Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Tele2 pozwał do sądu TP SA

Tele2 pozwał do sądu TP SA

Bartek / .* / 2003-10-01 22:47
Komentarze do wiadomości: Tele2 pozwał do sądu TP SA.
Wyświetlaj:
makk / .* / 2004-10-22 19:49
TPSA to firma spełniająca marzenia,spelnila moje marzenie o stalym dostepie do netu za 60zl
pawel / .* / 2003-11-14 19:45
Szanowni Panstwo,Ponieważ czuję się absolutnie bezradny wobec pełnej ignorancji ze strony firmy TELE2 chciałbym jako przestrogę dla innych przedstawić pewne fakty dotyczące usługi bezprzewodowago (radiowego) internetu oferowanego przez TELE2:1. CO KUPOWAŁAEM:Umowę z firmą TELE2 (mój numer: 3676.3774) podpisałem w lutym 2003 roku po bezpłatnej prezentacji przez firmę możliwości technicznej tego złącza. Podczas prezentacji pokazano mi, że transfer bezpośrednio z serwera TELE2 http://www.testy.tele2.pl/ wynosi ponad 50KB/Sek, oraz ze światowego internetu - za pośrednictwem strony http://www.numion.com/ około 40KB/Sek.Zapłaciłem ponad 600 zł za instalację i zgodziłem się płacić po 260 zł miesięcznie abonamentu.2. CO OTRZYMAŁEM:Od szesciu miesięcy transfer wynosi poniżej 1KB/Sek w "porywach" czyli na przykład późno w nocy i nad ranem mam 3KB/Sek. Z tej samej strony testowej TELE2 przez zwykłą linię telefoniczną i tani, modem analogowy "ciągnę" zawsze 3-4KB/Sek.Inne strony przez złącze radiowe TELE2 praktycznie się "nie otwieraja". Np. strona onet.pl otwiera się ponad minutę, a numion.com głupieje, bo chyba nie jest przystosowany do pomiaru tak wolnych transferów.3. CO DALEJ:A nic. Regularnie płacę abonament, codziennie dzwonię, proszę, błagam, wymagam, straszę, krzyczę... żadnego efektu to nie daje i w dodatku okazało się że: TELE2 robi to wszystko ZGODNIE Z PRAWEM !Umowa nie gwarantuje mi żadnego minimalnego transferu, bo jest w niej ukazane "do 512kbps", a więc i 1bph (czytaj: jeden bit na godzinę) jest zgodne z umową.Dzwonię więc prawie codziennie (zresztą pewnie bezprawnie) do biura obsługi klienta TELE2 0801333222 i bardzo uprzejme chłopaki stwierdzają, że faktycznie "coś jest nie tak" kierują mój problem do firmy instalatorskiej (oddzielna firma), która zwykle po tygodniu przychodzi, robi pomiary i stwierdza, że wszystko od strony technicznej jest OK (dobre czasy, mało błędow, wysoki sygnał). Dzwonie ponownie do TELE2 i historia się powtarza.Próbawałem się dodzwonić do kierowniczki Biura Obsługi Klienta TELE2 - tel. (22) 6070650, ale Pani Anna Steciuk jest tak zajęta, że brakuje jej czasu na rozmowę z klientami (komunikujemy się za pośrednictwem operatora) i mimo obietnic, że zadzwoni do mnie później, mój telefon milczy.Wykonałem jeszcze dziesiątki różnych telefonów do TELE2, ale z nikim poza operatorami, którzy jak zwykle uprzejmie przyjmowali moją reklamacje mnie nie połączono. Nikt nigdy z TELE2 do mnie nie zadzwonił, ani nie odpowiedział na moje e-maile (mimo licznych objetnic).Jeszcze jedno: nie mogę zerwać umowy z TELE2, bo między innymi musiałbym zapłacić jak to sobie nazwali "oplatę dezaktywacyjną" ponad 1200 zł (!). I PRAWO JEST PO STRONIE TELE2 ! Instalatorzy i pracownicy firmy TELE2 twierdzą, że inwestor szwedzki przestał już dawno inwestować w rozbudowę tej sieci, a firma TELE2 cały czas sprzedaje usługi bardzo agresywnie się reklamując. Nic więc dziwnego, że szybkości transmisji katastrofalnie spadają (przy tej samej przepustowości złącza i rosnącej liczbie klientów).Z pozdrowieniami,Paweł Wójcik
Piotr / .* / 2003-10-08 21:36
połaczenia wewnątrzstrefowe są darmo!Ale połączenia modemowe rozłaczają im automatycznie co kilkanaście godzin.Chyba się nie zdecyduję (:
bruntek / .* / 2003-10-02 05:35
tp sa uprawia lichwę.a to jest przestępstwo.rzeczywiście monopol jest nie do złamania.tylko komu tp sa wręcza prezenty.
Bartek / .* / 2003-10-01 22:47
Jak ciężko jest obalić monopol ale jeszcze gorzej stereotypy starszych ludzi , bo oni stanowią 90% klientów T.P. S.A. i pasą swojego pasożyta.
Bartek / .* / 2003-10-06 13:11
Jak baranie nie znasz się na rynku telekomunikacyjnym to nie zabieraj głosu
Piotr / .* / 2003-10-03 07:36
Pasożyty są to firmy kupujące w TPSA usługi i sprzedające je później pod swoim emblematem.Generują zyski pochodzące z umiejętności obchodzenia prawa , cwaniactwa ich szefów i różnych machlojek. Ale o tym nikt nie pisze .Nie mówię oczywiście że TPSA to ideał bo zmienia się zgodnie z modą i standardami zachodnimi(przyniesionymi przez tych nowych "operatorów"-ma być dużo abonentów, ma być tanio (dla firmy oczywiście) i w efekcie nie ma prawa być inaczej niż byle jak. Nie wiem dlaczego nikt nie pisze , że np. nowy operator małym druczkiem informuje na umowie że ten super abonament jest tylko na 3 mieś, czy inne kwiatki.Dlaczego nikt nie zwrócił uwagi, że nowe firmy nie mają znacząco tańszych cenników(oprócz krótkich promocji)Ciekawe dlaczego?Prezesi za dużo zarabiają?Czy może nie opłaca się sprzedawać taniej niż TPSA i robić sobie reklamę róznymi pozwami itp duperelami.Może wystarczy głośno krzyczeć , że TPSA jest be a "inteligentni" klienci sami się domyślą kto jest cacy.Piotr
mic / .* / 2003-12-07 12:43
Jeżeli masz na myśli TELE2,pisząc,że jest to tylko promocja na czas określony to się grubo mylisz!Podpisując umowę z TELE2 na połączenia międzynarodowe,międzymiastowe i telefony komórkowe nie ma określonego czasu.
enpel / .* / 2003-10-26 15:42
Podaj konkretny przykład !
gural / .* / 2003-10-08 11:17
dAJ SPOKÓJ STARY !JAK MOŻESZBRONIĆ ZŁODZIEJA .CZY 42 ZŁ.ZA FAKT POSIADANIA TELEFONU TO TWOIM ZDANIEM UCZCIWA OFERTA DLA LUDZI KTÓRZY PRZYNOSZĄ DO DOMU 800 ZŁ. !!!.A TE ZAWYŻANE NAGMINNIE RACHUNKI,SPOSÓB NALICZANIA IMPULSÓW ,ZDUBLOWANE ROZMOWY I WIELE INNYCH NIEUCZCIWOŚCI WSZYSTKIM ZNANYCH !wSŁUCHAJ SIĘ W LUDZI A MOŻE WTEDY ROZJAŚNI CI SIĘ W GŁÓWCE .I NIE PRZESZKADZAJ JEŻELI NIE POTRAFISZ POMÓC .A CO DO TELE2 .-KOŻYSTAM Z ICH USŁUG I FAKTYCZNIE SĄ TAŃSZE !!!.I UWAŻAM ŻE TPSA POWINNA PODZIĘKOWAĆ TELE2 ZA PODNIESIENIE ATRAKCYJNOŚCI SWOJEJ NAJDROŻSZEJ W EUROPIE OFERTY .TYLKO CZY NIE ZA PÓŻNO !!!.WIELE RODZIN JUŻ ZMIENIŁO OPERATORA LUB KOŻYSTA Z KOMÓREK .A BARDZO WIELU ZAMIERZA TO ZROBIĆ W NAJBLIŻSZYM CZASIE !!!.WIĘC NIE PLUJ A POMYŚL O WSPÓŁPRACY CO MOŻE BYSZNSĄ PRZETRWANIA TEJ FRANCUSKIEJ FIRMY NA NASZYM RYNKU !
Robert / .* / 2003-10-08 07:09
Muszę ci powiedzieć, że firmy które bazują na TPSA, mają przewagę z dwóch powodów. Są otwarci na klienta, jest tam całkiem inna struktura obsługi czego brak w TPSA. No i są tańsi z tego powodu, że tylko dzierżawią łącza, a tak robią firmy na całym świecie (odsyłam do wakacyjnego"PROFITU"). Już nie mogę się doczekać, tego samego w telefoni komórkowej. Muszę Ci powiedzieć, że niedługo będę miał możliwość zmienić TPSA na DIALOG i zrobię to nawet jeśli będzie on droższy, bo chcę być obsługiwany i traktowany poważnie (vide: TPSA i jej promocje na których się traci).
Artur / .* / 2003-10-28 21:00
zgadzam się!!Ja też rezygnuję z usług TPSA.pomimo iżimpuls będzie mnie kosztował 70 gr. jestem szczęśliwa,że się od nich uwolnię!
maly_Piotros / .* / 2003-10-07 08:46
Czlowieku, pisz dalej listy i nie wypowiadaj sie w sprawach o ktorych nie masz pojecia.
Patrycja / .* / 2003-10-03 16:05
Masz słuszność, podpisuję się pod tym co napisałeś, a od siebie chciałabym dodać tylko tyle: może należałoby przyjrzeć się bliżej konkurencji i wtedy ocenić kto tu jest monopolistą ?!

Najnowsze wpisy