Forum Forum inwestycyjneSpółki

TFONE - c/wk = 0,3 .

TFONE - c/wk = 0,3 .

Analityk111 / 87.206.85.* / 2008-09-05 17:02
Tak tylko przypominam.
Wyświetlaj:
Analityk111 / 87.206.85.* / 2008-09-25 21:05
Może już jutro?...
bin_laden / 2008-09-26 21:04 / -
Witam, kurde znowu mnie pokusiło i kupiłem :))) ciekawe co dalej???
Pozdrawiam
WolnościSmak / 2008-09-26 21:49
zamów sobie wizytę u cyganki ona da ci odpowiedz !
bin_laden / 2008-09-27 11:03 / -
Witam, właśnie wracam od cyganki, zapłaciłem 100zł za wizytę, powiedziała mi tak: może pójdzie do góry, a może spadnie. Następna stówa w plecy :(((((
WolnościSmak / 2008-09-27 20:49
no i tak będzie ! a co do pytania to jest super ,bardzo logiczne masz myślenie i nie ma co się tu obrazać !
bin_laden / 2008-09-27 20:57 / -
ale ja się wcale nie obrażam, pisałem to z uśmiechem na twarzy :)))) bez jakiejkolwiek ironii.
Analityk111 / 87.206.85.* / 2008-09-21 19:15
Pierwszy skok za nami , plus 10 %.
Analityk111 / 87.206.85.* / 2008-09-15 21:50
TFONE technicznie wygląda na szykujący się do skoku - i to od dobrego miesiąca. Start nadchodzi wielkimi krokami, i wdtedy w kilka kilkanaście sesji będzie ponad dziesięć, a może dwadzieścia. C/wk jaka jest, każdy widzi))))... Czekajmy na koniec zawirowań finansowych w stanach, to może ujrzymy pierwszy skok.
ober1 / 85.182.10.* / 2008-09-19 12:44
skok na kolejne dno!
bin_laden / 2008-09-16 18:48 / -
Witam, a ja sprzedałem po 3,09 ciekawe co dalej, w poniedziałek pękłem, sprzedałem wszystko. Pozdrawiam.
Analityk111 / 87.206.85.* / 2008-09-16 21:41
To nie trać spółki z pola widzenia )))
donvincento / 85.222.34.* / 2008-09-15 22:05
Przestan już
Analityk111 / 87.206.85.* / 2008-09-10 10:09
Amerykanie pomogą po 13,30?
Analityk111 / 87.206.85.* / 2008-09-09 21:28
Dziś z lekka do góry, zobaczymy, co będzie dalej.
Analityk111 / 87.206.85.* / 2008-09-08 21:16
Nowy raport o restrukturyzacji, wymowa raczej pozytywna.

Raport bieżący nr 48/2008
Podstawa prawna:

Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe

Zarząd TelForceOne SA informuje niniejszym o postępach w realizacji programu naprawczego. Niniejszy raport obejmuje działania podjęte, prowadzone lub zrealizowane w sierpniu 2008 roku.

Po kilku pierwszych miesiącach wdrażania programu naprawczego, Zarząd spółki informuje o częściowej modyfikacji struktury raportów o postępach w realizacji programu naprawczego. W każdym raporcie, począwszy od niniejszego, będą publikowane informacje o działaniach podjętych w miesiącu sprawozdawczym oraz informacje osiągniętych oszczędnościach w zakresie kosztów wg stanu księgowego na koniec poprzedniego miesiąca.

I Działania przewidziane dla Teletorium Sp. z o.o.:

1. W sierpniu 2008 roku zostało zlikwidowanych 6 punktów handlowych sieci Teletorium, w tym jeden punkt franszyzowy. Dwa punkty handlowe zostały przekazane we franszyzę. Ponadto zostały utworzone dwa nowe punkty handlowe.

Stan sieci handlowej Teletorium:

- stan wysp na dzień 31 marzec 2008: 117, w tym franszyzowych: 0

- stan wysp na dzień 31 maj 2008: 105, w tym franszyzowych: 4

- stan wysp na dzień 30 czerwca 2008: 103, w tym franszyzowych: 13

- stan wysp na dzień 31 lipca 2008: 103, w tym franszyzowych: 21

- stan wysp na dzień 31 sierpnia 2008: 99, w tym franszyzowych 22

2. Asortyment towaru sieci Teletorium został w sierpniu przemodelowany, po zakończeniu z sukcesem procesu sprzedaży partii testowych, o nowe kategorie produktowe: nawigacje GPS, aparaty fotograficzne oraz drobne urządzenia peryferyjne do urządzeń mobilnych. Zarząd przewiduje, że wprowadzenie nowych kategorii produktów do oferty będzie miało pozytywny wpływ na poziom sprzedaży oraz osiągane marże w kolejnych miesiącach.

3. W wyniku prowadzonej od początku wdrażania programu naprawczego do końca lipca nastąpiło zmniejszenie miesięcznych kosztów funkcjonowania spółki o 119 tys. zł. Stanowi to ok. 8,04 % wartości tych kosztów w stosunku do średniej miesięcznej kosztów Teletorium z I kwartału 2008 roku. Dalsze efekty księgowe podjętych działań mogą być odsunięte w czasie.

II Działania przewidziane dla spółki TelForceOne S.A.:

1. Prowadzone są dalsze działania z zakresu optymalizacji operacyjnej, a ich efekty będą widoczne w kolejnych okresach sprawozdawczych.

2. Podczas procesu wdrażania systemu MS Axapta przy przełączeniu z dotychczasowego na nowy system oprogramowania nastąpiły poważne zakłócenia w zakresie przyjmowania i obsługi zleceń od klientów TelForceOne SA, czego skutkiem był spadek przychodów poniżej typowego poziomu sprzedaży. Wykonawca wdrożenia został zobligowany do usunięcia błędów i doprowadzenia systemu do pełnej funkcjonalności w terminie do połowy września 2008 r. Spółka podjęła szereg działań mających na celu utrzymanie prawidłowego poziomu obsługi klientów, w efekcie czego wszyscy klienci spółki są już prawidłowo obsługiwani. Zakłócenia w procesie obsługi zamówień nie wpłynęły na płynność finansową spółki. Zarząd Spółki przewiduje, że we wrześniu 2008 r. przychody ze sprzedaży powrócą do poziomu właściwego dla wielkości i dynamiki rynku.

3. W wyniku prowadzonej od początku wdrażania programu naprawczego do końca lipca nastąpiło zmniejszenie miesięcznych kosztów funkcjonowania spółki o 134 tys. zł. Stanowi to ok. 8,76 % wartości tych kosztów w stosunku do średniej miesięcznej kosztów TelForceOne z I kwartału 2008 roku. Dalsze efekty księgowe podjętych działań mogą być odsunięte w czasie.

III Działania przewidziane dla pozostałych spółek grupy kapitałowej:

1. Kontynuowane są prace nad integracją i konsolidacją magazynów poszczególnych spółek oraz zmianą struktury ich oferty towarowej.

2. Kontynuowany jest proces łączenia spółek grupy kapitałowej:

a) Połączenie spółek Red Dog Sp. z o.o. i Admax Sp. z o.o.

Plan połączenia został podpisany przez zarządy łączących się spółek dnia 15 lipca 2008 roku, 31.07.2008 - plany połączenia zostały złożone do właściwych Sądów łączących się spółek. W sierpniu 2008 roku został złożony przez Spółkę Przejmującą Red DOG Sp. z o.o. wniosek o ogłoszenie planu połączenia do MSiG.

b) Połączenie TelForceOne SA i Forever Europe Sp. z o.o.

Plan połączenia został podpisany przez zarządy łączących się spółek dnia 28 sierpnia 2008 roku (raport 46/2008)

Podstawa prawna § 56 ust. 1 pkt. 2 Ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych - informacje bieżące i okresowe.
Wiesław Żywicki - Wiceprezes Zarządu
Analityk111 / 87.206.85.* / 2008-09-07 22:34
Popieram, patrząc fundamentalnie spółka powinna znów rosnąć. Technicznie sprawa rozstrzygnie się w tym tygodniu - dużo wskazywało na wzrosty, wykres wrócił do poziomu dna. Restrukturyzacja spółki postępuje, jedyną wiadomością negatywną moim zdaniem jest zawieszenie rozwoju sprzedaży na Ukrainie - tak mogli szukać możliwości rozwoju sprzedaży - ponad 60 mln ludzi, rynek w stosunku do naszego powinien być opóźniony o jakieś 5 lat. Szkoda też, że nie wchodzą na rynek nootebóków - przy tej sieci sprzedaży byłby to dodatkowy obrót i zysk.
Reasumując - popatrz, co się będzie działo w tym tygodniu - jeśli spółka nie zdoła utrzymać się powyżej poziomu 3,30-3,40 - sprzedaj. Ja przynajmniej tak zrobię, bo oznacza to dalsze spadki 1,5 zł niżej.
bin_laden / 2008-09-07 13:49 / -
Witam Analityk111, dużo tu piszesz i masz na pewno odpowiednią wiedzę o giełdzie, "zainwestowałem" w Tfone między innymi za sprawą Twoich postów tutaj :))), no raz zyskałem, ale teraz na razie jestem w tył, bo kupiłem po 3,90. W piątek chciałem sprzedać po 3,50 ale coś mnie "tkło" i zostawiłem, co radzisz zostawić to czy dać sobie spokój, nie mam pojęcia o giełdzie "inwestuję" na "ula" :)))) ale to oczywiście tylko i wyłącznie moje ryzyko, więc pretensji nie mogę do nikogo mieć. Odpisz coś, będę "dźwięczny" jeśli mnie czymś pocieszysz. Czytałem ostatnie raporty i myślę, że warto jeszcze poczekać. Pozdrawiam.
Analityk111 / 87.206.85.* / 2008-09-05 17:05
Ostatni raporcik.

TelForceOne, którego skonsolidowana strata po dwóch kwartałach wyniosła 2,98 mln zł, a
przychody 80,2 mln zł, podtrzymuje tegoroczną prognozę 0,6 mln zł straty netto oraz 184,5
mln zł przychodów - poinformował dziennikarzy wiceprezes Wiesław Żywicki.

- Niezależnie od wprowadzonych działań zaradczych wykazaliśmy w II kwartale 2,5 mln zł
straty co było zgodne, z naszymi przewidywaniami. W pełni podtrzymujemy jednak prognozy
na 2008 rok - powiedział Żywicki.

Dodał, że grupa spodziewa się mniejszej straty w III kwartale oraz wykazania zysku netto
w IV kwartale, dzięki m.in. dalszemu obniżaniu kosztów spółki Teletorium i TelForceOne
oraz rozszerzeniu portfela sprzedawanych produktów.

Spółka pod koniec II kw. i na początku III kw. rozpoczęła sprzedaż abonamentów i
prepaidów sieci Play, zestawów startowych i kart prepaidowych Heyah i Tak Tak oraz
zestawów startowych i prepaidów Cyfrowego Polsatu.

W III kwartale do sprzedaży trafiły także nawigacje GPS i aparaty fotograficzne.

Żywicki powiedział, że w tym roku grupa planuje dalsze rozszerzanie portfela produktów,
do sprzedaży trafią m.in. telefony z Dalekiego Wschodu.

W maju TelForceOne podał, że w ramach programu naprawczego grupa chce zlikwidować część
nierentownych punktów Teletorium, które detalicznie sprzedają akcesoria i usługi
telefonii mobilnej.

Także w spółce zależnej CPA Czechy trwa zamykanie nierentowych punktów. Obecnie jest ich
6-7, docelowo ma ich zostać tylko 1-2.

TelForceOne zawiesiło także działalność spółki na Ukrainie, co może być wstępem do jej
zamknięcia.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy