Forum Forum podatkoweInne

TAXI a inna działalność gospodarcza

TAXI a inna działalność gospodarcza

amortyzatory / 2012-12-22 08:16
Proszę o pomoc- US nie potrafi dokładnie określić formy opodatkowania lub co gorsze nie ma takiej wiedzy.Informacja którą znalazłem: Taksówki a inna działalność gospodarcza
Rozliczania ryczałtem usług taksówek nie musi być jedyną formą działalności świadczoną przez taksówkarza. Może on rozliczać się z pozostałej działalności na zasadach ogólnych,
w tym posiadać prawo odliczania podatku VAT,
a w zakresie usług taksówkami osobowymi – stosować ryczałt 4%
Czy powyższa informacja ma zastosowanie w moim przypadku
Prowadzę działalność gospodarczą na zasadach ogólnych- Książka przychodów i Rozchodów
Pytanie: czy powyższa notatka ma zastosowanie w moim przypadku. Działalność TAXI rozpoczynam w mc. styczniu 2013r.
Za pomoc z góry serdecznie dziękuję
Wyświetlaj:
belladonna / 2012-12-22 18:26 / Tysiącznik profesjonalny
Pytasz o VAT ryczałtem?
Bo wiesz, ze w dochodowym tez mowa o ryczałcie. 4% ryczałtem dotyczy VAT, a nie dochodowego :)
amortyzatory / 2012-12-23 05:21
Dokładnie tak. Chodzi o podatek VAT.
Druga działalność gospodarcza- sprzedaż internetowa części zamiennych i akcesoriów do pojazdów mechanicznych wyklucza mnie z ryczałtu. (TAXI + sprzedaż części).
amortyzatory / 2012-12-23 05:21
Dokładnie tak. Chodzi o podatek VAT.
Druga działalność gospodarcza- sprzedaż internetowa części zamiennych i akcesoriów do pojazdów mechanicznych wyklucza mnie z ryczałtu. (TAXI + sprzedaż części).
belladonna / 2012-12-23 14:22 / Tysiącznik profesjonalny
Ok, wolałam to sprecyzować.
Czyli dochodowy zasady ogólne, a masz pytanie odnośnie VAT.
Wg tej interpretacji można to powiązać:
http://interpretacja-podatkowa.pl/interpretacja/pokaz/1-_podatek-od-towarow-i-uslug-oraz-podatek-akcyzowy_/2-podatek-od-towarow-i-uslug/70293-deklaracja-podatkowa-ogolne-zasady-opodatkowania-ryczalty-skladanie-deklaracji.html

przy czym to stara interpretacja (mówi o 3%).
Trzeba pozaglądać do ustawy VAT na zacytowane w interpretacji art. czy oprócz stawki(4%) nie namieszały w tym zagadnieniu. Ale musisz już sam doczytać, bo VAT nie jest w moim obszarze zainteresowań :)

Najnowsze wpisy