Forum Polityka, aktualnościKraj

Te zmiany dotkną setki tysięcy osób

Te zmiany dotkną setki tysięcy osób

Money.pl / 2012-08-27 14:35
Komentarze do wiadomości: Te zmiany dotkną setki tysięcy osób.
Wyświetlaj:
dgen / 2012-08-27 14:35 / Tysiącznik na forum
system zatrudniania i wynagrzadzania jest zły !
nauczyciel powienien zarabiać i 10.000 zł ale w szkołach powinni uczyć najlepsi a nie sfrustrowane miernoty zatrudnione po znajomości.
Moja sąsiadka już 10 lat temu wiedziała, że jej ociążały umysłowo syn będzie kontynuował tradycje nauczycielskie i stało się - synalek po licencjacie z kierunku "fizyka z informatyką" uczy matematyki , przypadkowo w szkole u mamy, chociaż nie nadaje się nawet na ciecia.
Mam dwie córki w wieku szkolnym i solidnych i kompetentnych nauczycieli moge policzyć na palcach jednej ręki. Na jednym z ostatnich wywiadówek pani wychowawczyni stwierdziła, że przerwa jest dla nauczycieli a nie dla uczniów ! Jakbym się cofnął do swojego dzieciństwa - jakies 25 lat wstecz.
Kiedyś mówiło się, że szkoła nie wychowuje a teraz juz nawet nie uczy. Wystarczy zerknąc na portale z korepetycjami i na poziom nauczania chociazby języków obcych w szkołach publicznych. Szkoła jest obecnie miejscem pracy dla nauczycieli niż tym czym powinna być. Paradoksem jest, że niektóre firmy przeprowadzaja castingi na sprzątaczki i recepcjonistki a do szkół, gdzie kształtuja sie nasze dzieci trafiają ludzie przypadkowi.
Należy zlikwidować kartę nauczyciela i stworzyć nowy system kwalifikacji do szkół na wzór przedwojenny. W latach 30-tych absolwent gimnazjum władał płynnie językami nowożytnymi a poza tym czytał w oryginale utwory greckie i łacińskie. Swobodnie radził sobie w rozmowie na tematy gospodarcze, filozoficzne i o sztuce a profesorowie byli "prawdziwi" nie tylko tytularni.
Nauczyciel powinien być rozliczany za efekty pracy i tejże pracy powinien spędzać 8 godzin - tymczasem pierwszolkasowe maluch zrywa się o świcie do szkoły, bo pani już o 12.00 musi być w domu i myć okna.
Smieszy mnie także stwierdzenie nauczycieli, że muszą sie do pracy przygotowywać w domu ! Ludzie , tak robi niemal każdy pracownik umysłowy. Niekt mi nie płaci za poszerzanie horyzontów a żeby się przygotować do szkolenia, które przeprowadzam, musze na to poświęcić 6-8 razy więcej czasu niż takie szkolenie trwa.
Patologia po prostu..........
T. / 81.190.61.* / 2012-08-27 15:12

Kiedyś mówiło się, że szkoła nie wychowuje

Tak do końca nie zgodziłbym się z tym stwierdzeniem,czego dowodem może być dzisiejsze, starzejące się nasze pokolenie,któremu nie można nic zarzucić. Natomiast teraźniejsza młodzież poza nielicznymi wyjątkami, chamieje z roku na rok ,co widać na ulicach i w środkach masowej komunikacji.
Takiego chamskiego zachowania i wulgarnego słownika z ust obecnej młodzieży nie zauważało się dawniej w miejscach publicznych.
Dawniej uczeń bał się nauczyciela. Dyrektora omijało się szerokim łukiem.
Dzisiaj, to nauczyciel boi się ucznia !!!
Dzisiaj nie zwrócisz na ulicy takiemu uwagi ,że niewłaściwie się zachowuje lub klnie wszem i wobec nie patrząc nawet na obecność dzieci. W najlepszym wypadku można zostać "tylko" dotkliwie pobitym ,częściej zaś skopany do nieprzytomności !
Tak,tak . Sami sobie taką młodzież i następne pokolenia wychowaliśmy. Głównie za sprawą "dobrego wychowania", zaś dzisiaj - wytycznych z "UE" ...
anty22 / 2012-08-27 14:42 / Bywalec forum
rozpędziłeś się kolego, 10 tys zł dla nauczyciela? z jego bonami w postaci wakacji, ferii i przerw na swięta? kto ma tak dobrze jak oni powiedzcie mi?
Zofia12 / 2012-08-27 14:56
Dzeci maleje a nauczycieli przybywa... żey jeszcze umieli oni uczyć, niestety nauczanie w naszych szkołach wzywa o pomstę do nieba... nudne jak flaki z olejem wykłady...

Najnowsze wpisy