Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Technika jest po stronie niedźwiedzi

Technika jest po stronie niedźwiedzi

Money.pl / 2007-09-07 07:18
Komentarze do wiadomości: Technika jest po stronie niedźwiedzi.
Wyświetlaj:
Navigare----- / 2007-09-07 12:12 / Uznany Gracz Giełdowy
nudy jak w ruskim filmie :)) jadę pograc w tenisa...
Trzymajcie sie wszyscy
Milego weekendu :))
Artoor / 89.77.8.* / 2007-09-07 12:11
Chciałem się z wami podzielić moimi przemyśleniami na temat spółki Travelplanet. Spółka ta, mimo że jeszcze nigdy nie przynosiła dużych zysków była obiektem zainteresowania inwestorów, którzy wierzyli, że w końcu zacznie przynosić duże zyski. Podstawy do tego są oczywiste - sukces Expedii w UK i US, a Travelplanet jest największym biurem podróży internetowym w Polsce, więc sukces powinien przyjść. W spółkę zainwestowały fundusze inwestycyjne, wierząc, że sprzedadzą ja za jakiś czas z zyskiem. Gdy w maju tego roku kurs tej spółki sięgał nawet 100 złotych, żaden z większych inwestorów się z niej nie wycofał. Niestety spółka nie zanotowała oczekiwanych zysków w I i II kwartale, przez co jej kurs spadł dość wyraźnie. Mimo to żaden duży inwestor znowu nie wycofał się ze spółki. Teraz kurs waha się na poziomie 37 - 39 zł i nie spada niżej, ani nie chce ruszyć do góry.

Moja diagnoza:
Spółka Travelplanet będzie w ciągu kilku lat jedną z najlepiej zyskownych spółek - świadczy o tym rozwój rynku internetowego i duże inwestycje które spowodowały straty w ostatnich kwartałach (te straty to raczej powód do zadowolenia, gdyż świadczą o wzmożonych inwestycjach). Jak informował zarząd spółki, to inwestycje szły w kierunku elektronicznej obsługi klienta, co zmniejszy koszty w przyszłości - nie będzie rzeba zatrudniać nowych pracowników. Będzie można sprostać zwiększonej ilości klientów bez wzrostu kosztów. Taka zmiana była konieczna, jeżeli ktoś myśli o wielkich zyskach w przyszłości. Prezes spółki zapowiedział, że jeszcze w tym roku nowy system obsługi klientów przyniesie rezultaty - czytaj zyski.
W zeszłym kwartale duże środki poszły na kampanię reklamową spółki - widoczna m.in. na Onet.pl czy GG i na związane z tym wydatki - odtwarzacze Mp3 do zakupu wycieczki i samochód dla zwycięzcy konkursu. Takie wydatki to inwestycja w przyszłość - wreszcie marka travelplanet jest znana szerokiej rzeszy internautów. Uważam, że decyzje szefów firmy są przemyślane i konieczne, a na ich efekt nie powinniśmy długo czekać.
Co do aktualnej sytuacji na GPW. Kurs spółki ustabilizował się na poziomie 37-39. Cena nie idzie ani w górę, ani w dół. Z jednej strony większość inwestorów nie zna tej spółki i nie jest zainteresowanych wejściem w nią, a z drugiej strony akcjonariusze tej spółki chcą na razie utrzymywania tej ceny na tym poziomie gdyż mogą oni powoli skupywać akcje po niskiej cenie - dlatego nie wystawiają zleceń kupna mogących zawyżyć kurs, tylko odpowiadają na oferty sprzedaży po kursie przez nich dyktowanym - im mniejsza płynność spółki tym łatwiej narzucić kurs jej akcji. Jak długo potrwa utrzymywanie się ceny akcji na tym poziomie - wszystko zależy od tego jak dużo akcji chce skupić ten duży inwestor, jednak zwiększenie zainteresowania spółką ze strony innych inwestorów może ten proces przyspieszyć. Może to się zacząć już w chwili podania obrotów za sierpień ( a te jak i przychody rosną regularnie i dość szybko), a na pewno zacznie się w chwili podania dobrych wyników za III kwartał - jest to tradycyjnie najlepszy kwartał w branży, a ze słów prezesa spółki można wnioskować, że wielkie wydatki mamy za sobą i wysokie przychody przełożą się w końcu na wysokie zyski. Wrzesień może więc być ostatnich chudym miesiącem dla akcjonariuszy Travelplanet S.A.

