Forum Polityka, aktualnościKraj

Te zmiany dotkną 700 tysięcy Polaków - zapowiada Jarosław Gowin

Te zmiany dotkną 700 tysięcy Polaków - zapowiada Jarosław Gowin

Wyświetlaj:
Ceneo / 79.187.93.* / 2012-04-16 10:00
Najbardziej uprzywilejowaną korporacją to... członkowie partiokracji i szeroko pojętej sfery budżetowej.
Przywileje emerytalne, poziom płac całkowicie oderwany od efektów, a zależny jedynie od zapisów ustawowych [w t ym indeksacji], szereg dodatkowych korzyści [deputaty, urlopy na poratowanie zdrowia, korzystne pożyczki, mundurówki, etc]
Może za te przywileje należy zabrać się Panie Ministrze przede wszystkim, w każdym aspekcie priorytetowo?
Może należy zająć się absurdalną Ustawą o zamówieniach publicznych, która stanowi i sprzyja w wielu wypadkach patologiom [np. kryterium najniższej ceny], za co wszyscy jako podatnicy płacimy.
Może należy spowodować, aby okazałe budynki sądów "pracowały na dwie zmiany", co usprawni polskie sądownictwo?
Jeżeli utrzymujący się marazm potrwa dłużej, to społeczeństwo niewątpliwie zacznie się radykalizować, takie są i doświadczenia innych krajów. Szerzej na ten temat:
Młodzież się radykalizuje, czy tylko szuka innych rozwiązań na:

frankofil-francja-przede-wszystkim.blogspot.com
prawdatowolnosc_bloog_pl / 2012-04-16 11:12
Myślę, że on zdaje sobie z tego sprawę jakie przywileje mają urzędnicy i że są nieuzasadnione. Ale widać, że ma też poczucie tego co jest realne w łonie jego partii, a co nie jest. I tak mnie zaskoczył bo myślałem, że zostanie zaatakowany przez Tuska za te zmiany. Tymczasem okazuje się, że w niereformowaniu gospodarki najwyraźniej w PO większą rolę odgrywa brak wiedzy i lenistwo niż chęć przypodobania się określonym grupom interesów. Gowin rozpoczął deregulację i nie został zmieszany z błotem i wyrzucony z partii. Mówiąc szczerze to jestem na granicy zaskoczenia i szoku w tej materii.
andreee / 93.154.146.* / 2012-04-16 09:31
Oby się Panu Ministrowi udało choć raz na 8 lat zrobić coś porzytecznegoo. Trzymamy kciuki Panie Gowin.
zygfryd II / 83.15.245.* / 2012-04-16 09:04
PR to w wymowie "pi" "ar" , a 'pijar' to zakonnik z czasów bodajże rozbiorów szerzący teoretycznie edukację wśród maluczkich.
pepeee / 2012-04-16 08:13
Chwała Gowinowi za deregulację.
Jednak należy pamiętać że jest to jedynie kropla w morzu.
Poza tym, z takimi inicjatywami mógł(nie mógł?) wychodzić 3 lata temu i tyleż samo zostawić na vacatio.
Jako że nie jest to część głębszych zmian które rzeczywiście mogłyby być wprowadzane w ciągu np. jednego roku, min. Gowin wpisze się w niechlubną tradycję zmian prawa z dnia na dzień przez co osoby które zainwestowały 3-4 lata życia i środki finansowe na szkolenia/aplikacje zostaną wydymane bez wazeliny. Zupełnie jakby producentom jaj powiedzieć że ich kury mogą mieć klatki bez telewizorów.
Książę Liechtensteinu tłumaczy jak wziąć z a mordę i wprowadzić wolny rynek http://www.youtube.com/watch?v=8AXBX3e1T64
prawdatowolnosc_bloog_pl / 2012-04-16 11:39
Wydaje mi się, że jako "nie minister" miał po prostu mało do powiedzenia i mógł sobie co najwyżej pogadać. Gowin to nie jest człowiek, który gra pod publikę i wprowadza takie rozwiązania żeby uzbierać punkty. Poza tym inni zaczynają od mówienia a on zaczął od robienia to jednak u nas niespotykane. Zauważyłeś coś bardzo ważnego, niezwykle ważnego - trzeba ludzi informować dużo wcześniej, czego normalnie się nie robi, ale tu stawka jest inna niż normalnie. Tutaj opóźnianie tych zmian to trzymanie ludzi na bezrobociu.
Pilsener / 2012-04-16 09:14 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Będzie chwała jak to wejdzie w życie - bo z zapowiedzi Tuska jakoś dziwnie szybko realizowane są jedynie te niekorzystne dla obywateli, nie takie wielkie reformy były zapowiadane a potem się okazało, że jednak nie można bo prezydent wrogi albo opozycja nieokiełznana czy coś tam.
catpower / 2012-04-16 08:20 / Bywalec forum
Zawsze są plusy i minusy, ale jednak wiekszość na tej dregulacji całej zyska mimo wszystko i będzie szerszy i bardziej sprawiedliwy dostęp do wykonywania zawodów. Poza tym jasnym było, ze kiedyś ten moment nadejdzie więc zaskoczenie nie powinno być aż tak duże
pepeee / 2012-04-16 09:53
Poza tym jasnym było, ze kiedyś ten moment
nadejdzie więc zaskoczenie nie powinno być aż tak duże

Tak, i wszystko jest ok ponieważ jest to jakieś ryzyko związane z wyborem regulowanej profesji.
Należy jednak pamiętać że aplikanci mają znacznie zawężony zakres pracy- musi być związana z prawem ale nie może wchodzić w konflikt z adwokatami(prokuratura, samodzielne doradztwo itp. odpada). Jak nie masz szczęścia/znajomości lub dobrego patrona to robisz na czarno, zapożyczasz się itd. nie mogąc normalnie pracować w tym czasie[same składki za 3 lata to ok. 15 tyś. zł, koszt alternatywny: bez górnego limitu].
Ktoś wchodzący z buta może być nawet 50 tyś. zł do przodu w tym bilansie - trudno tu mówić o sprawiedliwości i normalnej konkurencji w której wygrywa lepszy.
Adam222 / 77.88.138.* / 2012-04-16 15:35
Oburzony, że zapłacił haracz mafii. Jak by był uczciwy to by haraczu nie płacił tylko z tym walczył.
geegfe / 193.243.147.* / 2012-04-16 09:16
Już się nie mogę doczekać, jak zacznie się psioczyć na pseudo prawników...
prawdatowolnosc_bloog_pl / 2012-04-16 11:51
Tylko kto każe korzystać z "pseudoprawników".

Jeśli dyplomy dzisiejszych prawników "mędrców" coś znaczą to nie powinni się obawiać konkurencji. Tylko coś mi się widzi, że oni nie mają wcale zaufania do swoich dyplomów i wiedzy inaczej nie baliby się otwarcia zawodu.
prawownik / 194.251.119.* / 2012-04-16 09:39
Najpierw sprawdź jakie dokładnie zmiany są zaproponowane dla prawników. To kosmetyka, trochę krótsza aplikacja i trochę krótszy jakiśtam okres dla kogośtam w jakimś przypadku. To są zmiany bardziej kosmetyczne i z "deregulacją" samą w sobie nie mają nic wspólnego.
matek14 / 83.22.149.* / 2012-04-16 09:29
jak ja nie trawie takiego podejścia. Czy ktokolwiek rozsądny kto wybiera się do prawnika(czy też innego specjalisty) idzie do pierwszego lepszego? Nie najpierw robi rozeznanie. Kto tego nie robi jest idiotą a idiotów mi nie jest żal.
Floyd / 2012-04-16 10:32 / Tysiącznik na forum
Jeszcze jeden co zjadł wszystkie rozumy.
A, o cenach to ty słyszał?
Może ci się wydaje, że u każdego prawnika taka sama porada kosztuje tyle samo i wobec tego stać cię na takiego samego prawnika jak Kulczyka, Solorza czy Czarneckiego?
Adam222 / 77.88.138.* / 2012-04-16 15:38
A to są prawnicy? Ja myślałem, że najwięksi złodzieje w Polsce.
prawdatowolnosc_bloog_pl / 2012-04-16 11:58
Ciężko zrozumieć o co Ci właściwie chodzi, ale nigdy nie dostaniesz takiej obsługi prawniczej jak Kulczyk czy Czarnecki, a w tych zmianach chodzi o to żebyś w ogóle ją dostał, bez otwarcia tego zawodu po prostu nie będzie Kowalskiego stać na adwokata.
matek14 / 83.22.149.* / 2012-04-16 11:24
chyba wiadomo, ze są drodzy i tani prawnicy (choć dla wielu i tak Ci drudzy są drodzy...) ale co nie przeszkadza w tym ze dwaj prawnicy biorący tyle samo są tak samo dobrzy. Jak bedzie wiadomo że prawnik X.Y. jest do d**py to choćby i świadczył usługi za darmo ROZSĄDNY człowiek do niego nie pójdzie, tak czy nie?
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy