Forum Forum podatkowePIT

Termin odbioru zwrotu podatku

Termin odbioru zwrotu podatku

kari_pl / 2013-05-23 16:45
Miałem wyznaczony termin odbioru zwrotu podatku w banku pko (7,05,2013-21,05,2013)dopiero dzis zobaczylem w liscie ze wogole istnieje cos takiego jak termin takze stad moje pytanie: czy moje pieniadze przepadną?
Wyświetlaj:
wiwan / 2013-05-23 19:51
Akurat. US takiego terminu NIE wyznacza. Nadpłata jest zwracana na konto bankowe podatnika w dowolnym banku, jakie podał kiedyś w NIP-3, obecnie ZAP-3, albo zaktualizował na ww formularzu. Jeśli prowadzi DG- na konto podane w CEIDG ( dawniej EDG ) lub zaktualizowane w NIP-1

Forma przekazu pocztowego- na adres zamieszkania wskazany w ostatnim rozliczeniu- tylko jeśli nigdy nie podano numeru konta bankowego.

Pomijam limit 8,80 zł do wysokości którego zwrot w ww formach nie następuje, tylko jest zaliczany na poczet przyszłych rozliczeń z US, ale może być wypłacony na żądanie w kasie własnego urzędu.
belladonna / 2013-05-26 09:38 / Tysiącznik profesjonalny
USy, które nie mają własnej kasy podpisują umowy z bankiem. Jak podatnik chce odebrać pieniądze osobiście w KASIE banku, to jak najbardziej na kartce ma termin od-do. Zazwyczaj bank trzyma pieniądze do miesiąca, więc ten termin "do" nie jest taki sztywny :)
Jak bank już zwrócił do US pieniądze w związku z ich niepobraniem, to US wyśle pocztą :)
wiwan / 2013-05-27 09:33
Odszczekuję zatem oficjalnie, takiej lokalnej i chyba rzadkiej sytuacji nie byłem świadom.

Dziękuję za sprostowanie krynico mądrości :-)
belladonna / 2013-05-27 16:51 / Tysiącznik profesjonalny
Szybciej "doświadczycielka" :)

Najnowsze wpisy