Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Technicy kontra psychologowie

Technicy kontra psychologowie

Money.pl / 2007-05-23 07:14
Komentarze do wiadomości: Technicy kontra psychologowie.
Wyświetlaj:
needle / 2007-05-23 08:55 / Bez rangi
Aż pojawią się delikwenci...
Całą dobę do namysłu dałem...
Wczoraj dwaj (sympatyczni z czołówki sympatycznych w mojej klasyfikacji) gentelmeni pozwolili sobie pochwalić pewnego pana, który ...właściwie prawie niczego nie zrobił...ale za to jechał po pijanemu samochodem (1,1%)...a gdyby tak potrącił moją matkę...też byście chwalili, zapytam?
needle / 2007-05-23 09:53 / Bez rangi
nikt się nie bije w piersi?
markry / 193.59.95.* / 2007-05-23 08:55
RAFAKO. Wszedłem w te akcje na dobrych poziomach i trzymam na długi termin. W obliczu gigantycznych nakładów na energetykę myślę że w perspektywie najbliższych 2 lat spółeczka wyciągnie się na jakieś ponad 100 PLN za walor. Czy ktoś z Was Panie i Panowie podziela moje spostrzeżenia?
Ponadto ASSECOPOL też na termin sobie łyknąłem chociaż tu myślę że zarobek pojawi się trochę szybciej i trzeba będzie wyskoczyć z tego na jakiś czas - jak myślicie.
Ale żeby nie było że nie lubię szybkich emocji to taki ELEKTRIM też trzyman i w końcu liczę że coś wystrzeli. Tylko do ilu?
PedroGonzalez / 2007-05-23 08:55 / Uznany Gracz Giełdowy
nom...niezle: http://biznes.onet.pl/1,1412325,prasa.html
szkoda, ze nie mozna w prosty sposob na gieldzie metali pograc :-) uran rosnie od kilku tygodni..skoro w polsce juz z tego szlamu w sudetach chca wydobywac to naprawde musi byc juz kiepsko... :)
teoretyk-praktyk / 2007-05-23 08:52 / portfel / Toddler giełdowy
Dopóki nie ma objaw korekty w usa, poprzedzonej ewentualnie korektą w Azji to w Warszawie będą wzrosty bo na razie nic nie zagraża dobremu stanowi polskiej gospodarki oczekiwanej oprócz czerwcowo-lipcowej korekty, która i tak nie wiadomo kiedy tak naprawdę będzie, bo może być równie dobrze w sierpniu lub we wrześniu.
gio / 2007-05-23 08:38 / portfel / Tysiącznik na forum
w Radpolu już ujawniony 3 /chyba/ Duży. Następni podobno w kolejce do ujwanienia ?
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-05-23 08:41
tak- trzeci.
mamy arkę, ing, i cu
gio / 2007-05-23 08:56 / portfel / Tysiącznik na forum
czas na wbk?
Sobalus / 2007-05-23 09:25 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam. Czas wszystko wyjaśni.
michallewoc / 2007-05-23 08:35 / portfel / Bywalec forum
witam wszystkich-życzę przemyslanych decyzji a z tą zielenią to różnie moze byc-kolejny dzien zaklinania wzrostu i modlitw na MSX-ludzie bywają niesamowici
needle / 2007-05-23 08:50 / Bez rangi
popatrz na stronę sprzedaży...
...znów blokują...to bdb wiadomość!
nb ...tak jak przypuszczałem
raven.2007 / 2007-05-23 08:30
Witam wszystkich i życzę pięknej, majowej zieleni :):):) Podobno ten kolor uspokaja... ;)
needle / 2007-05-23 08:22 / Bez rangi
Pobudka wstać,
Koniom wody dać.
Ja już nie śpię od godziny,
A Wy śpicie....
...i śpicie
gio / 2007-05-23 08:24 / portfel / Tysiącznik na forum
needle wstać
no k....a mać
i zarabiać.
pozdrawiam
needle / 2007-05-23 08:30 / Bez rangi
no weź i zarabiaj...
niedługo będzie łatwiej niewykształconemu cudzoziemcowi bez znajomości naszego języka znaleźć pracę w Biurze Obsługi Klienta niż na GPW zarobić :-((
PedroGonzalez / 2007-05-23 08:44 / Uznany Gracz Giełdowy
zawsze mozna biuro maklerskie zalozyci poradniki sprzedawac :-)))
needle / 2007-05-23 08:47 / Bez rangi
no tak...zagranicznemu uwierzą...
tak jak uważają, że najlepiej króla (prezydenta) z zagranicy przywieźć
i myślą, że wyjadą i się dorobią
i będą żyli długo i ...
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-05-23 08:36
a co to needle?
wiosenna deprecha dopadła?]
zmęczenie upałem?

