Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

To był niestabilny kwartał

To był niestabilny kwartał

Money.pl / 2007-03-30 17:55
Komentarze do wiadomości: To był niestabilny kwartał.
Wyświetlaj:
vvv / 195.205.202.* / 2007-03-31 18:27
Szanowni państwo, proszę o pomoc osobę która posiada konto internetowe w Penetratorze.
Problem leży po stronie sprzedaży akcji. Chcąc sprzedać akcje, powiedzmy za cenę 4,00 zł ustawiając stopa – jak to uczynić ?Są dwie opcje – limit i w zaawansowanych – limit aktywacji.

Za pomoc serdecznie dziękuję.
gabrik / 2007-03-31 19:14 / portfel / Wierny Forumowicz
wszędzie to działa podobnie w pole limit aktywacji wpisz 4 natomiast w pole limit wykonania cenę równą lub mniejszą od 4 czyli 4;3,99;3,98 itd ewentualnie PKC bo może byc tak że będzie "dziura" w zleceniach i po 4,01 następne to np. 3,60 i wtedy twoje nie zostanie zrealizowane.
Mam nadzieję że dość jasno to opisałem
vvv / 195.205.202.* / 2007-04-01 12:46
Dziękuję serdecznie. Jestem dłużnikiem Twoim :-)
zegarmistrz / 2007-03-31 18:25 / Bywalec forum
Główni faworyci z mojego portfela na następny tydzień, to:
ZEG, BYTOM, IBSYS oraz MASTERS ;)))

A największą zakałą mojego porfela będzie STX..
mariusz przemysław / 2007-03-31 18:55 / portfel / Bywalec forum
co do STX-nie sądzę,prawdopodobnie początek notowań w poniedziałek to ,,odleszczanie" zamknięcie na 0 lub lekki minus,możliwa powtórka we wtorek,w środę lekki +.Dalej jazda przód tył,w sumie na koniec tyg. powinno być do przodu.Wszyscy znaczący akcjonariusze wiedzieli co się dzieje nikt nie sypał akcjami,magą chcieć wykorzystać sytuację do nabycia akcji taniej,nie dajcie się odleszczyć!
pozdrawiam.
modliszka / 2007-03-31 19:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Sprawa stanęła w miejscu a raczej zawisły, nad nami czarne hmury, z racji tego, iż na ostatnim walnym pojawiło się dwóch umocowanych prawnie ( pełnomocnictwem) przedstawicieli NFOSiGW i obaj chceli glosować, nad tymi samymi uchwałami....a tak się nie da...wiec ich odsunięto. NFOSiGW złożył wniosek, do sądu, o uchylenie, lub unieważniene tych dwóch uchwał...Sprawa rozbija się, jak zostało to pełnomocnictwo, skonstruowane?. Jeżeli było tzw "sztampa"...to proces mamy wygrany, jeżeli zaś istnieją w nim, odrębne zapisy, dotyczące możliwości, głosowanie nad podejmowanymi uchwałami....to jest problem...Resztę wyjaśnie KSH....

KSH

„Art. 412. § 1. Akcjonariusze mogą uczestniczyć w walnym zgromadzeniu oraz wykonywać prawo głosu osobiście lub przez pełnomocników.
§ 2. Pełnomocnictwo powinno być udzielone na piśmie pod rygorem nieważności.
§ 3. Członek zarządu i pracownik spółki nie mogą być pełnomocnikami na walnym zgromadzeniu.
§ 4. Przepisy o wykonywaniu prawa głosu przez pełnomocnika stosuje się do wykonywania prawa głosu przez innego przedstawiciela.


Art. 422. § 1. Uchwała walnego zgromadzenia sprzeczna ze statutem bądź dobrymi obyczajami i godząca w interes spółki lub mająca na celu pokrzywdzenie akcjonariusza może być zaskarżona w drodze wytoczonego przeciwko spółce powództwa o uchylenie uchwały.
§ 2. Prawo do wytoczenia powództwa o uchylenie uchwały walnego zgromadzenia przysługuje:
1) zarządowi, radzie nadzorczej oraz poszczególnym członkom tych organów,
2) akcjonariuszowi, który głosował przeciwko uchwale, a po jej powzięciu zażądał zaprotokołowania sprzeciwu; wymóg głosowania nie dotyczy akcjonariusza akcji niemej,
3) akcjonariuszowi bezzasadnie niedopuszczonemu do udziału w walnym zgromadzeniu,
4) akcjonariuszom, którzy nie byli obecni na walnym zgromadzeniu, jedynie w przypadku wadliwego zwołania walnego zgromadzenia lub też powzięcia uchwały w sprawie nieobjętej porządkiem obrad.

Art. 423. § 1. Zaskarżenie uchwały walnego zgromadzenia nie wstrzymuje postępowania rejestrowego. Sąd rejestrowy może jednakże zawiesić postępowanie rejestrowe po przeprowadzeniu rozprawy.§ 2. W przypadku wniesienia oczywiście bezzasadnego powództwa o uchylenie uchwały walnego zgromadzenia sąd, na wniosek pozwanej spółki, może zasądzić od powoda kwotę do dziesięciokrotnej wysokości kosztów sądowych oraz wynagrodzenia jednego adwokata lub radcy prawnego. Nie wyłącza to możliwości dochodzenia odszkodowania na zasadach ogólnych.

--------------------------------------------------------------------------------

Komentarz do art. 412 kodeksu spółek handlowych (Dz.U.00.94.1037), [w:] K. Kohutek, M. Olczyk, A. Rachwał, M. Rusinek, M. Spyra, M. Wyrwiński, Komentarz do ustawy z dnia 12 grudnia 2003 r. o zmianie ustawy - Kodeks spółek handlowych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U.03.229.2276).

1. Nowelizacja art. 412 § 2 miała na celu usunięcie sprzeczności miedzy tym przepisem a art. 421 § 3 K.s.h., który wymaga dołączenia m.in. pełnomocnictw udzielonych przez akcjonariuszy do księgi protokołów [W. Popiołek, Nowelizacja przepisów Kodeksu spółek handlowych o spółce akcyjnej, Monitor Prawniczy 2004 nr 12, s. 545].
2. Prawo udziału w walnym zgromadzeniu może być wykonywane przez pełnomocnika. Odróżnić jednak należy udział w walnym zgromadzeniu od głosowania, co oznacza, że pełnomocnictwo może upoważniać jedynie do udziału w zgromadzeniu, a nie do głosowania [tak J. P. Naworski, Komentarz..., s,. 730].
3. Akcjonariusz może mieć tylko jednego pełnomocnika na walnym zgromadzeniu, którym może być zarówno inny akcjonariusz jak i osoba trzecia. Natomiast jedna osoba może występować na walnym zgromadzeniu w charakterze jednego, kilku bądź wielu akcjonariuszy, przy czym pełnomocnik reprezentujący kilku akcjonariuszy może w imieniu każdego z nich głosować odmiennie [zobacz A. Szwaja, Kodeks..., s. 865].

Jednak !!!

Art. 107 KC. Jeżeli mocodawca ustanowił kilku pełnomocników z takim samym zakresem umocowania, każdy z nich może działać samodzielnie, chyba że co innego wynika z treści pełnomocnictwa. Przepis ten stosuje się odpowiednio do pełnomocników, których pełnomocnik sam dla mocodawcy ustanowił.
modliszka / 2007-03-31 19:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
chmury - oczywiście...wybaczcie mi literówki....ech...
slaw / 2007-03-31 19:38 / Uznany Gracz Giełdowy
tresć Modliszko treść pełnomocnoctwa rozstrzygnie o wszytskim a co do art. 107kc --- to oczywiscie zgoda tylko .... że głosować mogł jeden a jak chcieli obaj to mikosz musial wykluczyć obu a to według mnie jest mozliwe ze dwaj panowie z NFOS chcielo głosować obaj w tej samej sprawie jakby podwajajac ilosć głosów ---- zresztą 2 tygodnie poźniej to samo było na walnym Centrozapu
modliszka / 2007-03-31 19:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Albo wynikało to z ich niewiedzy, albo świadome granie, w wyniku ktorego następuje wykluczenie, następnie pozew do sądu, w celu rozciągnięcia w czasie, spraw istotnych, dla spólki....To jest gra....i NFOSiGW, chce coś ugrać dla siebie( udziały)...a czuję, że poprzeczkę ustawili wysoko...

