Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Szykuje się rewolucja dla pracodawców. To ma być koniec zatrudniania na czarno

Szykuje się rewolucja dla pracodawców. To ma być koniec zatrudniania na czarno

Wyświetlaj:
ODETA432 / 83.20.88.* / 2016-03-02 12:29
Przez 500+, doprowadzacie do umów na czarno!!! Wiele ludzi przechodzi w czarną strefę, by nie przekroczyć 800 zł i do stać 500 zł. Sami do tego doprowadzacie , niesprawiedliwym traktowaniem dzieci! Kamcy
jacekgafa / 5.172.238.* / 2016-03-02 12:28
już widzę jak bezrobocie spadnie ,, spadnie ale na zachodzie budowlanka to interes prawie po kosztach , mówje o murarzach kamieniarzach glazurnikach malarzach ,łatwo policzyć to metry cena itd jak zarobi 2,500 w delegacji a pracodawca opłaci dojazd kwaterę delegacje może mu zostanie 200zł bardzo wrażliwa branża ,,, ja jestem pracodawcą i w tej chwili budowy mają opóźnienia z powodu braku ludzi a po tych zmianach hehe już widzę jak się poprawi a te chore Związki , dlaczego nie ma tak jak w Irlandii pracownik płaci od swojego dochodu u nas przerzucili to na pracodawców co ciekawe nawet zus za chorobowe pracownika to co my jesteśmy pracodawcami czy instytucjami wspierających chore ustroje poza tym jakie badania okresowe jakie wysokościowe są na zachodzie u nas trzeba wyżygać 500zł by przyjąć pracownika a za dwa dni zwolnić bo sie kompletnie nie nadaje to ja wiem czy jestem zdrowy czy moge wejść na rusztowanie etc
Danusia888322 / 89.231.50.* / 2016-03-02 12:33
zgadzam sie w 100 %...
badania lekarskie,szkolenie BHP,ubrania robocze i inne szkolenia z zakresu używania chemii ...wszystko płatne a po miesiącu pani nie podoba sie praca i rezygnuje i kolejny pracownik ,któremu trzeba robić kolejny raz te wszystkie szkolenia a kto nam za to zwróci pieniądzę ?
Ja chętnie zatrudnię wszystkich na umowę o pracę i będę spała spokojnie tylko kto mi zwróci wszystkie koszty dodatkowe ? bo jeden przyszedł nachlany ,drugi przyszedł wczorajszy a księżniczka nie przyjdzie wcale bo jej sie praca nie spodoba i tak w miesiącu 10 umów i 10 razy badania i szkolenia ?
dość patologii / 85.198.201.* / 2016-03-02 12:28
Co z dokumentami zabranymi przez biskupów katolickich, świadczących o ich donosicielstwie? Kiedy zacznie się przeszukiwanie biskupich pałaców? Kler jest nietykalna świętą krową, a może są nadal tak bardzo potrzebni jako kapusie, dlatego ich nie ruszają?
d.orota / 164.126.238.* / 2016-03-02 12:26
Zlikwidować trzeba jeszcze umowy o dzieło!!!! Teraz albo trzeba zakładać działalność albo na śmieciówkach się jest .
jajko539 / 79.189.4.* / 2016-03-02 12:32
Jak "zlikwidować umowy o dzieło"? Zlecisz komuś naprawę auta na jakiej zasadzie? Zatrudnisz mechanika na umowę o pracę i zapłacisz mu ZUS? A wszelkie umowy o sporządzenie projektu etc? Tak samo? Patologia... Nie będzie dobrze tak długo jak ludzie nie nauczą się prawidłowego diagnozowania problemu. Bez tego wychodzą właśnie takie kwiatki. Skoro nagminnie obchodzi się umowy o pracę i powierza komuś wykonanie dzieła (z reguły nieprawidłowo bo przedmiot umowy rzadko w istocie bywa dziełem) to należy zadać sobie pytanie: dlaczego tak jest? Czy dlatego, że istnieją umowy o dzieło (co zdaje się sugerować Twoja propozycja ich likwidacji) czy też może dlatego, że ludzie wolą dostawać więcej pieniędzy do ręki i samemu decydować co z nimi zrobią?
kkk805 / 88.156.227.* / 2016-03-02 12:26
musi zmienić się mentalność. Pracodawca myśli, że robi pracownikowi wielką łaskę, że go zatrudnia. Układ jest prosty. Jest praca do wykonanie której pracodawca nie chce wykonać sam, więc zatrudnia pracownika , któremu daje tą robote i mu za nią płaci. Oczywiście z zyskiem dla siebie. Jasne, że ma zyskać, nawet za same załatwienie tej roboty, pilnowanie dokumentacji, ZUS itd. Zyskać ale nie WYZYSKAĆ!
as12s / 83.218.124.* / 2016-03-02 12:25
Kiedy PiS 2007 obniżył składkę ZUS symbolicznie to powstało kilka tysięcy nowych miejsc pracy. To może iść w tę stronę niż gnębić pracodawców nowymi przepisami.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Stef543 / 188.33.11.* / 2016-03-02 12:24
To prostackie straszydło tylko umie palcem pokazywać. Żenujące i chamskie wykształcenie jak i zachowanie.
Osipowicz / 94.254.193.* / 2016-03-02 12:24
powinno sie znieść podatek dochodowy i obowiązek ZUS! i już by nie było na czarno , tylko nad czym biadoliliby urzędnicy
patriota 67 / 217.99.29.* / 2016-03-02 12:24
Przepraszam ale nie ten kierunek, a co z kontrolami u pracodawcow ktorzy Maja wtyczki w zusie I inspekcji pracy, dzialania terenowe zarowno zusu jak us
A te bzdury ktore sa proponowane niczemu nie beda sluzyc pozas karami za opiszalosc
d1017 / 88.156.138.* / 2016-03-02 12:23
JUZ SIE ZACZELO SZUKAMY OSZCZEDNOSCI NA 500-.LUDZXIE ZROZUMCIE ZE KTOS KOGO FIRMA PRZYNOSI ZYSKI ZATRUDNIA ALE JAK KTOS MA DZIECKO KREDYT NA GLOWIE I NP CHCE MIEC 2 DZIECKO I JAKAS POMOC TO GO J..BIA ZA TO.
PARTIO PIS NIE DZIELCIE POLAKOW NA LEPSZYCH I GORSZYCH BO 500+ KTORE DACIE I SZUKACIE KASY NA TO WY ROWNIEZ DOSTANIECIE BO MALO MACIE TAKA PRAWDA A RODZINA MAJACA KREDYT OBGRYZAJACA PAZNOKCIE BO STRACILA PRACE NIE DOSTANIE NIC BO ZONA MA PRACE ZA 2000 I PRZEKROCZYLA DOICHOD 100ZL.PUKNIJCIE SIE W LEB NAPRAWDE SZKODA MI LUDZI JA MAM SYTUACJE W MIARE STABILNA ALE WIEM ILE LUDZI CIERPI I PLACZE ZE RZAD NA KTOREGO GLOSOWALI NIE DA IM NIC A SA NIERAZ W WIEKSZEJ POTRZEBIE.NO ALE TO PRZECIEZ CHRZESCIJANIE I ELEKTORAT KATOLICKI A JEDNAK ,,SA ROWNI I ROWNIEJSI'' ILE OSOB BY CHCIUALO MIEC 2 DZIECKO A NIE MOZE BO WYWALA ICH Z MIESZKANIA!!!POMYSLCIE PISOWCY CO WY NAJLEPSZEGO ZROBILISCIE.SPOTKALEM KOLEGE MOWIL ZONA Z TRZECIM GDZIE ONA ZA 1500 SIEDZAC W DOMU ZNAJDZIE PRACE ZMIENIACIE MENTALNOSC LUDZI NA IDZ ZAPRACUJ POZNAJ ZYCIE NA NALEZYMI SIE I G.. MNIE OBCHODZI.DZIWI MNIE ZE OSOBY WIERZACE TAK PODZIELILY POLAKOW PRZEZ DYSKRYMINACJE TYCH MALYCH CZESTO ISTOT.POZDRAWIAM RODZICOW ZACISKAJACYCH ZEBY I ZYCZE ZDROWIA.JAK WIDAC CZESTO KATOLICY TO LUDZIE PATRZACY KTO LADNIEJ DO KOSCIOLA SIE UBIERZE ALBO KTO ILE NA TACE DA.
etc. / 194.165.48.* / 2016-03-02 12:33
PiS nie musi nikogo dzielić na lepszych i gorszych, bo Polacy już są podzieleni. Ci lepsi zarabiają po 20 tys. i więcej na miesiąc i nierzadko uciekają jak mogą od płacenia podatków, a gorsi nie są w stanie wyciągnąć tyle przez cały rok, chociaż imają się najgorszych prac i ich rozlicza się z każdej złotówki. Ale są gdzieś granice niesprawiedliwości (oraz zwykłej, ludzkiej przyzwoitości) i myślę, że PiS wreszcie zaczął je dostrzegać i reagować na to, co się dzieje racjonalnie, a nie emocjonalnie. Tobie również radziłbym wyłączyć Caps Lock i zastanowić się dokładniej nad tym, co naprawdę jest dyskryminacją, a co tylko urażoną dumą.
kkk64 / 188.146.72.* / 2016-03-02 12:23
"A po drugie, niedogodności dla firm są dużo mniejszym problemem, niż zatrudnianie na czarno." Super stwierdzenie. Problem w tym, iż to właśnie coraz większe niedogodności dla firm są powodem wzrostu bezrobocia
Mariusz23410 / 95.48.230.* / 2016-03-02 12:23
Jestem za. Tylko jeżeli pracodawca i pracujący mają interes nie zgłaszać to jak to wykryć? Część nie mających umów o pracę ma nieopodatkowany dochód i korzysta z rożnych benefitów socjalnych z tytułu braku lub niskich dochodów. Pracodawca ma do zapłacenia podatek dochodowy bez składek na ZUS i FUS, które są niebotyczne. Czy w tym przypadku znajdzie się sensowne rozwiązanie?
łask / 5.172.232.* / 2016-03-02 12:23
Co z tego, że kodeks pracy zostanie zmieniony, jak brakuje w tym kraju kompetentnych organów egzekwujących jego przestrzeganie. Mój były pracodawca miał nagminny problem z wypłacaniem należnych mi pieniędzy, a ponieważ w SR w Łasku mieliśmy sędziego, który miał prawo przyjmować zamówienia na wyroki, wydawać wyroki niezgodne z ustawą, z orzecznictwem SN, kłamać w uzasadnieniu wyroku, a do tego był chroniony przez łaską policję i prokuraturę, których działania ograniczyły się jedynie do przyznania mi statusu pokrzywdzonego, to pracodawca mógł łamać prawo legalnie. Zatem zmiana kodeksu pracy, o czym Pani minister może nie wie, nie musi być od razu równoznaczna ze zmianą warunków pracy pracownika.
hen445 / 213.108.15.* / 2016-03-02 12:22
Należy zlikwidować umowy tymczasowe, podpisywane przez POŚREDNIKÓW PRACY. Pośrednicy powinni byli mieć możność zatrudnienia pracownika przez ich biuro TYLKO na 3 miesiące, a po tym czasie powinien go zatrudnić OBOWIĄZKOWO pracodawca. TAK jest na zachodzie, np. w Irlandii i nie ma patologii jak w POLSCE!!!!!!!!!!
kkk64 / 188.146.72.* / 2016-03-02 12:27
No to trzy miesiące po pracujesz w Warszawie potem 3 miesiące w Krakowie itd
Firmy / 195.130.197.* / 2016-03-02 12:22
Nareszcie ktoś się wziął za te patologie. Firma zatrudnia 20 osób w tym 15 na czarno i śmieje się z uczciwych. O kontrolach jest poinformowana od zaufanych.

Najnowsze wpisy