Forum W wolnym czasieKomputery i nowe technologie

Telewizja i radio dopłacają do misji z reklamy

Telewizja i radio dopłacają do misji z reklamy

Wyświetlaj:
~marta / 83.27.162.* / 2010-07-28 19:23
POligłup wariat ? ma PRZEWIDZENIA?,czy POligłupy też?-mówią studenci-i pytają?-jak długo jeszcze
POligłup będzie WIZYTÓWKĄ :premiera?,prezydenta?rządu(PO,PSL),marszałków sejmu i senatu,pOSŁÓW? PObolszewi?-czy nie dość tego cyrku ,żenady,...,poniżania POLSKI w oczach świata?

SIOSTRA BLIDY OPOWIADAŁA W TELEWIZJI... ... ,ŻE RODZINA WIEDZIAŁA O TYM ,ŻE JAK PO NIĄ PRZYJDĄ TO POPEŁNI SAMOBÓJSTWO . KOGO PYTAM NALEŻY KARAĆ , PRZECIEŻ W DOMU BYŁ TEŻ MALŻONEK , MÓGŁ OSTRZEC POLICJĘ CO SIĘ SZYKUJE. Jeśli była niewinna, to dlaczego do... ... siebie strzeliła? Codziennie wielu ludzi jest zatrzymywanych. Dlaczego wobec Blidy miano stosować inne procedury jak wobec pozostałych obywateli? Żadna komisja nie działa społecznie -... ... każdy poseł działa w komisji po to aby wzrosły jego apanaże - Kalisz będzie prowadził tę komisję aż do swojej parlamentarnej emerytury. –to nie mord POLITYCZNY ,ale samowolne samobójstwo, aby nie WYDAĆ KOLESI:Kalosza,Nałecza,kwacha,Cimoszki,milera,…,czy hipokryci?,czy błazny?,czy kłamcy?czy cynizm/,czy żenada?,czy cyrk?,…?
Taktu / 195.238.227.* / 2010-03-16 08:32
To ciekawi mnie w takim razie jak radzą sobie firmy komercyjne bez abonamentu. Co do TVP to intresujące jest to, że kiedyś jak nie było reklam jakoś sobie radzono z finansami. Może powinni zastanowić się nad chorymi pensjami i premiami dla swoich "gwiazdek". Zaczynam widzeić podobieństwo w zarządzaniu budrzetem państwa i telewizji publicznej. Przez co niestety widać do czego ten kraj zmierza.
esu / 87.105.138.* / 2010-03-16 00:30
W rzeczywistości z abonamentu dopłacamy do komercji. Wystarczy zakwalifikować większość programów jako misyjne choć wcale takie nie są i już mamy "misję". Rzeczywisty czas antenowy w TVP poświęcany na misje to ok. 1-2% czasu i to głównie po 22:00. Tymczasem udział abonamentu 17%. W radiu jest jeszcze gorzej bo udział programów rzeczywiście misyjnych jest ten sam co w TV, ale udział abonamentu w finansowaniu mafii Okrągłego Stołu znacznie większy.
cafarus / 91.94.28.* / 2010-03-15 22:34
Zdefinijujmy misje:
- propaganda partyjna pis 700 milionów
- zarząd pisowski 300 milionów
- trzymanie pisowskiej linii przez dziennikarzy - 200 milionów
- Inne - "Misje specjalna" - Tusk i dziadek w Wermachcie, babka w armi czerwonej, ciotka z kosmosu, pies donosiciel - 100 baniek
- taniec z gwiazdami w kisielu , na lodzie i z jajkiem sadzonym na głowie- 200 mil.
- Seriale Agent 007 w sutannie, wieści z parafii, parafiada, słowo na niedziele, słowo na wtorek, wiadomości z zakrystji, parafiada, Wyścigi koloratek...- 200 milionów
danpol / 2010-03-15 20:20
No niestety telewizja publiczna kwalifikuje się do zaorania.
Na co mamy płacic abonament :
- na odprawę dla takich jak bźdźiągwa ziobrowa czyli Kotecka i im podobni, naprzyjmowani przez frakcje polityczne ?
- na utrzymanie pachołków PiS-owskich i SLD-owskich, którzy w sposób wyraźny działaja przeciwko oficjalnemu rządowi i partii, ktory go powołał ?
- na opłacanie bzdetów typu , kto tak pięknie śpiewa albo tańczy, podobno według jakiegoś pseudo psychicznego prezesa, te programy mają bardzo ważną misję bo propagują taniec, taniec na lodzie i tym podobne bzdety na wykonawców których łożone sa potężne pieniądze na niebotyczne honoraria ?,
- na opłacanie gadających i kłócących się w świetle jupiterów skretyniałych i poniekąd zdziadziałych pseudo polityków, typu Kurski, geremek i innych cymbałów ?
- na oglądanie głupich reklam tworzonych przez ćpających pseudo reżyserów i twórców, propagujących błedy ortograficzne i gramatyczne ?
- na oglądanie mlaszczącego kurdupla jednego drugiego i trzeciego (Przemysława) ?
Na to wszystko moje nie i dlatego nie mam zamiaru płacić abonamentu w jakiejkolwiek formie.\
To juz nie jest telewizja bubliczna , to juz jest dom publiczny.
Przekonany jestem, że jestem z wielu , którzy myśla tak samo.
Telewizję i Radio tzw publiczne należy zlikwidować, wywalic tya całą bande nieróbów z redakcji i zbędnej całkowicie Krajowej Rady.
Politycznie zaorać.
Pozostawić jedynie personel techniczny i płacić im jak należy za wykonywaną nieraz bardzo ciężką pracę (szczególnie technicy transmisji, maszynisci studyjni) , i budować tą firme od początku, od podstaw na bazie mlodych, politycznie nie zboczonych redaktorów i twórców - i żeby było śmiesznie, nie jestem fanem Towarzysza Rydzyka, ale podoba mi się praca młodych redaktorów tej stacji i ich warsztat, przypomina mi to Telewizje Polską z okresu, kiedy ja tam pracowałem (w transmisji), zaczynając jako 16-to letni gówniarz. -.
Finansowanie proszę bardzo, jest pomysł :
- Abonament , za pośrednictwem Telewizji kablowej, albo satelitarnej, a kto jej nie odbiera z kabla lub satelity , wpłata na poczcie lub banku, ale pod jednym warunkiem :
przykładowo ja, jako mieszkaniec Sopotu na Regionalną TVP3 Gdańsk , mój wirtualny kolega ze Szczecina i okolic na Regionalna TVP3 Szczecin
- Fundusz państwowy na TVP 1 i 2 jako ogolnopolskie oraz przy współudziale konkretnych resortów na TVP tematyczne
- wszystkie wydatki tak regionalnych jak i centralnych ogłaszane i pod kontrolą nas podatników, a nie ciche audyty i ukryte rezerwy, albo zbędnie kominowe koszty.
- W regionach powinni zarządzać Telewizją Naczelni Redaktorzy - fachowcy dziennikarze lub twórcy a nie banda zjełczłych polityków.
I to by było chyba na tyle, aczkolwiek można by tak do rana, niestety nikt z decydentów tego nie czyta.
wiwan / 2010-03-15 18:39

TVP podkreśla, że abonament pokrył jedynie 17,4 proc. kosztów jej misyjnych produkcji
wiwan / 2010-03-15 18:42

iż spośród odbiorców indywidualnych płaci go mniej niż 50 proc., a w wśród podmiotów gospodarczych jedynie 4,8 proc.


Z przedstawionych wyliczeń jasno wynika, że nawet 100% ściągalność abonamentu nie pokryje "misyjnych" wydatków TVP. Więc w końcu warto przedefiniować "misyjność" i zrewidować koszty, np. utrzymywania wspomnianych 16 oddziałów regionalnych.
Jasno widać, że to nie abonament jest głównym problemem tego biznesu.

Najnowsze wpisy