Pozdrawiam...
samuraj jack / 2007-03-31 21:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
też mam wrażenie, że chcą coś ugrać przyblokowując, ale nie negując całości zamierzeń

pozdrawiam
Big Lebowski / 2007-03-31 20:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
pozdrufka...
m-ka / 62.148.94.* / 2007-03-31 18:17
ADVADIS - macie uwagi dotyczące tych papierów ? Warren warto dobrać ?
flugo nielogo / 212.122.206.* / 2007-03-31 18:15
poniżej widzę,że wiosna w familiach zagościła:)

mnie też dopadły prace domowe- czekam na zapadnięcie zmroku aby wynieść choinkę do śmietnika:))

a pół dnia walczyłem z rowerkami dzieci- porażka, nie ma pompki a w drugim spada łańcuch- no ale od czego są przyjaciele- jutro nadciągają posiłki z kluczami, smarami etc:))

byle do lata...
przemol / 2007-03-31 17:37
Prognoza,oczywiście.Wielkie dzięki.
kerkorian / 2007-03-31 17:34 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
witam wszystkich uzależnionych od GPW ;)
ktoś oprócz mnie ma BYTOM?
w środę podają raport za 2006r myślę że warto potrzymać.. a co wy na to??
Ross / 2007-03-31 17:43 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Mniej niż połowa sprzedana w piątek jak się skorekci to dokupię znów. Trzymac będę do splitu.
gekko-n / 2007-04-01 16:31 / Bywalec forum
Posiadam i dokupuje powoli. Czekamy do 19 kwietnia, może być to co zwykle, czyli split i ostra zwyżka. Myśle że jeszcze troche spadnie.
foxon / 2007-03-31 17:57 / portfel / "Łapacz okazji"
Mam troche i licze na wzrosty po podaniu dobrych danych za 2006 rok i przed WZA (o ile podejmą decyzje o splicie to potrzymam dłużej).
superman / 2007-03-31 18:14 / Tysiącznik na forum
dzisiaj w "podlodze" napsiali info:
BYTOM
Firma odkupi od Skarbu Panstwa mniejszosciowy pakiet przeszlo 80 tys. akcji Zakladow
Przemyslu Jedwabniczego Dolwis z Lesnej po 10,5 zl za sztuke.

moze pomalu spolka zacznie sie ruszac:)
przemol / 2007-03-31 17:21
Witam serdecznie.
Mam prośbę,czy ktoś może mi napisać kiedy TUP podaje wyniki?
pawlus / 2007-03-31 17:34 / "Uznany Gracz Giełdowy"
pon-wtor, ale to prognoza nie wyniki
de havik / 2007-03-31 17:45 / portfel / "Tysiącznik na forum"
co bedzie znacznie ciekwasze niz wyniki, mocniej w kazdym razie działające na wyobraznie :))
przemol / 2007-03-31 17:50
Mam nadzieje choć ciut ostatnio podrożały:)Chciałem sprzedać w piątek ale... zagapiłem się.Trochę mnie uspokoiłeś.
orzeł / 2007-03-31 16:29 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
W słoneczną ja dziś porę nie czuję się walorem
ni byczkiem ni niedźwiadkiem nie wzrostem
i nie spadkiem
roztopił się inwestor
jest ORzeł mąż i tata
i powiem całkiem szczerze bez tego bym nie latał :)
pozdrawiam całą masę ludzi fajowskich
bebe / 2007-03-31 19:02 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
brawo i witaj.
mikus / 2007-03-31 18:35 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dodałbym "Uznany poeta forum". Lepiej brzmiałoby "W słoneczną jak...", ponieważ dalej z kontekstu wynika, że to Ty a nie ktoś inny. Gratulacje i pozdrawiam, dopiero teraz czytam wiec...tak późno.
orzeł / 2007-04-01 00:10 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
miało być jak przysięgam MIkuś :)
rotux / 2007-03-31 16:38 / Uznany Gracz Giełdowy
ulalaa, poezja :)
pozdrawiam i słonecznego weekendu życzę
sumani / 2007-03-31 16:23 / Plankton giełdowy
midas sprzedał 600 000 akcji własnych 02 nfi -te przepływy kapitału między spółkami pana R.kiedyś się źle skończą ....
lelekx / 2007-03-31 16:12 / Walk beside the pony
Robiłem sobie AT pod kątem przyszłego tygodnia . Prawda jest taka , że w większości oscylator Wiliamsa wykazuje wyprzedanie-mówiac po ludzku nie bardzo jest co kupić...czyli albo trzymać kasę albo zerkać na przepływnośc tłumu :).
kobieta Nowicjusza / 91.94.159.* / 2007-03-31 16:05
Warren masz racje moj facet od kiedy ma internet to tylko gielda i nic poza tym, co mi z tych jego wirtualnych pieniedzy-panowie zastanowcie sie troche, wasze kobiety cierpia....
warren buffet / 2007-03-31 16:23 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
brawo. ja to wiem. przechodzilem to niedawno. gielda to ma byc dodatek do zycia. tak trzymaj.
PedroGonzalez / 2007-03-31 16:14 / Uznany Gracz Giełdowy
a tam cierpicie...moja tylko pyta ile dzis zarobilem i co bedzie mogla sobie kupic hehehe :-)) takie to jestescie moje drogie Panie :) tylko torebeczki,buciki,fryzjer,manicure,kosmetyczka i o perfumach i kosmetyach nie wspomne :-)) a tak apropo jest jakas spolka od perfum czy torebek ? powinna przed latem niezle isc w gore ;-)
Ross / 2007-03-31 17:03 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
U mnie odwrotnie to mąż pyta lie zarobiłam. Jak dobrze to się cieszy, a jak mu mówię ile czsami kasy odleciało to słyszę trzeba było sprzedać jak było na plus a tobie ciągle mało.Dobrzeże dysponuję własną dodatową kasą od 10 lat nagiełdzie. Najpierw miałam zlecenie tylko telefonicznie i od czsu do czsu sprawdzałam ntowania na telegazecie. Miałam spółki z wigu 20. Od kiedy zaczęłam przez internet czasami robię nerwowe ruchy, ale nie jest żle najwięcej zarobiłam na tak zwanych śmieciowych.
wuj leon / 2007-03-31 16:19 / portfel / Bywalec forum
no to jak nic KOLASTYNA ;-)
. / 2007-03-31 16:10 / ................
postaw mu warunek,to proste.
Taki:
pokaz,na co Cie stac,pokaz,ze umiesz zarabiac.Wtedy ja Ci pomoge.A jesli okaze sie,ze nie umiesz,zgodzisz sie na moje warunki.
Hobby jest dobre,o ile nie prowadzi do destrukcji zycia domowego.
Big Lebowski / 2007-03-31 16:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
glupi facet nie wie co posiada nie zasluguje na Ciebie...
Kobieta Nowicjusza / 91.94.159.* / 2007-03-31 16:19
Big nie jest az tak zle moze zbyt dramatycznie sie wyrazilam, ale dzieki za empatie.....w sumie to sie czepiam mojego Kochanego jak kazda baba, niech chce juz mieszac na tym forum bo to nie miejsce dla kobiet Nowicjusz jest kochany i robi to wszystko dla naszej przyszlosci, spadam - milego dnia
Big Lebowski / 2007-03-31 16:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nie jest tak zle jak dzisiaj - jutro moze bac gorzej.. najpierw kobieta pozniej gilda i inne sprawy...powinien poczytac nasze opinie ..
nowicjusz trwoniacy / 2007-03-31 16:40 / "Dawca Kapitału"
czytam Bigu i niefajnie,ze twierdzisz ,ze glupi jestem i niezasluguje....ja w odroznieniu od co niektorych(np.Ci co lubia mleko i sa na forum o godz.4:25!!!)wiem co w zyciu jest najwazniejsze,potrafie sie odciac i nie myslec o akcjach caly czas,teraz na chwile odpalilem kompa,ale juz spadam bo z kobieta na spacer sie wybieram..i to nie formum mnie do tego naklonilo,zawsze Ona jest na pierwszym miejscu,a narzeka jak to kobieta,a w duchu wie,ze moglaby trafic duuuuuzo gorzej,pozdrawiam wszystkich
needle / 2007-03-31 18:04 / Bez rangi
pozdro dla nowicjusza trwoniącego
Big Lebowski / 2007-03-31 16:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
moze zle to odbierasz - ale potwierdzam - najpierw kobieta pozniej reszta .. nikogo nie chce pozdrawiam..urazic ale wez to sobie do serca i nie zapominaj..
Big Lebowski / 2007-03-31 16:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
cos sie pomieszalo - mialo byc - nikogo nie chce urazic... pozdrawiam..
Big Lebowski / 2007-03-31 16:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
pozniej gielda - mialo byc..
superman / 2007-03-31 15:56 / Tysiącznik na forum
Ja juz po spacerku i zakupach:)

Zamieszczam caly dodatek nieruchomości z wydania podlogi (19 str) w formie screenow.jpg
Do ściągnięcia tutaj: http://www.speedyshare.com/284609785.html
Pozdrawiam i milej lektury:)
Lumpex / 2007-03-31 19:08 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
zerknij ile osób już to sciącneło - 122 wszyscy się budują lub coś chcą kupić:D i jak tu nie wierzyć w hossę
risky-rainmaker / 2007-03-31 15:50 / Ostatni Optymista
W sprawie STX....nie mam konkretów...ale słowa Biga się potwierdzają...jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę...i o to żeby nikt nie zarzucucił funduszowi bierność....puki co wygląda to na machanie szabelką..i nie wydaje się, żeby plany włochów były...zagrożone...z tego co wiem to wszysycy się liczyli nad wniesienie tej sprawy do sądu....tylko my tu na forum mieliśmy jakieś mrzonki...jak zresztą nie pierwszy raz...Nie ma załamania w firmie...w każdym razie....
warren buffet / 2007-03-31 15:46 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
idzcie z kobietami na spacer, do kawiarni. a nie gielda i gielda. gielda to ma byc dodatek do zycia,,, a nie jego sens. to tylko szmaciane akcje.
szymon / 2007-03-31 16:06 / Uznany Gracz Giełdowy
jak tu isc na spacer kiedy swoja kobiete pogonilem i to na dobre...:)
. / 2007-03-31 16:11 / ................
wiec tym bardziej idz: tam jest pelno takich,ktore pogonily swoich facetow.
szymon / 2007-03-31 16:12 / Uznany Gracz Giełdowy
pomysl warty rozpatrzenia :)
. / 2007-03-31 16:15 / ................
i to sa czesto te najlepsze --:-)))
szymon / 2007-03-31 16:16 / Uznany Gracz Giełdowy
dobra namowiles mnie, jem obiad, wkladam najlepsza koszule i lece :)
. / 2007-03-31 16:19 / ................
taaaak trzymaj !!! One po to wlasnie wyszly z domu!!
szymon / 2007-03-31 16:31 / Uznany Gracz Giełdowy
napisze wieczorem albo jutro- w zeleznosci jak bedzie, co takiego wyrwalem :)
slaw / 2007-03-31 15:58 / Uznany Gracz Giełdowy
Warren --- cwarty dywan trzepię więc mi nie mow o samej giełdzie ....... a za chwile nie wiem co moja Kierowniczka do spraw uczuciowych wymyśli ......
bebe / 2007-03-31 18:51 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
slaw, ale mnie rozbawiles, momentalnie powstal obraz i to widze, nawet pisac nie moge, bo sie smieje.
warren buffet / 2007-03-31 16:25 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ja dzis cale auto wypucawałem. kurde, ale syf był.... pokrowce od siedzeń to chyba od poczatku nie byly prane :/
PedroGonzalez / 2007-03-31 15:54 / Uznany Gracz Giełdowy
zona wlasnie obiad robi wiec wole nie preszkadzac jak w kuchni nozem wymachuje :-)))

Powiedz mi czy w BBIDEV tez bedzie emisja akcji na odobnych zasadach jak w Zachodnim ?
PedroGonzalez / 2007-03-31 15:27 / Uznany Gracz Giełdowy
chyba jednak bedzie spokojny tydzien :)
http://www.tvn24.pl/-1,1500916,wiadomosc.html
solletico / 2007-03-31 15:43 / Bywalec forum
nie wchodzę ostro i nie jestem spalony na starcie tylko czytam wasze komentarze które czasami są trafne czasami nie jak to bywa w życiu a ono jest czasami jak giełda wiesz co się stanie a tu niespodzianka ale czy jestem spalony to się zobaczy i nie myślicie chyba że jakjesteście na forum od dawna i jeżdzicie na spotkania forumowiczów to jesteście najlepsi i trzymacie rękę na pulsie. daje do myślenia.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy