Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Tajemnicza ręka GPW

Tajemnicza ręka GPW

Money.pl / 2006-11-17 17:56
Komentarze do wiadomości: Tajemnicza ręka GPW.
Wyświetlaj:
mikus / 2006-11-18 16:25 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Będzie mi brak mozliwości poczytania i wypowiedzenia sie na forum. Sześć dni, mam nadzieję, że szybko zlecą, a giełda dalej będzie istniała. Nastroje będą też lepsze :)
jaruś / 87.207.163.* / 2006-11-18 13:04
Wie ktos kiedy cez ma dywidende? z gory dziekuje:)Milego dnia !
mikus / 2006-11-18 16:21 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Zdaje się, że nikt Ci nie odpisze bo takiej wiadomości nie ma, przynajmniej ja nie spotkałem. Polityka dywidendy powinna być zapisana w prospekcie spółki. Niestety nie czytałem i nie widziałem.
Pozdrawiam, już miłego wieczoru.
Jarg / 2006-11-18 12:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zawartość mojego Żuka:

PKN ORLEN - no cóż, inwestycja z zeszłego piątku na razie niezbyt udana. Podniosłem stopa, więc bardzo prawdopodne, że w nadchodzącym tygodniu pożegnam się bez sentymentów.
GETIN - "mułek wrocławski". Ja wiem, kilka osób obraża się o takie określenia, ale ja również jestem długotrwałym miłośnikiem, więc zastrzegam sobie prawo do takiej ironii z racji "wieku, stanu i urzędu" :-)) Całkiem nieźle radził sobie w tym tygodniu - niewielki spadek.
BIOTON - podejrzliwie traktowałem jego zachowanie na początku tygodnia. W końcu nękany rozterkami sprzedałem po 3.10 tuż przed ogłoszeniem wyników. Wczoraj wpadły do koszyka po 2.79 dosłownie w momencie kiedy przeczytałem wypowiedź Wilczęgi :-((. Może jeszcze spaść.
LUBAWA - sprzedałem po 3,25; wpadły z powrotem w czwartek po 3,06. Możecie wierzyć lub nie, ale ja nigdy nie straciłem sprzedając akcje Lubej. Jestem chyba dobrym duchem tej spółki :-))
MSZ PDA - bez komentarza
LZPS - modelowy przykład spekulacji. Członek zarządu R. Jerzy kupuje 375 000 papiera po 5,60, żeby po 7 dniach poinformować o sprzedaży 275 000 w przedziale 5,20 - 5, 93.
Poraża specyficzna "logika" tego postepowania :-))
ELEKTRIM - kolejny come back :-))
PPWK - ciągle mam odrobinę. Pojawiły się spekulacje na temat przejęcia tej spółki. Może to wyjaśnia ten gwałtowny wzrost w ostatnim czasie.

Jeśli chodzi o spadające ceny surowców: nie trzeba być Einsteinem, żeby stwierdzić, że będzie to miało zbawienny wpływ na rozwój gospodarki światowej. Gorzej z KGHMem. Polskie złoża są trudnodostępne, więc kosztowne. Co innego w Chile, Meksyku czy USA. Tam wydobywa się metodą odkrywkową. Mogą zwiekszać wydobycie przy niewielkim nakładzie kosztów. Co będzie wobec tego z WIGiem 20. Może trzeba bedzie po prostu go przebudować.

Pozdrawiam
Jarg / 2006-11-18 13:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wkradł się błąd przy LZPS: R. Jerzy sprzedawał w przedziale 4,20-4,93
Znacznik / 2006-11-18 12:17 / Niestały i niewierny forumowicz
Co do Aqua, wpisalem jego IP w google (przeszukanie strony money.pl) i co za niespodzianka: http://tnij.com/Ql . Duzo zbiegow okoliczności ostatnio.
Qantum / 83.26.220.* / 2006-11-18 14:17
wiedza informatyczna na duzym poziomie... smiac sie czy plakac?
warren buffet / 2006-11-18 14:15 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
wow :)

2006-11-18 00:39:39 | 83.5.253.* | waran baran
2006-08-07 15:40:55 | 83.5.253.* | Money.pl
2006-11-18 00:23:59 | 83.5.253.* | aqa


niezle. widze ze redakcja tu pogrywa ostro ?
mikus / 2006-11-18 16:29 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Zignorujcie tę sprawę z aqa czy aqwa. To chyba najlepsza metoda. Ja tak bym zrobił.
warren buffet / 2006-11-18 14:20 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
http://img218.imageshack.us/my.php?image=beztytuupw0.jpg


hmm
Karto / 2006-11-18 17:36 / Bywalec forum
warren, czy ty korzystasz z IE? o ludzie...
warren buffet / 2006-11-18 18:17 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
IE, Mozilla oraz Firefox..... ale IE najbardziej mi podchodzi
risky-rainmaker / 2006-11-18 18:35 / Ostatni Optymista
Warren- zaprzyjaźnij się z Operą :))
Karto / 2006-11-18 18:27 / Bywalec forum
mam tylko nadzieje, ze na rachunek maklerski nie wchodzisz z IE... no chyba, ze uzywasz nowej wersji (7.0)
warren buffet / 2006-11-18 20:04 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ta 7.0 ma wiecej dziur niz 6.0 sp2... powiedz to tym co jadą jeszcze na 98....

myslisz ze z FF albo opery nie idzie wyczaic tego ? tez sie da. zmieniam raz na miesiac hasla wszedzie. no i antywirus + firewall. nie ma zle ;-)
Karto / 2006-11-18 20:26 / Bywalec forum
tylko im popularniejszy program tym wiecej chetnych na wykorzystanie w nim dziury:) zabrzmialo jakos tak dziwinie... ale wiadomo o co chodzi.
warren buffet / 2006-11-18 20:30 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
a ty czego uzywasz ? opery ?
Karto / 2006-11-18 23:47 / Bywalec forum
Mozilla- z tej samej stajni co FF ale mi jakos bardziej pasuje. forum inaczej wyglada pod IE? musze sprawdzic.
warren buffet / 2006-11-18 20:29 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
generalnie uzywam FF. ale forum i inne strony bardziej podobaja mi sie w IE. jedne rzeczy otwieram tym, inne tamtym :)
warren buffet / 2006-11-18 12:24 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ale tam jest zamazana ostatnia cyfra IP. bez tego ani rusz ?
kronopio / 2006-11-18 15:54 / Bywalec forum
aaa z reguly firmy wykupuja zakres IP np 83.5.253.0 - 83.5.253.255 - oznacza to ze wymienione przez Ciebie posty pisala niekoniecznie ta sama osoba ale prawdopodobinie z tej samej firmy :)))
Znacznik / 2006-11-18 16:29 / Niestały i niewierny forumowicz
Dokładnie o to mi chodziło, przeważnie (nie zawsze) ostatnia cyfra należy do puli dostępnych np w firmie.
risky-rainmaker / 2006-11-18 16:46 / Ostatni Optymista
Oczywiście, że może być inna firma....ale to musiałby być cho lerny zbieg okoliczności....
kronopio / 2006-11-18 16:38 / Bywalec forum
czesto jest tak ze firma ma tylko ip z wyjsciem na swiat np 83.5.253.1 a za tym adresem jest lan - wszyscy pracownicy korzystajacy z internetu przechodza przez tego gatewaja a wiec niejako maja 1 ip
aqwa / 83.5.196.* / 2006-11-18 17:41
Wasza wiedza na temat komputerów jest po prostu powalajaca.Powinniście załozyc jakąś spółke informatyczną....No a co do mnie kończę o 18 szychtę,myje swoje przepocone ciało i do domu na ulubiony serial.do soboty myślę,że jakos wytrzymacie pa pa.Pozdrawiam Was wszystkich gorąco !!!
kronopio / 2006-11-18 15:46 / Bywalec forum
z tego co jest dostepne mozna odczytac :
- używa Neostrada Plus ale tu uwaga jest to sieć Polpak !
" Sieć POLPAK-T powstała z myślą o potrzebach klientów wymagających szybkiej i efektywnej transmisji danych. Wykorzystać ją mogą zwłaszcza średnie i duże firmy posiadające oddziały w większych miastach Polski, a więc banki, firmy ubezpieczeniowe, motoryzacyjne, telekomunikacyjne, informatyczne, handlowe,produkcyjne oraz uczelnie, szpitale i administracja państwowa" - a wiec ten kto to pisal kozysta z sieci firmowej -nie slyszalem aby ktos sobie prywatnie wykupil polpaka.
aqa / 83.5.233.* / 2006-11-18 16:12
Jestem łikendowym stróżem w dużej firmie(bez kryptoreklamy) i z tąd piszę.W domu nie mam komputera w wyniku czego niestety piszę tak rzadko.
kronopio / 2006-11-18 16:34 / Bywalec forum
u mnie w firmie jedyni stroże ktorzy maja dostep do kompa + ineternet to sa amini ewentualnie operatorzy systemu. Rozumiem ze w Twojej firmie wszyscy łikendowi stroże posiadają tak duzą wiedze zakresu IT ... (zwlaszcza ci co nie posiadaja w domu kompa)
warren buffet / 2006-11-18 16:29 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dobrze ze tylko stróżem. STĄD tyle jadu.
agwa / 83.5.233.* / 2006-11-18 16:06
Twoja wiedza informatyczna jest jeszcze głębsz niz Znacznika hahaha :-)))))))))))))))
Kamil L / 62.29.134.* / 2006-11-18 12:15
Proszę pomóc mi zrozumieć co stało się z akcjami Biotony w czerwcu tego roku. zjazd z 35PLN na 3PLN? Jak to możliwe. dlaczego tak dramatycznie zmalal ostatnio zysk w przeliczeniu na jedną akcję? Jestem maksymalnie utopiony w Biotku. Dzięki z gory za odpowiedź.
k_k_ / 83.9.71.* / 2006-11-18 19:01
takie jest ryzyko grania na giełdzie :)
miniu / 2006-11-18 13:28 / Uznany Gracz Giełdowy - V miejsce w Konkursie giełdowym
podział akcji (split)
Tato / 2006-11-18 13:18 / Uznany Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Międzyczasie Bioton zrobił split 1:5 (2006-06-26)- powinien Pan mieć 5 razy więce akcji
i wypuscił nowe akcje z prawem poboru (2006-06-28), tu jak sie przegapiło to gorzej . .
Kamil L / 62.29.134.* / 2006-11-18 15:42
Dzięki. Teraz jasne.
warren buffet / 2006-11-18 12:25 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
a przepraszam ? jak pan śledzi giełde ze nie wie pan o co chodzi ?
Kamil L / 62.29.134.* / 2006-11-18 12:53
Proszę pana. Gieldę to ja śledzę od miesiąca. Wcześniej 6 miesiący delegacji w Hiszpanii (Pamplona) i jescze wcześniej 8 misięcy UK (Birmingham). Prosze o odpowiedż.
Kamil L / 62.29.134.* / 2006-11-18 13:19
Dziękuję za odpowiedź :-/
warren buffet / 2006-11-18 13:28 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
aha. myślałem ze ma pan akcje biotona i jest pan zdziwiony po przyjezdzie z zagranicy gdzie uciekł kapitał. odpowiedzi udzielił tato - wiec mysle ze juz jest ok.
Tato / 2006-11-18 15:21 / Uznany Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
słowo "utopiony" też dla mnie znaczy, że na koncie. . .

coraz ciekawsze pytania na forum . . . . . ;-))
Czy to już czas?
warren buffet / 2006-11-18 15:28 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
hehe. dowiemy sie wkrótce
pawciomerc / 2006-11-18 15:37 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
a ja zagadne z innej beki , może jeszce nie poznałem do końca zasad na tym forum ale dlaczego zwracacie sie Koledzy do siebie przez pan ;)
Kamil L / 62.29.134.* / 2006-11-18 15:55
Niektórzy są tu po prostu dość zarozumiali.
Karto / 2006-11-18 17:38 / Bywalec forum
niektorzy tez po prostu sie szanuja w nieco inny sposob niz spoko ziomale.
warren buffet / 2006-11-18 17:33 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
bo tez kolega mi powiedzial pan. wiec chamem nie bede :)
zakład / 62.148.94.* / 2006-11-18 11:50
JUPITER , SOFTBANK ,MCI , DOM - to jest optymalny portfel na przyszły tydzień !
ts / 2006-11-18 11:58 / "Trial na giełdzie"
podoba mi się. mam 3 pierwsze
ts / 2006-11-18 11:58 / "Trial na giełdzie"
podoba mi się. mam 3 pierwsze
Abus / 2006-11-18 11:52 / Uznany Gracz Giełdowy
uzasadnij
Karto / 2006-11-18 17:41 / Bywalec forum
mysle, ze uzasadnieniem bedzie sklad portfela zakład`u (a?). dobrze, ze przynajmniej nie nagania:))
Longterm / 2006-11-18 10:51 / Mostek Zwyciężymy!
Witam, jak co tydzień podsumowanie bajtlika:

MSZ - kiedy wreszcie ta bitwa o rejestracje się skończy?
MSZPDA - jak wyżej
BPHFIZSN - jednak jest zabawa:-)
PROCHEM - dokupiony ostatnio na górce...ups
ELEKTRIM - znowu mnie torturuje ale ja go dorwę!
DUDA - pozbyłem się w maju połowe bo miała być bessa...
PLASTBOX - skoro rośnie to po co się pozbywać?
AGORA - wypada mieć coś z pierwszej ligi

Odnośnie debaty o surowcach to chyba trzeba być idiotą i totalnym ekonomicznym ignorantem żeby traktować spadek ich cen jako coś negatywnego. Ich spekulacyjny wzrost był przecież największym zagrożeniem dla Światowej gospodarki i powodował stałe zagrożenie inflacyjne. FED musiał podnosić stopy bo nie miał innego wyjścia. Teraz kiedy surowce spadają w przyszłym roku Bernanke powinien nawet zacząć ciąć co pozwoli rozpędzić się godpodarce na nowo.
de havik / 2006-11-18 11:39 / portfel / "Tysiącznik na forum"
U mnie
MSZ - cały czas bezpiecznie ale mógłby sie troszkę ruszyć
BIO-sprzedany i odkupiony w tym tygodniu, nie mogę bez niego żyć:). Zostawiam go już naprawdę na długo.
MNI-wyjątkowo dobrze, pipki cały czas leżą
LUB-męcząca, część zamieniona na BIO
ALC-cały czas boksuje
LZP-największe zaskoczenie, pomimo słabego rynku trzyma się mocno, może rzeczywiście wyskoczy?
UNI-tu chyba trzeba czekać na 4q, bo też stoi w miejscu
Reszta to szczątki: HGA, ACT, PMG, O2O

no i dodtakowo zapis na Żurawie

Tydzień słaby, stan portela conął sie o jakieś 8 sesji, ok
-7%, no ale cały czas na plusie

pozdrawiam
Abus / 2006-11-18 11:55 / Uznany Gracz Giełdowy
to ja napisze moze tak:
Luba --
vistula+
MNI+
okolo 20% w gotowce
tydzien zamkniety na +
jacas / 2006-11-18 16:58 / portfel / Bywalec forum
ja posiadam:
GETIN 30%
KRUSZWICA 60%
10% - gotówka
jędrzej / 2006-11-18 11:09 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Nie obrażaj Kenobiego. :-)
Longterm / 2006-11-18 10:54 / Mostek Zwyciężymy!
zapomniałem o Getinie:-) - uśpił mnie ciągłą konsolidacją
oll1 / 2006-11-18 02:10 / portfel / Tysiącznik na forum
sluchajcie, mam pytanie do kogos zyczliwego. Mam troche kasy zaiwestowane w fundusze akcji azjatyckich. Ostatnio dzialaja nawet bardzo dobrze, ale zastanawiam sie nad wieloma ewentualnosciami... np co w przypadku spadajacych stanow za jakis czas? Musze przyznac, ze ja wczesniej bessy na gieldzie nie przezywalem, wiec nie mam wiedzy plynacej z doswiadczenia. Czy Azja, a najbardziej Chiny i Korea Pd beda reagowaly na besse w stanach spadkami, czy raczej bede ciagnely w miare dalej zadawalajac wlasny popyt zwiazany m.in. z olimpiada itp ? bede wdzieczny za opinie, bo manipulowanie moimi srodkami w funduszach zafranicznych jest mocno utrudnione, wiec musze to dobrze przemyslec. Dzieki
jędrzej / 2006-11-18 11:10 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Co do meritum, to Chiny są całkowicie uzależnione od gospodarki USA.
grubasek / 2006-11-18 06:48 / -
Azja bedzie motorem gospodarki swiatowej.Wg. prognoz Indie przegonia Chiny i to one beda najwieksza gospodarka w tym regionie.Rozpedzaja sie Wietnam i Pakistan.Japonie i Tajwan kazdy zna.
Ja bym sie niczym nie przejmowal.
Zasada przy inwestowaniu jest jedna:jesli w jakims niedlugim terminie beda Ci potrzebne pieniadze,wloz je na krotka lokate albo kup odpowiednie obligacje,np. najlepiej trzyletnie.
Jesli moga lezec,to kupuj tylko fundusze.
jędrzej / 2006-11-18 01:19 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
To ja gaszę.
HolderSor / 195.225.71.* / 2006-11-18 00:48
Przypddkowo przeczytałem

"...Ważne, by zrozumieć, że bańki mydlane złudzeń powstające na rynku akcji nie rodzą się z niczego. Mają solidne podstawy w rzeczywistości, ale rzeczywistość jest w umysłach uczestników procesu wypaczona przez mylne wyobrażenia. Istnieje naturalna rozbieżność między tym, co ludzie myślą, a faktycznym stanem rzeczy. Normalnie rozbieżność ta utrzymywana jest w określonych granicach dzięki procesowi autokorekty: ludzie zauważają, że rezultaty nie odpowiadają oczekiwaniom i odpowiednio korygują swe oczekiwania. To właśnie nazywam warunkami względnej równowagi. Są jednakże sytuacje, gdy istniejąca tendencja wzmocniona zostaje nastawieniem lub błędnym wyobrażeniem dominującym na rynku, lub odwrotnie. Rozpoczyna się cykl hossa - bessa, w którym zarówno dominująca interpretacja, jak i sama rzeczywistość popychane są w kierunku obszaru niestabilności.
W końcu rozbieżność między rzeczywistością a jej fałszywą interpretacją staje się nie do utrzymania i złudzenia pękają jak bańki mydlane. To właśnie nastąpiło w dziedzinie technologii informatycznej. Postęp technologiczny był prawdziwy, ale jego znaczenie wyolbrzymione. Początkowo przesadna wiara przyspieszyła innowacje, ale koniec końcem, proces samowzmacniania stał się nie do utrzymania. W tym wypadku koniunktura trwała dłużej i zwrot nastąpił później niż i ja, i wielu innych tak zwanych ekspertów przewidywało. Dekoniunktura była też odpowiednio głębsza.
Dokładny moment, gdy cykl hossa - bessa przekracza granice normalności i wkracza w obszar niestabilności, można określić jedynie z perspektywy czasu. Podczas fazy samowzmacniania, uczestnicy rynku poddają się tendencji dominującej i nie zauważają rosnącej rozbieżności między swymi przekonaniami a rzeczywistością. Błędne przekonania można poddać próbie i jeśli tendencja przejdzie ją pomyślnie, zostają one wzmocnione. Poszerza to rozbieżność i zapowiada ostateczny zwrot koniunktury. Taki bieg wypadków wydaje się nie do powstrzymania, tymczasem cykl hossa - bessa można przerwać na każdym etapie, a niekorzystne efekty ograniczyć lub w ogóle ich uniknąć. Tylko nieliczne bańki mydlane urastają do gigantycznych rozmiarów niczym koniunktura na rynku technologii informatycznej, która skończyła się w 2000 roku. Im szybciej proces zostanie przerwany, tym lepiej."

Ciekawe kto jest Autorem?

Wynika z tego, że Kenobi czy inni mówiący o braku fundamentalnych podstaw do wzrostów w USA (które to wzrostu mogą? spowodować katastrofę) mogą mieć
racje.
Ludzie mają margines wolnej woli, prawidłowe zrozumienie
sutuacji może pozwolić na przekłócie bańki mydlanej
To co zasnuwa nam bielmem oczy i nie pozwala ujrzec rzeczy bez zniekształceń to chciwość.
Chciwość powoduje, że reagujemy deterministycznie jak psy Pawłowa
HolderSor / 195.225.71.* / 2006-11-18 12:46
Autorem cytowanego fragmentu jest G.Soros
jędrzej / 2006-11-18 01:08 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
"Postęp technologiczny był prawdziwy, ale jego znaczenie
wyolbrzymione."

Czy to samo można powiedzieć o surowcach?
Np. "Ceny surowców rzeczywiście rosną, ale nie generuje to zysków firm"
Lub o budownictwie?
Np. "Koniunktura w budownictwie jest wysoka, ale nie przyniesie spodziewanych efektów finansowych"

No nie wiem, podaj jakiś konkretny przykład.
jędrzej / 2006-11-18 00:59 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
A gdzie dziś jest ta bańka?
HolderSor / 195.225.71.* / 2006-11-18 01:04
Nie wiem.
Pisał to ktoś przy kim jestem drobniutkim pyłkiem.
Chociaż jako osoba każdy jest jednakowo ważny.
Dobranoc.
Idę spać, bo żona powie, że zajmuję sie głupotami
jędrzej / 2006-11-18 01:11 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Nie przeczę, że możemy zobaczyć spadki, jednak nie widzę dziś wyraźnej bańki giełdowej. Wydaje mi się jednak, że w najbliższych latach zobaczymy eko-bańkę (poszukiwanie nowych źródeł energii).
lhoist1 / 194.187.181.* / 2006-11-18 00:17
gracie czasami w szachy na pogo? polecam
warren buffet / 2006-11-18 00:15 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Wiele rozważałem na temat kwiatkowskiego ( midasa ) i co pan karkosik kombinuje. Zasięgnąłem rady tu i tam i jeśli zle rozumuje – poprawcie mnie.

"Narodowy Fundusz Inwestycyjny MIDAS S.A. (dawny Narodowy Fundusz Inwestycyjny im. Eugeniusza
Kwiatkowskiego S.A.) w dniu 15 listopada br. złożył prospekt emisyjny akcji serii C do
Komisji Nadzoru Finansowego. Prawdopodobnym terminem zatwierdzenia prospektu jest grudzień
2006 roku. Będzie to jedna z największych ofert publicznych przeprowadzonych na GPW.
Oferującym jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska."

Z tego co się udało mi ustalic – najwieksza emisja na GPW w historii był PKO BP. Kolo 7 mld złotych. Jeśli ma to być jedna z największych ?? jaka kwota ? to wie zona Romana. Ja nie. Co ja sobie o tym mysle ? pranie czystych pieniędzy w sposób legalny. Czy ja to dobrze widze ? poprawcie mnie !!

Otoz emisja 33 mln akcji serii C z wylaczeniem prawa poboru. Wiadomo – my tego nie dostaniemy. Tylko instytucjonalni. Czyli kto ? stajnia karkosika. Kto wykupi akcje serii C ? ano skotan, boryszew, hutmen etc etc. Po ile ?? to wyceni Roman na podstawie kursu rynkowego:

"NFI MIDAS S.A. zamierza wyemitować 33 mln akcji serii C. Wartość pozyskanych środków Zarząd
uzależnia od bieżącej wyceny rynkowej akcji notowanych na GP"

jesli akcje beda na tym poziomie - cena emisyjna powinna byc w tych graniach - 30 zł. jesli po 50 zł ? no tez w tych granicach. itp itp. po 10 zł tak samo :) zeby nikt nie mowil ze zawyzam...


dla przykladu emisja po kursie wg dzisiejszej wyceny 33 000 000 akcji x 32 złote to daje emisje na 1 mld złotych. a to ma byc jedna z najwiekszych ? brakuje 6 mld ;-)


to nie wazne. wazne co bedzie dalej. ano mędrkuje sobie ze spolki romana zakupia tą emisje. no poprostu beda sobie ją miec. midas podwyzszy kapitał o te 3,3 mln zł a reszta zostaje dla harców romana.

walcownia ? pakiety hutmena ? alchemi ? etc etc ? o tak. a jesli skonczy mu sie niebotyczna gotowka ?

emisja serii D a potem E, F, G..... moze do Z....

ma grupe kapitałową kto mu zabroni ?? kuchciński albo zawisza ?? zardzewiałą szablą ? nie sadze.

tak oto przemagluje wiekszosc pakietów spolek swoich pod skrzydła kwiatka. NFI nie placi podatku. od 100 mln zysku zaoszczedza - zarabia - 19 mln złotych. tez byscie chcieli prawda ? nic prostszego. kupic pare spolek, kupic takie nfi 02 i dzialac !! dzialac !!

moje rozwazania sa tylko i wylacznie moja opinia, uwazac na kwiatka, bo kurs jest juz w ksiegach ustalony. bzdura ze leszcze go zwalą albo podniosą. będzie jaki ma byc.

uwazac - nie naganiam
brydzia / 2006-11-18 14:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
midas skupi akcje swoich spółek kórych ceny są niebotyczne i wywali je na rynek bo wie że rynek bka się skończy i z jego fortun zostanie 20% wartości , więc teraz sprzeda te wyemitowwane w milionach akcje swoich kiepskich spółek , boryszew , skotan , alchemia , hutmen -spadek cen miedzi sprowadzi kurs na ziemię

i Midasowi zostanie ogromna kasa bez pdatku a reszcie akcje jego marnych firemek , dlatego tylko kwiat z jego stajni rośnie


oczywiście moim zdaniem , po tym co zrobił z fuzją borysa z impexmetalem facet zdolny do wszystkiego kosztem akcjonariuszy
warren buffet / 2006-11-18 17:14 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
w zyciu bym nie wszedł teraz w jego inne spolki typu boryszew, impexmetal czy skotan. one mialy 5 min. w alchemie wierzyłem - zarobiłem i dziekuje. wiec kursy tamtych spolek w sumie mnie nie obchodzą. szkoda akcjonariuszy, ale zarobili przeciez ? jak z 10 zł skotan wychodził na 500 ?

interesuje mnie kurs kwiatka. narazie to jego perła. zobaczycie kapitalizacje kwiatka za 2 lata. kazda jego spolka miala kurs powyzej 100 zł. czekam i licze na cud. jak patrze na wykresy skotanu, alchemii, hutmena to poprostu nie wierze w to ze tu sie to nie powtorzy. nie wierze w to. tylko nie tak szybko. tu jest to bardziej uporzadkowane. kurs musi byc taki jaki ich plan wymaga.

moje zdanie. zobaczymy.
warren buffet / 2006-11-18 17:16 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
no i jeszcze po co sie karkosik pcha na prezesa RN ?? w innych spolkach to go zlewa ?
mikus / 2006-11-18 09:42 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dopiero teraz otoworzyłem compa. Ja myślę, że zabrakło tam jednego słowa w komunikacie. To będzie największa oferta przeprowadzona na GPW... ale w 2006 lub 2007roku(niepotrzebne wykreśl). Bo z tych wyliczeń wynika, że MIDAS musiałby kosztować powyżej 180 zł. A może tyle ma kosztować? :).
warren buffet / 2006-11-18 09:53 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
oo to mozesz masz racje. niepotrzebne skreślic... nic no zobaczymy :) z tymi 180 złotymi to raczej absurd. choc ja mowie - wszystkie ceny juz sa w głowach karkosika i jego maklerow, prawnikow ustalone.

zobaczymy
jędrzej / 2006-11-18 00:50 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Pisałem już drzewiej: jeśli zainwestował 100 mln w Kwiatka, to po to żeby zaoszczędziś na podatkach conajmniej 200 mln zł - a z tego wynika, że na operacjach giełdowych przewiduje w przyszłym roku conajmniej 1 mld zł czystego zysku !

Ja obstawiam, nie tyle wzrost wartości Kwiatka, co duży deal po połączeniu BRS i IPM, ale kto wię co Roman jeszcze wymyśli.
barakuda / 2006-11-17 23:59 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
przed chwilą na TVN24 zareklamowali się nasi "blogersi " . Była Bochniarz, Zuber, Hausner... nie było Warrena... i co ....i kicha , nie reklama.
warren buffet / 2006-11-18 00:03 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
toz to skandal !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! droga redakcjo ? jak to wytlumaczysz ?
waran baran / 83.5.253.* / 2006-11-18 00:39
Regulamin forum
barakuda / 2006-11-18 00:19 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
...ale mowa była o wielkich naszej gospodarki, nie o największych.... to nie Twoja kategoria Warren.
aqa / 83.5.253.* / 2006-11-18 00:25
och jak miło
warren buffet / 2006-11-18 00:21 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
aaaaaaa. to inna sprawa. nie doczytałem :)
aqua / 83.5.253.* / 2006-11-18 00:18
A kim Ty jesteś PAJACU?oŚMIESZYŁEŚ SIĘ jako Grajek.Skompromitowałeś jako Fular.Czy oglądałeś taki film Ogrodnik?Pieprzysz 3po3 jak ten Ogrodnik,a inni biorą cie za Guru.
kronopio / 2006-11-18 00:26 / Bywalec forum
no tak Warszawka .... stolica dobrego taktu i wychowania
Ripley Holden / 2006-11-18 16:22 / Bywalec forum
Proszę nie uogólniać!!!
warren buffet / 2006-11-18 00:20 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
od kononowicza jestes ?
barakuda / 2006-11-18 00:25 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
nie Warren , to taka aqua , która spływa tam... no... wiesz gdzie...nie zawsze czysta.
aqa / 83.5.253.* / 2006-11-18 00:23
To ty jestes KONONOWICZ tego Forum,czego jeszcze nie zauważyli Twoji adoratorzy typu sław barakuda czy jolka
kronopio / 2006-11-18 00:34 / Bywalec forum
trochę ogłady w wypowiedziach (ta jedna * w IP nie zapewnia Ci pełnej anonimowości) :)
Karlos / 2006-11-18 00:27 / Tysiącznik na forum
aqua, aqa czy jak Ci tam, pomyliłeś/aś chyba forum.
Jeśli już krytyka to konstruktywna i bez chamstwa
Karto / 2006-11-18 17:47 / Bywalec forum
przeciez to trol zwykly pospolity, niedokarmiany odpowiedziami na posty umrze smiercia naturalna:)
warren buffet / 2006-11-18 00:26 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
pozdrawiam :-))) to sem ja :)
barakuda / 2006-11-18 00:32 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
mówiłem Warren , po północy wychodzą wszystkie strzygi, wampiry i ... różne gnoje. Lepiej iść spać .. dobrej nocy :)
warren buffet / 2006-11-18 00:33 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
czesc ;-)
aqa / 83.5.253.* / 2006-11-18 00:31
Warren Tak bardzo Cie Kochamy ...Cmok cmok cmok........
warren buffet / 2006-11-18 00:33 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
moj ostatni komentarz do ciebie. dobranoc
Tato / 2006-11-17 23:44 / Uznany Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Dobry wieczór,
Myślę, że po takich tyg. sztuką jest spojrzeć chłodnym okiem na rynek. I rozwazyć scenariusze w dwie strony.- ewentualnie zastanowić sie który jest bardziej prawdopodobny
Ponieważ w scenariusz w górę rozważałem częściej, tym razem odpuszczę spróbujmy przyjrzeć się wersji: w poniedziałek spadamy.
Załozmy, że przebijemy 3100 i po chwili wahania również 3080, bo np ropa i miedz jeszcze troche spadną. Czy to juz zacznie się krach ? Czarny wtorek ?
Dla fanów AT jesteśmy ciągle w kanale 2900-3200, czyli mamy jeszcze duże pole manewru i to dalej będzie tylko korekta . Dla zwolenników, że rynek jest mocno przewartościowany - taki spadek odbierze chwilowo im argumenty, bo przecież się skorekciło.
Jednym słowem, sądzę, że zatrzymamy się powyżej wrzesniowej konsolidacji, gdzies koło 3 tys.
Oczywiście jest pytanie czy nie warto sprzedać i kupic w środę . .Ale to juz wyższa szkoła jazdy, może sie uda kupić w dołku a może nie.
Mi np wyszło na to, że dzisiejszy dzień pozbawił mnie 1% wartości portfela, a cały tydzień 2,3%. To mozna zdzierżyć, (akurat u mnie to na razie zysk).
Wniosek - do m.in do Samuraja, chyba za wcześnie na odtrąbienie odwrotu, może tylko warto pozbyć sie niektórych balastów . . .i poszukać świeższych spółek

PS
Ta koncepcja z Kenobim podoba mi się. Nie apmiętam kto to rzucił ale podziwiam talent detektywistyczny .
Przeciez to świetny sposób na rozkręcanie swojego forum, ilekroc jest Kenobi to się gotuje na forum, a musi być to ktos siedzący przed 4 monitorami , kursy surowców na bieżaco itp. , jednym słowem zajmujący sie zawodowo giełdą.
Miłego weekendu!
Kenobi, Tobie również!
warren buffet / 2006-11-17 22:37 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
czy roman karkosik jest prezesem kazdej ze swoich spolek czy w kwiatkowskim mianował sie tak ot, zeby było ?? posiadacze jego spolek napiszcie ?
mikus / 2006-11-17 23:23 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
A tak wogóle to ważne,że jest większościowym udziałowcem i może zmieniać prezesa przez RN. Walne mozna zwołać zawsze.
mikus / 2006-11-17 22:54 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Nie śledzę tych spółek, ale w kwiatku jest Przewodniczącym Rady Nadzorzcej a nie prezesem. Tak zanotowałem sobie tę wiadomość, a może się myle?. Głowy nie dam
warren buffet / 2006-11-17 22:56 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ano moze i masz racje. nie dokładnie przeczytałem komunikat. ale nie wazne. czy w innych spolkach tez ?
mikus / 2006-11-17 23:18 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
W Alchemii,Karina Wściubiak,w Bpryszewie i Impexmetalu Adam Chełchowski, w Skotanie Jerzy Małyska. Jakie są jeszce jego i kto jest preziem, nie wiem.
warren buffet / 2006-11-17 23:22 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dzieki !
mikus / 2006-11-17 22:56 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Sprawadziłem, jest Przewodniczącym RN.
Spadam już, dobrej nocy wszystkim.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy