Forum Polityka, aktualnościKraj

Szydło: Atomowe referendum jest bez sensu

Szydło: Atomowe referendum jest bez sensu

Money.pl / 2011-04-13 09:21
Komentarze do wiadomości: Szydło: Atomowe referendum jest bez sensu.
Wyświetlaj:
jt / 87.105.67.* / 2011-04-13 22:07
Niech politycy wbiją sobie do łbów że w Polsce nie będzie elektrowni atomowej,im prędzej to pojmą tym lepiej.Trzeba rozwijać odnawialne źródła,przede wszystkim elektrownie wodne,tutaj jest podwójna korzyść,prąd i zabezpieczenie terenu przed powodzią.
rembert2 / 2011-04-13 12:18 / Tysiącznik na forum
Bez sensu byloby zostawic te sprawe naszym durnym politykom,u nas nowa autostrada sypie sie nastepnego dnia-tyle ze nastepnej afery by nie bylo,Miro i Zbycho zarobia a jak huknie to juz nie bedzie mial kto robic dochodzenia
lwiczka / 81.190.74.* / 2011-04-13 10:12
Uczona, mądrala się odezwała, ciekawe jak będzie gadać jak zabraknie prądu zwłaszcza zimą w Polsce???
antyelektorat / 2011-04-13 09:41 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Nic tak nie przekona Polaków do energii jądrowej jak brak prądu. Rosnące zapotrzebowanie na energię elektryczną nie ma pokrycia w elektrowniach.
Można oczywiście kupować prąd od sąsiadów i być łatwym celem ich szantażu i humorów.

Po co pytać obywateli o zdanie, skoro nie mają o tym pojęcia?
111111111 / 31.60.210.* / 2011-04-13 10:19
Masz racje .Czesi szantażują nas Złotym Bażantem,Niemcy Mercedesem a Ukraińcy ... a oni jeszcze za "swobodnu uhrainu" nie odpowiedzieli zgodnie z "naszymi wymogami" . Brak prądu nam nie grozi ponieważ Polska uważasz produkuje w chwili obecnej z nadwyżką.Zgodnie z taką retoryką należy jak najszybciej podbić jakiś niewielki kawałek Arabii Saudyjskiej żeby nam nie dyktowali cen .Przypomina to piękny kawałek historii kabaretu DUDEK gdzie"jemu nie będzie dyktował cena za cięcie w moim lesie"I tu jest pies pogrzebany.
antyelektorat / 2011-04-13 10:38 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Zgodnie z twoją retoryką podbij sobie buty, a nie Arabię Saudyjską. Polska produkuje energię głównie z węgla, który będzie obciążony podatkiem CO2 i opłacalność takiej energetyki będzie znikoma.
Wystarczy, że gazprom jest narzędziem polityki zagranicznej Rosji. Polska musi mieć elektrownie atomowe.
111111111 / 46.134.91.* / 2011-04-13 12:59
A co ma gaz do produkcji energii elektrycznej????
Wiem tobie wbili do głowy że "ruskie " tylko czyhają na nasze piękne i bogate ziemie na te bogactwa niezmierzone i tylko niewolników z nas będą robić. Prawda jest bolesna, jesteśmy jednym z dwudziestu sąsiadów Rosji a do tego raczej niewielkim, natomiast bez wątpienia u********** co widać po wypowiedziach ofiary Smoleńskiej.
antyelektorat / 2011-04-13 13:03 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Gazprom był przykładem. Przez analogię wyobraź sobie sytuację z dostarczaniem energii elektrycznej. Jeśli Ci się wydaje, że sąsiedzi Polski nie chcą wpływać na naszą politykę to jesteś zwyczajnie ograniczony. Nie będę Ci tego tłumaczył, bo jesteś zwyczajnie głupi.
111111111 / 46.134.91.* / 2011-04-13 13:15
Oj chyba się zapędziłeś.Niestety ten poziom dysputy jest mi znany każdego 10 kwietnia, po chrześcijańsku wybaczam albowiem nie rozumiesz tego co piszesz.Brak argumentów zawsze kończy się wyzwiskami,inwektywami i poniżaniem innych.Do zobaczenia w niedziele w kościele.
antyelektorat / 2011-04-13 13:19 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Muszę Cię zmartwić. Jestem ateistą. Ale ty idź do plebana i pożal się na mnie.
maly kazio / 2011-04-13 09:21 / Bywalec forum
Szanowna Pani "zastępczyni"? 97 ofiary Smoleńskiej.Pani szacunki zasobów węgla w Polsce pochodzą chyba z biuletynu wewnętrznego PiSu,dawniej KC partii nie istniejącej.Węgla ci dostatek ale jeszcze nie bardzo się go opłaca wydobywać.Taniej z Australii czy Ukrainy.
Ale nie o tym.Referendum jak najbardziej tak,właśnie teraz kiedy zagrożenie jest znane.Proszę wierzyć w rozsądek większości a nie powtarzać majaków frustrata że społeczeństwo nie wybrało demokratycznie Prezydenta czy tej partii co jej nie lubię.Elektrownie atomowe w obecnej chwili są OK ale przy naszej mobilności i zdolności do piętrzenia problemów za lat 30 będą przestarzałe i mało efektywne.Powstaje pytanie czy warto?Bo moim zdaniem nie.Energia jądrowa w Czechach,Niemczech Litwie czyli wszędzie w pobliżu.Może taniej kupić? Ja zawsze jak kupuje piwo to tylko butelkowe,browar nie jest mi potrzebny.

Najnowsze wpisy