na gtc znowu zarabiasz...
needle / 2007-05-23 08:45 / Bez rangi
ja od 10 lat tak mam cały czas - 2 linijka;
oj tak - 3 linijka;
mniej tracę... - 4 linijka

ale żebyś nie pomyślał, żem defetesta napiszę: z tym co mam mogę już zostać na zły czas...
...a po pda rafako się w kolejce od wczoraj ustawiłem...i co?
PedroGonzalez / 2007-05-23 08:15 / Uznany Gracz Giełdowy
hello :)
nom dzis sie okaze jak moja "zlota" sroda bedzie przebiegac ;-)
Pozdrawiam i zycze wzrostow :)
PedroGonzalez / 2007-05-23 08:40 / Uznany Gracz Giełdowy
tak..z tego sennego koszmaru...najpier tak ladnie sie zaczyna..napiecie rosnie..a potem j*****..a optem sie budzisz bo to tylko sen ;-))
j47 / 2007-05-23 08:10 / Tysiącznik na forum
Witam wszystkich , zieleni,zieleni i jeszcze raz zieleni życzę
gio / 2007-05-23 08:08 / portfel / Tysiącznik na forum
dzień dobry
Tym razem artykuł mi się b. podoba - jest taki jak nasze nastroje.p.
Eres / 2007-05-23 08:02 / portfel / Wieczny debiutant
Dzień dobry wszystkim.
Piękny dzień, Pablo utwierdził mnie w moim optymiźmie. Poz tym, panie Danielu - mnie się takie zlecenia K dzisiaj śniły i dlatego wyznaczam dla WIG 20 na dzień dzisiejszy następujące zadanie : przebć poziomy 3660 i zmobilizować środki do przełamania oporu na 3712 jeszcze w tym tygodniu.
A cóż, mam tylko smętkować ?
Udanego dnia wszystkim życzę i proszę pamiętać o chronieniu zysków.
dachu / 2007-05-23 07:56 / portfel / Bywalec forum
Witam i miłego dnia życzę. chyba wszyscy dopiero wstają ;)
Igor | Evil Empire / 2007-05-23 07:56 / Ja sem gieldowy nietoperik
No a ja moi mili zosalem z musu longiem :) na MCI.
A tak mi sie fajnie na dt zylo :)
Ale wczorajsza wypowiedz prezesunia w RO byla na +.

Pozyjemy zobaczymy, interesuje sie ktos wogule odlewnikami jeszcze ?
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-05-23 08:11
witaj
wypowiedź była celowym chłodzeniem kursu
myślę,że ma związek z opcjami menadżerskimi
jeśli nie przypeta nam się tu w ciągu 2 lat jakaś Bessa to bedzie dobrze.
a DT na mci dzisiaj pewnie tez bedzie możliwe
ale to dla twardzieli
modliszka / 2007-05-23 07:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wtam i udanych transakcji życzę....

do poczytania, przy kawie wklejam artukuł, dla posiadaczy STX...niestety nie wiem, jakie jest źróło, gdyż akrytuł ten cytują, za innym forumowiczem...


Pozdrawiam


AUTOSTRADY Zagrożone terminy

Walka o drogowe koncesje


W ciągu miesiąca rząd przystąpi do wyboru firm, które zajmą się budową i zarządzaniem dwoma polskimi autostradami. Przez pierwsze sito przeszły głównie konsorcja zagraniczne. Długie procedury mogą opóźnić planowane zakończenie inwestycji.


Rząd szuka prywatnych partnerów, którzy wybudują i będą zarządzać liczącym 190 km odcinkiem autostrady A1 od Strykowa do Pyrzowic i 94-kilometrowym odcinkiem A2 od Strykowa do Konotopy.

Na razie znany jest tylko przybliżony termin rozpoczęcia drugiego etapu przetargu. Ma to nastąpić wciągu miesiąca. Dopiero w trakcie tej procedury zostaną wyłonione firmy, którym rząd powierzy budowę i zarządzenie autostradami. Przez pierwsze sito przeszły po trzy konsorcja zdominowane przez firmy zagraniczne - banki i firmy budowlane. Ich partnerami są m.in. Budimex i Stalexport. Z wyścigu obudowę A1 odpadła Polska Roads Group, konsorcjum, w skład którego wchodzi Mostostal. A2 nie zbuduje też Autostrada Mazowiecka, której członkiem jest Kulczyk Holding. Dokonując pierwszego wyboru, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad brała pod uwagę doświadczenie spółek w realizowaniu inwestycji drogowych o wartości co najmniej 50 mln euro, a poza tym zdolność finansową oraz planowany harmonogram prac.

Cała autostrada A1, zgodnie z rządowymi deklaracjami, ma być gotowa do 2010 roku, koszt inwestycji szacuje się na ok. 1,4 mld euro. Sama budowa potrwa około 20 miesięcy. Żeby oddać ją kierowcom do 2010 roku, prace musiałyby się rozpocząć na początku 2008 roku, ato oznacza, że wykonawca miałby zostać wybrany w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. Tymczasem rząd i wybraną firmę czekają jeszcze negocjacje dotyczące warunków kontraktu. Jeżeli nie dojdzie do porozumienia, całą procedurę trzeba będzie powtórzyć. Problemem prawdopodobnie okażą się zwyczajowe w takich przypadkach odwołania konkurentów. Rząd zapewnia jednak, że tak się nie zdarzy. - Nowe procedury prawne i przetargowe, a także te dotyczące współpracy z innymi resortami, np. środowiska, pozwolą znacznie skrócić okres negocjacji, aco za tym idzie przyspieszyć budowę nowych odcinków -mów Teresa Jakutowcz, rzecznik ministra transportu.

Nowością mają być również warunki, na jakich będą podpisywane nowe kontrakty na budowę dróg. Ministerstwo Finansów już zapowiedziało, że nie będzie wypłacać firmom zarządzającym autostradami rekompensat za przejazd ciężarówkami. Takie warunki udało się wynegocjować dotychczasowym koncesjonariuszom: Autostradzie Wielkopolskiej i Staleksportowi.

Agnieszka Stefańska
Sobalus / 2007-05-23 09:23 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Tu to jest
http://www.wnp.pl/logistyka/24729_1_0_0.html
Eres / 2007-05-23 08:15 / portfel / Wieczny debiutant
Witaj Modliszko.

Rząd zapewnia jednak, że tak się nie zdarzy. - Nowe procedury prawne i przetargowe, a także te dotyczące współpracy z innym resortami, np. środowiska, pozwolą znacznie skrócić okres negocjacji, aco za tym idzie przyspieszyć budowę nowych odcinków

A ja bym wolał, żeby rząd przestał wreszcie zapewnić i przedłożył sejmowi w trybie szybkiej ścieżki (czy też podobnego diabła) rządowy projekt zmiany odpowiednich przepisów (sejm to uchwali:) a odpowiedni - nie mylić z odpowiedzialni - urzędnicy przestali się bać podejmowania decyzji bez zbytniej zwłoki. A co do tego, jestem mniej optymistyczny niż w przypadku WIG 20.
Pozdrawiam - ciekawe co będziesz dziś wyczyniać.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy