Forum W wolnym czasieKomputery i nowe technologie

telewizja kablowa kiedy koniec?

telewizja kablowa kiedy koniec?

matteo1 / 2011-09-05 09:10
czy możecie mi powiedzieć, kiedy to dokładnie przestaniemy odbierać telewizję kablową? jak to jest dokładnie z tym cyfrowym sygnałem? czy będę musiał kupować jakąś znaną platformę, żeby móc oglądać telewizję? a przede wszystkim czy mając stary telewizor będzie możliwy odbiór sygnału cyfrowego? po co oni to w ogóle zmieniają, czemu to ma służyć?
Wyświetlaj:
ramon / 2011-09-05 10:52
nie chodzi o telewizję kablową, lecz o sygnał analogowy, jeśli masz kablówkę to nie masz się o co martwić, zmiana ta ma nastąpić w 2012 roku, wyjście z tej sytuacji zależy od telewizora jaki mamy, jeśli jest to stary, analogowy telewizor bez tunera, to potrzebny będzie dekoder, który zamieni sygnał cyfrowy na analogowy, kolejne wyjście to zmiana telewizora na nowszy model, inna opcja to zakupienie abonamentu tv satelitarnej lub właśnie kablowej , zmiany te mają na celu poprawę jakości sygnału, a co za tym idzie odbioru telewizji
jaśmin / 31.175.203.* / 2013-05-27 11:24
Czy ktoś może powiedzieć co z takimi osobami jak ja. Umowę z tv kablową mam do 2015, a na moim terenie jest już tv analogowa, ktora jest za darmo. Co zrobić, aby sie uwolnić od tv kablowej. Czy będę musiała płacić za coś, co jest za darmo?

Pozdrawiam.
Adam M. / 2013-05-27 13:34
Nie wiem skąd wziołeś tą informacje o telewizji kablowej, Ona będzie nadal istniała. teraz cały czas wyłącza się sygnał telewizji analogowej...do odbioru telewizji cyfrowej będziesz potrzebował albo telewizora nowej generacji, albo dekodera, za który rzecz jasna będziesz musiał zapłacić sam. Oprócz abonamentu telewizyjno-radiowego nie będziesz musiał płacić nic więcej.

Najnowsze wpisy