Forum Polityka, aktualnościGospodarka

"Ten moment, w którym człowiek ma myśli samobójcze". Jak Jan K. grał na rynku forex, a bank ściga rodzinę o dwa miliony złotych

"Ten moment, w którym człowiek ma myśli samobójcze". Jak Jan K. grał na rynku forex, a bank ściga rodzinę o dwa miliony złotych

Wyświetlaj:
Tudik / 217.99.94.* / 2016-01-27 07:48
Absolutnie nie jestem w stanie zapłacić takiej sumy pieniędzy. Jest ona dla mnie niewyobrażalna. Mam bardzo niskie dochody i pięć osób na utrzymaniu - to jest najlepsze, moze mi ktos wytlumaczyc jak taki facet moze grac? dla mnie to patologia umyslowa, piatka na utrzymaniu a gosc wali do kasyna kase zarabiac.......
mnbv / 80.55.242.* / 2016-01-27 07:28
A nauczyciele żadnej podwyżki, tylko do roboty, a policja te leniuchy i nieroby podwyżki, podwyżki......
piesnakota / 108.90.67.* / 2016-01-27 07:24
tryt dobrze sprecyzowal ocene dzialania nowego rzadu, widzimy efekty...

Tak sie dzieje kiedy sklad porcelany demoluje slon - prymityw. Leniwi Polacy ( tylko niecale 51% poszlo do urn, zatem 49% to nieme ofiary wlasnego zaniechania) po 26 latach doswiadczen z mafia okraglego stolu, dziwia sie, ze strzal w banki i markety trafia ich rykoszetem. Prosze Panstwa! Tutaj nie ma sie czemu dziwic! Radykalny, prawicowy bolszewizm w RP nigdy nie mial zielonego pojecia o gospodarce i ekonomii. Gdybyscie chodzili na wybopry, wiedzielibyscie, ze Partia Idei Spiskowych oferuje jedynie igrzyska gdyz chleba piec nie potrafi. Zapach wyborczej kielbachy, ten tek rozmaitych bredni, to sztuczny aromat ze spray'u a Wy daliscie sie na to nabrac... Owszem, pomniki, groby, marsze z pochodniami, tygodnice, totalitarna martyrologia i katolicka indoktrynacja polaczona z powrotem do zasciankowych, wiktorianskich obyczajów i sredniowiecznych porzadków. Brrrr... Ale nie chleb, pieniadz i dostatek. W koncu to tylko dobra doczesne. Maja problem trzymajacy wladze. Nie ma w kasie na tluszcz do pieczenia wyborczych banialuków. Pomysly na kaske maja rodem z przedszkola. Równanie z jedna niewiadoma... Pózniej okazuje sie ze nie zauwazyli drugiego konca kija. Cholera, niebezpiecznie. W bankach zaplacimy wiecej. W sklepach zaplacimy wiecej. Szara strefa urosnie nam jeszcze bardziej.Trzylatki nie pójda do przedszkola, przeciez nie beda sie bic z szesciolatkami! Czarno widze. Dobrze chociaz, ze wlasna bieda chroni nasze dziewczyny przed zdziczalymi hordami "milych gosci" uchodzacych "przed bombami".
kibic / 188.123.212.* / 2016-01-27 08:57
Nie poszedłem do urny i nie narzekam. Dlaczego nazywasz mnie ofiarą? Taki niby mądry a ludzi wyzywa. Mam w poważaniu obiecanki poszczególnych rządów bo żaden z nich nic mi nie dał i nie da. Co zmieni chodzenie na wybory? Uczą tam czegoś? Może kursy są jakieś specjalne? Człowieku przeczytaj coś zanim napiszesz bo samo pójście na wybory nic nie zmieni, trzeba jeszcze dobrze wybrać! To tak jak granie w totka - samo granie wygranej nie zapewnia.
loco680 / 86.187.150.* / 2016-01-27 07:20
Do czego to doszło kroją ludzi z kasy w biały dzień. Banksterka finansowa poczyna sobie lepiej jak włoska mafia bo nie musi się ukrywać ,działają jawnie i jeszcze wpierają ludziom ,ze działają na legalu.Lobby banksterskie zawitało dawno do polityki i naginają prawo do swoich potrzeb , a ty szary człowieku płać i płacz. Zawsze zastanawiałem się jak mogło dojść do powstania komunizmu, patrząc na ten dziki kapitalizm można się tylko domyśleć co robili kiedyś z zwykłymi szaraczkami.
xxxxxxxx572 / 91.196.10.* / 2016-01-27 07:13
i to jest zasadnicza różnica pomiędzy brokerem MM a ECN i tyle w temacie
WojtekTTTTTTT. / 193.193.181.* / 2016-01-27 08:04
EE ee. Każdy brok. Czy ECN/STP/MM czy nawet taki twór jak LMAX (niby giełda) ma w regulacjach zastrzeżenie, że może skorygować cenę transakcji. Zrozumcie moi drodzy - nie ma platformy foreksowej, gdzie "fizycznie" wasze zlecenie trafi w oryginalnej postaci na interbank. Żaden Bank nawet by nie spojrzał na te kwoty. Ogólnie to można podzielić na 4 mechanizmy. I mówi wam to osoba z branży:

1. Broker MM - pobiera kursy z rynku, udostępnia w platformie i gra przeciwko wam tj. zlecenia realizowane są pomiędzy brok-klient i brok bierze na siebie ryzyko waszego zarobku. A że większość ludzi źle obstawia to brok zawsze wychodzi na plus. Dodatkowo zarabia na mark-upie na spreadach lub i nie.
2. Broker STP - pobiera kursy z rynku. Zazwyczaj nie dodaje mark upu do spreadu. Zarabia na prowizji od obrotu. Transakcje w dalszym ciągu zawierane są pomiędzy broker-klient. Tylko, że w momencie jej zawarcia, broker zawiera z dostawcą płynności transakcję przeciwstawną do waszej, żeby zrównoważyć zyski/straty, dlatego też nie zarabia jak wy tracicie i na odwrót.
3. ECN - niby są jakieś tam ECN, ale tutaj także wasze zlecenie nie trafia na interbank. Myślicie, że CITI trejdowalby po 10.000 EUR? Zlecenia klientów trafiają do agregatora wolumenów zleceń (np. TRIANA) gdzie łączone są w wielkie pakiety i dopiero trafiają na interbank, gdzie dochodzi do zawarcia transakcji. Z uwagi na dużą liczbę uczestników jest to możliwe.
4. Quasi giełda forex - robi to LMAX. Za zasadach takich jak GPW gdzie klienci handlują między sobą i z animatorem, który dalej swoje transakcje zabezpiecza jak w STP.

UWAGA. We wszystkich tych modelach broker może wam zmienić cenę wykonania.
Złe prognozy dla nas / 193.46.187.* / 2016-01-27 07:58
Ale co to jest: brokerem MM a ECN .
Chyba większość nie rozumie - można prosić o jaśniejsze tłumaczenie.
A co do dużych korporacji, w tym banków to za chwilę zastąpią rządy i oni będą stanowić prawo.
Oczywiście człowiek wróci do niewolnictwa.
19 20 21 22 23 24
na koniec starsze

Najnowsze wpisy