Forum Forum inwestycyjneForex

techniczne pytanie początkującego

techniczne pytanie początkującego

leszcz7 / 87.204.73.* / 2009-02-07 10:37
Witam! Założyłem sobie konto demo u pewnej firmy brokerskiej. Ściągnąłem platformę (program) potrzebny do realizacji zleceń i zacząłem zabawę. Po paru mniej lub bardziej wariackich transakcjach napotkałem problem. Mianowicie otworzyłem krutką pozycję i po nieco niższej cenie długą (chciałem sprawdzić czy przeciwstawne zlecenia się zamykają, okazało się, że nie i trzeba je ręcznie zamykać). W tym właśnie momencie kurs powędrował ostro do góry. Okazało się, że nie mogę zamknąć ani jednej ani drugiej pozycji, a uzasadnieniem tego był jakiś komunikat o tym, że dana transakcja przekroczyłaby jakiś tam limit czy depozyt. Nie rozumiem tego komplenie, żeby nie było można zamknąć pozycji??? Nie przychodzi mi do głowy żadne rozwiązanie. Czy ktoś może już się spotkał z taką sytuacją, a może wie w czym rzecz?
Pozdrawiam
Wyświetlaj:
leszcz7 / 87.204.73.* / 2009-02-07 11:14
W ten sposób można odpowiedzieć na każde pytanie. Wszystko jest w knigach. Jednak gdy jest się informatykiem i ma się problem medyczny prościej zapytać lekarza i na odwrót.
Pozdrawiam
fazik / 2009-02-07 11:25 / "Gpw-racer"
1. jaki konkretnie masz komunikat
2. co konkretnie naciskałes by zamknąc pozycję
leszcz7 / 87.204.73.* / 2009-02-07 11:38
Komunikat był identyczny jak przy próbie zakupu przy nie wystarczającej ilości środków, a klikałem "Close position" tak jak przy wcześnijszych operacjach.

na marginesie
Rozumiem gdybym nie mógł zamknąć jednej z pozycji, ale nie mogłem zamknąć ani krótkiej ani długiej. Zostały więc otwarte. Ciekawe czy będą w poniedziałek.
fazik / 2009-02-07 11:48 / "Gpw-racer"
a tak sprawdzałeś?:
"...
Close by Opposite Positions

Opposite position towards the given one is a reverse position for the same symbol. If there is one or more opposite positions among the open positions, one can close the selected position by and together with an opposite one. To do so, one has first to open the "Order" window (as described above). Then, the "Close by the opposite" must be selected in the "Type" field. After that, the list of all opposite positions will appear in the lower part of the window. One has to select an opposite position in this list, and after that the "Close... " button will be activated. It allows to close two positions at the same time. Only one of two opposite positions with different amounts of lots to be traded will remain. The volume (amount of lots) of this position will equal to the difference between lots of the two closed positions, and its direction and open price (short or long) will correspond with those of the larger (in volume) of two closed positions.

..."
leszcz7 / 87.204.73.* / 2009-02-07 12:10
Nie widziałem takiej opcji, może gdzieś głębiej w opcjach jest taka funkcja. Dziś nie mogę tego sprawdzić. Z definicji wydaje się, że mogłoby pomóc. Jeżeli w poniedziałek pozycje będą otwarte spróbuję tego użyć (jeżeli znajdę taką funkcję). Dam znać o efektach.
leszcz7 / 87.204.73.* / 2009-02-09 19:28
Niestety dziś już nie było tych zleceń więc nie mogłem wypróbować rozwiązania. Została strata 50% zamiast zysku 20%. Na szczęście udało się odrobić przy dzisiejszej sytuacji na rynku.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy