafaktura.pl pozwala wybrać biuro rachunkowe do obsługi - ja też tam jestem i zapraszam do współpracy.
andy-2000 / 87.105.190.* / 2010-05-04 13:33
osobiscie wybrałbym http://wfirma.pl/ to jest dopiero kombajn fakturowanie, crm, księgowość, kadry
chybcikiem / 89.174.119.* / 2011-04-28 13:17
to porównaj sobie z elaboro, ci to mają dopiero imponujący zestaw funkcji
gondoli / 79.184.124.* / 2010-05-01 14:38
NO to jeżeli brak ci funduszy na biuro rachunkowe to jeśli jesteś z Warszawy to mam dla ciebie coś do polecenia - zainteresuj się biurem CKD Hetman z Warszawy. mają bardzo niskie prowizje za prowadzone działania przy świetnym tempie pracy. Polecam jak ich klient!
Lennon o-o / 83.29.254.* / 2014-03-07 23:16
Jeśli zależy Ci na bezpośrednim kontakcie z księgowym, to rozwiązaniem może też być księgowość hybrydowa. W Warszawie szybkafaktura.pl współpracuje z ponad dwudziestoma biurami księgowymi.
gelbo / 2010-04-29 10:00
Miałem podobny problem. Na początku polecam biuro rachunkowe. Nie wiem jak dużo czasu masz i ile dokumentów w miesiącu przewidujesz, ale sam proces rozliczeń i wyliczeń, odpisów i deklaracji może być sporym wyzwaniem na początku działałności - łatwo coś przeoczyć. Osobiście mam biuro rachunkowe a dodatkowo korzystam z szybkafaktura.pl głównie do zarządzania fakturami.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zatrudnic biuro + zaobserwować procesy jake zachodzą, papierach. Pozniej, majac pewna wiedze w,arto zajac sie biurokracja osobiscie - tutaj istotna jest skala i ilosc dokumentow - czasami lepiej dac to komus a czas poswiecic na inne dzialania ;)
artur_przedsiębiorca / 83.19.61.* / 2010-04-30 12:54
Cenna rada. Ja tez korzystam z szybkafaktura.pl i dołaczając sie do wypowiedzi poprzednika mogę ze swojej strony polecić korzystanie z usług biura rachunkowego przez internet w ramach systemu szybkafaktura.pl- korzystam z tej opcji i sobie ją chwalę dlatego z czystym sumieniem mogę ją Pani polecic. Nie wiem ,czy wie Pani o takim rozwiązaniu , jesli nie prosze spróbować- to powinno złagodzić trudne początki w interesie. Usługa jest niedroga i warta skorzystania, a Pani faktycznie będzie mogła zająć się czymś innym
wlasciciel_malej_firmy / 87.205.161.* / 2010-05-04 23:26
Tak sobie zajrzałem - i co widzę?

Komunikat:

Trwa przerwa techniczna w pracy systemu.

Ciekawe jakbym wyglądał, gdybym właśnie potrzebował wydrukować fakturę, albo wystawić deklarację podatkową.

Dzięki - to ja już wolę albo mieć dane u siebie, albo zlecić prowadzenie księgowości do biura. To pierwsze na pewno będzie tańsze - sensowny program od sprawdzonego producenta to ok. 500 zł, a miesięczny koszt obsługi przez biuro to 100-200 zł, czyli szybko wychodzi znacznie drożej.

Przy prostej działalności rachunkowość jest bardzo prosta - nowoczesne systemy są dobrze skonfigurowane i nie potrzeba zaawansowanej wiedzy żeby się prawidłowo porozliczać. Ja polecam produkty firmy AssecoWAPRO www.wapro.pl - ale takich systemów jest na rynku więcej. Ważne, żeby wziąć coś od sensownego producenta, a nie jakiś wynalazek i po paru miesiącach zostać z danymi w nierozwijanym systemie.

Albo bez danych po rezygnacji z e-systemu.
czy ja wiem / 83.30.47.* / 2013-11-17 21:52
Przerwy techniczne zdarzają się wszędzie. Z dwojga złego wolę taką przerwę techniczną zewnętrznym serwerze w szybkafaktura.pl niż awarię u siebie w komputerze, bo nie obchodzi mnie cała naprawa, koszty, wzywanie informatyka, robienie kopii zapasowych ani tym podobne historie. Zgoda, przez pół godziny czy godzinę nie mam dostępu do dokumentów, ale wiem, że problem jest naprawiany a nie dzwonię w środku nocy po jakieś pogotowie informatyczne modląc się w duchu, żeby dało się w ogóle odzyskać dane i żeby mój portfel nie dostał po tym wszystkim zawału.
Brunet wieczorową porą / 83.10.244.* / 2014-04-30 00:32
Może miało to związek z audytem systemów zabezpieczenia danych, jaki szybkafaktura.pl zamówiła ostatnimi czasy. Pisali o tym w aktualnościach. W sumie dobrze, że sprawdzają ten system co jakiś czas. Większość firm tego nie robi bo to drogie i pracochłonne.
artur_przedsiębiorca / 83.19.61.* / 2010-05-11 00:15
Hmm, dziwne. Przyznam, że pracuję juz dość długo na tym programie i jeszcze mi się podobna sytuacja nie zdarzyła. System zawsze działa, nawet w nocy, kiedy każde biuro rachunkowe już "śpi" więc zaskoczył mnie Pan takim stwierdzeniem.
A co do samego systemu szybkafaktura.pl - uważam, że nie jest nierozwijającym się systemem i nie boję się, że grozi mi utrata danych. A chcąc przekazać wszystko do biura zawsze można skorzystać z opcji internetowego biura rachunkowego w szybkiejfakturze . I do tego nie trzeba im dowozić dokumentów - przy moim trybie życia jest to wygodne. Dla mnie to same plusy, ale każdy robi jak czuje i nie będę Pana przekonywał. Życzę Panu owocnego korzystania z programów jakie Pan poleca i za które Pan płaci niemałe pieniążki
Marian72 / 89.66.250.* / 2013-06-26 19:27
Dokładnie, zgadzam się bez mrugnięcia okiem. Szybka faktura = dostęp online czyli mamy dostęp do naszych papierów cały czas, dzień i w nocy, co jest bardzo wygodne. Dla mnie to jedno z największych udogodnień, ale szybkafaktura ma zdecydowanie więcej plusów, bo ja minusów nie odnajduję.
lechu47690 / 78.30.69.* / 2013-02-05 12:04
Zgadzam się w 100% , już trochę czasu minęło i twórcy serwisu wprowadzili dużo udogodnień i zmian. Jeszcze przed korzystaniem z tego serwisu poczytałem sobie trochę na ten temat i poznałem różne opinie ale koniec końcem zdecydowałem się na darmowe testowanie i korzystam do dziś, w między czasie portal przeszedł zmiany. Ale i tak każdy wybierze co mu tam pasuje
kolankoo / 83.10.247.* / 2013-11-24 22:30
Pracuję w systemie szybkafaktura.pl od prawie dwóch lat. W tym czasie wprowadzono już tyle ulepszeń, że trudno porównywać możliwości tego programu teraz z tym co było jeszcze rok temu. Czytam często różne statystki, testy i porównania na portalach o IT i wygląda na to, że szybkafaktura.pl jest jedną z najszybciej rozwijających się platform w ostatnim czasie.
miczko / 212.182.74.* / 2013-03-28 13:03
System szybkiejfaktury działa bez zarzutów. Bez problemu się z nimi dogaduję, lepiej niż z byłą księgową.
zawisza / 78.30.67.* / 2013-05-18 09:56
Coś w tym jest ;) ja ze swoją też się nie dogadywałem, a najgorsze było to że się jeszcze myliła w rachunkach.... ale teraz mam sam wszystko pod kontrolą i to za 8 zł miesięcznie :)
boomer / 83.30.120.* / 2014-03-19 15:50
Niestety, często bywa tak, że drobni przedsiębiorcy są przez biura księgowe traktowani trochę z góry. Nie przynoszą dużych dochodów więc obsługuje się ich w wolnych chwilach, główną uwagę koncentrując na dużych podmiotach gospodarczych obracających dużymi sumami i wymagających wielu dodatkowych usług. Szybkafaktura.pl i inne portale księgowości internetowej znalazły właśnie tę niszę na rynku, jaką jest zaspokajanie potrzeb osób prowadzących jednoosobową działalność.
miczko / 95.50.34.* / 2013-06-24 10:58
Prawdziwa księgowa wystawiająca ręcznie dokumenty księgowe to już trochę przeżytek, dlatego informatyczne narzędzia i stronki są zdecydowanie lepsze.
zorro zz / 83.26.252.* / 2014-02-07 17:34
Przeżytek nie przeżytek, ale jednak wolę niezależnie od księgowości internetowej mieć jeszcze wsparcie biura księgowego. Biuro, w którym się rozliczam pracuje na wspomnianym tu programie szybkafaktura.pl i ja jako klient biura mam dostęp do wszystkich rozliczeń przez platformę on-line. Może to trochę droższe rozwiązanie, ale bardzo wygodne.
hgw / 83.21.101.* / 2010-05-08 14:04
właścicieli małej firmy ...sprawdź cennik systemu elaboro :-) , przyjemnie się zdziwisz
as73 / 94.42.40.* / 2010-05-01 22:27
ja zapraszam na elaboro.pl
Sunny Bunny / 83.10.150.* / 2014-01-11 23:21
Program elaboro.pl pomyślany jest głównie dla posiadaczy sklepów internetowych oraz firm budowlanych. Dla innego rodzaju przedsiębiorców większość jego funkcji nie jest zbyt użyteczna i całość może się wydawać przez to trudna do ogarnięcia. Dla zwykłych usługodawców szybkafaktura.pl jest znacznie łatwiejsza w obsłudze i tańsza. No i jednak to wsparcie księgowych dużo daje zwłaszcza osobom, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy