TECHMEX

Money.pl / 2009-04-30 19:11
Komentarze do spółki: TECHMEX.
Wyświetlaj:
wiem10 / 2010-02-09 16:37 / Tysiącznik na forum
No i lecimy na 2zł-3zł
no nie wiem / 24.184.166.* / 2010-02-09 16:57
Dziwna reakcja skoro wiadomość odgrzewana z 02.02.10. oby to nie było po to,żeby pozbyć się reszty akcji.
Dziadek. / 93.159.132.* / 2010-02-09 14:35
PIEKNA MERRY ZEBY CZTERY, ZEBY JAK NITY CO DRUGI TO ZGNITY.
Dziadek. / 93.159.132.* / 2010-02-09 12:07
BĄDŻ BŁOGOSLAWIONA
Mewa22 / 84.10.134.* / 2010-02-09 13:56
Kto ?
andrew... / 82.160.233.* / 2010-02-10 12:11
Piękna merry z domu starców jedno oko osiem palców
wiem10 / 2010-02-09 11:00 / Tysiącznik na forum
Ladne odleszczenie
Legionnaire / 2010-02-09 11:47
Sie okaze;) Poki co od czasu do czasu leca pakiety po 10000 i wiecej akcji, wiec to juz wieksze leszcze byly. Moze rekin sie zbliza?
wiem10 / 2010-02-08 11:53 / Tysiącznik na forum
Pruba wystraszenia leszcza i na koniec tygodnia świeca do góry
teves / 2010-02-08 11:54 / Bywalec forum
He he zgadza się,ale wraca szybko do kursu, zaraz na zero wyjdzie.
mam34 / 2010-02-07 16:24 / Bywalec forum
Czy ktoś może mi powiedzieć na dzień dzisiejszy kto posiada pow. 5% akcje Techmexu?

--mnie się wydaje że Studencji już ich nie posiada.

Za odpowiedzi dziękuję.
Legionnaire / 2010-02-07 23:40
Studencki ze spolkami zaleznymi ma prawie 12%, poza tym Komputronik ma 6,33%. I to tyle poki co.
Dupcoki z K... / 84.10.134.* / 2010-02-07 19:13
My mamy 6% akcji
lukasz211 / 188.33.112.* / 2010-02-07 18:35
Pozwole sobie przytoczyc wypowiedzi dwoch osób ( ktore chyba lepiej i bardziej trafniej sprecyzowali sytuacje Techmexu, która jest zreszta zgodna z moim poglądem, zresztą ocencie sami) :

"Charakterystyka obecnej sytuacji Techmexu

Do poniższej analizy i refleksji skłonił mnie niski poziom merytoryczny tego forum, jak również dramat i brak zrozumienia obecnej sytuacji Spółki przez jej akcjonariuszy. Wasze wypowiedzi nie trzymają się żadnego sensu i mają charakter czysto emocjonalny. Rozumiem Wasz dramat, ale inwestycje giełdowe niosą ze sobą taki ryzyko i trzeba się z nim liczyć. Mądre są bowiem zasady dotyczące dywersyfikacji portfela i grania środkami, które można stracić. Kto się ich nie trzyma później płacze tracąc majątek swojego życia, tak jak niektórzy na tym forum. Współczuję i może pomogę Wam zupełnie zdrową, rozsądną analizą sytuacji bieżącej. Sam nie byłem i być może nigdy nie będę akcjonariuszem Techmexu. Możecie w to wierzyć lub nie. Wasza Sprawa. Może znajdzie się ktoś, kto doceni czas, który poświęciłem na napisanie tego posta. Ale do rzeczy...

Spółkę postawiono w stan likwidacji i uznajmy ten moment, jako wyjściowy w naszych rozważaniach. Kurs spadł po decyzji sądu dramatycznie, przewyższając podobne spadki na Krośnie, Monnari, Swarzędziu i innych bankrutach (nie analizowałem precyzyjnie ale na to wygląda). Innymi słowy nieźle popłynęliście na tej inwestycji i przyszłość nie wygląda wesoło. Jest jednak kilka dobrych wiadomości, które ładnie Wam wypunktuję poniżej, aby tekst był dla Was wystarczająco przejrzysty:

1) Wysoki spadek kursu, co znaczy, ze jeszcze większy będzie tylko zasługą spekulantów grających na ludzkich emocjach. W wyniku tego jest szansa na odbicie

2) Spółka ma ogromny majątek księgowy, czym nie może pochwalić się Monnari, Swarzędź i inne upadłe anioły. Teoretyczna (w praktyce zawsze jest trochę mniej, chociaż koniunktura zaczyna sprzyjać) wartość majątku firmy, tj. nieruchomości plus aktywa, wynosi 362 mln zł. Zadłużenie 177 mln zł. Myślę, że każdy odejmować umie. po spłacie zadłużenia zostaje 185 BANIEK!! Oczywiście to tylko teoria. W praktyce może to być połowa z tego. Ale to i tak 8 razy więcej niż obecna kapitalizacja rynkowa, a co za tym idzie obecny kurs giełdowy spółki! C/WK = 0,10 i tyle w tej kwestii

3) Nie będzie żadnego odwołanie co Wam gwarantuję. To nie ma sensu, więc przestańcie pier... o poniedziałku, wtorku itd. To nie ma sensu. Zejdźcie na ziemię i poczytajcie trochę ustaw dot. procedur upadłościowych. W świetle nowelizacji Techmex ma 3 miesiące, w ciągu których może zamienić upadłość likwidacyjną w układową. Gra będzie się toczyć 3 miesiące, a nie 3 dni. Gra o być albo nie być i o pokaźny majątek, z którego w najgorszej możliwości i tak dostaniecie o wiele więcej niż obecnie na giełdzie.

Dobra nie będę więcej zanudzał. Najważniejsze kwestie poruszyłem i mam nadzieję, że trochę to desperatom ułatwi życie i pomoże dziś zasnąć. Pamiętajcie, że giełdą żądzą pieniądze nie rozsądek, ale perpsektywicznie rozsądek zawsze wygrywa. Tutaj też spekulanci jeszcze pewnie nieraz zagrają na Waszym strachu i może nawet zbiją kurs poniżej złotówki. Pytanie tylko czy dacie się w te gierki wciągnąć, czy uwierzycie w siebie i pomału zdołacie swoje straty odrobić. Tego Wam życzę. Pewności siebie i rozsądku."

"Mi starczyło kilka godzin analizy historii spółki i zdarzeń ostatnich, żeby wysnuć podobne wnioski. Podzieliłem się nimi na forum w trochę zdawkowy może sposób i zostałem ostrzeżony, żebym nie fantazjował, - bo TORA itp. Mi to ewidentnie wygląda na przejęcie. Ważne jest to co przedstawia sobą przejmowany bankrut i czy rzeczywiście jes BANKRUTEM!!!!! "
Mewa22 / 84.10.134.* / 2010-02-07 18:39
No ten artukuł jest treściwy i chyba trafny. Mnie w moim przekonaniu utwierdził. Ciekawe co Legionista na to ? :)
Legionista show yourself !! :)
Legionnaire / 2010-02-07 22:04
"Legionista show yourself !!" - nie wiem czy to kpina z Twojej strony, ale odpowiem, co sadze.

1. Przypuszczam, ze skonczy sie na przejeciu spolki - bedzie emisja akcji, ktore zgarnie Komputronik(to sa przypuszczenia - Techmex za to kasy nie zyska, ale "odkupi" swoje dlugi).

2. Wartosc ksiegowa - mozna wrecz stwierdzic ze na pewno bedzie nizsza niz ta, ktora podaje spolka, bo wycena aktywow w ksiegach jest wartoscia "historyczna".

3. Nie liczcie na to, ze dostaniecie 8 razy tyle po ile akcje stoja teraz;) Jest to spowodowane jednym prostym powodem - nie wszystkie aktywa da sie sprzedac.... Wrecz wiekszosci sie nie da sprzedac - chodzi tu o kwestie plynnosci aktywow. O ile nieruchomosci ktos moze kupi, o tyle nie sadze by sie znalezli chetni chocby na stare czesci komputerowe. Likwidacja majatku spolki bedzie liczona w latach a nie w tygodniach czy miesiacach, wiec zostanie sporo poczekac na wyplacenie resztek z likwidacji. Pamietac, ze jestesmy na koncu lancucha pokarmowego a przed nami jest okolo 600 wierzycieli.

Poza tym do pasywow trzeba dodac koszty przeprowadzenia likwidacji - oplacenie likwidacji, syndyka, kwestie sadowe,
zapewne rowniez jakies odsetki sie znajda. Poza tym jeszcze jest inflacja.

4. Posiedzenie rzekomo zostalo wyznaczone na 3dekade lutego - moze i wtedy sie odbyc, ale nikt nie powiedzial ze wtedy sad klepnie uklad lub "powie" - wypad. Nie wiemy na jakim etapie sa rozmowy i czy w ogole jeszcze trwaja.

Robcie co chcecie, ale ja na 10zl z likwidacji(kurs akcji pomnozony przez 8) nie licze.

Pozdrawiam i zapraszam do dalszego dzielenia sie przemysleniami.
Mewa22 / 84.10.134.* / 2010-02-07 22:21
Jaka kpina ? no co Ty?
Taki zwrot tylko
Legionnaire / 2010-02-07 22:45
Ok, luz. Nie wpadaj w hurra optymizm i nie ciesz sie ze niezaleznie od tego jak bedzie, to i tak zarobisz.

Jesli bedzie faktycznie likwidacja(ostateczna), to dlugo poczekasz nim dostaniesz jakis grosz i to wcale nie jest powiedziane ze dostaniesz wiecej niz wydales na zakup akcji.
wiem10 / 2010-02-05 18:32 / Tysiącznik na forum
Jak na Bankruta dobrze sie trzyma w tych trudnych czasach--jest to dobry czas na zbieranie akcji. Pozdrawiam
wiem10 / 2010-02-04 13:57 / Tysiącznik na forum
Skoro wszystko leci to można zarobić tylko na spółkach które podnoszą się z kolan. TECHMEX ma majątek i przyszłość- Monnarii się układa to czemu nie Techmex
wiem10 / 2010-02-04 13:12 / Tysiącznik na forum
Dziś szykuję się powtórka
lukasz211 / 193.25.222.* / 2010-02-04 13:20
Witam,
Dodzwonielem sie do Bielska do sądu, w dniach 23-24 ma byc niejawne spotkanie sądu w sprawie wniosku o zmiane upadlosci
( zycze sobie i wam pozytwynego rozpatrzenia wniosku)
pozdrawiam
andrew... / 109.243.51.* / 2010-02-04 13:36
23 24 luty to będzie gorąco ja wsiadłem już do pociągu po kase no to jedziemy
andrew... / 109.243.51.* / 2010-02-04 14:03
Działu który przynosi zyski raczej nie zlikwidują pozbyli się balastu więc teraz powinni zmienić z likwidacji na układ w sądzie 23,24 lutego będą rozpatrywać tę sprawe w sądzie rejonowym 5 wydział gospodarczy posiedzeniu niejawnym ale jak zwykle przecieki będą oby pozytywne życze wszystkim wzrostów ;-)
Jeżyk z gór / 84.10.134.* / 2010-02-04 14:14
Widzę że wypisujecie tu niezłe rzeczy same ochy i achy a to tylko po to żeby usprawiedliwić swój strach przed porażką i szukacie wsparcia na forum. A co do tego odjazdu pociągu to upewnij się czy podpięli w ogóle lokomotywę haha
Legionnaire / 2010-02-04 14:44
Ja sie porazki nie boje. Licze sie z nia. Licze po prostu ze fortuna sie do mnie usmiechnie. A jesli nie to trudno. I tak poczekam.
andrew... / 109.243.51.* / 2010-02-04 14:35
a ty się upewniłeś? może ta lokomotywa stoi na trawie a w niej syndyk i dostaniesz mandat za szybką jazde haha
Legionnaire / 2010-02-04 14:10
Balastu sie jeszcze nie pozbyli, ale Pani syndestyk jest rozsadna kobieta i z tego co mozna wyczytac wlasnie tego balastu sie pozbedzie;) Na pewno w rejonowce? Z tego co mnie uczono teraz pora na sad okregowy w Bielsku;) W sumie pal licho - byle uklad bedzie:D
andrew... / 188.33.1.* / 2010-02-04 20:07
W okręgówce legionnaire sorki a pisząc balast mam na myśli zamykanie dzialów i co się z tym wiąże redukcje pracowników
Legionnaire / 2010-02-04 21:28
Dokladnie tak zrozumialem slowo "balast" - mysle ze nie wszystko jeszcze pozamykali - takie cos dlugo niestety trwa. Poza tym pozniej trzeba te pozostalosci sprzedac - komputery pewnie na zlom a nieruchomosci syndyk zlicytuje o ile sie kupiec znajdzie...
wiem10 / 2010-02-04 22:03 / Tysiącznik na forum
Tu widać że są zbierane akcję i będzie układ.
Legionnaire / 2010-02-04 22:42
Coz... Ja nie podzielam tej pewnosci i napisze poraz ktorystam - sad okregowy rzadko zmieniat upadlosc likwidacyjna na ukladowa.
wiem10 / 2010-02-04 23:16 / Tysiącznik na forum
Sąd układa się do woli wierzycieli a Ci myślą o układzie i Ty dobrze o tym wiesz..
Legionnaire / 2010-02-04 23:37
Nie do konca jest tak jak piszesz. Sad klepnie uklad jesli wszyscy beda go chcieli lub... jesli wierzyciele wycofia swoje pozwy - to sie tyczy glownie DnB Nordu.
Legionnaire / 2010-02-04 23:42
Jak bedzie to sie dopiero okaze-poki co stoimy na tym ze nie wszyscy chca ukladu, no chyba ze ja o czyms nie wiem, ale nie sadze by tak bylo bo dzien w dzien przegladam informacje w "naszej sprawie". Sad Panem sytuacji.
Legionnaire / 2010-02-04 14:11
"Pani syndyk"-tak mialo byc;)
KlaraS / 2010-02-03 10:20 / Bywalec forum
no prosze i na takim gównie mozna zarobic i to ile na dodatek
Mewa22 / 84.10.134.* / 2010-02-03 10:36
Mówiłem że będzie ciekawie , to kazałeś mi czytać jeszcze raz :)
Legionnaire / 2010-02-03 10:39
No to mozesz sprzedac ze sporym zyskiem.
Mewa22 / 84.10.134.* / 2010-02-02 22:03
No Legionista, komputronik skupuje akcje więc będzie ciekawie :)
Legionnaire / 2010-02-02 23:00
Nie doczytales:D Przeczytaj ze zrozumieniem artykul. Komputronik nie skupuje akcji-pozbywa sie wierzycieli-to jest lepsze okreslenie.
Legionnaire / 2010-02-02 14:37
Techmex powoli wygasza działalność
Dariusz Wolak 02-02-2010, ostatnia aktualizacja 02-02-2010 00:40

Termin rozprawy sądowej dotyczącej ewentualnej zmiany upadłości likwidacyjnej giełdowej firmy na przewidującą zawarcie układu z wierzycielami wciąż nie jest znany.

Do końca lutego Danuta Wieczorek, syndyk Techmeksu, zamierza przekazać do sędziego komisarza plan likwidacji masy upadłości spółki. Otrzyma on również sprawozdanie finansowe giełdowej firmy na dzień ogłoszenia upadłości, czyli 30 listopada ubiegłego roku.

Taki harmonogram będzie obowiązywał, gdy wyrok się uprawomocni a sąd nie zmieni upadłości likwidacyjnej na upadłość z możliwością zawarcia. Zarząd giełdowego Techmeksu i dwaj wierzyciele (występujący wspólnie Karen i Komputronik) złożyli zażalenia na listopadowy werdykt bielskiego sądu. Termin jego rozpatrzenia nie został jeszcze wyznaczony. Decyzja może jednak zapaść na posiedzeniu niejawnym.

Pracy jest dużo

Dokumenty, które do końca miesiąca mają trafić do sędziego komisarza, będą zawierały pełną inwentaryzację majątku Techmeksu i jego spółek zależnych. Syndyk przedstawi również harmonogram kolejnych działań w ramach likwidacji firmy. Wieczorek przyznaje, że całej operacji raczej nie da się zakończyć w 2010 roku. – Techmex to duża spółka. Jej likwidacja to bardzo złożony proces – twierdzi.

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia Wieczorek rozesłała do wszystkich wierzycieli upadłej firmy pismo, żeby zgłaszali swoje roszczenia. Na liście było 600 podmiotów i osób fizycznych. Wierzyciele mają cztery miesiące na odpowiedzi. Kierują je do do bielskiego sądu rejonowego.

Dostosowywanie zasobów

Syndyk zapewnia, że Techmex nadal prowadzi działalność operacyjną i kontynuuje prace nad podpisanymi wcześniej kontraktami. Przyznaje jednak, że biznes prowadzony jest w ograniczonym zakresie. – Dostosowujemy posiadane zasoby do wykonywanych zadań – wskazuje Wieczorek. Firma racjonalizuje (czytaj: tnie) wydatki i zatrudnienie. W Techmeksie pracuje obecnie około 70–80 osób. Rok temu było ich ponad 270.

Spółka już kilka miesięcy temu zaprzestała świadczenia usług serwisu sprzętu komputerowego (m.in. dla Toshiby). Dlatego zlikwidowała oddział w Gdańsku. Zrezygnowała również z prowadzenia biura w centrum Warszawy.Syndyk deklaruje, że mimo stopniowego wygaszania działalności Techmex nie rezygnuje z walki o nowe kontrakty. – Staramy się zabiegać o zamówienia w miarę posiadanych zasobów i możliwości finansowych – oświadcza Wieczorek.

Giełdowa spółka, jeszcze kilka lat temu jeden z największych dystrybutorów sprzętu IT w Polsce, upadła, bo zarząd zbyt późno podjął decyzję o rezygnacji z tego biznesu i koncentracji na wysokomarżowych usługach z obszaru systemów informacji przestrzennej. Techmeksowi zaszkodziło również spowolnienie gospodarcze i przejściowe, ale bardzo mocne, osłabienie naszej waluty.

Wiosną 2009 r. firma przestała radzić sobie z obsługą kredytów. Na koniec września zadłużenie przekraczało 170 mln zł. Wierzyciele zażądali upadłości likwidacyjnej Techmeksu. Sąd podzielił ich opinię, nie dając wiary, że spółka może wygrzebać się z kłopotów.
Legionnaire / 2010-02-02 14:48
Smieszny ten artykul troche - autor porownuje sytuacje do zeszlego roku, a przeciez od tamtego czasu trwa restrukturyzacja w Techmexie i zamykanie nierentownej dzialalnosci, a co za tym idzie - zwalnianie pracownikow. Mysle, ze pozostala grupa 70-80 osob juz zajmuje sie tylko i wylacznie GIS-em. Techmex dalej stara sie o kontrakty, co jest cieszace. Likwidacja sama w sobie nie jest zla - po prostu pod mlot poleci to w czym sie juz dzialalnosci nie prowadzi - jak na moj gust gdy juz sie zbednego balastu syndyk pozbedzie, to do sadu pojdzie wniosek o uklad(o ile wczesniej sad okregowy nie zmieni upadlosci na ukladowa).

Wspomniane wyzej 600 osob, to glownie osoby fizyczne, czesc chyba jeszcze studenci ktorzy nie dostali jakiegos grosza za prace tam.

Jesli ktos ma jakies uwagi, to niech sie nimi podzieli!

Pozdrawiam!
Mewa22 / 84.10.134.* / 2010-02-01 23:11
A powiedz mi Legionista bo może wiesz: czy karen też cos ma wspólnego z techmexem ?
Legionnaire / 2010-02-02 10:16
Ma. Mozna zaczac od historii - poczawszy od bodajze 2002lub 2003 roku Techmex byl głownym akcjonariuszem w Karenie, z czasem spolke przejal Komputronik-teraz on ma wiekszosciowy pakiet akcji i kieruje spolka, Na chwile obecna Karen ma jakies wierzytelnosci wzgledem Techmexu, ale podobnie jak Komputronik chce ukladu a nie upadku Techmexu.
Mewa22 / 84.10.134.* / 2010-01-31 20:23
Ktoś podobno skupuje po cichu a grosz do grosza i będzie.....
kwiatek... / 2010-02-01 21:14 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Spólka tego typu ma nikłe szanse na przetrwanie:(
Legionnaire / 2010-02-01 22:46
Dlaczego tak twierdzisz?? Moze Komputronik by ja przejal, a przynajmniej sprawowalby kontrole??
.,.znak / 194.181.134.* / 2010-02-01 17:32
Zakładam wybicie z konsolidacji dołem gdzieś na 70-80gr powód zbyt wielu nabywa spekulacyjnie ten papier ,wtedy rozważe kupno jak będzie czas pokaże.
Legionnaire / 2010-02-01 19:07
Wystarczy ze gruby jakis pusci zlecenie PKC i mamy 0,50 lub 3,00. Ja raczej obstawiam podbicie pod 2,00 ze wzgledu na zblizajace sie postanowienie sadu i rozbudzenie nadziei na spory zysk.

Ja poki nie pojawi sie info z sadu to papiera nie ruszam.
Legionnaire / 2010-01-31 22:15
Nie wierz plotkom. Uwierz, gdy pojawi sie oficjalny komunikat. Tak samo z postanowieniem sadu.
Mewa22 / 84.10.134.* / 2010-02-01 09:53
A Ty Legionnaire siedzisz na techu ?
Legionnaire / 2010-02-01 09:55
Ano siedze. Licze na cud w postaci ukladu.
Mewa22 / 84.10.134.* / 2010-02-01 17:28
Liczysz na cud ? Czyli sytuacja jest beznadziejna ? Myślę że użyłeś złego słowa. ciekaw jestem jakim kapitałem spekula dysponuje na tej akcji bo część akcji juz skupili ale będą chcieli jeszcze dokupić.
Każdy kto dokupił liczy na zdrowy rozsądek i to że ta akcja nie jest spisana na straty. Ciekawe tylko jeszcze jak długo będzie oscylowała kolo 1,37 pln. Pozdr.
Legionista ile samochodów masz w akcjach techu ? :)
Legionnaire / 2010-02-01 18:16
Niezbyt duzo. Mozna uznac, ze jestem na dorobku, nie jestem gruba ryba - mam 23 lata, koncze studia prawnicze a spadku nikt mi nie zapisal.

Napisalem "cud", bo stosunkowo rzadko sie zdarza, ze sad zmieni upadlosc z likwidacyjnej na ukladowa - jesli juz sie tak dzieje, to z reguly gdy juz likwidacja jest prawomocna - mozna wtedy wniesc wniosek o zmiane upadlosci.

Jesli chodzi o szanse w przypadku Techmexu, to nikt nie wie jakie sa - Techmex ma ten swoj GIS, ale juz sie inni za to zabrali i podobno podebrali specjalistow Techmexa.

Mialem juz akcje techmexu po tym jak wierzyciele wniesli do sadu o upadlosc likwidacyjna - po ogloszeniu postanowienia sprzedalem z obawy ze go mocno zdoluja.

Gdy juz sie sytuacja ustabilizowala, to kupilem pakiecik - nawet jesli sad utrzyma likwidacje, to i tak akcji sie nie pozbede - bede dalej liczyl na uklad.

Tobie Mewa22 polecam takze ZNTK Łapy - partola tam wszystko co moga, ale za to maja silne lobby i wydaje mi sie, ze sad sie ugnie pod wplywem presji spolecznej - kurs 2,79 jest zalosnie niski. Ja zakupilem za 3,55 bodajze i czekam choc moglem spylic juz za 4zl.

W lutym sprawa zazalenia Techmexu sie rozstrzygnie - duzo czasu wiec juz nie zostalo;)

Mam nadzieje, ze nie traktujesz moich wypowiedzi na forum Techmexu za wymadrzanie sie;)

Pozdrawiam i zycze powodzenia!
Mewa22 / 84.10.134.* / 2010-02-01 19:58
Nie traktuję Twoich wypowiedzi jako wymądrzanie się a jako sensowne i logiczne przemyślenie ( bo tych tu mało).
Legionnaire / 2010-02-01 20:53
Staram sie dziennie przegladac stronki gdzie cos pisza o spolkach z mojego portfela. Raz napisalem cos z forum parkietu i sie zblaznilem-jeszcze na forum ZNTK to widnieje:( Od tamtej pory juz nie czytam co tam pisza, bo walnalem glupote w ktora wszyscy uwierzyli.

Poza tym jesli pojawi sie cos waznego to podam to wiadomosci.
Przypatrz sie spolce Trion - na dluzsza mete jest ciekawa - mocno niedowartosciowana.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy