Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Takiego tygodnia na GPW dawno nie było

Takiego tygodnia na GPW dawno nie było

Money.pl / 2012-01-20 18:15
Komentarze do wiadomości: Takiego tygodnia na GPW dawno nie było.
Wyświetlaj:
bez_stresowy / 109.243.211.* / 2012-01-23 22:54
Ciekawe co Don Index teraz myśli siedząc twardo na eskach?
nie żebym próbował drwić (uprzedzam że nie mam takich intencji) ale ciekaw jestem czy nadal jesteś tak pewny zjazdu? bo jednak kasa z depozytu dzień za dniem ucieka:(
Longterm / 2012-01-22 18:20 / Mostek Zwyciężymy!
Zapraszam na prognozę dla giełdy na przyszły tydzień

www.longterm.bblog.pl
????? / 178.73.63.* / 2012-01-22 16:23
o sytuacji na GPW i czynnikach od ktorych ona zalezy????
Komu i dlaczego to przeszkadzalo ????
Niestety tak ! / 178.73.63.* / 2012-01-22 16:26
moj wpis ,wstawiony w odpowiedzi na ten fragment:
"Pytanie jest tylko jak długo ten wzrost potrwa...
Jakaś dyskusja by się przydała - proszę forumowiczów o zabieranie głosu ;-)
."
znikl,jak widac ,na Money.pl nic sie nie zmienilo i w dalszym ciagu bywanie tutaj to kompletna strata czasu.
dertek / 212.87.231.* / 2012-01-21 16:13
Ciekawie o przyszłości pisze Adam na swoim blogu:

Nie jest wykluczone , że dzień dzisiejszy zapisze się w historii naszej giełdy jako początek nowej hossy. Spoglądając na wykres indeksu s-Wig80 w skali miesięcznej nie sposób jest nie zauważyć sygnałów kupna na kilku wskaźnikach technicznych. Oscylator MACD , momentum Type1, CCI , Bear Power , sygnalizują już wczesną fazę nowej hossy (lub dłuższej tendencji wzrostowej). Na pierwszy rzut oka sytuacja wydaje się być niezrozumiała. Trzy dni temu zostały obniżone ratingi dziewięciu krajów strefy Euro ,co na zdrowy rozum powinno spowodować gwałtowną wyprzedaż na parkietach całego świata. Wczorajsze zachowanie giełd można by jeszcze wytłumaczyć absencją giełdy w USA. Dziś nie ma już takiej możliwości. Wpis ten publikuję w czasie sesji giełdowej i nie wiem jak się notowania zakończą . W tej chwili powstał nawet sygnał zmiany trendu na wykresie Pivot Point (pokonany został pierwszy poziom oporu). Przeglądając Wskaźniki Wyprzedzające koniunktury - mam tu na myśli CLI-( po ostatniej rewizji ) stwierdziłem ,że od trzech miesięcy znajduje się w trendzie zwyżkującym, co praktycznie zawsze wyprzedzało zmianę cyklu w realnej gospodarce z wyprzedzeniem ok. trzech kwartałów. Jako ciekawostkę dodam , że również na Procentowym Wskaźniku Hossy Giełdy Warszawskiej (rys.2) nastąpiło odwrócenie indeksu do kolumny X , co również sugeruje wzmacnianie się rynku. Oczywiście najbardziej istotne będzie to ,czy powyższe wskazania będą aktualne po zakończeniu bieżącego miesiąca , gdyż dopiero wówczas odpowiedzą na tytułowe pytanie -Czy już czas kupować?

http://pokonacgielde.blogspot.com/

Zgadzacie się z nim że hossa tuż, tuż...
dertek / 212.87.231.* / 2012-01-21 16:06
Skąd te wzrosty na GPW - odpowiedź może być zawarta poniżej

Ekonomiści z uśmiechem reagują na kolejne zapewnienia władz Europejskiego Banku Centralnego (EBC), że nie drukuje pieniędzy. Liczby mówią same za siebie — w ostatnich tygodniach w emitowaniu pieniądza EBC jest aktywniejszy niż słynąca z tego Rezerwa Federalna USA. Od uruchomienia w strefie euro programu skupu obligacji państw w sierpniu 2011 r. EBC „nie dodrukował” 615 mld EUR. Suma bilansowa banku powiększyła się o 36 proc. — to rekord tej instytucji. Takie tempo tworzenia pieniądza Fed zanotował tylko w pierwszych tygodniach po upadku banku Lehman Brothers.

Jeszcze w sierpniu różnica w podejściu obu banków centralnych do drukowania pieniądza była wyraźna. Fed uznawany był za wzór liberalizmu w polityce monetarnej, natomiast EBC za spadkobiercę niemieckiego konserwatyzmu. Dziś już tej różnicy nie ma.

Wkrótce to EBC może wyjść na prowadzenie w tym wyścigu. Bank zamierza w lutym przeprowadzić drugą akcję trzyletnich, niemal darmowych pożyczek dla banków komercyjnych.

http://makro.pb.pl/2545552,51930,mistrzostwa-swiata-w-drukowaniu


Pytanie jest tylko jak długo ten wzrost potrwa...
Jakaś dyskusja by się przydała - proszę forumowiczów o zabieranie głosu ;-)
Longterm / 2012-01-21 15:45 / Mostek Zwyciężymy!
synonim czy nowy nick już wybrany? :)

na razie delikatnie Cię tylko szturchnąłem ale chciałbym żebyś się pojawił bo nie skończyłem jeszcze z Tobą:)
janlew nielogo / 31.11.149.* / 2012-01-21 14:08
1800 w ciemno:)))
Don Index / 89.74.224.* / 2012-01-20 18:15
I mamy weekend:)
zygga / 79.189.100.* / 2012-01-20 22:17
Fundusze grają pod dobre wyniki za styczeń aby wykazać zyski i odwrócić trendy. Jednakże nieuchronny jest jeszcze jeden mocny spadek.
Zielona Wyspa miodem i mlekiem płynąca / 78.8.195.* / 2012-01-20 22:36
to taki jeden fundusz z Londynu gra na szybko , ten co Sobolewski nie chce żeby podawać jego pozycje bo by się obrazili
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy