Forum Forum inwestycyjneForex

Tak drogi jak dziś, frank szwajcarski jeszcze nie był

Tak drogi jak dziś, frank szwajcarski jeszcze nie był

Wyświetlaj:
Karolina pe / 77.114.119.* / 2011-08-11 22:32
Niestety ale na tym polega ryzyko brania kredytu w walucie, jak dla mnie dużo bezpieczniejsza jest złotówka przynajmniej wiadomo na czym się stoi a korzystnych ofert nie brakuje wystarczy tylko dobrze poszukać!
Miłkaa / 83.238.194.* / 2011-08-14 06:48
A ja mam kredyt w złotych w getin i też mi podnieśli.
wind666 / 77.222.242.* / 2011-08-11 00:57
Jeśli daje się instrumenty aby spekulować na walutach, surowcach i giełdach to duże firmy finansowa (głównie ze stanów i Anglii ) będą robiły wszystko aby zarobić, To zabawa za, którą płaci zwykły człowiek, wzrost cen paliwa, którego nikt nie odbiera tylko grają na WIRTUALNYCH kontraktach, wzrosty cen żywności na giełdach, które nie mają przełożenia na ilość produkcji danego produkt, ceny walut np. franka, zwykły człowiek nie wie, że to tylko czysta GRA, zabawa pieniążkami wielkich korporacji za którą płaci zwykły człowiek. Wszyscy o tym wiedzę ale nikt z tym nic nie robi. Ponieważ Stany chcę rozwalić strefę Euro a Anglia nie odda pieniędzy jakie zarabia na kontraktach na ropę i do puki ktoś nie rozwali instytucji finansowych, które władają większymi pieniędzmi niż nie jedno państwo europy to właśnie te instytucje będą mogły robić co chcą i wpływać na różne instrumenty. I teraz tak dla wszystkich , po prostu - TO WSPANIAŁE USA I NIE KTÓRE INSTYTUCJE Z ANGLII ROZWALĄ WASZ ŚWIAT, TO PRZEZ NICH PŁACICIE ZA DUŻO ZA WSZELKIE PRODUKTY, TO DLA TEGO CENY ROSNĄ A W WASZYM PORTFELU JEST CORAZ MNIEJ.
A.P / 178.203.42.* / 2011-08-13 22:03
Bla, bla, bla ta opinia jest typowa dla ty aparatczykow bylej PRl. Kredyty daja polskie banki, ktore powinny byc kontrolowane przez polskich politykow.
Nie znam takiego panstwa w ktorym sa tak powszechne kredyty w obcej walucie. Czy w polsce zarabia sie Franki?
Nie uda sie splacic kredytow zlotowkami, po prostu nikt ich nie potrzebuje. Skad wziasc franki?
Zakladajac dalsze pogorszenie sie gospodarki oznacza to totalne bankructwo. Innymi slowy sytuacja jest bez wyjscia. Moze troche o tym porozmawiamy a nie o starych kapitalistach za oceanem
Z51 / 89.239.103.* / 2011-08-10 17:12
Tak drogi nie byl.Kilkunastu spanikowanych facetow doprowadzilo do tego.Czy tak "potezny kraj jak Szwajcaria" moze wyprodukowac tyle waluty,ze caly swiat nie jest w stanie jej wykupic?
Nasze banki i kantory,juz dzisiaj nie sa w stanie ich wyplacic.Proste ich nie ma i nigdy nie bylo w takich ilosciach.Sa to pieniadze wirtualne,tak samo jak na gieldach.
Kiedys bralem kredyt w dolarach,te dolary wplynely na moje konto,ja wzialem je w kieszen i wymienilem w kantorze.
Jestem ciekaw ilu znajde takich,ktorzy biorac kredyt we frankach dostali je na koncie.Wszystko to bylo wyplacane w PLN i jeszcze ze szpredami.Frank byl witualny.
Szwajcaria powinna zapytac banki polskie czy posiadaly w swoich zasobach tyle frankow na ile udzielily kredytow.
To co wiem,banki nie sa w stanie zaopatrzyc 700 tys Polakow we franki potrzebne do splaty kredytow tylko w jednym miesiacu.
Dlatego zapowiedzialy oddanie do Trybunalu Stanu podpisanej przez prezydenta ustawy o zniesieniu szpredu.
ITC / 195.66.68.* / 2011-08-10 08:40
Ludzie, poczytajcie sobie niezależnych ekonomistów, zaczynają mówić to, co ja mówiłem już od dawna: TO JEST BAŃKA, na początku miała podstawy ale od jakiegoś czasu jest pusta i tylko czekać aż pęknie.

Śmieszą mnie spece, którzy wypowiadają się, że trzeba czasu, żeby frank się osłabił - jak bańka pęknie to to będą dni jak polecimy na południe na CHFPLN i na północ na EURCHF. SNB już się przygotowuje do hiperinflacji...
takie sobie wnioski / 83.19.83.* / 2011-08-10 09:22
To chyba zasadnicza nauka końca poprzedniej dekady: każda bańka musi pęknąć. Niekoniecznie z hukiem i szybko, ale musi. Wiara, że można mnożyć wirtualne produkty finansowe osadzone na innych "instrumentach pochodnych" i zabezpieczać nimi realny obrót w gospodarce - doprowadziła do tego co mamy.
Wg mnie świat wraca do równowagi (czyli do swojej zwykłej nierównowagi): ci bez kapitału płacą tym z kapitałem. Kiedyś ok. 2/3 ludzi pracowało w trójpolówce, na garnuszku pana, a jedyne dni wolne to były te namnożone święta kościelne. Nie było oszczędności, był chleb powszedni.
Dlaczego mielibyśmy wierzyć, że da się inaczej? Oczywiście praca wyewoluowała, jest XXI wiek, ale mentalnie jesteśmy tymi parobkami/panami i plebanami sprzed lat. Chcemy (jako ludzie) wyzyskiwać, gromadzić, bogacić się, mieć - a nie da się wytworzyć bogactwa z niczego. To MUSI się odbyć przez odebranie (w sensie ekonomicznym) komuś.
Wierzę w realną gospodarkę; czekam na upadek Facebooka. Daję mu jeszcze dwa lata.
Skądinąd mieszkanie, jako inwestycja czy jako zakup "na całe życie" ma tę zaletę, że nawet zdegradowane ekonomicznie i zadłużone oferuje dach nad głową i suchy kąt.
kdesam / 46.204.75.* / 2011-08-10 06:41
Panie Tusk dlaczego na zielonej wyspie tak słaba jest złotówka? Czy to aby nie efekt prowadzonej przez was polityki gospodarczej?
lukeros / 89.206.48.* / 2011-08-10 00:35
szwajcaria włączy zaraz drukarnie pustych franków, a spekulanci wtedy spanikują i uciekną co daje 2+2= spotęgowaną siłę na osłabienie franka.
Observers / 188.33.93.* / 2011-08-09 23:39
ilość CHF w obiegu jest oparta w 150% na złocie, które jest aktywami Szwajcarii. Jeśli dalej nastąpi umacnianie to szwajcarski eksport padnie bo nikogo nie będzie stać na towary ze Szwajcarii, a wtedy aby zwiększyć konkurencyjność swojego kraju bank Szwajcarii dodrukuje CHF bez pokrycia. Po tej reakcji światowa finansjera rzuci to co skupiła w ostatnim czasie - wtedy zawładną aktywami złota w Szwajcarii i sytuacja się uspokoi. Chodzi o kontrolę finansową Szwajcarii przez światowe lobby finansowe, która obecnie jest jeszcze poza ich zasięgiem. Oczywistym jest że zarabianie na klientach przez banki jedynie na windowaniu cen CHF jest bezsensowne gdyż działa jedynie do momentu gdy ludzie mogą płacić raty, jak tracą tą zdolność to banki zostają z ogromnym problemem. Więc chodzi tu o zupełnie coś innego a stawką jest kontrola rynku finansowego jako całości a Szwajcaria nie daje tej możliwości jako niezależny bank światowy. Jak banki chciały wymusić na Szwajcarii odblokowanie martwych kont z holokaustu to dolar kosztował 3 CHF a teraz 0,9 CHF, co pokazuje manipulację kursem. Obecnie nie tylko CHF jest poza UE można przecież windować cenę funta i innych walut choćby związanych z przemysłem ropy i dobrze obecnie zarabiających ale po co... nie to jest przecież przedmiotem sprawy. Szwajcarzy albo pójdą z torbami z powodu braku eksportu lub z powodu dodruku CHF bez pokrycia, gdyż ktoś może cały zapas CHF wkrótce rzucić na rynek. My zaś dostajemy rykoszetem i trzeba mieć nerwy na wodzy!!! Przecież jak trzeba to USA dodrukowały 600mld dolarów a co z kursem dolar rośnie - to samo zrobił Gierek i mieliśmy hiperinflację. Jak światowa finansjera chce kogoś pogrążyć to zrobi to a jak jej zależy na jakieś walucie to będzie bezpieczna mimo wszystko, a dolar nigdy nie upadnie bo całe wallstreet pójdzie z torbami a w to nikt nie wierzy.
jio / 188.28.92.* / 2011-08-09 22:16
juz wiem z kad oslabienie franka i duze wzrosty w usa fed wlasnie oglosil ze utrzyma conajmniej do 2013 roku luzna polityke monetarna i bedzie dalej pobudzac gospodarke czytaj drukowac pieniadze to w kilka dni ludziee posprzedawali akcje teraz bedzie rajd do gory na gieldach a ludzie wejda znowu w akcje w nieodpowiednim czasie
jjww / 86.19.211.* / 2011-08-09 23:10
Ja tam nie wiem z kad (a raczej skąd) to osłabienie Franka. Myślę sobie tylko, że pewnie sprzeniewierzył się "Goldsmith'om". BBC tego nie podało, więc to tylko domysły. Tak czy owak wioska świat ma wciąż te same problemy. Korupcję.
Stary Milek / 93.175.69.* / 2011-08-09 22:36
Odwrotnie było Frank szedł w górę a Ameryka na czerwono teraz trochę się odwróciło Frank troszkie zjechał i reszta też. To już czysta szulerlnia napędzana papierem. Pamiętam szał Alegro i program automat do podbijania w ostatniej sekundzie aukcji o grosz. Światowa Gospodarka czegoś takiego potrzebuje. Banksterzy będą mogli wtedy dorabiać sobie wyrywaniem torebek staruszkom na ulicach.
Masimize Profit !!!!!!!!
jio / 188.28.92.* / 2011-08-09 22:52
moj komentarz dotyczyl sp500 i franka z ostatniej godziny chandlu w usa w tej godzinie usa z minusow wyszlo na 5% plus. i tak jak to okresliles banksterzy robia gruba kase teraz bedzie rajd pewnie w gore a pozniej za kilka miesiecy jak zwykli ludzie wroca na gielde bo jest (bezpiecznie) tak beda mowic to nie bedzie po co bo ceny beda wysoko i bedzie mozna powtorzyc operacje o kryptonimie wy....c leszcza
karaluh / 89.77.68.* / 2011-08-10 08:45
"chandlować" to możesz, na ryneczku - warzywami
Stary Milek / 93.175.69.* / 2011-08-09 22:13
To już Armagedon. Frank zrównuje się nawet z funtem a złotówka leci na pysk. Powiem tylko tyle Soros i Goldamowcy rozwalają świat a Państwa nic. Kurcze kto wymyślił hasło too big to failed. Ten system musi upaść. Proszę tylko bez wpisów, że to socjalizm bo to kapitalizm w czystej postaci. Ja to wytrzymam bez problemu, ale chyba wszyscy powinni się zacząć zastanawiać nad zmianą tego chorego systemu skorumpowanej pseudodemekracji w sojuszu z hosztaplerami. A w Ameryce Giełda dla odmiany 4+ a nawet 5+ . To jakaś totalna psychoza ten system się rozjeżdża i wyłania się za niego jakiś matrix .
Lysy 25 / 77.255.187.* / 2011-08-09 22:24
Obecne wzrosty na amerykańkiej giełdzie to manipulacje znajomych króliczka.
No ale wydrukowana (wystukana) dla zapewnienia wzrostów kasa w systemie juz zostanie... czyli inflacja.

To prawda, że te j****e kanciarskie instytucje finansow żyjące na konto podatnika trzeba zbankrutować... ale żyjacych ponad stan kredyciarzy też...
marynarz098 / 2011-08-09 22:11 / Tysiącznik na forum
Hej wrocil pod 4.0.........zmieniamy na sell?????
marynarz098 / 2011-08-10 21:57 / Tysiącznik na forum
zastanawia mnie dzis, czy zamknoles pozycje, czy sl zaliczony????
marynarz098 / 2011-08-09 22:37 / Tysiącznik na forum
sorki...za brak powagi, w taki dzien jak dzis, pozatym mam urlop....ale zdradze, nie pchalbym sie pod noz, no moze maly skalpik malym lociszem, na sl kilka pipa..... robie swoje do otwarcia londynu....a nawet gdybym cos mial na mysli to juz za pozno na ruchy....fx nie zajac nie ucieknie!!!....a pozatym urlop.
adsfadfadfsfdafd / 94.75.114.* / 2011-08-09 22:05
KOLEJNĄ MIESIĘCZNICĄ WINDUJE CENY FRANKA.
paw123 / 188.28.92.* / 2011-08-09 22:02
interwencje na nic sie zdadza japonia tez interweniowala na rynku walutowym i jakimi olbrzymimi kwotami i nic to nie dalo
JanuszPOlikot / 2011-08-09 21:49 / Tysiącznik na forum
Łysy jak tam interwencje walutowe?......Nie wiesz co robić? ...POradź się Dyzmy..........Kolejny raz ten rząd daje wyraz swojej ignorancji!!!!.....
ja cię kręcę / 87.207.121.* / 2011-08-09 21:34
Taaa Prezydent podpisał ustawę o spredach i stało się...
Polacy tłumnie ruszyli kupować franka i jego cena oszała.
Adrian 23 / 79.185.183.* / 2011-08-09 22:06
Na parach USD/CHF i EUR/CHF również spore spadki, więc ta ustawa spreadach raczej nie ma dużego znaczenia.
dfkjodijr / 188.28.92.* / 2011-08-09 22:03
gdzie ty mieszkasz :) co maj Polacy do ceny franka
BUFET_W_WARSIE / 2011-08-09 21:25 / By-WALEC forum
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy