Forum Polityka, aktualnościKraj

Tablica ze Smoleńska trafi na Jasną Górę?

Tablica ze Smoleńska trafi na Jasną Górę?

Money.pl / 2011-05-09 08:01
Komentarze do wiadomości: Tablica ze Smoleńska trafi na Jasną Górę?.
Wyświetlaj:
zdrowy / 194.29.180.* / 2011-07-15 22:14
Niedługo to będzie GÓRA CZAROWNIC .A co w tym roku sprzedawał J>K> ? Bo jakoś nie mogłem się dodzwonić na komórę W RODZINIE . Chyba że nijaki ojczulek zablokował centralkę ?
jakub2 / 79.162.114.* / 2011-05-09 20:23
A może by tak Jasną Górę do Smoleńska ? z tablicą
ździcho / 213.146.58.* / 2011-05-09 20:58

A może by tak Jasną Górę do Smoleńska ? z tablicą

A wiesz, ze to jest myśl? Tym bardziej, ze ostatnio splendor Jasnej Góry zdewaluował się w obliczu bohaterskiego zdobycia Smoleńska przez Kaczyńskiego.
Wapniak / 2011-05-09 19:27 / Tysiącznik na forum
Oj, to chyba zgadłem... Pisałem o tym jakiś czas temu.
mimin / 89.78.213.* / 2011-05-09 17:13
Koniecznie do muzeum ś.p. GOSIEWSKIEGO. Tam jej miejsce tym bardziej że fundatorką jest p. Gosiewska a p. Kurtykową stać na dojeżdzanie!!!!
Botycki / 178.42.12.* / 2011-05-09 11:58
Szanowny moderatorze. Proszę tu nie zamiesczać wpisów tego POsranego ciecia ździcha, bo psuje tu ludziom krew. Dziękuję.
zdrowy / 194.29.180.* / 2011-07-15 22:19
Botycki -ta tablica to chyba spadła ci na łeb . A Zdzicho ma rację .
ździcho / 77.254.252.* / 2011-05-09 11:05

Gazeta pisze, że miało by ono pełnić rolę narodowego sanktuarium Golgoty Wschodu, w którym zostaną upamiętnione wszystkie osoby, które w imię Ojczyzny złożyły ofiarę życia i cierpienia.

Ciekawe przedsięwzięcie, choćby z dwóch względów. Pierwszy to taki, ze to niby "Golgota" ma się ograniczać WYŁĄCZNIE do Wschodu. Drugi to taki, ze umieszczenie tam tablicy smoleńskiej jednoznacznie wskazuje na ostentacyjna sugestię, że tych 96 nieszczęśników zostało tam haniebnie pomordowanych, a uprzednio bestialsko torturowanych. Przy okazji ma wskazać, ze Kaczynski (Lech) leciał do Rosji po to, by zmusić Miedwiediewa, by ten padł przed nim na kolana błagając o przebaczenie ze łzami w oczach za to ze mordował w Katyniu w 1940 roku (przyp. Miedwiediew - rocznik 65). Czy nie bardziej adekwatna i wyrazista byłaby nazwa: "Sanktuarium Skur.syństwa Rosyjskiego Wobec Polski na przestrzeni dziejów" niż "Golgota Wschodu"?
santo JPII / 83.12.233.* / 2011-05-09 08:01
Tydzień temu wybrałem się na Jasną Górę w przeddzień beatyfikacji JPII. Owszem cała Jasna Góra obwieszona papieskiemi flagami itp. , ale przy głównych wejściach jakos nie dostrzegłem wizerunków JPII. Udałem się oczywiście najpierw do Kaplicy MB i jakież byłomoje zdziwienie gdy przy wejściu zobaczyłem właśnie podobizny tych ofiar katastrofy. Wizerunku JPII nie było, a na pierwszym planie były prezydent z żoną w formacie 2x większym niż normalnie za życia. Myślałem że żałoba się skończyła, że beatyfikacja itd. a tu takie rozczarowanie. Z drugiej strony klasztoru trwały przygotowania do obchodów beatyfikacji, ale dopiero trwały. Skończcie już tę żałobę. Ni rróbcie z nich świętszych niz byli. W końcu JPII miał wieksze zasługi, a jest teraz marginalizowany nawet w takim miejscu. Stuknijcie się w piersi i czcijcie prawdziwe wartości a nie urojenia fanatyków.
ździcho / 77.254.252.* / 2011-05-09 10:51

W końcu
JPII miał wieksze zasługi,

Zależy na jakim polu te zasługi. W końcu Kaczyński bardziej nienawidził Rosjan niż JPII (człowiek o usposobieniu w miarę pokojowym), zatem zasługi Kaczyńskiego są większe dla podtrzymywania nienawiści polsko-rosyjskiej, w efekcie większą czcią Polacy otaczają Kaczyńskiego. To naród pragnący zemsty a nie pokoju.

a jest teraz marginalizowany nawet w takim
miejscu.

Inna rzecz, ze Jasna Góra nie jest sanktuarium JPII. Zdaje się, że pierwotnie czczono tam kogoś zupełnie innego.

Najnowsze wpisy