Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Tańsze bilety, zniżki w sklepach i pieniądze od banków. Tak w Polsce żyją "plastikowi studenci"

Tańsze bilety, zniżki w sklepach i pieniądze od banków. Tak w Polsce żyją "plastikowi studenci"

Wyświetlaj:
p;jio[0ki09k / 83.10.73.* / 2015-10-03 08:24
Takie udogodnienia wynikające z potrzeby kształcenia polskiej młodzieży jestem gotowy ponieść zawsze,ale nie godzę się kategorycznie na naciąganie mnie przez lokalne i centralny reżimy na wydatki na pasożytujący naród cygański oraz bliżej nieokreślony modny kierunek emigracji ekonomicznej którym reżim w polsce oszukując mnie bezczelnie jako podatnika bezlitośnie wspiera kosztem narodu .
hjgjgj / 95.49.206.* / 2015-10-03 08:23
Uczelniom to nie przeszkadza bo im więcej mają studentów, tym większe dostają dofinansowanie - z tego samego powodu na mniej popularnych uczelniach łatwo zostać magistrem.
Uczciwy / 83.31.123.* / 2015-10-03 08:22
Student to najczęściej krętacz. Wiem bo studiowałem. Tyle, że te krętactwa mnie mierziły. Pózniej Polska jest taka jak oni, pełna kretactw.
anty121 / 46.112.215.* / 2015-10-03 08:20
Najwyższy czas zrobić płatne wszystkie studia. Kraje bogate nie fundują edukacji, umożliwiają ją kredytami, które trzeba spłacić. A my, biedny kraj hojną ręką kształcimy za darmo , dla innych.
LJL / 83.4.254.* / 2015-10-03 08:09
Archeologia jest najmniej obleganym kierunkiem ze względu na to że nauka ta została rozłożona na łopatki, dzięki starszym panom, którzy tak dzielnie zapierają się po uczelniach i instytutach nogami i rękoma, aby tylko dobić do emeryturki. To samo dotyczy urzędów konserwatorskich. jeden drugiemu główki nie urwie, ciche układziki, sprytne omijanie przepisów i walenie głupa przez całe życie. Ot wizerunek archeologii polskiej.
absolwent / 188.146.3.* / 2015-10-03 08:07
Za moich studenckich czasów lata 80 państwo i uczelnie wręcz namswiały studentów do przedłużania nauki, ale wyglądało to trochę inaczej. Popularne były urlopy dziekańskie i zdrowotne. Mój kolega w ten sposób studiował na jednym kierunku 10 lat. To byli tak zwani" wieczni studenci" Państwo było zadowolone bo nie musiało znajdować pracy dla delikwenta. To były czasy kiedy za darmowe studia był nakaz pracy 3 lata w państwowym zakładzie pracy. Uczelnia miała wyprłnione statystyki a student miał zniżki i kasę ze stypendiów. Były wtedy np. Stypendia fundowane przez zakłady pracy. Ja takie stypendium miałem przez 3lata.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
poz / 87.199.15.* / 2015-10-03 09:27
Pewnie miałeś plecy lub pracowałeś w molochu ja ZDAŁĄM NA 4 I NIE DOSTAŁAM SIĘ
wum2015 / 95.49.105.* / 2015-10-03 08:07
Uczelnie nie są rozliczane z jakości kształcenia, ale z ilości studentów. Pieniądze płyną za studentem. A że nie chodzi na zajęcia? To dobrze - mniej kłopotu. Z niektórych uczelni, jeżeli student sam się nie wycofa, wyrzucić go prawie nie można. Decyzją dziekana unieważnia się nawet oblane egzaminy komisyjne i powtarza do skutku.
Kamila była studentka / 213.113.48.* / 2015-10-03 08:11
Chcecie afery na wieksze pieniadze? To sprawdzicie ile dostaja dzieci rolnikow dofinansowania do studiow majac hektary a ucząc sie średnio dostają 5,6 razy tyle co stypendium za dobre wyniki w nauce wliczając nawet prywatne uczelnie za które trzeba płacić czesne oni dostają tyle co czesne lub wiecej gdzie tu sprawiedliwość ? Jak zawsze rolników wszyscy boja sie tknąć gratulacje
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Klyns / 46.215.96.* / 2015-10-03 07:59
Niektórym na forum aż żyłka pęka, że studenci mogą kombinować a oni nie, albo nie skorzystali z okazji, co komu to przeszkadza? Mają takie prawo i korzystają z niego proste, sam korzystałem, każdy chce płacić jak najmniej i mieć przywileje, trzeba z tego korzystać póki się może. Nie mają się już czego przyczepić? Może afer rządowych, kradzieży itp, tam szukajcie sprawiedliwości a nie u zwykłych ludzi, którzy korzystają z tego, co im się należy.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
rtry / 83.29.249.* / 2015-10-03 08:17
Człecze, niczego nie rozumiesz. Takie postepowanie to zwykłe oszustwo i temdencje do takiego cwaniaczenia ma w tym kraju prawie każdy.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Yzma / 188.146.64.* / 2015-10-03 07:57
Masakra. Szczególnie pani Klara. Prawo na to pozwala. Jest różnica pomiędzy tym na co prawo pozwala, a czego nie zakazuje. Tu powinno pojawić się wyniesione z domu wychowanie i godność, które jakie jest każdy widzi. Najgorsze jest to, że mamy przyzwolenie społeczne na takie działanie. Kombinuję, oszukuję, ślizgam się - super jesteś wielki. Jestem uczciwy - jesteś frajerem. Zanim się powie wszyscy tak robią, należy pomyśleć czy wypada żeby tak robili. Ale skoro was do tej pory tego nie nauczono, to marne szanse że teraz sami się wychowacie. Przyszłe elity. Piękna przyszłość naszego kraju.
wzw / 87.198.50.* / 2015-10-03 07:57
"To nei jest sprzeczne z prawem wiec czemu ma nie skorzystac" - upadekmorlany polskiej modzierzy w wpelnej krasie.
BANKSI / 87.205.148.* / 2015-10-03 07:56
Własnie kończę studia. W przyszłym roku mam zamiar dostac się do służb mundurowych i popracować tylko 15 lat. Potem zasłużona emerytura. Nie mam zamiaru tyrać jak wół w tym kraju przez 50 lat potem dostać jakiś ochłap i czekać tylko na zdechnięcie. Ostatecznie to państwo czyli posłowie sprawiają ze sa takie a nie inne w majestacie prawa oszustwa. Każdy orze jak moze w odpowiednim sektorze.
gml / 83.22.175.* / 2015-10-03 07:51

Karol, absolwent UKSW

Ciekawe co by na to powiedział KSW. A poza tym kraj, który wydaje pieniądze na martwe dusze i puste profesorskie etaty musi te pieniądze komuś zabrać. Dlatego rosną ceny biletów, składki na ZUS dla małych przedsiąbiorców, podatki itp. I ostatecznie po tyłku dostajemy wszyscy. Także plastikowi studenci, którzy po ukończeniu 26 lat będą pomstować na bezrobocie i wysokie podatki do których sami się przyczynili, a potem wyjadą do UK (bez SW).
LOLO169 / 178.115.131.* / 2015-10-03 07:42
przepracowałem 42 lata i ZUS wytoczył mi sprawę w sądzie że w latach 80 tych nie byłem tym czym byłem.....chodzi o duże pieniądze,,,,,,,,,Jak ktoś ma słabe serce to odlaatuje,,,,Paranoja,,,,,płacisz podatki ,,państwo kasuje ,,,,na koniec masz ,,sprawę która toczy się miesiącami ,,,,a oprawca patrzy ci w oczy ,,,wie że przegra ale opłacany przez ZUS walczy jak o swoje,,,,,,Mamy młodych ludzi co po 15 latach pracy ,,, idą na emerytutę i wszystko gra,,a tu taka FARSA
wezyr134 / 89.69.3.* / 2015-10-03 07:40
Oho!! Widzę że państwo znalazło winnych kiepskiej sytuacji w Polsce.
Kth3 / 78.8.50.* / 2015-10-03 07:37
Dołożę jeszcze głupią ustawę .Żałożenie firmy kobiety w ciąży.Masa kobiet z tego korzysta i wykorzystuje państwo.

Najnowsze wpisy