Forum Polityka, aktualnościKraj

Te zmiany dotkną 700 tysięcy Polaków - zapowiada Jarosław Gowin

Te zmiany dotkną 700 tysięcy Polaków - zapowiada Jarosław Gowin

Wyświetlaj:
Uczciwy Agent Nieruchomości / 188.252.10.* / 2012-04-23 10:42
To bedzie tak jak tworzyło sie CZK u rusków , nie mieli wiedzy ale trzech komisarzy ludowych (nie umiejących nawet pisac)wystarczyło aby wydać na kimś wyrok śmierci
HWDgowinowi
mieczman / 2012-04-22 20:25 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
O czym tu mowa? przecież PO ma głęboko w d..pie Polaków i ich zas..rany interes! P. Gowin to P. nie wie w jakim stadzie żeruje? To z P. taki sam minister jak ze mnie ministrant!
Henryk37 / 109.107.7.* / 2012-04-21 09:23
Ruch Palikota powinien przyjąć nazwę "Ruch Przeciwko Polsce" była by to adekwatna nazwa do działań tej podejrzanej organizacji propagującej narkotyki. Jestem jak najbardziej za działaniami ministra Gowina. Mają one racjonalne uzasadnienie. Monopol niektórych korporacji jest bardzo szkodliwy i niesprawiedliwy na dodatek samolubny i nie liczący się z interesami Polski. Bardzo często opanowany przez starą nomenklaturę. Oto przyczyna dla której Ruch Palikota jest przeciwnikiem deregulacji.
sopociak / 79.203.159.* / 2012-04-21 09:12
jestem za tym, aby tych skarżących się sędziów na nadmiar pracy zastąpili młodzi chętni do pracy, chciałbym aby porada adwokacka kosztowała 20, może 50 złotych a nie jak dzisiaj 300zł. Więc Gowin do pracy nie przejmuj się frajerami którzy będa tracić klientów na rżecz młodych lepszych. Prawo jest jedno więc jak ktoś czyta i uczy się nowel to czemu ma być gorszy od starych wyjadaczy ?? jestem za.
aliwawa / 178.73.48.* / 2012-04-25 15:07
Nie bądż śmieszny. Porada adwokata ma kosztować mniej niż wymiana kranu przez hydraulika?
student735 / 31.175.17.* / 2012-04-17 15:01
Pamiętacie takiego Ziobro co chciał ruszyć adwokatów i jak skończył.Mało co, a posadziliby go. Gowin niestety też tak może skończyć.Korporacje i Palikot to potężna siła z którą trzeba się liczyć.
Życzliwy / 83.12.11.* / 2012-04-16 16:06
Nic tak nie poprawia jakości usług , jak konkurencja. Teraz najgorszy adwokacina , najgorsza agencja nieruchomości może liczyć na klenta , kancelarii adwokacich mało , w nieruchomościach to nie są żadne agencje , przepisują ogłoszenia jedni od drugich , a rozmowe z klientem zaczynają od podpisania umowy , w której gwrantuja sobie kase bez względu na to czy coś robią czy nic. Jak się da ogłoszenie samemu bez pośrednika to na drugi dzień wszyscy po koleji wydzwaniają ,żeby podpisać z nim umowę na sprzedaż. Na pytanie czy maja kupca , odpowiedź jest nie , umieszczą to w swojej ofercie , czyli koszt tylko ogłoszenia czekaja na klienta i kasują odpowiedni procent .
Ale co mają kwit pozwalający im na działanie , a niejeden co lepiej by to robił , nie ma kasy na załatwienie kwitów. Bo chtba nikt ne wierzy ,że te kursy czy egzaminy są coś warte.
Najgoesze szkolenia , z największą zdawalnością to są te obowiązkowe
ustawowe i te które robią uprawnione firmy i uprawnieni . Przyjrzyjcie się wszyscy temu z bliska.
chichot dona / 164.127.99.* / 2012-04-16 20:29
Musze przyznać racje.
Większość z chcących pracować dla mojej firmy miało wszystkie potrzebne uprawnienia, choć bardzo mało wiedzy, umiejętności czy ogólniej kompetencji.
chichot dona / 46.112.79.* / 2012-04-16 14:37
Oj boją się korporacje deregulacji, jak diabeł święconej wody.
A główny argument to oczywiście dobro klienta.
To nawet ciekawy choć zakłamany argument (podobnie jak w tzw. służbie zdrowia - dobro pacjenta).
Jedyny prawdziwy argument to dobro portfela korporacyjnie uprzywilejowanych .
Jak zwycięży głupota to korporacje pozostaną na swoim (czyli obronią przywileje).
Jak przeciwnie, to może być całkiem dobry bodziec rozwojowy.
aliwawa / 178.73.48.* / 2012-04-25 15:14
A po Krakowie, Warszawie czy Gdańsku nie będą oprowadzać polscy przewodnicy tylko niemieccy piloci i kierowcy autobusów. To im przybędzie pracy, nie nam.
12554587 / 80.68.235.* / 2012-04-16 14:17
Panie Gowin! Takich bredni już dawno nie czytałe! Jakie to "niesprawiedliwe przywileje zapewnili sobie pośrednicy handlu nieruchomościami ?????
matros61 / 217.113.229.* / 2012-04-16 15:02
Jak uczciwie pomyślisz i prześledzisz umowy oraz prawa kupującego to zrozumiesz i będziesz wiedział
re677 / 89.174.212.* / 2012-04-16 14:10
" zagranie PR-owe, które nic poza obniżeniem jakości usług nie przyniesie"

Tą jakość widać po polskich sędziach, prokuratorach, prawnikach:
- niekompetencja
- nie czytanie akt sprawy
- stronniczość
- korupcja
- podrabianie dowodów
- imunitety, przywileje i ochrona korporacji prawniczych.
postrzelona_stopa / 83.28.141.* / 2012-04-16 12:53
1. Prawda jest taka ze nowe miejsca pracy nie powstana bo dotychczasowi petencji stana sie przedsiebiorcami a nie zatrudnionymi!
2. Udostepnienie rynku bez wprowadzenia nowych czynnosci do wykonywania przez te zawody doprowadzi bezposrednio do dzikiej konkurencji a posrednio do granicy oplacalnosci wykonywania tych zawodow.
3. Argument że dobry fachowiec nie boi sie konkurencji jest w tym przypadku populistyczna retoryka. Prosze miec na uwadze, ze zdecydowana wiekszosc zamykanych biznesow jest dokonywana przez nowych w zawodzie!
koncesjonowany / 89.72.164.* / 2012-04-16 13:36
Szatniarz też powinien być koncesjonowany, przecież niewłaściwe odwieszanie futra z norek naraża klientów na poważne straty,
nie wspomnę o babci klozetowej, która używając niewłaściwych detergentów doprowadzi do chorób skórnych.

Oczywiście, że masz rację!!!!!
postrzelona_stopa / 83.28.141.* / 2012-04-16 13:43
kolego patrzysz przez pryzmat wlasnego zawodu, ale deregulacji ulegaja takze zawody prawnicze i do tych wlasnie zawodów pije moj glowny komentarz
koncesjonowana babcia lkozetowa / 89.72.164.* / 2012-04-16 13:49
Zdecydowanie tylko Ty powinieneś być prawnikiem - co Ty na to?

pozdr
babcia klozetowa
postrzelona_stopa / 83.28.141.* / 2012-04-16 14:07
zawisc i sarkazm wycieka z Twoich postow, ja wcale nie jestem prawnikiem z uprawnieniami do wykonywania zawodu. Jestem na etapie ich zdobywania i byc moze dlatego szerzej rozumie problem niz w kolorach czarny/bialy. Jestem za zmianami, ale nie w takiej formie! Przeczytaj jeszcze raz pkt 2 w zw. z 3 pkt - nierobstwo rzadzacych najlatwiej zatuszowac krzykiem emocji.

To jest jawne manipulowanie poparciem spolecznym dokladnie to samo mialo miejsce na poczatku roku z receptami i szczuciem lekarzy! kolejny rzad powinien doprowadzic obecnie rzadzacych pod TS, albo za kilka/nascie lat beda sadzic jakiegos patriote z art. 127 kk - bo inaczej w tym padole lez nad wisla "ordem & progresso" nigdy nie nastanie
sgfbsdfbsdfbsdfbsd / 89.72.164.* / 2012-04-16 14:38
Ciężko jest dyskutować z prawnikiem, który nie rozumie zasad mikro, makroekonomii, prawa popytu i podaży, zasad funkcjonowania rynku i równości obywateli.
Nie umniejszam Pańskiemu zawodowi ale szkoda, że na waszych uczelniach jest tak mało ekonomii i zasad wolnorynkowych.
Każda koncesja rodzi korupcje, każda ingerencja Państwa rodzi korupcje, i ogranicza prawa obywateli do równości zapisanej w konstytucji.
Koncesjonować nie należy niczego. Jedyne koncesje, które mogą naruszać zasady wolnorynkowe to przynoszące przychód do Skarbu Państwa, tj: ropa,gaz, węgiel. One też nie są dobre ponieważ nie wiadomo czy obywatele i państwo nie zyskało by więcej gdyby nie było ograniczeń.

Życzę Panu wielu sukcesów jako świeżo upieczonemu prawnikowi, mając nadzieję, iż nasze dzieci nie będą musiały ponosić tak wielkiego trudu aby osiągnąć wymarzony zawód.

pozdr
aliwawa / 178.73.48.* / 2012-04-25 15:34
Pan niby taki znawca, a myli koncesje z licencjami. Licencja to potwierdzenie kwalifikacji zawodowych i każdy posiadający odpowiednie kompetencje może ją uzyskać (aby np. wykonywać zawód przewodnika)..
Po drugie wolnym rynkiem kieruje popyt i podaż. Przy określonym popycie zwiększenie dostępności do zawodu przez deregulację nijak nie przyniesie zwiększenia zatrudnienia. A obniżenie cen jak w banku przyniesie spadek jakości, bo najlepiej kwalifikowane osoby zrezygnują ze słabo płatnych zajęć, poszukają sobie innej pracy.
w_tej_chwili_podeszwa / 83.28.141.* / 2012-04-16 16:02
Pomijajac ignorancki charakter Twojego wpisu (mialem zarowno ekonomie jak i pr. gospodarcze a wiec m.in. licencje i koncesje) proszę oswiec mnie ekonomisto. Do czego prowadzi wolny rynek w ktorym podaz przewyzsza popyt? W SKROCIE - do ZAMYKANIA BIZNESU - czytaj. pkt 3 glownego komentarza. A teraz wsadz sobie wolny rynek mniej wiecej tam gdzie lezy obecnie fair play.

Pozdrawiam i rowniez zycze swietlanej przyszlosci
chichot dona / 164.127.99.* / 2012-04-16 20:21
Rynek ma to do siebie , że premiuje lepszych.
Nie rozumiem dlaczego prawnicy mieli by być z tego wykluczeni?
O tym do czego prowadzi koncesjonowanie, widzą klienci dzisiejszych prawników korporacyjnych. Mierny bierny ale koncesjonowany ma zawsze lepiej od lepszego ale nie koncesjonowanego.
W Polsce spotkałem więcej niezadowolonych z obsługi prawnej niż zadowolonych, na dodatek obsługa prawna w Polsce jest nieproporcjonalnie droga dla przeciętnego obywatela.
Podobnie jest na innych koncesjonowanych obszarach.
Oczywiście nie należy wylewać dziecka z kąpielą.
Ale to co planuje przeprowadzić minister Gowin jest dobre na początek.
Zapewne bez bólów "porodowych" się nie obędzie.
To nawet symptomatyczne, jak przechował się taki sposób myślenia (swoista zamrażarka), w rejonach do tej pory chronionych różnymi przywilejami.
Tam ciągle na porządku dziennym jest, że im się należy, bo się wykształcili w tym a nie innym kierunku. Im społeczeństwo ma fundować dostatnie i bezpieczne życie, bo im się należy nawet za mierność i byle jakość.
Rynek jest najlepszym egzaminatorem pod warunkiem , że nie jest psuty żadnymi przywilejami lub wymuszeniami i zastraszaniem.
A Prawnik, czy inny kos tam, kto nie sprawdzi się w tej profesji, może/ musi/powinien jak najszybciej poszukać tego w czym się sprawdzi, no chyba , że kompletny nieudacznik.
Ale nawet dla takich zawsze znajdzie się praca, np mogą pracować jako asystenci czystości ( sprzątacze). To nie obelga , w mojej firmie wielu dyrektorów czy prezydentów zaczynało karierę od asystenta czystości.
Ale to było możliwe w gospodarce bardziej rynkowej niż ta w Polsce czy ogólniej UE
postrzelona_stopa / 83.28.141.* / 2012-04-16 13:26
Do wszystkich klakierow platformy, proszę o merytoryczny argument zanim postawicie mi kolejnego minusa.
Adam222 / 77.88.138.* / 2012-04-16 15:26
Popieram PIS. Ale Gowin ma rację i robi coś dobrego. Kliki trzeba likwidować.
zwz / 88.156.83.* / 2012-04-16 12:43
Gowin byłby lepszym prezydentem niż Komorowski.
www.potrzebuje.pl / 64.208.49.* / 2012-04-16 12:20
Z tego co pamiętam tam są tylko kosmetyczne zmiany....
KONRAD123 / 78.8.173.* / 2012-04-16 12:09
SZANOWNI EMERYCI I RENCIŚCI PISZCIE DO KANCELARII TUSKA W SPRAWIE WALORYZACJI KWOTOWEJ.
posredniknieruch / 89.72.164.* / 2012-04-16 11:32
A Ja jestem pośrednikiem, zrobiłem ciężkie egzaminy i nie chce aby mi inni wchodzili w parade mamy monopol i tak ma być!!!!
Mądrość Salomona / 81.219.170.* / 2012-04-16 10:58
(Goecja (z gr. goeteia – tłumaczone jako wycie[2]) – system magiczny opierający się na przyzywaniu duchów i demonów z piekła do realnego świata, by służyły one celom przyzywającego je maga (goety). Tradycja goecji jest bardzo stara, a jej korzenie wywodzone są powszechnie od biblijnego króla Salomona, któremu Bóg miał dać władzę przyzywania i kontroli demonów.viki)
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy