Forum TechnologieZdrowie i medycyna

Telewizja wśród dzieci. Zobacz wyniki badań

Telewizja wśród dzieci. Zobacz wyniki badań

Money.pl / 2012-05-21 12:17
Wyświetlaj:
Mademoiselle30 / 31.174.163.* / 2012-08-17 20:44
U młodszych problemem jest telewizja, u starszych Internet. Oba media proponują wiele możliwości. Od rodziców i od dzieci zależy jak dane możliwości zostaną wykorzystane. Wszystko jest dobre w odpowiednich proporcjach i przy odpowiednio dokonanej selekcji. A co kiedy dziecko zaczyna przesadzać??? Można zwracać uwagę, angażować w ciekawe działania w świecie rzeczywistym, ograniczać czas na media, w przypadku Internetu zakładać blokady rodzicielskie i programy szpiegujące. Czasami SpyLogger okazuje się narzędziem pomocniczym w odzyskiwaniu kontroli rodzicielskiej.
.pytajnik. / 81.190.72.* / 2012-07-11 15:38


2012-05-21 06:25
Telewizja wśród dzieci. Zobacz wyniki badań
fot: monkeybusinessimages/iStockphoto
Telewizja wśród dzieci. Zobacz wyniki badań

inShare

60,5 procent polskich dzieci ogląda telewizję kilka godzin dziennie. Wśród programów oglądanych przez najmłodszych przeważają bajki i kreskówki (87,9 procent).


Przede wszystkim ,w jakim kraju owe badania były przeprowadzane???
W telewizji w Polsce bajki dla dzieci trwające 5 minut przeplatane są blisko półgodzinnymi reklamami !
Pytam się; -co dzieci mają do durnych reklam ?
x69 / 80.188.127.* / 2012-07-11 11:58
Najgorsze jest przegiecie w kazda ze stron. Nie widze nic zlego jesli moje dziecko ogladnie Toma i Jerryego.
Gorzej jesli to jest jedyny sposob spedzania wolnego czasu.
Przy zachowaniu sensownych proporcji telewizja moze pelnic role wychowawcza rowniez pod warunkiem selektywnego doboru repertuaru dla dzieciakow
father&son / 178.235.56.* / 2012-05-28 05:34
Telewizja zabija w dzieciach kreatywność:-( Jak można posadzić dziecko przed telewizorem na kilka godzin?! A znam rodziców, którzy wychodzą do pracy na nocną zmianę, a dzieci same oglądają TV wieczorem:-( Co z nimi będzie za 5 lat?!
alunia09 / 2012-05-28 08:31 / Bywalec forum
ale nie uderzajmy też w drugą skrajność, bo ja pamiętam oglądałam trochę telewizji jako dzieciak, nie bardzo dużo, ale trochę tak, a teraz widzę, że młodzi rodzice nie pozwalają oglądać niemalże wcale, ewentualnie dobranockę i tyle.
Moki-Moni / 82.139.48.* / 2012-05-22 19:00
Dzieci powinny już od najmłodszych lat otrzymywać od dorosłych "stały pokarm" i miłość, która ten pokarm tworzy
http://zdrowieducha.pl/poszukiwacze-skarbow-1.html
mawlk / 213.199.219.* / 2012-05-21 12:17
"Według obecnej na konferencji psycholog z Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej dr Magdy Śniegulskiej rodzice często nie wiedzą, jak zorganizować czas wspólny z dzieckiem. Uciekają się więc do telewizji, kiedy sami chcą odpocząć i zająć czymś dzieci."
ciekawe, czy Pani Doktor ma dzieci, choćby jedną sztukę.
jako matka [pracująca] bliźniaków stwierdzam, że Pani Doktor bardzo mało wie o przyczynie oglądania telewizji przez dzieci, a domniemanie, że w tym czasie rodzice odpoczywają, dosłownie mnie śmieszy.
w moim domu w czasie bajek dzieci wykonywane są prace dla nich po prostu niebezpieczne
Moki Moni / 83.18.168.* / 2012-06-11 08:06
Dziecko nie jest w stanie decydować samo o sobie. To rolą rodzica jest pokierować go prawidłową drogą. Rodzice są jak drogowskaz. Najpierw jest etap tzw. karmienia i dopiero potem gdy odpowiednio dorośnie samodzielnie wypełnia plan, dany mu z " Góry". Ale to właśnie ten czas karmienia jest bardzo ważny. Bo dziecko przyjmuje od nas. I tu jest przyczyna.
maks33 / 2012-05-21 12:57 / Bywalec forum
kilka godz dziennie? aż ciężko mi sobie wyobrazić jak to możliwe, bo moje dziecko ogląda maksymalnie godzinę, najpiej nie mieć telewizora w domu i wtedy problem znika

Najnowsze wpisy