Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

To będą pogodne święta dla inwestorów

To będą pogodne święta dla inwestorów

Money.pl / 2009-04-10 14:06
Komentarze do wiadomości: To będą pogodne święta dla inwestorów.
Wyświetlaj:
szymon / 2009-04-12 22:42 / Uznany Gracz Giełdowy
witam swiatecznie,

Siedem symptomów kryzysu finansowego

Polska The Times - 12-04-2009 18:43
Czy wiejący z parkietów całego świata optymizm wieszczy już koniec kryzysu finansowego. Dziennik "Polska The Times" wylicza 7 zjawisk gospodarczych, które zapowiadają, że najgorsze dopiero przed nami.
reszta na wnp.pl

przypomialo mi sie siedem powodow wiecznej hossy :)
jest dobrze i bedzie jeszcze lepiej.
JB / 2009-04-12 23:55
Co to jest to całe wnp.pl?
Portal manipulatorów?

Tytuł w Polska The Times "Siedem symptomów bliskiego końca kryzysu" tytuł w wnp.pl "Siedem symptomów kryzysu finansowego"

http://www.polskatimes.pl/pieniadze/104375,siedem-symptomow-bliskiego-konca-kryzysu,id,t.html

KNF powinien zdelegalizować to całe żalosne wnp.pl
JB / 2009-04-12 23:45
Coś im się pokręciło.
To są symptomy poprawy a nie pogorszenia.
Kramerko / 2009-04-12 23:37 / Spoko, spoko
Ot co!!Mądregoto toiprzyjemnieposłuchać...
bebe / 2009-04-12 03:39 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
pa.....;-)
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
Dylus / 2009-04-12 10:19 / portfel / Tysiącznik na forum
Ty cierpisz na bezsenność? ;-)
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
bebe / 2009-04-12 03:11 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
http://www.youtube.com/watch?v=4P8bwoCyRzc&NR=1
----------------
"pomijając"...ten utwów\r......górniaczka pięknie ...och pięknie zaśpiewała niemena kawałek "dziwny jest ten świat"...pięknie...- nie-mena...;-))))
- JB ....łezka upadła - po info. z Krosna...;-))))))..-z radości.....
to jak ALLELUJAHCH..;-)
"prosi" mi się to ...
http://www.youtube.com/watch?v=PYpg4BypJoA&feature=related
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
JB / 2009-04-12 21:54
To moze raczej
http://www.youtube.com/watch?v=WJTiXoMCppw

Nie lubię ani Niemena ani Budki Suflera odkąd promowali krzaka.

Chociaż Za ostatni grosz to mi się kojaży z tyjak mając naście lat słuchaliśmy tego z kolegą na adapterze i popijaliśmy alkochol z barku jego rodziców... ;>
pawciomerc / 2009-04-11 23:53 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
płacza te gwiazdeczki z TV a pewnie mają w miesiąc tyle co ja w rok, a ja plebs jakoś jestem uśmiechniety, wesołych świat
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
JB / 2009-04-11 23:46
Bebe gratki za trafną inwestycję w Krosno... i przy okazji gratki dla 2000 ludzi, ktorzy dostali prezent na święta.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
anna. / 2009-04-11 23:41 / Uznany Gracz Giełdowy
Spokojnych Świąt.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
Mieczyslaw / 2009-04-11 22:56 / Uznany Gracz Giełdowy
juz dzis gratuluje tym co nabyli Krosno

Wesolych Swiat

Dobranoc
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
bebe / 2009-04-11 23:02 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
dzięki...
Dobranoc...
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
GRZEŚ 2 / 91.94.134.* / 2009-04-11 22:49
Dobry weczór. Wszystkm życze smacznych jaj obfitego dyngusa no i WIELKIEJ SZYBKIEJ KASORY. Ja za szybko sprzedałem. Właścwe to zarobiłem ale można było węcej. np. hawe brane po 1 zł poszło 1.27 ehhh. no i kilka innych, ale trudno. Do hossy coraz bliżej. mam drobny kłopot..... mówie do żony, Hania bierz sie do malowana jajka mi trzeba ozdobić jak ja tak będę chodzić wszyscy już mają swoje pisanki a ja nie mogę doprosić sie Hanki żeby choć w kropki albo w przecinki a ona stroi głupie minki wygląda na to że w tym roku nie będzie wzorków w moim kroku.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
TOMOK / 2009-04-11 19:20 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Cześć :-)
Spokojny dzień jak co dzień
Pozdrawiam
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
to ja :) / 79.186.29.* / 2009-04-11 19:07
☻/
/▌
/ \
marlowe / 2009-04-11 21:40 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
a jakżeś to zrobił(a)???
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
warren buffet / 2009-04-11 18:59 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Miło było się zadłużać w czasach dzikiego boomu. Wielu dobrze zarabiających ludzi uwierzyło w to, że mogą udawać milionerów. Nabrali więc kredytów i teraz płaczą. Niestety, matematyki nie da się oszukać na dłuższą metę. Żeby żyć jak milioner, należy najpierw zarobić miliony, a potem ewentualnie wydawać. Monika Richardson kupiła aż 4 drogie nieruchomości za pożyczoną kasę.

A teraz się żali. Publicznie. Współczujecie jej?

Jak miliony innych małżeństw jesteśmy zadłużeni po uszy - mówi przybita tygodnikowi "Na żywo". Mieszkamy w mieszkaniu, na które wzięliśmy kredyt i budujemy dom, na który również wzięliśmy kredyt. Podobnie jak ziemię, na której stanie dom, też mamy na kredyt. Na dom w Anglii, teraz wynajęty, też wzięliśmy kredyt. Zakładam że będę zdrowa i zdolna do pracy. I że mój mąż będzie zdrowy i zdolny do pracy. Ale gdyby nie daj Bóg coś się stało i nie będziemy w stanie spłacić rat za dwa domy?

Niedawno jej mąż Jamie przeszedł operację nogi, po której czeka go długa i kosztowna rehabilitacja. Przez kilka tygodni nie może chodzić. Z kolei sytuacja Richardson w TVP jest mocno niepewna. Stacje niełatwo wybaczają flirty z konkurencją. Za karę, że prezenterka zdecydowała się wziąć udział w Tańcu z gwiazdami, TVP zdejmie z anteny jej program Orzeł czy reszta. Pewnie dlatego postanowiła wyżalić się ze swojej "ciężkiej sytuacji" w prasie. Może weźmie kogoś na litość.

Mimo, że rzecznik TVP bez przekonania mówi, że coś się dla niej znajdzie, ona sama nie ma chyba większych nadziei. Na razie przykłada się do treningów tanecznych, bo gaża od TVN na opłacenie rat powinna wystarczyć. Pytanie tylko, jak długo widzowie będą chcieli się składać na dwa domy Richardson, o ziemi i mieszkaniu nie wspominając. Uczestnicy, którzy na parkiecie "grali o życie", nigdy dużo nie ugrali...
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
JB / 2009-04-11 23:37
Ciekawe co sięstało w tą nogę temu jej mężowi... ciekawe czty to nie od jakiegoś sportu.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
zeppelin / 2009-04-11 21:50 / Tysiącznik na forum
jak widze u kogos tego typu gazety to wstydzę się gdy na nie patrzę nie mówiąc o czytaniu tego gówna ... nie szkoda na to czasu???
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
janlew / 2009-04-11 20:12 / portfel / Tysiącznik na forum
Wyścig szczurów, czyli zaklętego kręgu, w którym kręcą się miliony ludzi na całym świecie. Im więcej zarabiają, tym więcej pragną zdobyć i równocześnie zwiększają swoje wydatki. Przygniatani ciężarem kolejnych kredytów biegną coraz szybciej, a jednak nigdy nie mogą dotrzeć do celu aż zmęczeni i zrezygnowani kończą swoje kariery jako biedni i nieszczęśliwi emeryci.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
warren buffet / 2009-04-11 19:00 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
na bruk, zamiatac ulice !! nie żaluje
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
zeppelin / 2009-04-11 21:47 / Tysiącznik na forum
sorry ale sprawiacie wrazenie zawistnych ... na ogol bez ryzyka nie da sie zarobic pieniedzy
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
warren buffet / 2009-04-11 18:54 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Zygmunt Chajzer - prezenter telewizyjny bardzo zawiedziony z BZ WBK Asset Management


Szczęścia do inwestycji nie miał też Zygmunt Chajzer. Kilka lat temu powierzył część oszczędności słynnej Warszawskiej Grupie Inwestycyjnej, która w atmosferze skandalu splajtowała. Do dziś nie może odzyskać zainwestowanych kwot. Mimo to nadal inwestuje. – Nie jestem specjalistą, więc potem powierzyłem pieniądze fachowcom z BZ WBK Asset Management i, no cóż... bardzo głęboko się rozczarowałem. Do dziś jestem w szoku, jak można było stracić tyle na inwestowaniu w akcje.

Najbardziej rozgorycza mnie fakt, że nikt nie ostrzegł mnie, że nie należy w okresie tak głębokich przecen kupować akcji i że nie zaproponowano mi na przykład strategii obligacyjnej, bezpieczniejszej – mówi Chajzer. Tłumaczy też, że specjaliści z asset management pobierali opłatę, która uzależniona była od wielkości zaangażowania w akcje. – Im było wyższe – a było bardzo wysokie – tym więcej pieniędzy płaciłem, jednocześnie coraz więcej tracąc – mówi Zygmunt Chajzer.
Nie zamierza jednak rezygnować z inwestycji na giełdzie.

– Nie widzę innej możliwości odrobienia strat niż na rynku akcji. Zastanawiam się jedynie nad zmianą asset managementu. Specjaliści, z usług których korzystałem, bardzo mnie zawiedli, czarę goryczy dopełniło też ostatnio ich zaangażowanie w akcje Swarzędza, w które, niestety, zainwestowali moje pieniądze, a samą spółkę w pewnym sensie doprowadzili do likwidacji – dodaje Chajzer.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
JB / 2009-04-11 23:44
O ja pier...
Nie wiem czy bardziej sie śmiać ze specjalistów z BZ WBK czy z tego pana co im bezgranicznie ufal... chyba jednak z tego pana, którego strategia to jak najszybciej się odegrać...
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
pawel_bx / 83.29.76.* / 2009-04-11 21:02
"nikt nie ostrzegł mnie, że nie należy w okresie tak
głębokich przecen kupować akcji "

Chyba co innego miał na myśli. Obrobi na reklamie Vizira.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
najcz / 2009-04-11 18:03 / Tysiącznik na forum
Spokojnych Świąt.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
kronopio / 2009-04-11 18:01 / Bywalec forum
Podrzucam dwa jaja (niestety lekko śmierdzące) na święta:
1. No i kreatywna księgowość już dotarła do sektora finansowego :). Ostatnie wyniki Wells Fargo, które tak mocno wpłyneły na zachowanie się indeksów na świecie okazują się jedną wielką ściemą. Chłopaki zapomnieli o 10 mld $ jakie stracili z powodu połącznia z Wachowią. Heheheh...
www.forbes.com/2009/04/10/wells-fargo-banking-markets-equity-financial-mortgage.html
2. Rynek hamerykański jest ciągnięty za uszy - z powodu nowych emisji akcji mających na celu dokapitalizowanie krewnych i znajomych królika (np Goldman S). Kto będzie nabywcą tych akcji po ostatnich dość dużych wzrostach? Hehehehe ostatecznie to ... podatnik amerykański. Jeszcze z tydzień pociągnie ten pociąg pod górkę a później... ano zobaczymy...
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
janlew / 2009-04-11 20:28 / portfel / Tysiącznik na forum

Ostatnie wyniki Wells Fargo, które tak mocno wpłyneły na
zachowanie się indeksów na świecie okazują się jedną wielką
ściemą. Chłopaki zapomnieli o 10 mld $ jakie stracili z powodu
połącznia z Wachowią. Heheheh...


W rynkowym orgazmie (rynek zawsze najpierw coś robi a potem dopiero myśli) wszyscy w piątek zapomnieli o jeszcze jednej "drobnej" rzeczy: wells fargo w sumie niemal nie umoczył na toksycznych aktywach subprime. Rynkowa erekcja była więc trochę na wyrost, bo pewnie od razu sobie założyli, że wszystkie inne banki będą miały tak samo dobre wyniki za pierwszy kwartał jak wells fargo. Tymczasem w tym całym wzwodzie zapomnieli, że wells fargo w sumie na subprime nie umoczył, jak reszta, i wrzucanie tego banku do jednego wora z innymi jest kompletnie nieuzasadnione.

Ale oni zawsze w końcu słono płacą za swoją bezmyślną euforię. Emocje nie są sprzymierzeńcem inwestowania.

A tak na marginesie, podawanie tych wszystkich niekorzystnych informacji o wynikach wells fargo po fakcie wygląda jak robienie fundamentu pod spadki w przyszłym tygodniu i szykowanie się do zarabiania na S-kach.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - do not push me.]
marlowe / 2009-04-11 16:55 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Jednak Krosno jeszcze trochę pociągnie... No proszę, info teraz po wzrostach o 200%. I będziecie mi wmawiać, że ten kryzys jest wielki. Taaaa... Najpierw leciała giełda potem pisali że kryzys (gdzieś po kilku miesiącach). Hossę zwykle ogłaszają po kilkunastu miesiącach. Możecie czekać na niższe ceny :) Ja wtedy dokupię :D
qcia / 83.26.234.* / 2009-04-11 18:19
kolo mnie jeszcze tydzien temu byl duzy salon krosna, a dzis nie bylo po nim sladu
bebe / 2009-04-11 18:48 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
i dobrze...- qcia
teraz niech zrobią stronkę w necie....z tym co produkuja./wyrobami/....- i tu pozdrawiam przy okazji marlowe, który też zajął się handlem przez neta...moje gratki...- i niech idzie w świat wiadomość.....n.t. tego co potrafia w Krosnie wytworzyć...;-)))
mało tego ...zrobiłabym jeszcze aukcje na co piękniejsze...wyrafinowane...jedyne w swoim rodzaju wyroby......- i przesyłka kurierska- specjalna.....;-))))))
na pewno koszty mniejsze...;-)
a jedynie w wybranych miastach sklepy... ewentualnie...- albo tylko wystawy..;-)
clarc / 195.225.68.* / 2009-04-11 18:02
Mnie wbk korcił przy poziomach 68-70 pln....
warren buffet / 2009-04-11 16:56 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
tak, tylko tak ciagle rosnac nie bedzie.... po 10% dziennie
Mieczyslaw / 2009-04-11 22:59 / Uznany Gracz Giełdowy
a bywaly takowe przypadki :)
clarc / 195.225.68.* / 2009-04-11 17:45
Siemka Warren kupiłeś Optyka w czwartek?
marlowe / 2009-04-11 16:58 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
oczywiscie że nie. I prawie na pewno jeszcze spadnie. I może nawet będzie 30-stoletnia bessa. Ale to nie znaczy, że tacy Japończycy nie zarabiali na giełdzie podczas ostatniej hossy, która dla nich może i była tylko korektą długoletniej bessy, ale wzrosło sporo.
warren buffet / 2009-04-11 17:00 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
tak. dlatego spokojnie trzeba czekac i dobierac na optymalnych poziomach. a nie po 40% wzroscie.
marlowe / 2009-04-11 17:27 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
zobacz w mój portfel :) Getin mnie rozbroił :)) Chyba sprzedam...
warren buffet / 2009-04-11 17:32 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
trzymaj, po co sprzedawac
marlowe / 2009-04-11 17:34 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
sam właśnie nie wiem... Do porządnej ceny, na jaką getin zasługuje, jest jeszcze daleko... Ale można sprzedać i za te pieniądze odkupić więcej po zwale, która na pewno niedługo nadejdzie (niezaleznie od tego, czy będzie korektą wzrostów czy powrotem do trendu spadkowego)
Mieczyslaw / 2009-04-11 23:01 / Uznany Gracz Giełdowy
15 zl i sprzedaje :)
warren buffet / 2009-04-11 17:48 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
to polowe ożeń
clarc / 195.225.68.* / 2009-04-11 17:46
Połowe bym ożenił:)
marlowe / 2009-04-11 16:56 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
http://tnij.org/c7or
najcz / 2009-04-11 17:56 / Tysiącznik na forum
to nie tylko tam wstrzymali zwolnienia,coś w metalowym też się dzieje,obecnie to takie chwytanie zamówień,ale one są większe.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy