Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Szykuje się prawdziwy dramat dla środowiska prawniczego. Kiepscy adwokaci będą musieli zacząć pracować za znacznie niższe stawki, a może nawet stracą pracę. Zmusi ich do tego konkurencja.

Szykuje się prawdziwy dramat dla środowiska prawniczego. Kiepscy adwokaci będą musieli zacząć pracować za znacznie niższe stawki, a może nawet stracą pracę. Zmusi ich do tego konkurencja.

Wyświetlaj:
Amelia / .* / 2005-08-17 10:48
Mój adwokat nie należał do najtańszych . Jest osobą znana w środowisku adwokatów i klientów , polecono mi go .Mam pretensje o to ,że aplikanci przychodzili na moją sprawę nieprzygotowani , z plikiem akt pod pachą . Zupełnie nie wiedzieli o czym mówię , dlatego nie mogli podjąć decyzji , na którą było 15 minut. Adwokat powinien sprawą swojego klienta zajmować się sam , bo dla mnie , klienta , moja sprawa jest najważniejsza. Wierzę , że nie będę musiała w przyszłości brać udziału w rozprawach sądowych po żadnej ze stron (jako ofiara bądż sprawca)
Amelia / .* / 2005-08-17 10:03
Do Marcina . Szanowny Panie . Wszystko byłoby ok. , gdyby aplikanci mieli coś do powiedzenia , a chodziło o nawiązkę. Ten akurat nie wiedział , co zrobić , z kolei nie można było skontaktować się z adwokatem , by doradził , bo miał inne sprawy. Stąd moje rozgoryczenie.
Marcin / .* / 2005-08-17 10:36
Rozumiem. Ale skąd przekonanie, że "nowi" adwokaci będą lepsi? Czym będzie się Pani kierować przy wyborze adwokata w przyszłości? Ceną? Nic się nie zmieni. Znowu osoby, które stać na dobrego adwokata będą sprawy wygrywać. Osoby, których teraz nie stać na adwokata opłacą sobie najtańszego i nadal będą sprawy przegrywać, ale tym razem większym kosztem. Społeczeństwo znów dało się nabrać, zresztą jak co 4 lata. Wkrótce jednak się zorientuje ze strat jakie niesie ta ustawa. Wtedy również zniknie hurraoptymizm młodych prawników, którzy będą pracować za grosze i zastanawiać się po co studiowali 5 lat, odbywali aplikację przez 3 lata, zakładali działalnośc gospodarczą i płacili ZUS, Vat czy PIT. Mogli przecież zostać górnikami i w wieku 40 lat przejść na "zasłużoną" emeryturę.
ON / .* / 2005-08-17 17:21
Oj tak Panie Marcinie. Już pośladki pracują i ma się betonik w gatkach ze strachu przed konkurencją z młodymi, douczonymi i ”świeżymi”(niestety tak to się pisze) adwokatami i radcami. Z tonu komentarzy wnioskuję, że jest Pan bardzo wziętym prawnikiem, który z pewnością przed każdym sądem poradzi sobie z niedoświadczonym, młodym, gniewnym i rządnym sukcesu młodym wilczkiem. Przecież z Pana jest LAMPART (vide adres). Zatem, nie rozumiem Pańskich obaw. Przecież z ich strony konkurencja żadna, a o utracie kontroli nad rynkiem nie ma mowy. Można więc w łatwy i bezpieczny sposób zdobyć jeszcze większe wpływy, rozgłos, sławę niezwyciężonego i zdobyć nowych klientów. Zapewne Pan wie, że tylko w wolnym rynku, na którym jest oparta zdrowa konkurencja (nie ta korporacyjna) pozostaną wyłącznie najlepsi. Ci, którzy sobie nie poradzą pójdą sprzedawać pietruszkę. To właśnie rynek najlepiej zweryfikuje ich umiejętności i wiedzę. Dlaczego więc tak zaciekle broni Pan starego porządku? Dlaczego Pan na forum w bezczelny sposób nakłania do nie korzystania z usług młodych prawników, oczernia ludzi zdolnych i mogących wywołać zdrowe elementy konkurencji, co z pewnością w przyszłości pozytywnie wpłynie na jakość świadczonych usług, również Pańskich?
:-p / .* / 2005-08-17 14:37
a w tej chwili nie zastanawiają się po co studiowali?czy uważa pan, ze dobry adwokat to ten drogi adwokat? ha ha ha. to jest arogancja.czy ten który zaczyna, nie może być dobrym, zdolnym? w dodatku zmotywowanym?? będzie robił wszystko, zeby mieć klientów. wiadomo, zę jak pokaże sie z dobrej strony to klientów znajdzie - to jest cała filozofia. arogantowi uda sie tylko kilka razy, a potem ... na zieloną trawkę! do widzenia sie z panem - i tyle go zobaczytmy. amen!
Amelia / .* / 2005-08-17 09:39
Osobiście przeżyłam sytuację , gdy adwokat , który miał mnie reprezentowć (zostałam poszkodowana w wypadku komunikacyjnym) ,pojawił się na rozprawie tylko raz, a póżniej przysyłał w zastępstwie swoich aplikantów. Oczywiście sprawca był pijany , jechał na lewych numerach , nie miał prawa jazdy. Wyrok? Dwa lata w zawieszeniu , a ja kretynka straciłam pieniądze , bo kosztów sądowych - ok 4000 , do dzisiaj nie odzyskałam. Dzisiaj wybrałabym prawnika świeżo po studiach , któremu jeszcze się nie przewróciło w głowie i któremu zależałoby na pomocy poszkodowanemu . Przecież w każdej sprawie chodzi o dalsze życie człowieka. Zauważyłam , że los sprawców wypadków bardziej leży sądom na sercu , niż los ofiar.
Marcin / .* / 2005-08-17 09:52
Nowa ustawa i tak nie pozwoli Ci wybrać prawnika świerzo po studiach, bo nie będą oni mogli reprezentować klienta przed sądem - trzeba być adwokatem. Natomiast Twoja wypowiedź zawiera błąd logiczny, bo de facto byłaś reprezentowana przez młodego prawnika, czyli aplikanta, któremu na pewno zależało na wygraniu sprawy. Nie będzie lepszych adwokatów ani radców prawnych skoro te ofermy, które na egzaminie sędziowskim dostały "3" będą mogły bez egzaminu zostać adwokatem lub radcą prawnym. Ja jestem aplikantem radcowskim i pracuję w kancelarii. Cieszę się z tej ustawy, bo spraw będzie więcej a konkurencja beznadziejna - niedoświadczeni aplikanci sądowi lub prokuratorscy albo doświadczeni w parzeniu kawy stażyści!
leszeczek / .* / 2005-08-17 19:28
Może udajesz, że żyjesz w nieświadomości, to Ci otworzę oczy. 90% obecnych aplikantów adwokackich i radcowskich to dzieci i krewni członków korporacji i jako tacy już podczas studiów wiedzieli, że się do korporacji załapią i między innymi z tego powodu merytoryczny poziom większości z nich jest katastrofalny. Podejrzewam, że większość z nich by się na aplikację sędziowską nie dostała, nie mówiąc już o zdaniu egzaminu sędziowskiego na wspomniane 3. Tak więc nawet Ci prawnicy podniosą poziom merytoryczny otwartych na szczęście korporacji.
Arti / .* / 2005-08-17 16:42
Mam nadzieję zarozumiały gogusiu, że kiedyś trafimy na siebie w sądzie i pokarzę Ci jak jest wykształocony aplikant prokuratorski. Ty dalej parz kawę swoim patronom w kancelarii. Powodzenia
Bieda-biznesmen z lubuskiego / .* / 2005-08-17 09:31
Jest to WIELKI KROK w dostepie naszego spoleczeństwa do uslug prawniczych ,czyli de facto w rozwoju spolecznym....
Marta / .* / 2005-08-17 09:21
Nie jestem prawnikiem , więc z prawdziwą przyjemnością przyjęłam wiadomość o podpisaniu takiej ustawy przez prezydenta. Cieszę się , że młodzi , zdolni , obecnie bez koneksji , będą mogli robić karierę w wybranym przez siebie zawodzie . Nareszcie utrze się nosa bufonom niektórych kancelarii.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy