Forum Forum emerytalneZUS

termin wypłaty zasiłku chorobowego

termin wypłaty zasiłku chorobowego

Maksik2 / 2012-08-17 15:50
Witam. Byłem na zwolnieniu lekarskim w okresie 12.07-08.08.2012r. Było to kolejne zwolnienie tzn. ciągłość. W międzyczasie ZUS kontrolował to zwolnienie , byłem u orzecznika, miałem kontrolę w miejscu zamieszkania. W dniu 13.08.2012 otrzymałem pisemną informację, że ZUS nie stwierdził nieprawidłowości zwolnienia.
W jakim terminie ZUS powinien mi wypłacić zasiłek chorobowy za okres zwolnienia. Do dnia dzisiejszego tj. 17.08.2012r takiego zasiłku nie otrzymałem. Pozdrawiam
Wyświetlaj:
wiwan / 2012-08-20 11:44
To zależy od tego, czy ma Pan pracodawcę i czy zatrudnia on więcej niż 20 osób. Jeśli tak, to zasiłek wypłacany jest za jego pośrednictwem w terminach płatności takich, jak wynagrodzeń za płacę.

W innym przypadku- gdy wypłaca bezpośrednio ZUS- jest to 30 dni od złożenia dokumentów.
Przeprowadzenie kontroli prawidłowości wykorzystania zwolnienia pewnie uznał Zakład za takowe złożenie dokumentów.

Można będzie dochodzić odsetek za opóźnienie z art.64 ust.2 USTAWY
z dnia 25 czerwca 1999 r.
o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego
w razie choroby i macierzyństwa
Maksik2 / 2012-08-20 11:49
dziękuje za odpowiedź, ale w zasadzie nie ma szans na odsetki bo zakład będzie sie opierał na tym 'Przeprowadzenie kontroli prawidłowości wykorzystania zwolnienia pewnie uznał Zakład za takowe złożenie dokumentów". Ale tak naprawdę to jest nie chamskie zagranie, ja mam pracującą żonę, ale niektórzy nie mają z czego żyć a ZUS opóźnia. Pozdrawiam

Najnowsze wpisy