Pozdrawiam forumowiczów.
topol2 / 2007-09-07 12:32 / Tysiącznik na forum
Konkurenci, są bardzo mocno widoczni w reklamach, ja natomiast nigdy nie spotkałem się z reklamą Travelplanet. Rozwijają się marnie, chociaż przyszłość mają dobrą. Myślę, że zmiana zarządu jest konieczna. Ten zarząd nie zrobi już nic.
A2 / 2007-09-07 12:21 / Spekulantka
Niedawno bylam na wczasach z polskim biurem podrozy.Porownujac do tui , z ktorym zwyle podrozuje, to kicha do kwadratu. Polski touroperator nastawiony jest na " wykiwanie polskiego turysty".
flugo / 2007-09-07 12:17 / portfel / Dziecko hossy
kliknij w googlach n.p.: wakacje w Turcji lub coś w tym stylu
jesli na pierwszej stronie wyswietlen bedzie travelplanet to znaczy ze zabrali sie do pracy- jesli nie- to jeszcze nie sa zbyt rozpoznawalni:))
flugo / 2007-09-07 12:49 / portfel / Dziecko hossy
na linku sponsorowanym- faktycznie
jest nadzieja:))
ale odszel od nich gostek odpowiedzialny za przejecia- a to blad- powinni centralizowac, kupowac portale...
sylwo2 / 2007-09-07 12:09 / "Góral niskopienny"
pewna spolka mi sie ladnie zieleni.
ELX jest to oczywiscie
sylwo2 / 2007-09-07 12:19 / "Góral niskopienny"
eee ale a taka podbitke to ja nie prosilem :/ precz od mojej spolki :)
flugo / 2007-09-07 12:09 / portfel / Dziecko hossy
olejmy giele
ustawmy stopy czy koszyczki czy + pare procent na sell i pogadajmy o meczu
Piękny weekend sportowy sie zapowiada
sobota :wygrywamy z Portugalią
niedziela: Kubica na podium
Romi / 2007-09-07 12:56 / portfel / Koci Tata
a ja na siatówce w st jabłonkach.
Mam zegareczek prawie w czoło nim dostałem :))
Autsajder39 / 2007-09-07 12:46 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
wygrać z Portugalią będzie ciężko, ale trzeba trzymać kciuki :) natomiast Kubica ma dużo większe szanse na sukces:) niezpominajmy też o siatkarzach - ruszają Mistrzostwa Europy - za chwilę gramy z Belgią!!!
Aureli / 2007-09-07 12:15 / Tysiącznik na forum
Ciężko będzie Kubicy dostać się na podium, McLareny i Ferrari za mocne dla BMW a dodatkowo po ostatnim crashu wyraźnie nie ma werwy do ryzykownej jazdy podczas wyprzedzania, widać było na ostatnich wyścigach że czasem odpuszcza walkę i nie atakuje tak jak rok temu
Mam nadzieje że mu się w końcu uda osiągnąć zwycięstwo.
Trzymam kciuki i jak zwykle będę oglądał
flugo / 2007-09-07 12:46 / portfel / Dziecko hossy
lubi Monzę- b.szybki tor
raz go tam widziałem- world series by Renault- ostatni wyścig w cyklu- zwycięstwo zapewniło mu wejście do Formule1 choc tego wyscigu na ktorym bylem nie udalo mu sie dokonczyc
Alfista / 2007-09-07 12:10 / Człowiek Hossa
z Portugalią będzie 4:3 ;)
sylwo2 / 2007-09-07 12:09 / "Góral niskopienny"
o ktorej jutro meczyk?
flugo / 2007-09-07 12:12 / portfel / Dziecko hossy
21 bodajże
nie no 4:3 to chyba przesada- ale miło oglądać gole:))
Alfista / 2007-09-07 12:18 / Człowiek Hossa
ja licze na dużo bramek - Portugalia to umi grac tylko do przodu, wiec beda strzelac i tracic... a że to my mamy wygrac, to 4 dla nas ;)
sylwo2 / 2007-09-07 12:21 / "Góral niskopienny"
z kontry chlopaki pojada
Tyler1980 / 2007-09-07 12:06 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Skróciłem wiekszość pozycji, czekam na przecenę, myslę że dzisiejsze dane z USA będą kiepskie.
PedroGonzalez / 2007-09-07 12:08 / Uznany Gracz Giełdowy
nie strasz bo mam szorta na e/u :-)))
chlopocyna / 2007-09-07 12:05
czemu dzis tak nudno czy my na cos czekamy konkretnie zeby zaczeło sie cos dziac?
brydzia / 2007-09-07 12:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
prawda jest taka że brakuje kasy i trzyma się rynek jak najmniejszą gotówką , nie ma reklam 150% w rok nie ma zabawy
Krzych / 2007-09-07 12:07 / Płoteczka na forum
Polska, dane makroekonomiczne
NBP - rezerwy walutowe w sierpniu

Świat, dane makroekonomiczne
USA - zapasy hurtowników w lipcu
NIEMCY - produkcja w przemyślie w lipcu ( czerwiec: - 0,4 proc., prognoza: 0,9 proc.)
SZWECJA - decyzja Riksbanku dotycząca poziomu stóp procentowych (obecna stopa: 3,50 proc., prognoza: 3,75 proc.)
WĘGRY - dane o wzroście gospodarczym w II kw.
Krzych / 2007-09-07 12:11 / Płoteczka na forum
jak mało to jeszcze dorzucęPiątek, 7 Września 2007
12:00 Niemcy Produkcja przemysłowa Lipiec 0.8% m/m -0.4% m/m i 5.1% r/r
14:30 USA Miesięczny raport z rynku pracy Sierpień
14:30 USA - średnia długość tygodnia pracy 33.8 godz. 33.8 godz.
14:30 USA - płaca za godzinę 0.3% 0.3%
14:30 USA - zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym 110 tys. 92 tys.
14:30 USA - stopa bezrobocia 4.6% 4.6%
16:00 USA Zapasy w hurtowniach Sierpień 0.5% 0.5%
PedroGonzalez / 2007-09-07 12:05 / Uznany Gracz Giełdowy
wiecie co mnie najbardziej intryguje jak patrze na swieczi na eur/usd ? :)) jaki rzad wielkosci pieniedzy po stronie popytu i podazy z calego swiata musi sie ze soba zetrzec zeby waluta skoczyla do gory albo do dolu o jeden pips :-))) raczej niewykonalne do zbadania ale ciekawe :-))
Aureli / 2007-09-07 12:05 / Tysiącznik na forum
Czy wróżka Benita orientuje się kiedy skończy się to czekanie ?
Przecież to szkoda oczu na takie sceny jak dziś ;)
JERRS / 2007-09-07 12:06 / portfel / "DOJRZAŁY ALE DALEJ ZIELONY" Portfel!
wybiła 12 para buch koła w ruch...
radekidz / 2007-09-07 12:02 / Mazur z Mazur
... ciekawe...
Marek Rogalski: Politycy mogą pomóc złotemu
http://tnij.org/aasg
radekidz / 2007-09-07 12:03 / Mazur z Mazur
...kiedy wreszcie się rozwiążą...
JERRS / 2007-09-07 11:51 / portfel / "DOJRZAŁY ALE DALEJ ZIELONY" Portfel!
czy ktoś może zapodac cały komentaż Giełda: Wyczekiwania ciąg dalszy ze stooq.pl
PedroGonzalez / 2007-09-07 11:51 / Uznany Gracz Giełdowy
jednak sie na przyszly tydzien szykuje zawierucha wlautowa...broker informuje, ze podnosza stawki depozytowe od dzisiaj....bedzie hustac i mam nadzieje, ze na tym hustaniu sie wkoncu z marazmu wybijemy :)
Navigare----- / 2007-09-07 12:04 / Uznany Gracz Giełdowy
byle nie dołem :))))
zbig$ / 2007-09-07 11:59 / Uznany gracz - weteran 93/94
albo wpadniemy w "perfect financial storm"...))) skomentuj
PedroGonzalez / 2007-09-07 12:01 / Uznany Gracz Giełdowy
w taki sztor beda dobrze braly grube ryby na walutach..wogole na forex sztormy wskazane :-)))
toora / 212.2.96.* / 2007-09-07 11:50
Witam
wcześniej nie doczekałem się odpowiedzi więc pisze raz jeszcze
Jak miałem Sanka za 2pln a teraz jest po 0,30kilka groszy to jestem do tyłu??

Rozumiem PP ale ktoś wcześniej napisał iż PP to -1,27pln Więc jeżeli dobrze myślę to miałem za 0,73gr liczyć jako cenę zakupu???
JERRS / 2007-09-07 11:54 / portfel / "DOJRZAŁY ALE DALEJ ZIELONY" Portfel!
Do wszystkich posiadaczy PP SANWIL
- to czy jestescie do przodu czy do tyłu będzie wiadomo dopiero po koniec tego roku jak będą notowane PP i będziemy wiedziec po ile będą akcje tej społki w tym samym czasie. teraz takich informacji udziela wrozka Benita...
Navigare----- / 2007-09-07 11:54 / Uznany Gracz Giełdowy
czy jestes do tylu czy nie to sie okaże jak będa notowane pp a wcześniej to czysta spekulacja tak więc cierpliwości... dowiesz się za pare miesięcy :))
sylwo2 / 2007-09-07 11:54 / "Góral niskopienny"
jezeli zostanie po tyle ile jest teraz to jestes niezle zarobiony. oczywiscie jezeli obejmiesz pp. nikt nie gwarantuje ze nie spadnie do czasu debiutu nowej emisji
Aureli / 2007-09-07 11:53 / Tysiącznik na forum
Uprzejmie proszę o dokształcanie się :

http://moja.bossa.pl/edukacja/prawo_poboru/
radekidz / 2007-09-07 11:49 / Mazur z Mazur
"Wszędzie na świecie łączy się agencje nadzorcze, tymczasem polskie Ministerstwo Finansów i bank centralny próbują powstrzymać ten proces i go zdezintegrować"
– ocenia szef KNF Stanisław Kluza w wywiadzie dla "Financial Times".

.... i wali się cała układanka PiS - SOBIEPANSTWA...
JERRS / 2007-09-07 11:49 / portfel / "DOJRZAŁY ALE DALEJ ZIELONY" Portfel!
dzisiaj na NC wszystko sie zieleni ciekawe jak sie skończy tam sesja...
yayurek / 2007-09-07 11:47 / Kompulsywny looser na forum
no i dobra fajrant, kiepski zysk z tego KGHM-u, ale przynajmniej nie ma kłopotu z wyjściem z takiego giganta
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy